[ Buum @ 26.03.2006. 06:26 ] @
Svratih sinoć kod kuma, kad imam šta i da vidim!

Neka guska mu poslala e-mail sa slikama među kojima je bio i ovaj šugavi spyware. On je e-mail poruku odmah izbrisao pošto mu se u system tray-u pojavila trepćuća ikonica sa invalidskim kolicima i crvenim znakom upozorenja, a iznad nje tekst da mora pod hitno da skine Spyware Quake kako bi očistio računar.

On je nažalost naseo na provokaciju, skinuo to đubre sa neta i instalirao ga. Nakon instalacije Spyware Quake mu je prijavio gomilu spyware i malware s*anja koje nije mogao da pobriše jer nema plaćenu licencu za taj program!

Pokušao sam na sve moguće načine da deinstaliram i uklonim Spyware Quake iz sistema, ali bez uspeha. Ni BitDefender ni Kaspersky nisu uspeli da obrišu to go*no. Prevrnuh celi božji Internet i nigde ga niko ne pominje. Izgleda da je neki nov parazit u pitanju...

Dajte, ako neko zna kako da to rešim nek javlja što pre!
[ IcyImpact @ 26.03.2006. 19:14 ] @
heh, ni meni jutros google nije izbacio više od jednog rezultate za "Spyware Quake" - ajde sad kucaj i potraži taj pojam ;-). Riječ je o supernovom lažnom antispyware alatu koji je po načinu rada identičan svojim rođacima. Mudro namami korisnika da ga instalira, onda korisniku kao rezultate skeniranja daje po nekoliko primjeraka iz svake vrste malwarea - hrpa laži! Da li je potrebno napominjati da bez uplate određene svote nećete moći obrisati "pronađeni malware"? Prodavanje magle...NE NASJEDAJTE NA TO!

Na sljedećem linku ćeš naći detaljniji opis Spyware Quakea i upute za njegovo uklanjanje;

http://www.pcdoctor-guide.com/wordpress/
[ Buum @ 26.03.2006. 22:58 ] @
Hvala ti!