[ Dragoslav Krunić @ 28.11.2002. 11:48 ] @
U ponudi Raiffeisen banke je nova kartica - VISA Virtuon kartica kojom je omogućeno plaćanje isključivo putem Interneta (nije moguće podizati novac na bankomatima niti plaćanje u prodavnicama). Ne trebaju vam nikakvi žiranti i enormni depoziti - potrebno je samo da skoknete do najbliže Raiffeisen banke, uplatite depozit od 20 evra, platite članarinu (50 dinara mesečno; meni je službenica nešto napričala da se članarina plaća na 5 ili 7 meseci, u zavisnosti od toga koliko vam odobre mada nisam siguran u ovo) i karticu dobijate za 5 dana (kartice se izdaju od prvog) dok ona postaje aktivna nekoliko dana nakon izdavanja. Službenica je imala neki promuklo-pušački glas tako da sam imao poteškoća da je razumem

http://www.raiffeisenbank.co.y...ret_services/visa_virtuon.html
[ Aleksandar Marković @ 28.11.2002. 13:46 ] @
Celu tu priču o karticama i... e-commerce imate u novembarskom izdanju pcpress-a

http://www.pcpress.co.yu/arhiv...t.asp?broj=83&tekstID=4075

napomena: u časopisu je članak daleko veći nego na webu
[ Goran Rakić @ 28.11.2002. 14:49 ] @
ali se sam autor teksta malko "pogubio" na kraju. Mana Virtuon-a jeste što moraš imati drugi račun na kome imaš malo para, a koje moraš samo lično prebaciti. Idealno bi bilo da to može da se odradi preko Raiffeisen OnLine sistema, ali to najavljuju od sledeće godine.
[ Dragoslav Krunić @ 28.11.2002. 18:16 ] @
Onaj članak je baš s*****... Autor se napričao a ništa nije rekao.
[ Dragoslav Krunić @ 28.11.2002. 18:20 ] @
Citat:
Go! X:
ali se sam autor teksta malko "pogubio" na kraju. Mana Virtuon-a jeste što moraš imati drugi račun na kome imaš malo para, a koje moraš samo lično prebaciti.


Ne verujem da je ovo tačno već da je to samo preporuka kako bi se sprečila eventualna "krađa" svog novca sa računa. Ali ako uplaćuješ po malo tj. baš onoliko koliko bi i prebacio sa rezervnog računa, onda zaista nemaš brige i cela ova priča sa dodatnim računom je bespotrebna.

Citat:

Idealno bi bilo da to može da se odradi preko Raiffeisen OnLine sistema, ali to najavljuju od sledeće godine.


Ako je zaista tačno da moraš imati dva računa, onda bi ova stvar bila fantastična.
[ Goran Rakić @ 28.11.2002. 21:47 ] @
moraš imati dva računa, znači visa electron i visa virtuon ne mogu biti vezane za isti račun.
[ Dragoslav Krunić @ 29.11.2002. 17:46 ] @
Pa ko je uopšte piminjao VISA Electron? Jedino šta meni treba jeste VISA Virtuon i samim tim mi je potreban jedan devizni račun.
[ Goran Rakić @ 29.11.2002. 18:19 ] @
ima i njihova "najiskrenija" preporuka da otvoriš još jedan račun ;).
[ Dragoslav Krunić @ 29.11.2002. 19:06 ] @
Ma uplaćivaću na račun onoliko koliko budem želeo da trošim. Mislim da nema potrebe da otvaram drugi račun kod tako malih suma.
[ Noe @ 29.11.2002. 21:26 ] @
Ja ovakvu preporuku nisam dobio niti su mi pominjali drugi racun. Cak se meni nije svidelo sto za pokrice virtuon kartice mora da se izvrsi uplata samo kod njih, i pitao sam ih da li moze da postoji drugi racun koji bi mogao da prima uplate (elektronski ili iz drugih banaka) a da se poveze sa racunom za pokrice virtuon-a, rekli su da ne moze. Na moju primedbu da to nije bas prakticno , dobio sam odgovor - pa bice mozda tek smo poceli...
[ Dragan Varagic @ 30.11.2002. 08:25 ] @
Uplate ta ovu karticu idu isključivo preko posebnog deviznog računa koji se otvara prilikom otvaranja kartice. Kartica je vremenski ograničena i nakon perioda za koji se odredi da kartica važi, ako budete želeli da i dalje koristite, moraćete da vadite novu karticu.

To praktično znači da ako 7 meseci (npr. trajanje kartice) ništa ne kupite, a imate karticu za svaki slučaj, izgubili ste sigurno 350 din, a verovatno i 20 EUR depozita.

Bankari su generalno jako oprezni. Zato ovakve mere bezbednosti. Dobio sam informaciju da je ovo probna varijanta, i da će ako prođe, ceo sistem biti mnogo lakši za upotrebu, ali i mnogo skuplji :)
[ Dragoslav Krunić @ 30.11.2002. 10:34 ] @
Juše sam biu o Raiffeisen banci, otvorio devizni račun i podneo zahtev. Rečeno mi je da će kartica biti gotova za 5-7 dana i da ću tek onda znati koliko će kartica važiti tj. koliku članarinu da uplatim (50 din mesečno), dok taj period može biti od 3-15 meseci. 30 dana pre isteka kartice uplatom članarine produžavate karticu i tako sprečavate da ona istekne, jer kad istekne, ako sam dobro razumeo, mora da se juri nova itd. E sad, da li se gubi 20 EUR ili ne, u to nisam siguran jer ti gubis karticu ali ne i račun, a onih 20 EUR ti se vraćaju tek kad odlučiš da ugasiš račun, pa je samim tim IPAK moguće dobiti nazad svojih 20 EUR.
[ torbica @ 02.12.2002. 02:13 ] @
a da ih pozovemo na es :)
[ Dragoslav Krunić @ 03.12.2002. 09:50 ] @
Jes', pa da ih ljubazni likovi sa ES-a isprepadaju i na kraju oteraju kao što su uradili sa likom iz Continental banke. Svašta...
[ Ivan Dimkovic @ 03.12.2002. 12:15 ] @
Sa onim sto mu je fraud hobi? :) Takvom coveku ne bih poverio ni dinar :)

[ Dragoslav Krunić @ 03.12.2002. 12:29 ] @
Eh sad i ti Dimkoviću... Pa nije on mislio da mu je fraud hobi u smislu da voli da izvodi kojekakve prevare već da mu je fraud hobi u smislu sprečavanja i istraživanja detalja vezanih za isti. Možda je on zadužen za sigurnost u Continental banci, ko zna. Sve u svemu, članovi ES-a su se poneli zaista necivilizovano, te stoga nije ni čudo što se lik više nije ni oglašavao.
[ Gojko Vujovic @ 04.12.2002. 00:23 ] @
A da se kladimo da se dotični bavio cardingom svojevremeno?

Ne zameram mu ništa, samo kažem.. to mu mogu mnogi uzeti za zlo. Korisnici..
[ Le Piaf @ 04.12.2002. 10:06 ] @
Meni je kartica odbijena na dva sajta vec, nemojte da uzimate dok josh ne rashcistim u chemu je fora. Izgleda da klasichno naruchivanje stvari (ala amazon) ne radi! Direktne online uplate (recimo kad placate neki software, pa odmah po unosu broja i skidate to, 3x sajtovi i sl) rade. Ono shto kaze u ugovoru jeste da se kartica ne moze korisiti za Mail Order/Telephone Order. Neshto je mnogo mutno tu... Dzaba mi shto mogu da je koristim za placanje "roba i usluga na internetu" ako se pod robom iskljuchivo podrazumeva software koji se kupuje na gore spomenuti nachin. Danas cu da svratim do banke pa cemo malo da "poprichamo"...

cyah
Le Piaf
[ Aleksandar Marković @ 04.12.2002. 16:55 ] @
Ehhh, daleko smi mi od amazona a još dalje od C-Marketa...

Danas sam prisustvovao sceni kada lik u c-marketu u nušićevoj dolazi do kasirke i pita je DA LI PRIMATE VISA KARTICE...ona odgovara
ŠTAAA, VISA PA TO VIŠE NIKO NE KORISTI..MI PRIMAMO SAMO YUBA KARTICE..

Lik se okreće ka ulaznim vratima na kojima je lepo stavljena nalepnica VISA, vadi iz novčanika baš VISA Virtuon karticu Raiffeisen banke i pita ..OVU VISU...kasirka gleda mrmlja i kaže NISMO DOBILI NIKAKAV DOPIS, Lik se okrene ženi pa ponovo upita KAKO NE PRIMATE, SVI PRIMAJU SAMO NE VI...

NIŠTA TI JA NE ZNAM, TE STRANE BANKE..."#$#&%$#..NISMO DOBILI DOPIS I NE PRIMAMO...lik se okrete i izadje praćen još ponekim komentarima kasirke...

E, pa "braćo Srbi" ako mi sa istom ne možemo da kupujemo u prodavnici u Bgd-u šta li nas čeka na Amazonu...daleko je Jevropa :-)
[ Dragoslav Krunić @ 04.12.2002. 17:05 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Kasno, ja već platio za moju, sad čekam da dobijem plastiku.

Pitaću konkretno da li će raditi na amazonu, a ako posle toga ne bude radila - tražimo pare nazad.


Ako im je verovati da se kartica dobija za 5-7 dana, meni je onda plastika gotova sutra. Ako bude bila gotova, u skorije vreme cu isprobati placanje usluga i narucivanje "opipljivih" stvari pa ćemo da vidimo. Ako ne bude išlo ko po loju, tražiču svojih 20 EUR natrag. Prosto.

Samo još da se obratim secretu - taj lik je majmun kada ulazi sa Vurtuon karticom u prodavnicu - lepo na sajtu, na letku i u ugovoru stoji da nije moguće plaćanje u prodavnicama. Ima indijanaca...
[ ventura @ 04.12.2002. 17:17 ] @
Ixqq:

Pitanje za tebe a i sve ostale...

Kako oni mogu da znaju od koga je proistekao payment?

Kad neko kupi od mene na sajtu, njemu se na mesecnom izvestaju pojavi:
"Lux Ottica LLC, (573) 857-2686"

kad kupis u Pal Zileriju u beogradu, tebi na racunu pise

"Pal Zileri, Belgrade";

kad kupis u obicnoj prodavnici (grocery store) u sred Missourija

"TOWN&COUNTRY DO MO";

Znaci kako oni mogu da znaju odakle si ti kupio robu?
sta jel im sedi neko tamo, pa svaki put kad neko provuce karticu, on se dobro raspita, pa ako je obicna radnja onda nece da pusti transakciju, a ako je online onda hoce...



[ Goran Rakić @ 04.12.2002. 17:42 ] @
Virtuon nije embosirana i nema magnetnu traku, tako da ne mozes da je koristis osima na net-u.
[ Dragoslav Krunić @ 04.12.2002. 18:52 ] @
Eh, ventura... Pa naravno da tamo neki lik ne sedi i proverava koja kartica je validna na kom polju. Po mojoj pretpostavci (a to je jedino logično objašnjenje), o svakoj kartici postoji podatak gde se ista može koristiti. I sad ti kad hoćeš da kupiš nešto na internetu, šalje se upit o tvojoj kartici, i ako računar pošalje odgovor tipa "Venturinom karticom je moguće samo podizati gotovinu sa bankomata", tvoja kartica biva odbijena. Prosto, zar ne. E sad, ako ovo ovako ne funkcioniše, molim vas da me ispravite, mada je ovo, ponavljam, jedino logično objašnjenje.

