[ enLIGHTen @ 24.03.2006. 20:59 ] @
Posto vidim da neki ljudi imaju problema sa banovanjem ip`a na raznim sajtovima,mozda sa razlogom,a mozda i zbog apsolutne samovolje administratora,pa zbog toga ovom prilikom cu pokusati da im pomognem da rese svoj problem....


Da bi promenili svoju ip adresu u browseru,treba vam proxy server,ciji cete ip uneti u browser,sa odgovarujucim port-om,i na taj nacin vi ste prikaceni na taj proxijev ip,a vas stvarni je nevidljiv.Da ne biste trazili bez potrebe adrese,postoji odlican program Hideip Platinum,koji je vrlo jednostavan za upotrebu,i funkcionalan jer jednim klikom vi menjate vasu ip adresu,koja moze biti iz SAD,a vec sledeceg trenutka iz Japana........

Programom su obuhvaceni svi instalirani browseri,u mom slucaju mozilla,i IE,ali na portable browserima nece raditi....
[ Goran Mijailovic @ 24.03.2006. 22:26 ] @
Koliko ja znam sa FF ne radi tj. radi samo sa IE.
O kojoj verziji programa govoris?
Plus postoje neki forumi koji se ne "otvaraju" kad im se tako pristupa tj. prikaze sa kao da je stranica nedostupna.
[ Minote @ 25.03.2006. 09:23 ] @
ne bih rekao$ da banovanje ima veze sa IPom posto su IP jevi obicno dinamicki !

Oni te banuju preko cookija. Nekako ne znam kako ne pitaj me. Do toga sam dosao logicki. Kad su me banovali izbrisao sam kuki ponovo se registrovao i sve je bilo ok.
[ bojan_bozovic @ 25.03.2006. 09:44 ] @
Zato sto si na dial-upu. Na kablu ili ADSL Ip ban pomaze (mada mozes da koristis proxy). Najvazniji je e-mail ban.
[ Minote @ 25.03.2006. 09:51 ] @
pa i aDSL i kabel imaju takodje dinamicku dodelu IP. Cak i da ona nije dinamicka, otkud bi to vlasnik sajta znao ?
[ bojan_bozovic @ 25.03.2006. 10:14 ] @
Zato sto si NAT-ovan ali nema veze (vihe ljudi koristi istu IP) i moze to da se ne promeni uopste, a moze i mesec/dva ista IP da bude.
[ Minote @ 25.03.2006. 10:31 ] @
tek je NAT-ovanje razlog vise da se ne ide na zabranu ISP. U tom slucaju bili bi pogodjeni i potpuno nevini clanovi !
[ Danilo Cvjeticanin @ 25.03.2006. 11:46 ] @
Citat:
Minote: ne bih rekao$ da banovanje ima veze sa IPom posto su IP jevi obicno dinamicki !

Oni te banuju preko cookija. Nekako ne znam kako ne pitaj me. Do toga sam dosao logicki. Kad su me banovali izbrisao sam kuki ponovo se registrovao i sve je bilo ok.


Kako mogu da banuju preko cookia? Drzao sam dosta foruma i sve sam isprobao i nisam video da ima modula da se dodaju na forum da mozes da banujes preko cookia.

Citat:
Goran Mijailovic: Koliko ja znam sa FF ne radi tj. radi samo sa IE.
O kojoj verziji programa govoris?
Plus postoje neki forumi koji se ne "otvaraju" kad im se tako pristupa tj. prikaze sa kao da je stranica nedostupna.


Da, dosta stranica ne moze da se otvori preko free liste proxy-a iz razloga jer sada ljudi prave i koriste proxy filtere koji tako rade da izvlace iz svih lista free proxy i istog momenta ga blokiraju, a isto tako imaju sada moduli za forume koji takodje rade na isti princip i blokiraju proxy adrese..

Primer vam je irc.krstarica.com Izvlaci sve socks4/5 proxy adrese i automatski ih blokira, i kada pokusate da se konektujete na server odmah dobijete ban.

Ovaj primer sam vam naveo jer uglavnom ljudi vise na Krstarici, a tipican primer za forum jos nisam nasao.
[ Minote @ 25.03.2006. 12:31 ] @
rekao sam da ne znam, ja samo mislim da se radi o cookiju.

Dakle sa klasicnog dial upa sam pritupao jednom forumu. Oni me banuju. Ja se izlogujem, ponovo konektujem, opet stoji da sam banovan.

Obrisem cookie, on sada nije video da sam banovan, ali je trazio user i pass. Ja ukucam on mi kaze da sam banovan.

Ok, ja onda obrisem sve opet, reregistrujem se i sve ok.

