[ nnn @ 24.03.2006. 17:03 ] @
pomagajte ljudi molim vas
Pre manje od nedjeju dana skupio ja 110e i kupio ati by ati 9800pro 128 ram 256bit
iako se kartica vrlo dobro pokazala u novijim naslovima ja sam hteo odlicno, pa sam se malo igrao sa overklokom.
I danas ja povecam radni takt memorije za 10(ddr 20) i poceo da igram igre i s vremena na vreme sam pipao memoriju na grafickoj prstom da vidim koliko se zagreva, i zadnji put kad sam "pipnuo" promasio sam memoriju i pogodio izmedju dve memorije i izbi bjesak, slika pobrjavi, ja brzo iscupao kabal iz struje izvadio graficku i sacekao da se ohladi. Na kartici nema fizickih ostecenja.
Kad sam je opet ubacio dobio sam sliku slicnu ovoj:



Mada nisu bile linije nego vise kockice

Ima li neke nada da se ovo vrati u zivot? Sad sam ubacio 9250 privremeno(nadam se ne za stalno)
pomagajte molim vas tri meseca sam skupljao pare za 9800

[Ovu poruku je menjao nnn dana 24.03.2006. u 19:51 GMT+1]
[ braker @ 24.03.2006. 17:24 ] @
kojoj?
[ McKracken @ 24.03.2006. 17:29 ] @
Sta je tri meseca skupljanja para za ovako dobru lekciju.

Citat:

i poceo da igram igre i s vremena na vreme sam pipao memoriju na grafickoj prstom da vidim koliko se zagreva,



Sve ispocetka jer popravke nema. Verovatno si ispraznio staticki elektricitet pravo na memoriju.

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 24.03.2006. u 18:40 GMT+1]
[ JOJO847 @ 24.03.2006. 17:52 ] @
Vjerojatno je staticki elektricitiet a DRAM memorija je na to prilicito osjetljiva zbog svog nacina rada. Nazalost nazalost....ako proradi proradi.
Inace kretanjem po sobi (narocito zbog tepiha) covjek dosta nakupi statickog elektriciteta, i prije pipkanja komponenti iznutra bilo bi uputno pipnuti kuciste kompa (ukoliko je uzemljeno),radijator ili vodovodnu cijev kako bi se izbio sav elektricitet. ( to je ono kad vas pecne )
Staticki elektricitet je poguban po komponente,narocito memorije!!!
[ miko.s @ 25.03.2006. 08:45 ] @
neću govoriti onu šta su kolege već rekli, ali imam pitanje za tebe- a da ju daš na garanciju?
opis kvara: ne radi!
ne trebaš spominjati nikakvo diranje grafičke, nikakav bljesak, nikakav overclock- samo ju daj na garanciju. vjerojatno će ti ju popravit.
[ StORM48 @ 25.03.2006. 11:02 ] @
Kako će da je poprave? Kleštima i čekićem? Mogu jedino da je zamene, a ako se usled pražnjenja vidi neki kvar, može da napravi privezak od nje, jer mu garanciju (opravdano) neće priznati.

Pozdrav
[ nnn @ 25.03.2006. 13:11 ] @
Nemam garanciju, uzeo sam je polovnu.

Jos uvek nisam odlucio da li da se smejem ili da placem.

Jedno pitanje imam oko 200e i plocu asus P4E-XT sa celelon 1.8 Gz procesorom i 265 rama koju bi dao u zamenu za maticnu, plocesor i GRAFICKU. Sta bi mi preporucili od komponenti za te pare? To jest da kezm da komponente vrede 100e sta da uzmem za 300e

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 25.03.2006. u 19:08 GMT+1]
[ abishai @ 25.03.2006. 21:29 ] @
Citat:
neću govoriti onu šta su kolege već rekli, ali imam pitanje za tebe- a da ju daš na garanciju?
opis kvara: ne radi!
ne trebaš spominjati nikakvo diranje grafičke, nikakav bljesak, nikakav overclock- samo ju daj na garanciju


E takvi su najgori, kada brljaju (a namaju pojma sta rade) i onda ti dodju i prodaju neku pricu "e crklo je samo" i jos su pri tome spremni da se svadjaju! Garancija ne vazi (nikada) u slucaju fizickog ostecenja, strujnog udara itd...



[Ovu poruku je menjao abishai dana 25.03.2006. u 22:30 GMT+1]
[ nnn @ 25.03.2006. 22:23 ] @
Nema vidjivog fizickog ostecenja na grafickoj
[ abishai @ 25.03.2006. 23:52 ] @
Onda postoje sanse da ti se graficka zameni, jer od popravke nema nista. Ali tebi je to sada svejedno jer nije u garanciji, samo sam se bio nadovezao na onaj post.