[ withsnow @ 27.03.2006. 17:45 ] @
Dakle,problem je u tome sto,SVAKI PUT kada ukljucim kompjuter,tokom prvog minuta zakuca barem jednom (neki put dvaput,pomaze samo reset.Posle toga kompjuter sasvim normalno radi (bez obzira na to koliko je dugo ukljucen).Znaci ,do zakucavanja dolazi iskljucivo prilikom ukljucivanja.Pretpostavljam da nije softverski problem posto sam jednom otisao prvo u bios i tamo je takodje zakucao.Do sada sam testirao samo 2 hdd-a(Maxtorov i Quantov Fireball),Maxtorovim programom i oba su prosla test.Takodje sam updatovao bios.Problem i dalje imam.Molim za pomoc.Konfiguracija je sledeca:AMD Athlon 3000+(Venice),jedan modul od 512mb RAM-a,ASUS A8N-E,Nvidia 6200 TC,DVD RW NEC,napajanje ASUS.Unapred hvala.

P.S.Izvinjavam se ako sam temu napisao na pogresnom delu foruma,ali posle duzeg razmisljanja dosao sam do zakljucka da je nekako najlogicnije da je ovde napisem,posto je ocigledno hardverski problem.
[ mulaz @ 27.03.2006. 17:57 ] @
proveri memtestom memoriju

isto bilo kod mene.. kriva bila memorija
[ withsnow @ 27.03.2006. 19:16 ] @
Upravo sam zavrsio testiranje memorije programima:memtest86 v.1.65 i gold memory v.5.07.Rezultati su:PASSED.
[ JOJO847 @ 27.03.2006. 19:27 ] @
Opisi malo bolje problem, reci tocno kada "zakuca".Sto vise detaljno Ti opises problem, i mi cemo ti bolje odgovoriti. Ovako ja nisam shvatio jel ti se uopce taj prvi puta dignu windowsi pa se "zakuca" u njima ili imas li slike uopce na racunalu
[ withsnow @ 27.03.2006. 19:47 ] @
Dakle,problem je u tome sto,SVAKI PUT kada ukljucim kompjuter,tokom prvog minuta zakuca barem jednom-BEZ OBZIRA NA TO STA RADIO(isao u bios,dizao windows).Znaci neki put windows stigne da se podigne ali odmah zakuca,a neki put zakuca tokom podizanja.Znaci,bitno je to da je PRVI MINUT "krizan" MA STA RADIO.
[ withsnow @ 27.03.2006. 19:49 ] @
A posle svega toga MA STA RADIO kompjuter savrseno radi.
[ buljko @ 27.03.2006. 21:28 ] @
Imas li neki antivirus ili firewall koji rade prescan racunara na startu? Koji?
[ withsnow @ 27.03.2006. 21:38 ] @
Antivirus-nod32,firewall-nemam.Nisam mu stavio da radi nikakv "prescan".
[ buljko @ 27.03.2006. 21:53 ] @
Probaj da odradis disable NOD32 na startu (startuj ga rucno, naknadno) i vidi da li ima razlike u odzivu racunara na startu. Vecina antivirusa u prvim trenucima posle podizanja sistema toliko zauzme resurse da zahtevom na dva-tri procesa od strane korisnika na startu, za duze vreme blokira svaki dalji rad.
[ withsnow @ 27.03.2006. 21:57 ] @
Hvala na odgovoru,ali mislim da nema logike u tome s obzirom na to da kompjuter zakuca i onda kada prvo odem u bios.
[ calexx @ 27.03.2006. 22:58 ] @
A ono uobičajeno pitanje o elektrolitima na MB koji su negde pored konektora za napajanje?
[ ssonezc @ 28.03.2006. 06:46 ] @
Imao sam slican problem memorija je bila neispravna!!! ali vrlo je moguce da su i elekroliti na MB. i na napajanju... bilo bi dobro da nabavis memoriju i jedno napajanje pa da probas da li je do njih problem..
[ chak840 @ 29.03.2006. 19:16 ] @
mislim da je trazenje problema u elektrolitima greska, prvo ploca nije toliko stara da bi se elektroliti "osusili" ,a sumnjam da je bilo "pikovanog" napona pa da izbiju, memorija tesko da bi prosla memtest da je ona stvarno neispravna.... sumnjam da je do napajanja, jer ipak nije krs napajanje kakva se vrlo cesto mogu naci...
[ bugsu @ 01.04.2006. 21:02 ] @
da nemash kojim slucajem dlink wireless karticu??? jer je moj drug imao isti problem i smatala mu je dlinkova wifi kartica kad je stavo novi drajver sve mu je radilo (radi i dalje) bez problema
[ JOJO847 @ 02.04.2006. 07:44 ] @
@bugsu
driver od kartice ne moze nikako biti kriv ako se racunalo smrzava u BIOS-u.
[ bugsu @ 02.04.2006. 09:41 ] @
upssssss nisam video da se i u biosu zakucava :)
[ Janmix @ 02.04.2006. 11:10 ] @
Ako imas probaj neko drugo napajanje...pa javi da li se jos uvek javlja problem.
[ braker @ 02.04.2006. 12:30 ] @
Zanimljivo.Slichan problem je resen SKIDANJEM jumpera sa HD-a.Skini i opticki uredaj,pa probaj da podignesh sistem.
Mozda bi trebao da se poigras sa kombinacijama vezivanja HD-a i DVD-a.
[ chak840 @ 02.04.2006. 15:37 ] @
Citat:
animljivo.Slichan problem je resen SKIDANJEM jumpera sa HD-a.Skini i opticki uredaj,pa probaj da podignesh sistem.
Mozda bi trebao da se poigras sa kombinacijama vezivanja HD-a i DVD-a.


Ovo mislim da ima smisla pokusati........ probaj da skines uredjaje i samo upali plocu i prati da li ce da zakuca......
[ withsnow @ 02.04.2006. 23:06 ] @
Evo odlucih se na takav korak.Poskidao sam napajanja sa oba hdd-a i dvd-rw-a i i izvadio sam IDE kablove.Usao sam u bios i opet je zakucao.Smrc.
[ vladimirt @ 03.04.2006. 17:46 ] @
Pomogla bi ti Post card, da je imaš; probaj od nekog da pozajmiš.
[ withsnow @ 05.04.2006. 16:17 ] @
Juce sam drzao 3dmark ukljucen dva i po sata,instalirao sestdesetcetvorobitni windows,sve je proslo BEZ PROBLEMA.Uopste mi nije jasno kako kompjuter koji ima hardverski problem moze sve ovo savrseno da odradi.Uzgred,danas je drugi dan kako prilikom ukljucivanja nije zakucao(zakucao je posle,kada sam zatvarao kuciste posto sam ga predhodno bio otvorio da bih pogledao da li se kuleri odmah po ukljucivanju zavrte).Ufff.....ovo polako pocinje da mi ide na zivce.
[ chak840 @ 08.04.2006. 11:45 ] @
Ubijedjen sam da je ploca u pitanju........ javi kad rijesis problem da znamo sta je bilo........
[ withsnow @ 09.05.2006. 20:03 ] @
Problem je,hvala bogu,resen.Pomoglo je reprogramiranje biosa(sta to tacno podrazumeva-ne znam).U svakom slucaju zeleo bih da se zahvalim na odgovorima.