Cak mi se cini i da sam menjao ime kompa da mi cookie ne bi isto izgledao, ali to nisam siguran.
[ Danilo Cvjeticanin @ 25.03.2006. 13:28 ] @
Svaki korisnik ima svoj cookie koji mu forum dodeli, na forumima takozvani MD5 hash, i kada se korisnik registruje odmah dobije svoj cookie. Kada si banovan i obrises cookie moces da citas forum ali kada se ulogujes cookie se vraca i opet si banovan. Ali nije to ban na cookie nego sam lepo rekao u prvoj recenici.
[ Minote @ 25.03.2006. 13:57 ] @
da, tako nekako je i bilo stim sto sam je pre reregistracije promenuo ime compa jer sam primetio da cookie ima oblik imecompa@ime sajta. Posle nije vise mogao da me prepozna. Mozes li malo da mi pojasnis ovo. (pitam kao pitanje, a ne polemisem) -:)
[ Goran Mijailovic @ 25.03.2006. 16:28 ] @
Pa banuju ti nick, e-mail adresu i IP eventualno neki ban tebe kao coveka nije moguc ;)
Registrujes se pod drugim nickom i vozi, osim ako ne pricas na forumu ja sam taj i taj ;) pa te opet banuju a i to bi bila retkost, neki su banovani na es-u i nastavili pod drugim nickom, to je do "politike kuce".
[ Minote @ 25.03.2006. 21:10 ] @
ne, to nije ono o cemu pricamo. Pitanje su cookiji.
[ Goran Mijailovic @ 26.03.2006. 14:46 ] @
Sta promenio si ime compa i nije te prepoznao ili ime u cookie-u?
[ Minote @ 27.03.2006. 12:44 ] @
ime kompa
[ Milos Dedijer @ 27.03.2006. 13:17 ] @
Generalno gledano on moze da banuje na koji nacin mu god padne na pamet... Moze da banuje tip browsera, ip, providera, drzavu, ime racunara... moze da ti natrpa sta hoce u cookie...

al na forumima se banuju obicno:
1. e-mail
2. ip
3. computer name
4. banned cookie user

sve ostalo bi bilo krajnje ne prakticno...
[ Minote @ 27.03.2006. 14:05 ] @
mozes li da objasnis kako se to prakticno radi posebno ovo sa computer name i cookijima ?
[ enLIGHTen @ 28.03.2006. 09:00 ] @
Link za pomenuti program na pocetku je - http://rapidshare.de/files/16334421/Hide_IP_Platinum_2.6.rar.html

password:www.binural.ru




Pa,ako neko hoce da promeni svoj ip,evo pa probajte......
[ Milos Dedijer @ 29.03.2006. 13:22 ] @
Pa kao sto moze da ti upise username i pass u cookie moze da ti upise i bilo sta drugo... Ne znam sta je tu nejasno... samo proverava prilikom svakog pristupa da li postoji cookie, ako postoji da li postoji podatak o banovanju i toliko... a do computer name se dolazi na isti nacin kao kada ti koristis komandu "whoami", "who" ili "id"...

[Ovu poruku je menjao [Ded4] dana 29.03.2006. u 14:32 GMT+1]
[ Minote @ 08.02.2007. 10:23 ] @
imam par pitanja:

a) i dalje mi nije jasno kako i zasto se banuje preko IP ? Kapiram da administrator vidi IP sa kojeg sam pristupao web serveru, ali da li je fer da on banuje taj IP koji je uglavnom dinamicki, naravno i na DSL ? Eventualno bi vredelo za neke velike LANove koji imaju staticni IP.

b) da li to znaci da browser ima neku sifru koja omogucava da se prepozna njegova jedinstvenost. Primer mi znamo da je to mozilla i da li to onda svaka mozilla ima neki jedinstveni broj, kao MAC recimo ?

c) primetio sam da je kuki obicno ima ima pc a ako je vise usera onda ima username.

poz.
[ Milos Dedijer @ 08.02.2007. 12:20 ] @
a) Kako? zavisi gde(forum, irc, online games, web pages). Zato da ne mozes da dodjes barem dok ne promenis IP(mada se skoro uvek banuje i username) jer inace mozes jednostavno sam da zamenis username. A evo ja recimo nemam dinamicki IP...

b) Ne. Sta sve ima upisano vidi kad ukucas "about:config" (bez navodnika) u svoj firefox.

c) Cookie su uvek razliciti zavisi od site-a. Mozes js-om da uneses bilo sta u njega.
[ Minote @ 09.02.2007. 08:54 ] @
hvala na odg. Mislim da stvarno nije fer i nije pametno da se banuje IP. Prvo oni su uglavnom dinamicki, a cak i ako je staticki ima sanse da je to neka organizacija sa LAN-om i tu bi bilo dosta nepravedno prema drugim korisnicima.
[ ivan85_zmaj @ 07.03.2007. 11:19 ] @
Ja recimo imam jedan drugi problem. Na jednom sajtu su me banovali a zatim su mi izgleda izbrisali nick i blokirali da ne mogu da komentarisem na Cbox-u...
Dal tu postoji neko resenje? Za nick nije toliko vazno, to mogu da se registrujem ponovo, al nedozvoljava mi da bilo sta ukucam u Cbox-u (mislim da znate sta je to? Kad ono upisujete poruke i one se pojavljuju tako jedna za drugom od raznih korisnika)

Dal moze tu da se nesto uradi...?
Jel ima neko neku ideju?