Želeo bih da dodam samo još jednu stvar. Naime, kada se pojavila Visa Electron kartica Societe Generale banke, prvo šta ste mogli da čujete jeste da tom karticom jednostavno nije bilo moguće plaćati preko interneta. Ubrzo zatim se povela diskusija vezana za tu karticu u emisiji Beograd On-line na TopFM radiju. Voditelj se, naravno, primio baš kao i ti ventura sada, rekavši da "...mnogo neko zna da li je tom karticom zabranjeno plaćanje preko interneta ili ne, procesor tu karticu vidi kao i svaku drugu - samo odete na sajt, ukucate broj kartice i to je to..." Naravno, umro sam od smeha istog trenutka (znajući ranije ispale tog voditelja, čitava stvar je bila još smešnija). Mnogi ne shvataju jednu stvar - ne radi se o tome da je tom karticom moguće ali nekim statutom banke ili zakonom zabranjeno plaćanje preko interneta već tehnički NEIZVODlJIVO, NEMOGUĆE,... Kako da nacrtam... Ajde, puno pozdrava i nadam se da nećete početi sa flame-om, već da ćemo ovu diskusiju nastaviti na jedan civilizovan način.
[ ventura @ 04.12.2002. 20:43 ] @
Ok.. Nisam znao da nema magnetnu traku...

Ali ako ima sam broj, onda znaci moze da se plati sve preko interneta...

Opet, ako moze da se plati na jednom mestu na internetu recimo pretplata za nesto, onda moze i sve ostalo da se placa... Bez razlike...
[ Le Piaf @ 05.12.2002. 10:04 ] @
Citat:
Ixqq:
Kako da nacrtam... Ajde, puno pozdrava i nadam se da nećete početi sa flame-om, već da ćemo ovu diskusiju nastaviti na jedan civilizovan način.


Nema potrebe da crtash - neizvodljivo je iz jednog vrlo prostog razloga - na Elektron kartici su vidljive samo prve 4 cifre kartice (kod banke) tako da si vrlo tehnichki sprechen kao shto kazesh da tu karticu iskoristish na netu. :) Nisam stigao da odem do banke, idem danas (valjda).

cyah
Vlada
[ Gojko Vujovic @ 05.12.2002. 21:37 ] @
Radi plaćanje na amazonu, ja lično proverio. Samim tim, radiće verovatno kod velike većine sajtova, makar kod onih koji nisu obeleženi kao suspicious merchant (ako se tako piše..).
[ -zombie- @ 05.12.2002. 21:46 ] @
pa pohvali se odmah i sta si kupio...
[ Dragoslav Krunić @ 05.12.2002. 21:56 ] @
I meni je gotova kartica. Danas sam otišao da je uzmem. Odmah sam skoknuo da je probam i naravno, radi :) Pazario sam sledeće (nije skupo a trebaće mi svakako):

http://www.styluscentral.com/palstyl3pacf.html

Danas oko 15 časova sam položio sredstva na devizni račun, a večeras oko 20 časova sam probao i sve je prošlo bez problema. Kod nekih banaka je potrebno da prođe min. 24 časa posle uplate da bi sredstva mogla da se koriste, ali ovde ne. To me je zaista oduševilo.

Gojko, koliko ti važi kartica? Meni odobrili 8 meseci.
[ Le Piaf @ 06.12.2002. 00:18 ] @
Citat:
Ixqq:

Danas oko 15 časova sam položio sredstva na devizni račun, a večeras oko 20 časova sam probao i sve je prošlo bez problema. Kod nekih banaka je potrebno da prođe min. 24 časa posle uplate da bi sredstva mogla da se koriste, ali ovde ne. To me je zaista oduševilo.


pazi, meni se nijedan sajt nije bunio kad submitujem kod... Obichno posle dan-dva stigne mail sa reply-em, "your card was declined, tralala". Anyhow, bio sam do banke danas, zvali su Visa centar, sve proverili, i navodno sve je ok! Shto je najludje, jedan britanski sajt koji je odbio karticu, je po njima proshao, tj taj rachun je pending (kao nije josh realizovan!). Sajt nije sumnjiv, tako da prevara sa njihove strane otpada. Vishe ne znam shta da mislim, neko me tamo gore ne voli? Bilo kako bilo, zelim svima ostalima mnogo vishe srece u korishcenju te kartice nego shto je ja sam imam :(. Jel neko poruchio neshto sa amazona (na koju zemlju i da li je zapravo i stiglo)?

cyah ppl,
El Piafo
[ mikis @ 06.12.2002. 02:08 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Radi plaćanje na amazonu, ja lično proverio. Samim tim, radiće verovatno kod velike većine sajtova, makar kod onih koji nisu obeleženi kao suspicious merchant (ako se tako piše..).


Pazi da ti se ne desi (kao meni, sa jednom drugom karticom) da ti za par dana stigne od Amazona mail sa obaveštenjem da je isporuka blokirana dok ne provere tvoj identitet, i da moraš da im pošalješ faksom izveštaj iz banke na kome je tvoj broj kartice, shipping i billing adresa :(

---
Greetings from Amazon.co.uk.

Please note that your order is currently on hold pending the verification
of your billing information. We will be happy to proceed
with your order as soon as we receive a recent bank/credit card statement
for the debit/credit card you referenced for this order.
...
Alternatively, you can ask the issuing bank of your debit/credit card to
contact us with verification of these details. Please request that
they either fax us verification directly or that they supply us with the
name and contact details of a representative with whom such
verification would be possible.
[ Aleksandar Marković @ 07.12.2002. 13:16 ] @
PCPRESS i u decembarskom broju nastavlja storiju u karticama, s tom razlikom što međutim ovaj put nemaju priču ili deo iste na webu.

Pa ukratko...autor (Boris Stanojević) pojašnjava razliku među karticama (čardž vs debitna), CVV2 broj, kao i sopstveno iskustvo u kupovini preko neta...npr. na amazonu je nemoguće uneti jugoslovensku adresu kod novog računa..u states aka amazon.com dok npr. nemački amazon to dozvoljava.

Priča o poštarini ..jeftinije iz evrope nego states...aka 3 funte po pošiljci i preporuka autora da se ostvare više narudžbi istovremeno...jeftinija poštarina.

Preporuka za postovanje provajder maila not hotmaila ili...

Priča autora kako nije mogao da preko neta naruči winzip preko IP adrese domaćih provajdera...aka YU ip adrese na crnoj listi..dok je narudžba prihvaćena posle konektovanja sa "stranog provajdera"...

short story, advices about ssl, moto itd...

dopunjen spisak yu banki sa info o uslovima za dobijanje kartica, depozitima i najavama npr. vojvođanska banka će VISU VIRTUON izdati krajem godine...pomenute banke u članku su: atlas, continental, delta, komercijalna, raiffeisenbank, societe generale, vojvođanska...

Naskuplja varijanta komercijalna..depozit od 500 do 5000 evra upisnina 300 din članarina 1200 din..najeftinija Raiffeisen depozit 20 evra bez upisnine članarina do 1000 din...

Zanimljiv komentar da smo prema istraživanju ClearCommerce Corporation na njihovoj listi "prljave dvanaestorice" na "odličnom" trećem mestu po broju lopovluka sa ukradenim karticama

Inače taj članak na webu nalazi se na :
http://www.webpronews.com/2002/0325.html

p.s. u najnovijem broju takođe postoji članak i o "arhiktekturi smart kartica"
[ Sale81 @ 13.12.2002. 11:15 ] @
A kolika je provizija na transakcije? Da li moze da se novas prenese preko PayPal... jel imate te odgovore? Mislim da ste pozurili sa uzimanjem kartice...

Na siteu sve to pise za VISA electron, ali za virtuon nema nista od podataka oko tarifa banke.

Znaci 20 eura mora da je stalno na deviznom racunu uz koji je 'linkovana' kartica. Mjesecna clanarina je 50 dinara, placa se unaprijed i da li moze stalno to da se doplacuje, bez bojazni da ce kartica da istekne? Da ne bi svakih X mjeseci morao da vadim novu?
[ Dragoslav Krunić @ 13.12.2002. 18:31 ] @
Provizija na transakcije ne postoji, to sam prvo pitao. Što se tiče PayPal-a iskreno me je baš briga - ti prevaranti mi u životu ne trebaju a ionako njihove usluge nisu dostupne državljanima Jugoslavije.
Članarinu uplaćuješ, ja mislim, tek kad ti istekne i to na period koji ti oni odrede. Šta mene interesuje jeste da li se produžava na period na koji je i stara važila ili ne, no otom potom. Lako je nazvati banku i proveriti. Bitno je da su uslovi ekstremno povoljni i da se može koristiti bez problema na većini sajtova (gde i svaka druga VISA, naravno).
[ Ivan Lazarevic @ 13.12.2002. 22:44 ] @
Citat:
Članarinu uplaćuješ, ja mislim, tek kad ti istekne i to na period koji ti oni odrede.


Clanarina se uplacuje (u celini) prilikom preuzimanja kartice. BTW, meni je kartica odobrena na 15 meseci...
[ Don_Vito_Serone @ 13.12.2002. 23:29 ] @
Provizija na svaku kupovinu je 1% i plus provizija na konverziju valute.
[ Gojko Vujovic @ 14.12.2002. 00:02 ] @
Tačno tako, pitao sam u banci i naravno da postoji provizija - 1% plus konverzija u valutu verovatno pri isplati.

Inače radi ovo na još mnogim sajtovima isprobao sam ovih dana i malo kupovao - prohealthdirect.com, vue.com, 1fast400.com, americannutrition.com, alwaysyoung.com, i još neki manji ili veći sajtovi. I niko mi nije tražio nikakve dodatne dokaze i izveštaje koje je mikis spomenuo..
[ mikis @ 14.12.2002. 00:42 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Inače radi ovo na još mnogim sajtovima isprobao sam ovih dana i malo kupovao - prohealthdirect.com, vue.com, 1fast400.com, americannutrition.com, alwaysyoung.com, i još neki manji ili veći sajtovi. I niko mi nije tražio nikakve dodatne dokaze i izveštaje koje je mikis spomenuo..


Cool, znači isplati se uzeti :) Možda je problem u tome što se meni Shipping i Billing adresa nisu poklapale, pa su tražili dodatni dokaz da nije kradena kartica.
[ Ivan Dimkovic @ 14.12.2002. 09:09 ] @
Ako se razlikuju shipping i billing i ako je shipping u YU, uvek si sumnjiv :)
[ Dragoslav Krunić @ 14.12.2002. 12:20 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Tačno tako, pitao sam u banci i naravno da postoji provizija - 1% plus konverzija u valutu verovatno pri isplati.



U mamu im je*em, meni ovo nisu rekli. Još je to prvo bilo šta sam pitao pre nego što sam i otišao u banku da podnesem zahtev - da li postoji provizija kada se kupuje, npr. kao što neke banke uzimaju po 1% (čini mi se SG banka). Žena sa čuđenjem, u fazonu jesi li ti lud, odgovara "Ne, nema provizije..." Ponovo sam pitao kada sam podnosio zahtev, pred službenicom, i ona me je pogledala nekako čudno i ponovila isto. Aaaa, al ću da ih isprozivam... Neće ovo proći nekažnjeno... Još ja mislio to neka ozbiljna banka, kad ono sve indijanci. Pa i nije čudo kad tamo rade srbi...
[ Dragoslav Krunić @ 14.12.2002. 13:03 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ako se razlikuju shipping i billing i ako je shipping u YU, uvek si sumnjiv


Bela vrana u e-commerce svetu
[ Ivan Dimkovic @ 14.12.2002. 13:09 ] @
Hmm - na mojoj (MasterCard) kartici uzimaju 1% ako ne kupujem u EU

[ Mihailo @ 14.12.2002. 14:00 ] @
Hehe još uvek smo u samom vrhu po preverama sa CC - na trećem mestu, iza Ukrajne i Indonezije :) http://www.maxmind.com/app/creditcard. Na upit "credit card fraud, yugoslavia" Google izbacuje 16.900 rezultata. Niti manje zemlje niti više lopova, do juče su se ljudi hvalili koliko su paketa dobijali i koliko su "glupih amera" ojadili. I posle se neko čudi kada mu odbiju CC.
[ broker @ 14.12.2002. 14:59 ] @
Citat:
Don_Vito_Serone:
Provizija na svaku kupovinu je 1% i plus provizija na konverziju valute.



