[ IcyImpact @ 23.03.2006. 19:02 ] @
Bilo da je riječ o e-mail računu vašeg ISP-a, webmailu, vlastitom e-mail serveru itd. Poželjno bi bilo da napišete kako ste zadovoljni njome.
[ aleksandaraleksandar @ 23.03.2006. 19:13 ] @
mail nalog kod kablovskog operatera je toliko jadan, da ga i ne koristim.

Gmail spam folder prikuplja tacno ono sto treba, niti pravi propuste niti oznacava kao spam ono sto nije.

sto se mail servera tice, sa time nemam nikakve kontakte, osim sto znam da u nekim (stranim) firmama (u beograd) vlada poprilicno ostra politika oko toga sta moze/sme da bude attachment u poruci. dok se potpuno nesmetano dozvoljava zaposlenima da koriste (sa posla) svoj web mail nalog, u privatne svrhe.
[ mkdsl @ 23.03.2006. 20:51 ] @
Koristim Thunderbird mail klijent, i posle 10ak dana uchenja, 95% spama (ako ne i vishe) zavrshi u spam folderu. Inache u njemu imam 5 mail naloga, s tim shto je jedan pun spama svaki dan, tako da TB zaista radi posao
[ malisha @ 23.03.2006. 21:25 ] @
kao i mkdsl -> Thunderbird

+znam kome koju adresu dajem.. i gde ostavljam koje adrese...
[ jablan @ 24.03.2006. 08:27 ] @
SpamBayes, kao POP3 proxy...
[ crews_adder @ 24.03.2006. 14:08 ] @
Nemam ozbiljnijih problema. Tu i tamo naleti po neki junk-mail (pored Yahoo-a, najvise na adresu kod Verata koju retko koristim), ali sve spam poruke uredno prijavljujem SpamCop-u, a sve domace spamere uredno prijavljujem svojim i njihovim provajderima (pri cemu, prednjace one koje stizu preko YUBC-a).

Inace, besplatna e-mail adresa (npr. na www.gmx.net - postoji visestruka zastita od spam-a), Thunderbird ili TheBat! (Bat sa Bayes Filter plugin-om) i to bi trebalo da bude dovoljno. Probao sam neke anti-spam filtere (Secretmaker, SpamPal+K9, Spamihilator), ali nisam imao potrebe za njima pa ih ne koristim.

O SPAM-u i o tome kako se zastititi od istog!
Koji program koristiti za odbranu od SPAM-a


Citat:
malisha:+znam kome koju adresu dajem.. i gde ostavljam koje adrese...


U ovome je kljuc (preventiva, to jest).


[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 24.03.2006. u 15:09 GMT+1]
[ aleksandaraleksandar @ 24.03.2006. 17:29 ] @
Citat:
crews_adder
U ovome je kljuc (preventiva, to jest). ;)


sto si tice ostavljanja mail-a po sajtovima, pogledajte
http://www.elitesecurity.org/t...j-mail-adresa-po-jednom-nalogu

tako sam saznao da je warezhr.org prodao moju adresu. (mada i dalje zavrsavaju u Spamu automatski.)
[ VRKY @ 30.03.2006. 19:54 ] @
Sva mi je zaštita od Spama ona što Gmail strpa u Spam folder, ja obilježim i izbrišem :), a druga zaštita sam ja sam, pazim gdje ostavljam e-mail i sl. :)
[ Deda_Mraz @ 30.03.2006. 21:33 ] @
Nikakvu, što se sofverske strane tiče.
A lično se veoma dobro čuvam od spama :)
[ Zoran 021 @ 17.07.2006. 18:24 ] @
Ja za to koristim MailWasher !Dobar je !
[ Corey @ 17.07.2006. 21:16 ] @
MailWasher takođe,nema bolje zaštite.
[ Dashkes @ 14.04.2009. 17:26 ] @
Ja koristim TheBat!, a kao dodatak protiv spam-a koristim AGAVA Spamprotexx for TheBat!.
Naravno, software je legalan.
[ Strahinja233 @ 14.06.2009. 13:23 ] @
Moja firma koristi Sophos PureMessage i mogu vam reći da super radi.