[ PEGULA @ 27.11.2002. 19:04 ] @
Nabavio sam knjigu "Auto Cad 2000" i počeo sam raditi prema uputama i prilično dobro sam savladao prvi korak , crtanje nacrta itd. ali sad bi htio napraviti drugi korak a to je crtanje 3D likova, što je u knjizi površno (jako slabo) objašnjeno. Htio bih za početak da mi netko kaže kako da napravim neki jednostavan 3D lik kao što je npr. kocka,valjak ili kugla a dalje bih sam postepeno učio.
Thanks to all
[ vilyu @ 29.11.2002. 18:23 ] @
Extrude naredba ti izdize poligon. Znaci napravis neki ravanski oblik, pa mu das visinu. Revolve rotira tvoj ravanski crtez oko zadate ose, pa ako das 360 stepeni, dobijes rotacioni objekat. Region mora da se koristi pre revolve, amozda i pre extrude, ne se cam se najbolje, nisam skoro radio u tom programu, to ti pravi povrsinu od konture. Pogledaj detaljnije o ovim naredbama u help-u. Pozdrav.
[ Iksen @ 29.11.2002. 23:20 ] @
AutoCAD je prilichno neflexibilan za crtanje u 3D ... ima za to mnogo boljih programa. Ako se vec upushtash u to par organizacionih saveta:

Konture (2d oblike) iz kojih izvlachish 3d oblike (solide) drzi na jednom layer-u a solide pravi na drugom. Pri tom obavezno stavi promenjivu delobj na 0 da ti ne bi brisao konture prilikom pravljenja solida jer editovanje solida (sem boolean komandama) praktichno je nemoguce i jedini nachin prepravljanja je da izmenish konturu pa napravish solid opet.