Vrlo cudno. Za placanje kreditnim karticama valjda vazi da su sve provizije vec uracunate u cenu, tj. sa kartice se skida tacno onaj iznos koji je naveden prilikom placanja. Ja evo vec nekoliko godina placam AmEx karticom i nikad nije naplaceno nista vise od navedene cene. Naravno, nije domaca AmEx kartica.
[ ventura @ 14.12.2002. 15:24 ] @
Tacno...

Trosak transakcije je uracunat u cenu, odnosno placa ga sam prodavac...
[ Ivan Dimkovic @ 14.12.2002. 15:28 ] @
Evo sta pise meni, npr:

AMAZON.COM "SUPERSTOR, 800-201-7575, 1% fur Auslandseinsatz"

USD 52,91 - Kurs 0,9987
EUR 52,98

+0,53


Dakle, zaracunali su jos EUR 0,53 - sad kome, ne znam :) Da je ovo jedina stvar pa da mogu da izracunam :)


[ Noe @ 14.12.2002. 16:49 ] @
Zaracunali su ih tebi. Meni na Visa kartici (Nemacka banka) na sve transakcije van EU zaracunavaju 1% . Ventura verovatno ima karticu americke banke zato nema provizije :)
E sad pitanje je da li ce na virtuonu biti provizije za sve transakcije ili samo na one van EU?
[ Ivan Dimkovic @ 14.12.2002. 17:17 ] @
Pa YU nije u EU - jos ne :) Tako da ne vidim poentu "outside/inside EU" - ili ce da naplacuju za sve van YU ili nece :)
[ srki @ 14.12.2002. 17:26 ] @
Ivane, ako kupujes van EU onda mozda placas proviziju za promenu valute?
[ Ivan Dimkovic @ 14.12.2002. 17:42 ] @
Promena valute je jedno, svaka banka to naplacuje (tako i zive mnogi ;-)

Kamata na "izvan EU" je druga - extra kamata :)
[ McKracken @ 14.12.2002. 18:09 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Promena valute je jedno, svaka banka to naplacuje (tako i zive mnogi ;-)

Kamata na "izvan EU" je druga - extra kamata :)


Jeste, samo sto meni kad platim nesto preko MasterCarda u dolarima, konvertuju mi u eure, onda mi stigne cek u dolarima, koje konvertuju u eure da bih platio racun za Master. :( Ladno mi dva puta naplate konverziju ....
[ Dragoslav Krunić @ 14.12.2002. 19:05 ] @
Ma ovde ima puno nejasnoća. Možemo ovako samo da nagađamo. U ponedeljak ću LIČNO da odem u banku i da im se naje*em keve ako uzimaju proviziju a da mi to nisu rekli kada sam uzimao.
[ Ivan Dimkovic @ 14.12.2002. 19:36 ] @
Citat:

Jeste, samo sto meni kad platim nesto preko MasterCarda u dolarima, konvertuju mi u eure, onda mi stigne cek u dolarima, koje konvertuju u eure da bih platio racun za Master. :( Ladno mi dva puta naplate konverziju ....


To ne bi smeli da rade - meni konvertuju dolare u eure - i finalni mesecni izvestaj sa zahtevom za regulisanje troskova ;-) stize u eurima..

Dupla konverzija je, onako, bas mastan nacin da se bogate :)

[ Noe @ 15.12.2002. 12:10 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Pa YU nije u EU - jos ne :) Tako da ne vidim poentu "outside/inside EU" - ili ce da naplacuju za sve van YU ili nece :)


Tacno ali je banka koja izdaje virtuon iz EU tako da mozda i nece da naplacuje transakcije u EU , mada mislim da ovo i nije toliko bitno jer je bar meni 99% transakcija preko neta van EU a verovatno je i sa ostalima tako pa svakako racunajte i na taj 1%.
[ Sale81 @ 15.12.2002. 13:12 ] @
Citat:
Evo sta pise meni, npr:

AMAZON.COM "SUPERSTOR, 800-201-7575, 1% fur Auslandseinsatz"

USD 52,91 - Kurs 0,9987
EUR 52,98

+0,53


Dakle, zaracunali su jos EUR 0,53 - sad kome, ne znam :) Da je ovo jedina stvar pa da mogu da izracunam :)


Ivane, jel znas sta znaci "Auslandseinsatz" :)

Mislim da je to provizija za inostranstvo ili tako nesto, a i tacno se vidi da je to 1 % od 53 eura.
[ Sale81 @ 15.12.2002. 13:27 ] @
Bio sam do RF banke i rekli su mi da je potrebno da se otvori devizni ziro racun, ostavi 20 eura kao depozit koji mora stalno da stoji, i podnese se zahjtev za dobijanje broja kartice. Kao neki sistem 'zastite' nikada se ne zna (na koliko ce komp da generishe) 'rok trajanja' kartice, ali je obicno od 3 - 15 mjeseci.

Radnica nije znala da mi kaze sta se radi kada istekne tih 3-15 mjeseci, jer "radnici koji rade sa visa karticama, trenutno nijesu tu". Provizija na transakcije je 1 %... mjesecna clanarina je 50 DINkica... uplacuju se po dobijanju kartice za period na koji je ista odobrena. Pitao sam da li postoji mogucnost da se prije nego sto istekne kartica, ponovo uplati clanarina... rekla je da "stvarno ne zna". "U svakom slucaju, ako ne budete htjeli da produzite, vasih 20 eura dobijate nazad". (sto je poenta cijele price )

Znaci ukupni troskovi su:
20 eur depozit + 50 din X broj mjeseci (na pr. kartica je odobrena na 7 mjeseci = 50 X 7 = 350 din) + kasnije 1 % na transakcije

Oni u sustini nemaju troskova oko otvaranja kartice, jer je ona interno povezana sa deviznim ziro racunom. Clanarina od 50 din je samo za te 'manipulativne troskove', i slanje izvjestaja.
[ ventura @ 15.12.2002. 13:31 ] @
Auslandseinsatz - Internacionalni ...
[ Dragoslav Krunić @ 15.12.2002. 13:36 ] @
Sale, pa to smo sve znali, ne znam šta si novo izneo. Pogledaj malko početak ove teme.
[ Noe @ 20.12.2002. 11:38 ] @
Evo i prvih problema sa Virtuonom .Ne znam da li je do kartice ili cega voleo bih da cujem Vasa iskustva.Elem na dva sajta mi nije prosla kartica. Na jednom mi kaze da nisu dobri podaci o vlasniku a na 2checkout mi daje sledece zanimljivo obavestenje:

"Credit Card Authorization Failed!!

Your order has not been processed and no credit card has been billed.

Reason For Failure: Issuer Unavailable"

Imao li je neko slicnih problema ??

[ B o j a n @ 20.12.2002. 11:58 ] @
Hi Noe, mozes li da kazes na kojim sajtovima nije prosla ? I preko kojeg sistema ide naplata ? ( Verisign, ibill .... etc )
[ Noe @ 20.12.2002. 12:11 ] @
Pa nije prosla kao sto rekoh na 2checkout.com - kompanija koja se bavi procesiranjem cc za klijente (po mojim saznanjima dosta nasih ljudi je koristi) a ovaj drugi je registracija domena nemam pojma preko kog sitema rade :(
[ kobrejabre @ 20.12.2002. 15:35 ] @
Jel neko uspeo nesto da naruci (i dobije)? Koji sajtovi salju u yu? Zanimaju me digitalni fotoaparati...
[ ventura @ 20.12.2002. 15:51 ] @
Hint: 2checkout.com ne dozvoljava processing nijedne kartice ako 'kupac' dolazi sa .YU domena, ili nekog od domena YU provajdera.

[ freakk @ 20.12.2002. 18:01 ] @
ja sam otvorio nalog na 2checkout.com sa neobee provajdera, bez ikakvih problema.
[ ventura @ 20.12.2002. 18:18 ] @
Otvorio nalog ok. ali dali si placao nesto preko njih?

Ja sam sa US Bank kartice pokusao da platim odredjenu uslugu putem 2checkout.com-a, i nisam uspeo (*.net.yu), a dok je moj saradnik konektovan preko swbell-a poslao payment bez ikakvih problema... Ima istu business karticu na ime moje firme, broj se razlikuje, ali se skida sa istog racuna...
[ Aleksandar Marković @ 20.12.2002. 19:26 ] @
Pa jel tu onda pomažu proxy servisi ili ...
[ ventura @ 20.12.2002. 20:37 ] @
Pa jedino ako proxy podrzvaju SSL...
[ freakk @ 20.12.2002. 20:41 ] @
Citat:
ventura:
Otvorio nalog ok. ali dali si placao nesto preko njih?


my fault, ucinilo mi se da je ovaj rekao da ima problem sa otvaranjem accounta na 2checkout
[ Noe @ 20.12.2002. 22:36 ] @
Pazi ovako, imam i otvoren nalog kod njih i izvrsio probno placanje tek da vidim, jes da sam puko 1$ na transakciju ali nema veze.Strana kartica prosla bez problema iako idem preko yu provajdera - PTT - a virtuon nikako ! I da jos da dodam ranije sam isto placao preko 2checkout odavde iz YU ali stranom karticom - rezultat - nikad ali nikad nikakvih problema.
[ Le Piaf @ 21.12.2002. 11:03 ] @
Citat:
Noe:
"Credit Card Authorization Failed!!

Your order has not been processed and no credit card has been billed.

Reason For Failure: Issuer Unavailable"

Imao li je neko slicnih problema ??



Pa ja sam vec pisao o tome, meni je odbijena na 2 sajta takodje, nijedan nije vrshio momentalnu proveru, njihova banka je odbijala da naplati, sa porukom "credit card declined". Amazon radi sasvim fino, .co.uk i .de. Dodushe, bedak je (veliki) shto ne moze da se naruchuje softver/hardver iz .uk amazona, sa .de moze, ali dzaba mi softver i uputstva na nemachkom. Da li neko zna sajt, pouzdan, dobar koji salje takve stvari ovamo?

cya ppl,
Le Piaf
[ Noe @ 21.12.2002. 15:42 ] @
Sve u svemu izgleda da ce biti najvecih problema tamo gde nam ta kartica najvise treba a to je kod placanja usluga (npr. reg domena hosting, i sl) ali izgleda da je tu i bilo najvise prevara.Probacu jos negde da li radi ako mi je i treci put odbiju ima da im vratim karticu ali izgleda da cu morati da se oprostim od 700 dinara clanarine. :)
[ Dragan Varagic @ 22.12.2002. 08:30 ] @
Platio sam Virtuon karticom otvaranje naloga za klijenta na 2checkout pre osam dana i sve je prošlo bez ikakvih problema. Prošlo je nekoliko sati od momenta kada su pare uplaćene na račun do momenta plaćanja.

Bez ljutnje, a da li ste sve upisali kako treba što dodatno traže pri uplati sa ove lokacije (veoma su oprezni)?
[ Noe @ 22.12.2002. 09:23 ] @
Citat:
Dragan Varagic:
Platio sam Virtuon karticom otvaranje naloga za klijenta na 2checkout pre osam dana i sve je prošlo bez ikakvih problema.


Hvala Dragane ovo mi je bilo bitno da cujem , znaci generalno trebalo bi da radi.


Citat:
Dragan Varagic:
Bez ljutnje, a da li ste sve upisali kako treba što dodatno traže pri uplati sa ove lokacije (veoma su oprezni)?


