[ yoka2yoka @ 26.03.2006. 18:16 ] @
Pozdrav!
Imam navedeno pojacalo igorio mi je jedan zvucnik doslovno se zapusilo iz njega i ja onako bezveze izmjetim napon a ono nesto oko 60 volti sta moze biti mozda tranzistori izlaza ili sto nista se grije od elektronike na hladnjaku su po dva para tranzistora 2komada tipa B595 i dva D525 ne mogu ih nigdje naci da ih kupim pa me zanima postoji li kakva zamjena a da ne izgubim na snazi? ima mli netko kakvu shemu, podatke, savjet?

Unaprijed Hvala!
[ Aleksandar Đokić @ 26.03.2006. 20:16 ] @
cek cek, izgoreo ti zvucnik a ti otvorio pojacalo? tek mi sad nije jasno

il ti pa izgoreo kanal na pojacalu a ti se nisi dobro izrazio, a 60V naizmenicnih je potpuno ok na izlazu pojacala, aj obajni malo vise
[ yoka2yoka @ 27.03.2006. 09:42 ] @
Pozdrav!

Pa sve je pocelo tim sto sam dobio to pojacalo i njegove zvucnike i kad sam ga spojio da ga probam nakon nekoliko sekundi mi se zapusilo iz jednog zvucnika a drugi ni da se javi izmjetim ja napone na izlazima i na A i B parovima samo ljevi kanal ima oko 60 v a desni nista, budući da ne znam koliki je normalan napon ucinilo mi se malo puno premda nije bilo pojacano ni 1/3 kada je zvucnik izgorio pa sam mislio da je previse. sam sam sebi smjesan kad vam ovo pricam ali tak je.
inace se elekronikom bavim onako malo iz hobija i stvarno bih volio da si napravim to pojacalo.

sumljam u izlazne tranzistore koje sam gore naveo pa vas molim da mi nadjete neku zamjenu jer gore navedene nemogu nigdje da nadjem.
Hvala!
[ skull @ 27.03.2006. 23:44 ] @
b595 trazi kao 2sb595 (kao zamena moze tip36c, BD244c), d525 kao 2sd525.....( tip35c,BD243c)


[Ovu poruku je menjao skull dana 28.03.2006. u 01:15 GMT+1]
[ yoka2yoka @ 29.03.2006. 08:30 ] @





Moram li sta drugo mjenjati ako budem stavljao zamjenu koju ste mi dali i posto su obe zamjene nabavljive koja je bolja tj dali bi sa jacim tranzistorima mislim na TIP35C i TIP36C dobio vise izlazne snage ili bi se samo manje grijali?[
[ skull @ 30.03.2006. 23:44 ] @
Teoretski : dobices ovo, izgubices ono....
Prakticno: Nista se nece promeniti, ali cest je slucaj da treba da promenis i neki otpor,pa tranzistore (ili IC-a) koje rade u pobudi.... zavisi od toga koliko je riknulo.
[ yoka2yoka @ 31.03.2006. 11:37 ] @
Mislio sam dali trebam prilagoditi nesto na postojecoj elektronici ako stavljam zamjenski tranzistor ili oni u potpunosti odgovaraju vec postojecoj elektronici?