[ th33nd @ 30.03.2006. 10:13 ] @
NOKIA 6600 je u pitanju!

1) Gde se nalazi sistem,na kartici ili u telefonu?
2) Kad vratim na fabricki podesen telefon, da li gubim neke podatke?
3) Gde mi ode memorija:

Kartica:

0 B Calendar
0 B Contacts
0 B Documents
22 KB Messages
2628 KB Images
0 B Sound Files
325 KB Video Clips
10 KB Applications
9811 KB Mem. in use <<<<====================
21 MB Free Memory
__________________

Messages + Images + Video Clips + Applications = 2985 KB ?? To je 2.9 MB a ja na kartici
od 32 MB imam slobodno 21,negde fali 8 MB!!

Isti problem i sa memorijom telefona:

7 KB Calendar
39 KB Contacts
250 B Documents
21 KB Messages
0 B Images
0 B Sound Files
0 B Video Clips
10 KB Applications
1318 KB Mem. in use <<<====================
4821 KB Free Memory

Calendar + Contacts + Messages + Applications = 77 KB

4) Posto jos uvek ne znam gde je sistem,da li formatiranjem kartice ili telefona brisem i sistem?


HVALA UNAPRED


[Ovu poruku je menjao th33nd dana 30.03.2006. u 11:15 GMT+1]
[ calexx @ 30.03.2006. 20:52 ] @
Sistem bi trebalo da je u telefonu, kartice služe da se menjaju pa je glupo instalirati sistem na njih. Meni bi odgovaralo da OS može na karticu pošto mi telefon ima malo mesta a kartica mnogo pa mi se sada dešava da recimo Opera neće da radi jer nema dovoljno radne memorije. :( Programe ubacuješ po želji, najčešće pita da li da ih instalira u telefon ili u karticu. Prostor u telefonu je pojeo OS i verovatno neke aplikacije. Na kartici imaš nešto što ne spada pod ove oblasti o kojima daje informacije, neki poseban folder sa slikama, muzikom ili nečim trećim. Najlakše ti je da pogledaš u nekom flaj menadžeru gde ti je potrošena kartica. Formatiranjem gubiš ono što je na tome što formatiraš, ako je to telefon, gubiš sistem i ostalo na njemu.
[ th33nd @ 01.04.2006. 13:52 ] @
Ako se formatira telefon,kako kasnije vratiti sistem?
Karticu sam formatirao,a telefon sam vratio na fabricka podesavanja,pa sam skontao da je sistem na telefonu,a da se
gube podaci sa kartice sam i ocekivao,bilo je glupo pitanje,ustvari ja sam hteo da pitam da li se gube podaci kada se resetuju podesavanja na fabricka,ali sad vidim da ne.
Hvala calexx
[ calexx @ 01.04.2006. 14:33 ] @
Pa u principu i ne formatiraš telefon već samo resetuješ tj vraćaš na fabričko podešavanje, kao što si uradio. Kad god nešto opasno zabrljaš, samo to uradiš i na početku si.