Ma ne ljutim se ali razlog otpada. Imao sam 5-6 uplata ranije na 2checkout i to odavde iz YU ali stranom karticom (VISA) i sve je proslo bez problema i uvek iz prve.A ovo probao 3-4 puta i nece.Znaci sve OK i trocifreni kontrolni broj i adresa i sve..Jedino cu ponovo da probam za par dana jer otkud znam mozda im treba malo vremena da je aktiviraju , mislim RF banka..
[ mb011 @ 04.01.2003. 18:14 ] @
ima li tu neki period aktivacije, jer sam karticu dobio 30.12, a evo jos uvek dobijam poruku od amazon.de, "credit crad declined"?

zasto se to desava? mozda zato sto mi kartica vazi od januara 2003 pa im treba neki period da je aktiviraju...?
[ Noe @ 04.01.2003. 20:04 ] @
evo da obavestim sve da mi je nakon pocetnih problema sve proradilo kako treba ali tek nedelju dana po dobijanju kartice.Izgleda da je ipak ne pustaju bas odmah :(
[ Dragoslav Krunić @ 04.01.2003. 20:47 ] @
Meni je proradila istog dana, nekoliko sati nakon uplate što je zaista začuđujuće, s obzirom da kod nekih banaka mora da se sačeka i po 24 časa.
[ mb011 @ 04.01.2003. 21:27 ] @
moze delovati kao debilsko pitanje, ali tek sad vidim da su brojevi razliciti sa jedne i sa druge strane kartice (pozadi ima tri cifre vise) - to je valjda taj trocifreni sigurnosni kod?? ali koji broj ja kucam u polje za broj kartice? duzi ili kraci????
[ Noe @ 04.01.2003. 22:51 ] @
Broj sa prednje strane je broj kartice samo njega kucas u polju za broj kartice.Dodatne tri cifre pozadi kucas samo gde ti ga traze..
[ mb011 @ 10.01.2003. 00:09 ] @
ipak je to sa tom virtuon karticom dosta nesigurno. meni sa amazon.de vec nedelju dana ne salju CD, vec kazu banka odbija da naplati, a banka pri tom vice mi smo im odobrili smatrajte da vam to stize. pa ko tu onda laze???
[ pixelmania @ 18.01.2003. 21:10 ] @
evo i ja sam je dobio pre neki dan, radi na amazon.at (a to je u sustini isto sto i amazon.de) super, kuvarske knjige mi stizu za nekoliko dana. u sustini sam zadovoljan. ono sto mi smeta (ali to je valjda kod svake kreditne kartice tako) je sto svako ko vidi (i zapamti :) broj na kartici moze da placa njome po internetu...
[ Noe @ 18.01.2003. 22:33 ] @
Mnogi sajtovi proveravaju i adresu koje nema na kartici, a s obzirom da ti virtuon sluzi samo za placanje na netu i ne moras je nosati okolo da je svi vide, ili ako je vec reklamiras onda ne drzi pare na racunu pa nece moci da ti ih skinu :)
[ Dragan Varagic @ 19.01.2003. 10:39 ] @
Naišao sam na prvi veliki problem - kartica ne prolazi na Google AdWords servisu!
[ Ivan Dimkovic @ 19.01.2003. 13:50 ] @
Evo pravih kreditnih kartica:

http://www.deltabanka.co.yu/index.asp?pId=65&lId=1

Naravno, za ovakve kartice vam treba ili stalni priliv novca veci od neke minimalne sume, ili depozit u vrednosti od 250-2000 eur (MC standard) ili 2500-10000 eur (MC gold)

[ Dragan Varagic @ 19.01.2003. 21:52 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Imaju li online procesiranje kartica?
Kada ti stigne odgovor da je odbijena?
Šta traže od podataka?


Da, Google ima online procesiranje. Odgovor stize odmah - Card declined. Tačno je da ne procesira karticu odmah, stoji broj i onda oni po nahodjenju skidaju potrošenu sumu, i to je problem. Visa Continental banke radi na Google-u.
[ Noe @ 19.01.2003. 23:26 ] @
Citat:
Dragan Varagic:
Naišao sam na prvi veliki problem - kartica ne prolazi na Google AdWords servisu!


Ovo je mozda cak i dobro :), jer (to je bar moje iskustvo) struktura posetilaca koja se na taj nacin dobije je nikakva - mislim naravno na korist od takvih poseta. Ovo svakako zavisi i od sadrzine samog sajta , ali cini mi se da nisam usamljen u ovom misljenju.
[ mb011 @ 20.01.2003. 13:05 ] @
evo i meni je proradila posle nekoliko nesporazuma amazona i voljene nam raifajzen banke. ocekujem svoj prvi cd kupljen online... pitam se koliko li ce trebati da stigne :-)))???
[ Goran Rakić @ 20.01.2003. 14:14 ] @
ja trebam sutra da dobijem karticu... nego, da li je sigurno kupovati knjige sa amazon-a, ne zbog kartice nego da li postar to donese?
[ Gojko Vujovic @ 20.01.2003. 16:16 ] @
Jok zadrži za sebe ako mu se svidi naslov..
[ ventura @ 20.01.2003. 17:06 ] @
Kako ce sada biti veselo za nase carinike kad pocnu da maznjavaju legalno narucene stvari :)

Meni nestane 1 od 10 paketa koje POSALJEM iz YU... Pitaj boga koliko ih pokradu sto prime...
[ Goran Rakić @ 20.01.2003. 17:26 ] @
I čekaj to ti "nestane" tako i šta onda radiš, žališ 50$ koje si bacio ili možeš da radiš neki povraćaj... ?
[ Kiza Karanovic @ 21.01.2003. 15:56 ] @
Citat:
mb011:
evo i meni je proradila posle nekoliko nesporazuma amazona i voljene nam raifajzen banke. ocekujem svoj prvi cd kupljen online... pitam se koliko li ce trebati da stigne :-)))???


Ja narucujem ploce iz Engleske,naravno placam "Virtuon"-om,
od momenat narucivanja,do momenta kad mi postar donese
paket na adresu prodje 8-9 dana.
Jedino sto mi banka uzima 5 Eura za proviziju na
transakciju-ne znam da li je to samo u mom slucaju,ili...?
[ dejan @ 30.01.2003. 14:48 ] @
Ja sam pre nekih 10-tak dana dobio virtuon karticu, medjutim jos nisam osetio car kupovine. Sa svakog mesta gde sam pokusavao nesto da kupim vracala mi se poruka 'card declined'. Na kraju sam odlucio da narucim nesto sa "proverenog" amazon.co.uk cisto da podignem sebi pouzdanje... ali isto nista.

Danas sam svratio do banke da vidim zasto se to desava, oni mi dadose telefon VISA centra da vidim sa njima posto su oni samo posrednici. Odmah sam ih okrenuo i dobio sledeci odgovor koji (valjda) sve objasnjava:

Covek je pogledao moj racun i video da je izvrseno par rezervacija novca, da je banka odobrila transakcije, ali da nista nije realizovano. E sada, kako je to on meni rekao, do nerealizacije je doslo iskljucivo zahvaljujuci nesposobnosti e-trgovaca (dobar deo njih ime lose setovane sisteme e-naplate). To je potvrdio time sto je za ovih 10-tak dana koliko sam (ne)ponosni drug vlasnik kartice izvrseno nekih 30-tak pokusaja transakcije a ja sam samo na oko 5-6 mesta pokusao nesto da kupim....

Elem, zasto onda nije htelo ni sa amazon.co.uk? Zato sto sistem automatski odbija transakciju ukoliko na kartici ima dve (ili tri?) rezervisane a nerealizovane transakcije. Posto se transakcije nerealizovane posle 7 dana automatski ponistavaju, na meni je da sacekam to vreme i onda pokusam ponovo...

Naravoucenije, ako kupujete preko interneta nadjite prodavca koji zna da trguje sa nama.
[ ventura @ 30.01.2003. 17:05 ] @
Gojko... Procitaj ponovo sta sam napisao par poruka iznad :)

Samo se na carini pojavis samnom... Odma ce da ti nacrtaju 2 nove kutije vitamina :) .. Nemas pojma koliko me 'vole' tamo... Padne im mrak na oci kad me ugledaju... :)))
[ -zombie- @ 04.02.2003. 13:40 ] @
ajde ne bulazni.

ako doktori imaju male plate, jel to znaci da treba da, dok ti operisu slepo crevo, da ti izvade jedan bubreg i prodaju ga da bi prehranili porodicu.

mislim stvarno, kakva je to nakazna logika? i ja imam malu platu, (ili nemam nikakvu) pa jel znaci da treba da kradem??
[ VELIKI_MANITU @ 04.02.2003. 23:07 ] @
To nije krađa, CARINICI vide svoju proviziju od 20 %. To je NEKI njihov interni dogovor da ne uzimaju preko 20 %, znači Gojko da su ispali su FER. Ćuti mogli su da izmisle 100 razloga i da zaplene istu.


Ćuti dobro je, čitam agenciske vesti večeras i vidim počela ponovo politička hapšenja. Uhapsili OTPORAŠE večeras jer su građanima GRAFITIMA na drvenoj ogradi ispred gradske skupštine pokušali da ukažu na divlju gradnju, jer nisu ništa postigli legalnim putem - institucije sistema.



Neka bude srećan što ga još nisu uApsili.


[ Buba @ 05.02.2003. 12:41 ] @
'ajde malo srecni vlasnik nesto da izjavi.
Kartica funkcionise na recimo amazonu, ali ne americkom jer oni ne vrse isporuku u Srbiju, nego na Engleskom :) - oni nas vole i isporucuju knjige kod nas (www.amazon.co.uk), normalno ako imate srece :)

Moj kolega je narucio, uplatio i dobio knjige, pa po onoj 'videla zaba ...' i moj suprug uzme R. Visu Virtuon i veselo naruci knjige na istom amazonu - i tako vec 5,6 puta, a ono nece pa nece. Proglasili su nas i za fraud-ove i svasta ne lepog :(

Jos se jedino sporimo oko toga da li je firewall iza koga se mi javljamo kriv za sve, ili ne :))

Zivi vi bili, probali i imali vise uspeha od nas!

Pozdrav,

Buba
[ Gojko Vujovic @ 05.02.2003. 12:58 ] @
Ako vas stave na neku crnu listu, zovite telefonom customer support, dajte sve podatke o kartici i o banci sa poleđine kartice, kako bi mogli da provere billing adresu i ostalo što ih zanima.

Onda, naručujte tako da je shipping i billing adresa ista, i zaista ne bi trebalo da bude problema.

Ako i dalje ne prolazi na sajtu kao što je amazon, tražite u banci da vam daju broj lokalnog Visa centra, od njih ćete dobiti detaljnije informacije šta dalje raditi u ovakvim slučajevima.
[ Icko03 @ 20.02.2003. 16:40 ] @
Uglavnm ,vecina vas prica o kupovini na Amazon co.uk Dali neko mozda ima iskustva u kupovini na nekom drugom sajtu dali ona prolazi na eBay.com ili na yahoo.com i koje su cene za postarinu koje nam skidaju prodavci sa kartice(otprilike) Palniram da uzmem ovu karticu ali posle nekih iskustava koje sam procitao na ovom forumu imam utisak da je jedina prava opcija Visa Clasik ili Master card...I ako neko ima iskustava kako to ide na carini i podizanju paketa sta se tu sve dodatno placa....
Pozdrav svima....
[ Dragoslav Krunić @ 20.02.2003. 20:42 ] @
Kartica prolazi na Yahoo-u, ja probao. Takođe, prolazi i na http://www.futurlec.com/, pa zainteresovani za elektroniku (po i do 3 puta nižim cenama nego kod nas) - izvol'te
[ Goran Rakić @ 20.02.2003. 21:03 ] @
prolazi i na digibuy-u kao i kod nekog Marco Tabini and assocc.
[ Gojko Vujovic @ 20.02.2003. 22:50 ] @
Na yahoo stores prolazi, dakle mozete koristiti svaku prodavnicu koja yahoo koristi za shopping cart i procesiranje. Probano nekoliko puta.

