[ Slash-BL @ 28.03.2006. 18:53 ] @
Radi se o jednom vrlo starom modelu (20-ak godina)

1. Da slucajno nema ko shemu istoga (ili barem izlazong stepena)?

Stvar je u tome sto na dva kanala (od 4) ima sum/krcanje na jednom malo veci na jednom manji. Kad spojim direktno na nozicu IC-a (ne znam koji je), a ne preko kontenzatora (i cini mi se da ima jos pasivnih elemenata) onda nema suma (ali ga zato ne pojacavam preko 50% jer se grije kad nije prikljucen kako treba), pa pretpostavljam da su onda kondenzatori otisli. Sta vi mislite? Ali stvar je u tome sto je kompletan izlazni stepen nezgodno postavljen i naopako okrenut i vidi se samo stampa (tako da moram rasklopiti kompletan radio da vidim koje su vrijednosti komponenata), pa mi i zato treba sema.
[ skull @ 28.03.2006. 23:12 ] @
Moze biti kondenzator... ostarili su,mada krckanje vishe zvuci kao los potenciometar.. ili hladan lem.... Proveri to.
[ Slash-BL @ 29.03.2006. 13:18 ] @
Citat:
skull:ostarili su,mada krckanje vishe zvuci kao los potenciometar.. ili hladan lem.... Proveri to.


Mislio sam i to provjeriti (i uradicu) ali nebih rekao da je potneciometar jer mu je kontola glasnoce ranije rjesena (koliko ja to vidim), a kao sto sam vec napisao kada spojim na nozicu IC-a onda radi ok (od izlaza IC-a do izlaza kasetofona ima samo jos nekoliko elemenata).

Pozdrav