A za ebay ne znam, ja nisam video da tamo ima nekog placanja karticama tj da ebay konkretno nesto procesira!? Mozes li poslati link gde to na ebay-u moze da se kupuje karticom?
[ Icko03 @ 21.02.2003. 01:09 ] @
Koliko sam iz Gojkovog pitanja shvatio znaci sa ovom karticom se moze kupovati roba samo iz Yahoo-ve prodavnice(magacina) ali ne i od drugih prodavaca koji su prisutni na Yahoo a koje procesira neko drugi...Malo mi to nije jasno? Zasto ih je onada Yahoo pustio da nude robu preko njega ako vec on ne vrsi transakcije, mislim ima li interesa Yahoo u svemu tome???Posto bi trebalo da se bori za sto veci broj Prodavaca, po mom skromnom misljenju i znanju.
A za ebay ne znam ni ja jer jos uvek nemam karticu ali ako vec moze na Yahoo stores logicno je valjda da moze i na ebay stores http://www.stores.ebay.com/
A da moze da se placa karticom to moze sigurno primaju i kreditne i debitne kartice samo je pitanje dali moze i sa Virtuon karticom Raiffeisen banke...
Malo je to kod nas sa tim karticama jos uvek jadno, Nije mi jasno ni cemu sluzi taj depozit od 20 evra kao pozitivan saldo kod banke kad vec imaju clanarinu od 50 din mesecno, verovatno da bi im popravili likvidnost...E, dragi moji prijatelji jadna je ta banka kad se grebe za depozit od 20 evra a i mi zajedno sa njom i svim ostalim Bankama pocevsi od Komercijalne pa na Dalje....
I niko da napise kako je prosao sa postarinama, kad su primali pakete i sa carinama....Pozdrav !!!
[ McKracken @ 21.02.2003. 02:47 ] @
Citat:
Icko03:
Koliko sam iz Gojkovog pitanja shvatio znaci sa ovom karticom se moze kupovati roba samo iz Yahoo-ve prodavnice(magacina) ali ne i od drugih prodavaca koji su prisutni na Yahoo a koje procesira neko drugi...Malo mi to nije jasno? Zasto ih je onada Yahoo pustio da nude robu preko njega ako vec on ne vrsi transakcije, mislim ima li interesa Yahoo u svemu tome???Posto bi trebalo da se bori za sto veci broj Prodavaca, po mom skromnom misljenju i znanju.
A za ebay ne znam ni ja jer jos uvek nemam karticu ali ako vec moze na Yahoo stores logicno je valjda da moze i na ebay stores http://www.stores.ebay.com/
A da moze da se placa karticom to moze sigurno primaju i kreditne i debitne kartice samo je pitanje dali moze i sa Virtuon karticom Raiffeisen banke...
Malo je to kod nas sa tim karticama jos uvek jadno, Nije mi jasno ni cemu sluzi taj depozit od 20 evra kao pozitivan saldo kod banke kad vec imaju clanarinu od 50 din mesecno, verovatno da bi im popravili likvidnost...E, dragi moji prijatelji jadna je ta banka kad se grebe za depozit od 20 evra a i mi zajedno sa njom i svim ostalim Bankama pocevsi od Komercijalne pa na Dalje....
I niko da napise kako je prosao sa postarinama, kad su primali pakete i sa carinama....Pozdrav !!!


Meni uredno prolazi kod skoro svih (cak i na nekim mestima gde mi odbijaju Master). Sto se tice postarine i carine, ni tu nikada nisam imao problema :) Da li sto umem da se derem na one u posti ili je sreca, ne znam :) uglavnom, od '98 mi nijedan paket nije nestao ...

NIje mi jasno sta fali depozitu od 20e? Svaka banka mora da radi sa nekim parama, a realno Visa Virtuon je najpovoljnija kartica koja se kod nas moze uzeti...
[ anon7994 @ 21.02.2003. 09:36 ] @
Citat:
Malo je to kod nas sa tim karticama jos uvek jadno, Nije mi jasno ni cemu sluzi taj depozit od 20 evra kao pozitivan saldo kod banke kad vec imaju clanarinu od 50 din mesecno, verovatno da bi im popravili likvidnost...


Kao prvo, Banka nije socijalna ustanova. Inace, mene iznenadjuje da je depozit toliko mali, ali su verovatno oni tu nasli neku racunicu... uostalom to je nacin da se privuki novi klijenti (duga prica)...


Citat:
I niko da napise kako je prosao sa postarinama


Banka nema veze sa postarinom. Svaka prodavnica ima svoj cenovnik za postarine, koji je vrlo lako naci na bilo kojem sajtu. Pogledaj pod Help, ili FAQ.
[ Icko03 @ 21.02.2003. 12:38 ] @
Ma da , nije Problem u visini depozita... I niko ne kaze da je banka SOCIJALNA USTANOVA, Da je ova kartica naj povoljnija kartica kojom moze da se kupuje na netu to jeste i tu nema sta da se prica ali je njena kupovna moc ogranicena(KAKO SAM SHVATIO IZ VASIH PREDHODNIH PORUKA) samo neke prodavnice.
Stvar je u tome sto nigde u svetu za debitne (cekovne) kartice se ne trazi depozit a da ne pricam o virtualnim karticama kojima se samo placa preko neta i studentskim debitnim karticama.Nije problem u 20 evra vec kako se to radi u svetu a kako kod nas...Tako da se moji prijatelji iz Amerike smeju i cude na takvu poslovnu politiku banke.Nemam dovoljno prostora da vam prepricam kakve su poslovne politike njihovih banaka ali kad bi ste culi i vi bi se smejali zajedno sa njima i samnom.Nadam se da ste me razumeli....Banka treba da servisira vas a ne vi nju i da tu nadje poslovni interes....Kapirate...Ali znam da je to kod nas tek u razvoju i siguran sam da ce doci bolja vremena kako za Banke tako i za nas...Ja cu sigurno ovih dana preuzeti ovu karticu probacu kako ide sve to pa ako ne zadovolji, Probacemo nesto drugo...
A za carinu , znam da nema veze sa bankama, U ostalom uskoru cu i sam da probam karticu pa napisacu vam svoja iskustva, iskreno se nadam da ce biti pozitivn bar koliko i vasa.....Pozdrav svima
[ salec @ 21.02.2003. 12:45 ] @
Jel' prolazi u Nemackoj (Conrad, Reichelt, ELV..), kad je vec nemacka banka izdaje?
[ Ivan Dimkovic @ 21.02.2003. 12:54 ] @
A propo cene kartice vs. usluge - recimo, MasterCard Gold pretplata je 60 eura godisnje u DE - MC Classic je 20 eura godisnje. Sa MC Gold moze da se ode u petocifreni kredit (naravno - pri cistoj svesti to nije uvek pametno za upraznjavati :) - da ne pominjem da kartice rade u svim online i offline sistemima autorizacije, svim ATM masinama, itd...

Tako da za 20 eura i godinu dana vazenja - to sto nudi RF banka je, u najmanju ruku, malo.
[ McKracken @ 21.02.2003. 13:07 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
A propo cene kartice vs. usluge - recimo, MasterCard Gold pretplata je 60 eura godisnje u DE - MC Classic je 20 eura godisnje. Sa MC Gold moze da se ode u petocifreni kredit (naravno - pri cistoj svesti to nije uvek pametno za upraznjavati :) - da ne pominjem da kartice rade u svim online i offline sistemima autorizacije, svim ATM masinama, itd...

Tako da za 20 eura i godinu dana vazenja - to sto nudi RF banka je, u najmanju ruku, malo.


Te cifre su ipak malo vece (barem kad je u pitanju ljubljena nam domovina).... Godisnja clanarina 50E + depozit ili revolving kredit (za koji opet traze garancije) za Classic karticu,. Jednostavno, treba da prodje dosta vremena pre negos to se sve normalizuje.

[ anon7994 @ 21.02.2003. 13:52 ] @
Citat:
Tako da za 20 eura i godinu dana vazenja - to sto nudi RF banka je, u najmanju ruku, malo.


20 evra je depozit koji je potrebno imati na racunu, a ne godisnje clanarina. Godisnja clanirana, koliko sam shvatio iznosi 600 dinara (50 dinara * 12 meseci).

Koliko sam upoznat (a veruj mi da jesam), banke u Americi traze min. 100 dolara depozita za obicno otvaranje tekuceg racuna! To ti je minimum da bi otvorio racun, a ako ne zelis da placas troskove tekuceg racuna, u najboljem slucaju moras da (stalno) imas 500 dolara na racunu, pa ti vidi. Otvaranje racuna u Americi ili drugim razvijenim zemljama, nije jednostavna stvar, i ne moze svako otvoriti racun - prethodno se vrse detaljne provere boniteta korisnika.


Citat:
A propo cene kartice vs. usluge - recimo, MasterCard Gold pretplata je 60 eura godisnje u DE - MC Classic je 20 eura godisnje. Sa MC Gold moze da se ode u petocifreni kredit (naravno - pri cistoj svesti to nije uvek pametno za upraznjavati :) - da ne pominjem da kartice rade u svim online i offline sistemima autorizacije, svim ATM masinama, itd...


Ne treba poistovecivati kreditne i debitne kartice. Banka ostvaruje profit na kreditnim karticama na jedan nacin, a kod debitnih na sasvim drugi.

Takodje treba imati u vidu (ne)postojanje konkurencije kod nas, kao i kupovnu moc korisnika bankarskih usluga. Ne zaboravite da do pre dve godine, nijedna banka nije izdavala medjunarodne platne kartice (osim Diners Club), tako da je i ovo napredak. Kako vreme bude odmicalo, tako ce se i ovo trziste poboljsavati.
[ Ivan Dimkovic @ 21.02.2003. 14:10 ] @
Ne, naravno - nije mi namera da poistovecujem kreditne i debitne kartice, vec samo hocu da kazem sta ja imam za 60 EUR godisnje u EU (MC Gold). Naravno, kreditna kartica se dobija tek na osnovu analize kreditne sposobnosti, znaci potrebno je imati stalni radni odnos sa iole normalnom platom za classic kartice ili po nekom drugom osnovu dobiti OK znak od banke (depozit/stanje na racunu, itd..).

Poenta u mom postu je da to sto RF banka nudi za 20 EUR + 600 din godisnje nije bog-zna-sta, kada se uzme u obzir izuzetna limitiranost te vrste kartica.

Citat:

Koliko sam upoznat (a veruj mi da jesam), banke u Americi traze min. 100 dolara depozita za obicno otvaranje tekuceg racuna! To ti je minimum da bi otvorio racun, a ako ne zelis da placas troskove tekuceg racuna, u najboljem slucaju moras da (stalno) imas 500 dolara na racunu, pa ti vidi. Otvaranje racuna u Americi ili drugim razvijenim zemljama, nije jednostavna stvar, i ne moze svako otvoriti racun - prethodno se vrse detaljne provere boniteta korisnika.


Hmm...

Za USA ne znam, ali za EU znam, i cene su varijabilne, mene je otvaranje kostalo nula (0) eura a account odrzavanje kosta, ako sam dobro zapamtio oko 5 eura godisnje.

Ziro racun (checking) bi trebalo da moze da otvori svako punoletno lice, a ono sto zavisi od banke je koliki minus mogu da ti dozvole.
[ Gojko Vujovic @ 21.02.2003. 14:22 ] @
Ja sam samo rekao da provereno prolazi kartica na yahoo stores, a da za ostale zavisi. Nisam rekao da NE PROLAZI kod onih koji su na yahoo-u ali im yahoo ne obezbedjuje procesiranje.
[ Icko03 @ 21.02.2003. 16:29 ] @
Ivan je potpuno u pravu Kad govori o otvaranju racuna ,slicno je, gotovo isto i u Americi stim sto procenat virtualnih kartica je zanemarljiv gotovo i da se ne izdaju Zato cu napisati par reci za studenske Master kartice , jer su one na neki nacin najpribliznije Virtualnim karticama ako one mogu uopste i da se porede tj.Hocu da kazem da Virtuon ne moze ni da pridje Studentskoj Master kartici.
Godisnja clanarina je 25 $, stim sto prve godine je ne placate, kartica vazi 4 godine.Depozit je od 10$-1000$.U zavisnosti koliki je deposit toliko mozete da odete u minus na racunu a trosite onoliko koliko imate uplacenih stedstava na racunu i uplacujete koliko hocete i kad hocete. Mozete cak da izaberete pozadinu sliku na kartici koju hocete i million drugih pogodnosti a da ne pricamo da mozete Da je koristite na svim mestima na internetu,ATM, i POS terminalima. Sto znaci da za 35 $ min .Dobijete karticu koju mozete da koristite gde god hocete Dok Kod Nas za 30 evra dobijete karticu koju tesko da mozete da iskoristite i na svim sajtovima .E sad jedino ih deru kod podizanja kesa na ATM-u i imaju ogranicen iznos, e tu su jedino gori nego ovi ovde kod nas…
I jos jedna Stvar Delta Banka je ukinula clanarinu na Maestro debit karticu, a ne treba ni depozit i uskoro ce poceti da se koristi na internetu…Potrebno je samo 100Evra na racunu koje mozete da spljiskate odmah (USKOROna netu), ATM-u ili POS terminalu
Pa ako sve saberemo i oduzmemo depozit od 20€ nije veliki,prihvatljiv je ali je besmislen za karticu toliko malih mogucnosti...Ali dok ne stignu bolje ponude za internet kartice posluzicemo se i sa njom, tek toliko da osetimo car internet kupovine sto je kod nas novina i interesantna bankarska usluga, ko nam je kriv sto nismo drzali korak sa evropom.A Ako je nekom za utehu u celoj Istocnoj evropi je slican slucaj sa karticama tako sam cuo od nekih prijatelja....Pozdrav svima...
[ darko @ 21.02.2003. 18:02 ] @
icko03, clanarina za maestro je 120 din godisnje kod delte, ovo za 100 eura je tacno ali moras i na dinarskom da imas 1000. naravno sve ovo vec sutradan mozes da potrosis, podignes....sto se tice upotrebe na netu tacno je ali se to ocekuje od juna 2003. pre sigurno nece. naravno deltin maestro je ubedljivo najbolji izbor sto se debitnih kartica tice(i troskovi servisiranja i mesta gde moze da se koristi)kod nas a jos kad bude mogao na netu da se koristi.....
[ anon7994 @ 21.02.2003. 18:47 ] @
Citat:
Maestro debit karticu, a ne treba ni depozit i uskoro ce poceti da se koristi na internetu...


Tehnoloski posmatrano, Maestro kartica nije 'Internet ready', ali se radi na tome. Ovo nije nesto specificno za Delta banke, vec za Maestro kartice uopste (sirom sveta). Maestro kartica je kartica koja bi trebalo da zameni cekove, i zato se izmedju ostalog i naziva check card.


Citat:
Godisnja clanarina je 25 $, stim sto prve godine je ne placate, kartica vazi 4 godine.Depozit je od 10$-1000$.U zavisnosti koliki je deposit toliko mozete da odete u minus na racunu a trosite onoliko koliko imate uplacenih stedstava na racunu i uplacujete koliko hocete i kad hocete. Mozete cak da izaberete pozadinu sliku na kartici koju hocete i million drugih pogodnosti a da ne pricamo da mozete Da je koristite na svim mestima na internetu,ATM, i POS terminalima. Sto znaci da za 35 $ min .Dobijete karticu koju mozete da koristite gde god hocete Dok Kod Nas za 30 evra dobijete karticu koju tesko da mozete da iskoristite i na svim sajtovima .E sad jedino ih deru kod podizanja kesa na ATM-u i imaju ogranicen iznos, e tu su jedino gori nego ovi ovde kod nas…


Poenta studentskih kartica je da se privuku nove musterije, i to ne bilo kakve, vec mlade. Izdavaoci kreditnih kartica opsedaju koledze i kampuse, i daju sve te 'pogodnosti' iz sledecih razloga: zele da primamljivim uslovima i uslugama privuku osobe koje ce tek poceti da zaradjuju u zivotu, i koje ako budu bile zadovoljne uslugama koje pruza izdavalac kartica dok su bili studenti, ostaju verni tim proizvodima i nakon zavrsetka studija i ulaska u profesionalni zivot.
Trziste u SAD je toliko zasiceno svim tim proizvodima (u SAD je u opticaju preko milijardu kartica), tako da su kompanije primorane da pruzaju dodatne usluge...

Organizacije Visa i Mastercard imaju potpuno drugacije programe za razlicite zemlje, tako da ne treba direktno uporedjivati njihove usluge na razlicitim kontinentima. Severna Amerika je jedna regija, Evropska Unija druga regija... mi se nalazimo u regiji koja se (ako se ne varam) zove CEMEA - Central Europe, Middle East and Africa. Kartica kao sto je Visa Electron je specijalno pravljena za CEMEA regiju (mada se moze naci i u nekim zemljama EU)... dok se ona uoste NE izdaje u Americi...

Mozda nisi dobro uradio svoj domaci zadatak :) Za 30 evra moguce je dobiti dobre kartice i kod nas. Raspitaj se, i videces. Pogodnosti se krecu od koriscenja VIP salona na aerodromima, preko besplatnog osiguranja prilikom putovanja (da ne moras da se dodatno osiguras kada trazis vize za EU) itd, itd.


Btw, ove godine bi trebalo da se pojavi PRAVA Internet kartica prvi put u Srbiji (a verovatno i u Jugoistocnoj Evropi). Nista nalik Virtuon kartici. Ko prezive, videce (a verovatno i koristiti) :)
[ Dragoslav Krunić @ 21.02.2003. 19:36 ] @
Citat:
[email protected]:
Btw, ove godine bi trebalo da se pojavi PRAVA Internet kartica prvi put u Srbiji (a verovatno i u Jugoistocnoj Evropi). Nista nalik Virtuon kartici. Ko prezive, videce (a verovatno i koristiti) :)


Možeš li malo više o toj kartici, ako znaš, naravno...
[ darko @ 21.02.2003. 19:52 ] @
tacno tako mojmejl maestro nije internet ready i ono sto sam napisao za koriscenje na netu(jun 2003) to je koliko se secam sa maestrocard.com. ne ocekujem da delta to uvede odmah...pri koriscenju ce se slati broj kartice, datum, i pin, bas sam skoro naleteo negde na kompletno opisan postupak. potrazicu pa da postujem ovde. i da reci nesto o toj kartici. ko ce izdavati, troskovi...a i opet je pitanje koliko ce biti korisna za sve. ja imam maestro i za mene kao studenta je i vise nego ok. jos kad bude radila na netu...pitanje je koliko ce mi biti potrebna takva kartica. i jel zna neko, vojvodjanska banka je trebala da izda internet karticu(mislim visa), sta je sa tim?
[ Dragan Varagic @ 22.02.2003. 08:36 ] @
Evo da javim - proradila je kartica na Google-u. Ne znam tačno koliko je bilo potrebno vremena, jer nisam isprobavao jedno dve nedelje, ali mi je izgleda kartica proradila posle nedelju do dve od prvog pokušaja.
[ Dragoslav Krunić @ 22.02.2003. 11:14 ] @
Izgleda da se stvari, što se tiče ove kartice, popravljaju. Počela je bolje da funkcioniše. Neka me isprave ljudi ako grešim...
[ Xpirit @ 27.02.2003. 18:27 ] @
Ja sam novi korisnik Virtuona i za sada sam polovicno zadovoljan. Velike prodavnice uglavnom rade sa Virtuonom ali recimo desava se da sajt (WilliamHill) koji je prihvatio Virtuon mog prijatelja meni ne da izvrsim depozit.

U Rajfajzenu su mi rekli da je to do sajta i da Americki sajtovi, verovali ili ne, koriste zastarele metode provere i da usled toga ponekad ne prepoznaju karticu. Inace, na sajtovima koji jasno odvajaju unos podataka za debitne od kreditnih kartica jos nigde nisam video Virtuon (Solo, maestro, electron itd. jesam) tako da poneke debitne kartice uspeju da zalutaju na web iako nije predvidjeno.

Prijatelj u odseku kreditnih kartica u Rajfajzenu rekao mi je da im je Virtuon prakticno uvaljen od VISA brenca u Londonu i da je veoma nov na trzistu te ga, pored onog problema "zaostalosti", dosta sajtova nije jos stiglo da "overi".

Ipak, Virtuon u Latviji je cudo. Oni su prvi na listi (VISA) po koriscenosti i po uvodjenju e-bankinga u sistem. Tamo sam mozes sa svog tekuceg racuna da prebacujes kintu na Virtuon racun i da sam vracas ostatak para nazad na tekuci.

Inace meni kartica lepo radi na Bidz.com, Amazon.com, BN.com, malobrojnim kladionicama, porno sajtovima (ehm. ovo samo istrazivanja radi naravno..;), easyspace.com. Nije mi prosla na paypal-u (koji skoro da je uslov za ebay), vecini kladionica, wired.com ( a imaju tako lepe clanke za download).\

Tu sam uskoro sa update-om Virtuon iskustva. :)
[ Dragoslav Krunić @ 27.02.2003. 20:54 ] @
Uuu, pa ti si baš bio aktivan Fin post, zaista. Ja ću moja iskustva uskoro, kad isprobam još malo.
[ anon7994 @ 04.05.2003. 19:35 ] @
Na sajtu Raiffeisen banke pise: 'Proverena prodajna mesta za kupovinu putem interneta'

Pretpostavljam da je rec o prodajnim objektima gde je koriscena Visa Virtuon kartica Raiffeisen banke:

http://www.raiffeisenbank.co.y...t_services/virtuon_places.html
[ Aleksandar Marković @ 04.05.2003. 20:07 ] @
Gle...AHEAD.DE na listi :-)
[ amavisto @ 06.05.2003. 12:25 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:

Pitaću konkretno da li će raditi na amazonu, a ako posle toga ne bude radila - tražimo pare nazad.


Ja sam zimus kupio art of cmp prog. na amazonu i problem je bio sto ne dostavljaju knjige u yugu. Ne znam da li se sada sa SeriMo nesto promenilo.
[ Veljko @ 21.05.2003. 17:35 ] @
Help!
Treba mi neki sajt za kupuvinu svega i svacega ali da bude negde u Evropi zbog slanja i postarine.
Nesto kao www.conrad.com. Probao sam da kupim nesto na conrad-ovom sajtu ali izgleda da ne moze porudzbina da bude ispod 50€.

P.S>Posto sam video da neki pitaju na koliko meseci izdaju virtuonku, meni su na 14 meseci.
[ Ray Monty @ 23.05.2003. 17:59 ] @
Aj sad jedna pomoc!
Pratim vas vec neko vreme ali mi jos uvek nije jasno da li da uzimam tu VISA Virtuon ili ne? Jel 'to' radi ili ne? Nemam neke velike zelje oko kupovine, zadrzacu se samo na edukaciji, sto znaci knjige. Po koji CD mozda......za pocetak. Dok ne orobimo neku banku, a onda pravac Kazablanka...........
[ tOwk @ 23.05.2003. 18:29 ] @
Radi na dosta mesta.

A pomoću npr. PayingFast možeš da šalješ i money-order za manje sume. Samo ne zaboravi da uradiš jedan trik: snimi formular za prijavu kod sebe na disk, postavi BASE na njihovu stranicu, i dodaj Serbia-Montenegro u spisak država.

Meni su posle samo tražili da se identifikujem, i slao sam im skeniranu karticu uz neke izbrisane podatke i ličnu kartu na kojoj piše „socijalistička republika Srbija“ ;-))

Amazon.co.uk uredno prima Virtuon karticu, kao i PayPal, ali ti ne daju da budeš odavde.
[ Ray Monty @ 24.05.2003. 20:31 ] @
Cek, cek....Izvin'te.....ali ja sam tek 'draftovani rooky' tako da to BASE i Payingfast su za mene ona sela u Spaniji. Al' ajde mi objasnite sta da radim da sa Amazon.co.uk dobijem ono sto sam porucio? Kako da ih prevarim da ja ustvari nisam ja odavde?
A i nesto sam u vasim prethodnim diskusijama nacuo da su Paypal....pa recimo da je neko, izgleda, imao losa iskustva sa njima, a?

PS: hvala na triku, tOwk, kad probam, cu ti pricam.
[ tOwk @ 24.05.2003. 23:24 ] @
Za Amazon.co.uk ti ne treba nikakav trik, loše sam se izrazio. Oni sasvim uredno šalju i kod nas, a ukoliko nemaš problema sa nemačkim, možda je i bolje da koristiš Amazon.de (mada se meni čini da mi je za nešto poštarina bila manja iz Engleske; apsurdno, ali tako je ispalo).

PayPal nisam koristio, samo znam da su mi vrlo rado otkinuli dva dolara pri registraciji, tj. primaju karticu ;-)

PayingFast.com je servis sličan BidPay-u (koji meni nije prihvatao karticu, tj. uvek je prijavljivao kako je potreban poziv u Visa centar, a zapravo do banke zahtev nije ni stizao).

Trik sa BASE sam koristio kako bih uneo pravilnu adresu. Naime, u listi ponuđenih država nema naše (ko bi rekao ;-)). Zato, snimite tu stranicu sa formularom za registraciju na disk, dodate jedan <OPTION> u kom je „value="Serbia-Montenegro"“, postavite <BASE href="http://www.payingfast.com/gde-je-bio-formular"> i onda pošaljete. Ovo radi bar u Mozili, možda neki drugi klijenti ne poštuju BASE u takvim stvarima (tj. ne koriste ga za FORM action).

Kako ti na PayingFast-u nisu baš dobro napravili sistem (možda i namerno, pošto je lako moguće da ovakve slučajeve razrešavaju na pojedinačnoj bazi), tekst „Serbia-Montenegro“ je bio unet u bazu, i nisam imao problema.
[ -zombie- @ 25.05.2003. 02:04 ] @
koja glupost.. tog programera treba streljati za primer..
[ S a l e @ 25.05.2003. 02:48 ] @
Zar nije lakse kontaktirati njih i reci im da u formu dodaju nasu zemlju, nego tako praviti forme, sto ovdje ne zna da uradi ni 1% korisnika?
[ tOwk @ 25.05.2003. 03:04 ] @
Sale, nije nipošto lakše. Zaista ne vidim kako je slanje jednog e-mail-a, čekanje odgovora, objašnjavanje potrebe itd. „lakše“ od snimanja fajla na disku i par izmena u njemu.

Svakako, to je možda „kvalitetnije“ rešenje, ali čini mi se da nisu spremni da dodaju našu zemlju u spisak (meni su tražili skenirana dokumenta).
[ S a l e @ 25.05.2003. 03:59 ] @
"objasnjavanje potrebe" ?!

Zar nije i njima i nama u interesu da ovamo salju robu/pruzaju usluge?!
[ Ray Monty @ 25.05.2003. 22:55 ] @
Bata tOwk, ti si GENIJE......suvi genije.
Hvala na informacijama, obavesticu te kao i ostale koji prate ovaj forum o svojim iskustvima i carima kupovine preko .neta. (ako ne bankrotiram u medjuvremenu)
[ tOwk @ 26.05.2003. 04:54 ] @
Citat:
S a l e:
"objasnjavanje potrebe" ?!

Zar nije i njima i nama u interesu da ovamo salju robu/pruzaju usluge?!


Pa kada ti je država na prvom/drugom mestu po broju zloupotreba platnih kartica, oni ne šalju ništa tebi već su posrednik za plaćanje i uzimaju samo proviziju (tj. ne zarađuju preterano), mislim da će im trebati bogami dobar razlog da bi ti odobrili da se registruješ, a tek da dodaju tvoju državu u spisak „podržanih“?
[ qwerty @ 03.06.2003. 01:04 ] @
Sem tih knjiga i diskova da li je iko od vas porucio nesto krupno? Mene izuzetno interesuje canon-ov mini dv camcorder mv 500i. Na www.amazon.at kosta 375 eura.Sa sve carinom i postarinom ne moze da izadje preko 500 .Kod nas isti model prodaju po 700 i vise eura.Da li je uopste moguca ovakva kupovina i ko mi garantuje da carinici nece da je "polude". Kakvi su mi izgledi za ovu kupovinu?
[ S a l e @ 03.06.2003. 01:34 ] @
Mislim da je rizicno da ti skinu sa racuna tolike pare, a da ti ovdasnji carinarnik to 'zagubi'. Jedino ako postoji mogucnost da to ide preko DHL

Jel mozda bolje da nekom porucis da ti donese?
[ pop @ 08.06.2003. 16:53 ] @
Evo ovako, meni treba jedna mala kupovina preko kreditne na jednom stranom sajtu, ($4.95), i za tu kupovinu ja cu mu dati 10 $ na e-gold racun, ako je neko zainteresovan, neka se javi na ICQ 116995240, ili neka ovde postuje
[ CMD electronic @ 01.08.2003. 22:09 ] @
Citat:
pop:
Evo ovako, meni treba jedna mala kupovina preko kreditne na jednom stranom sajtu, ($4.95), i za tu kupovinu ja cu mu dati 10 $ na e-gold racun, ako je neko zainteresovan, neka se javi na ICQ 116995240, ili neka ovde postuje


Meni je takodje potrebna usluga istog tipa... Doduse ja sam podneo zahtev za VISA VIRTUON karticu, ali mi je kasno da narucujem tek kada mi kartica bude izradnjena, a to je za 7-10 dana...

Da li ima neka dobra dusa (iz NS-a) koja bi mi ucinila tu uslugu? Radi se o nekim konektorima koji sve zajedno sa postarinom izadju oko 51$, koje bi trebao naruciti vec sutra da bi stigli na vreme u Jugoslaviju tj. najkasnije za 3 nedelje!

Ako je neko raspolozen, nek' se javi na private...


Unapred zahvalan,
[ CMD electronic @ 02.08.2003. 18:18 ] @
Citat:
CMD electronic:
Citat:
pop:
Evo ovako, meni treba jedna mala kupovina preko kreditne na jednom stranom sajtu, ($4.95), i za tu kupovinu ja cu mu dati 10 $ na e-gold racun, ako je neko zainteresovan, neka se javi na ICQ 116995240, ili neka ovde postuje


Meni je takodje potrebna usluga istog tipa... Doduse ja sam podneo zahtev za VISA VIRTUON karticu, ali mi je kasno da narucujem tek kada mi kartica bude izradnjena, a to je za 7-10 dana...

Da li ima neka dobra dusa (iz NS-a) koja bi mi ucinila tu uslugu? Radi se o nekim konektorima koji sve zajedno sa postarinom izadju oko 51$, koje bi trebao naruciti vec sutra da bi stigli na vreme u Jugoslaviju tj. najkasnije za 3 nedelje!

Ako je neko raspolozen, nek' se javi na private...


Unapred zahvalan,


Ljudi, da li mi neko moze pomoci? Stvarno mi je hitno, a posto je vec Subota, porudbzbinu moram izvrsiti najkasnije do Ponedeljka da bi na vreme imao te konektore... Please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ Ronald @ 19.09.2003. 01:08 ] @
Pozdrav svima!!!
Imam utisak da je sa virtuon karticom moguce kupovati robu u celom svetu ili bar kod prodavaca koje je Na svom sjtu objavila RF banka, medjutim postoji jedan problem koji ja primecujem.Jako malo broj prodavaca isporucuje robu u Srbiju, ocigledno da postoji veliki rizik kada trguju sa nama a tu je i Promena koda zemlje iz YU u SiCG, ima li oko toga nekih problema...Intresujem me elektronika,kozmetika,garderoba-poznati brendovi.Ali niko od njih nece da posluje sa nama,Imate li vi iskustva sa narucivanjem takvih proizvoda i moze li to da odradi Virtuon kartica RF banke.Isplati li se uopste narucivati takve stvari preko neta?Ili moramo da se ogranicimo na knjige i CD DVD i druge sitnice?
Dali je moj paket sigurniji ako izaberem opciju recimo Fedex ili Usp ili DHL pa makar platio i vecu postarinu ili da koristim Klasicni Air-mail ima li tu neke razlike sto se kradje paketa na carini tice,Kakva su vasa iskustva?
I jos nesto dali je neko od vas kupovao Na Yahoo shop i dali da registrujem karticu na onom njihovom Yahoo Wallet servisu jel to bezbedno? Posto imam utisak da je to uslov ka bi mi neki od njihovih prodavaca isporucili robu na kucnu adresu.
Amzon.com ima isto raznovrsnu ponudu ali u Sipping info ne vidim da isporucuju robu u nasu zemlju.Dok ovi drugi sajtovi Amazon.co.uk, Amazon.de i drugi su dosta oskudni sa ponudom a i ne znam nemacki ili francuski da bih narucio nesto iz evrope, takodje imam utisak da su evropljanji dosta skuplji u odnosu na Amere bar u ovoj ponudi koju imaju...Ako ste kupovali ovakve proizvode koji mene intresuju na nekim sajtovima napisite adresu Prodavaca koji tu robu dostavljaju kod nas...Pozdrav
[ MaRaToNcI @ 13.10.2003. 00:35 ] @
konacno proradila opet:)

znaci moze se ponovo koristiti i na www.godaddy.com www.domainsector.net i na svim ostalim sajtovima -resen je problem
[ Redondo @ 25.10.2003. 11:43 ] @
Malo sam pregledao forum i ako sam razumeo amazon sajtovi salju narucenu robu u
Srbiju bez problema. Jer nas ima na listi zemalja ili treba da se nesto dopisuje itd..posto bih narucivao cd, knjige i neke sitnice ? Ima li jos dobrih sajtova za cd,dvd, knjige koje bi mi preporucili ?! Moze li adresa primaoca robe biti drugacija od one koje sam dao banci (moje) kada sam narucio karticu?

Pozdrav
[ Maja80 @ 02.11.2003. 00:41 ] @
Sada izgleda opet ne radi - probala sam na http://www.godaddy.com http://www.domainsector.net i javljaju mi gresku da sa karticom nesto nije u redu. A bez problema je radila na Yahoo-u.

O cemu se radi?

Ja pristupam iz Beograda, mozda je to razlog.

Molim za pomoc.

Hvala!

Maja
[ Gojko Vujovic @ 02.11.2003. 00:52 ] @
Probaj za neki dan, možda samo trenutno ne radi pošto naše visa kartice imaju takve za sada neobjašnjive "prekide" u funkcionisanju.

U međuvremenu proveri da nisi možda prišla donjem limitu, kod Reiffeisen virtuon visa kartice je to 20€ (minimum koji uvek ostaje na računu i ne troši se).
[ MaRaToNcI @ 02.11.2003. 02:07 ] @
a da ti ne stoji vaznost do 11/2003 (nece da radi kad je pri kraju) ili je nedostatak novca na istoj (ja sam danas kupovao, znaci radi)
[ Maja80 @ 02.11.2003. 20:39 ] @

Cao momci!

zna li neko sajt gde mogu kupiti vitamine i te stvari?

I kozmentiku?

A i zensku odecu - kako stoje stvari sa transportom u Beograd?

Hvala!
[ S a l e @ 02.11.2003. 20:49 ] @
Ne kapiram zasto da placas postarinu, eventualno carinu, troskove transporta... kada skoro sve te stvari mozes da kupis i u BGD

A mene interesuje, ako je neka knjiga ili tehnicka roba 40$... Koliko to u eurima kosta kada porucite da vam stigne u BGD iz USA ili Evrope? Na prethodnim odgovorima sam vidio da se placa VISA provizija od 1 %, placa se i neka konverzija valuta? Koliko su obicno troskovi dostave i do kojeg iznosa se NE placa carina?
[ XTeam @ 03.11.2003. 18:05 ] @
@Maja80

Imas
http://www.universalnutrition.com/ jedni od najboljih proizvodjaca vitamina, proteina i sl...
Ima i dosta tekstova na site-u...
ali ima vec svega toga da se kupi kod nas...po skoro istim cenama
[ Gojko Vujovic @ 03.11.2003. 20:08 ] @
Citat:
S a l e:
Ne kapiram zasto da placas postarinu, eventualno carinu, troskove transporta... kada skoro sve te stvari mozes da kupis i u BGD :)


Zato što te većina suplemenata može izaći jeftinije nego u Beogradu, sa sve uračunatom carinom i troškovima slanja, zato što nema ugrađivanja ovih derača.

Majo poslao sam ti na privatne poruke nekoliko glavnih adresa za vitamine na kojima sam sve nalazio. A i google je uvek tu.
[ Maja80 @ 04.11.2003. 14:22 ] @

Sada sam probala da registrujem domen na http://www.domainsector.net/ i javio mi je gresku

I am sorry but the transaction could not be approved: PLEASE RETRY5270:

Sve podatke sam tacno unela, na racunu imam jos $17 (domen kosta $8.75) i depozit od 20 e.

Moze li mi neko reci o cemu se radi?

Unapred hvala!

Maja
[ MaRaToNcI @ 04.11.2003. 15:16 ] @
desava se to sa virtuonkom
[ XTeam @ 04.11.2003. 20:30 ] @
I mene zeza ta Virtuon kartica pa sam poceo da razmisljam o nekoj drugoj....

Ima li neko komentar na ovo...?



http://www.voban.co.yu/sr/visainternet.htm

Zašto bih uzeo/la i-card Vojvodjanske banke a ne neke druge banke?

"Sve VISA kartice izdanja bilo koje banke imaju isti tretman svuda u svetu i podležu istim, strogim, internacionalnim standardima. Vojvodjanska banka je u prednosti nad drugim bankama u zemlji jer jedina ima sopstveni procesing centar sertifikovan od VISA International, ima kompletan pregled i kontrolu svih dešavanja karticom i može blagovremeno i adekvatno da reaguje na sve nepravilnosti i tako Vas zaštiti od eventualnog finansijskog gubitka."
[ Maja80 @ 04.11.2003. 20:42 ] @
Ja sam se odlucila.

Sutra idem da izvadim Visa Internet karticu pa cu koristiti obe.

Visa Virtuon karticu, za sada, vecina malih sajtova nisu hteli da prime.

Zadrzacu i Virtuon karticu - verovatmo neki sajt ne prima Vobana ali prima Virtuon...

Maja
[ Kinaski @ 05.11.2003. 12:36 ] @
Citat:
Maja80:

Zadrzacu i Virtuon karticu - verovatmo neki sajt ne prima Vobana ali prima Virtuon...



It's good for you... Doduse, verovatnoca da ces na Internetu nabasati na neki sajt koji ne prima Vobana a prima Virtuon ravna je 1 prema 10000000... U stvari, prilicno sam uveren da takav sajt ne postoji.

[ -zombie- @ 05.11.2003. 14:21 ] @
Citat:
Kinaski:
Doduse, verovatnoca da ces na Internetu nabasati na neki sajt koji ne prima Vobana a prima Virtuon ravna je 1 prema 10000000...


wow. odakle vam tako precizni podaci o verovatnoćama?


Citat:
Kinaski:
U stvari, prilicno sam uveren da takav sajt ne postoji.


ahh.. sad mi je laknulo. taman sam se uplašio da ću možda i da naletim na taj jedan sajt (ipak je imalo šanse), ali sad mi je lakše kad znam da ste prilično uvereni da on ne postoji...

oblio me hladan znoj...
[ Ronald @ 05.11.2003. 23:53 ] @
Pozdrav!
Mislim da nema bitnije razlike izmedju Visa Virtuon Raiffeisen Banke i Visa Internet Vojvodjanske banke.I Jedna i druga kartica je Visa Debitna kartica i primaju je svi sajtovi koji primaju debitne kartice.Problemi nastaju kada se prilikom narucivanja rezervisu proizvodi za koje nemamo pokrice na racunu, tada mora da se saceka 7 dana da se transakcija ponisti.Takodje treba voditi racuna o upisivanju tacne Adrese na kojoj je prijavljena kartica u "Billing" bas kao sto je to banka upisala kada je registrovala vasu karticu.Shiping Adresa moze da bude razlicita samo ako prodavac to prihvata a posto je SCG lose kotirana i na prvom mestu po prevarama karticama postoji mogucnost da vam ne prihvate porudzbinu na drugu adresu osim adrese sa kartice.Nemojte se registrovati na sajtu pre nego sto odlucite da nesto kupite kada to odlucite onda se i registrujte,pravilno popunite formular i tek tada upisite podatke sa kartice.Posle te registracije ne ubacujte ponovo druge proizvode u korpu na sajtu jer cete automatski izvrsiti rezervaciju tih proizvoda i blokirati racun na 7 dana.Napisite mail prodavcu i dogovorite se o nacinu isporuke predlazem da uvek koristite osiguranje za posiljku ako je to moguce sigurnije je zbog nasih postara ali ako vam se Adresa u LK ne slaze sa adresom na kojou ste narucili proizvod necete to moci lako da podignete u nasoj posti bice problema.Sve u svemu vazno je da pre kupovine uspostavite komunikaciju sa prodavcem od koga hocete nesto da kupite i o svemu se dogovorite...Ako vam ne odgovore na vas prvi mail upucen njima nemojte se ni truditi da kupujete od takvih.Ja sam do sada izvrsio 4 transakcije karticom i sve je proslo bez problema ...Pozdrav
[ XTeam @ 11.11.2003. 09:23 ] @
@Maja80

molim te reci mi da li si izvadila Visa Internet karticu vojvodjanske banke i kakva su tvoja iskustva sa njom?
Pravi li manje problema nego Virtuon kartica...?
Odnosno, primaju li je na sajtovima gde su ti odbijali Virtuonku...?
[ Maja80 @ 11.11.2003. 14:37 ] @
Predala za Visa Internet karticu i dobicu je danas ili sutra - zvace me.

Pa cu Vam onda javiti moja iskustva sa ovom karticom.

Maja
[ XTeam @ 13.11.2003. 15:52 ] @
Zasto nekome hoce a nekome nece, zasto negde oce a negde nece....
(ili Peri hoce uvek na Yahoo, a Paji ponekad da radi ta Visa Virtuon)

Situacija:
Visa Virtuon; 30U$ na deviznom racunu (+ depozit od 20 EUR sto se podrazumeva), a hocu da kupim nesto od 25U$

Dakle, posle razgovora sa Jasminkom Terzic iz Raiffeisen Bannk, 011-3206-991, koja je bila veoma ljubazna,
dosli smo do sledecih zakljucaka:

Prilikom on-line kupovine neki trgovci salju:
1. Odmah zahtev za knjizenje na pun iznos
2. Salju takozvanu proveru na iznos od 1$ (bukvalno) pa zatim zahtev za knjizenjem (finansijsu transakciju)
3. Salju proveru na PUN iznos i zatim zahtev za knjizenje (finansijsku transakciju)

Sta to prevedeno na srpski znaci?

1. Odlucis se nesto da kupis, uneses podatke, kliknes, trgovac banci posalje zahtev da im tvoja banka sa tvoje kartice prebaci novac, banka prebaci tih 25U$ + kojekakve provizije za konverziju valute (1%) i uslugu za vrsenje finansijske transakcije (1%) i to je to.
Korisniku ostaje 5U$ - te provizije na racunu.
Sve je obavljeno samo jos pod uslovom da trgovoac prihvata da salje robu u YU - SCG - Srbiju, kao i da sa njom obavlja finansijske transakcije.

2. Nakon sto se odluci sta se zeli kupiti, popune podaci za broj kartice kao u situaciji 1. trgovac prvo proverava da li su ti podaci ispravni te salje zahtev za proveru Banci, a banka im salje tzv. Approval code.
Nakon toga banka vezuje/rezervise sredstva za koja je vrsena provera u ovom slucaju 1U$ (sada na racunu ima slobodnih 29U$). Kupac/korisnik kartice o tome nema pojma niti ga se uopste ni netice uglavnom.
Nakon toga trgovac salje zahtev za knjizenje nasoj banci, na pun iznos znaci 25U$.
Banka to odobrava i sve je reseno. Sada na racunu ima 30U$ - 1 U$ - 25U$ - provizije
Naravno opet pod uslovom da salju u SCG itd.
7 dana nakon toga program u banci ukapira da nije trazeno knjizenje/zahtev za transakcijom onih prvih 1U$ i "razvezuje"/"oslobadja" sredstva da ona ponovo budu slobodna za koriscenje, tako da sada naracunu ima za 1 U$ vise no sto je ostalo nakon skidanja 25U$ - provizije

3. (Ona bolna, problematicna situacija). Opet isto, kao u prethodna 2 slucaja samo sto se nakon popune formulara odmah vrsi od strane trgovca provera u banci na PUN iznos (u ovom slucaju 25U$).
Kljucni momenat: program u Raiffeisen banci ODMAH vezuje sredstva i to na iznos za koji je trazena potvrda, tako da na racunu ostaje 30U$ - 25U$ znaci 5U$ sto znaci da kada trgovac nesto malo kasnije u momentu kada vas (AKO) jos jednom pita da li sigurno hocete to da kupite i vi to potvrdite, on kada posalje ponovni zahtev za potvrdom za validnost vase kartice nameravajuci da nakon toga posalje i zahtev za knjizenje od strane vase banke stize odgovor da sada na racunu NEMA dovoljno sredstava za kupovinu necega od 25U$ (zato sto su onih 25U$ vec rezervisani) i tako eto nevolje..... Naravno na sve ovo jos i ono ako salje u SCG..itd.

Konkretna situacija: Yahoo store

1. Prvi "screen": Odabrao sam sta hocu da kupim <klik>
2. Drugi "screen": uneo sam podatke adresu, broj kartice itd. <klik>
3. u ovom momentu Yahoo salje zahtev za approval kodom banci za sve navedene podatke: broj kartice, adresa, iznos od U$25
4. banka salje app. code - potvrdu da je kartica ispravna, ima sredstava na njoj i usput odmah rezervise sredstva za koja je trazen upit: U$25
5. Treci "screen": sve mi je lepo prikazano na ekranu, poslednja sansa da opozovem transakciju. Oni su mene lepo isproveravali da li se moze trgovati samnom, samo jos da se ja odlucim hocu li ja to ipak da kupim...Ja se naravno odlucim i jos jednom <klik>
6. Sada Yahoo ponovo salje zahtev za app. kodom nameravajuci valjda da posle dakle jos jedne potvrde posalje i zahtev za knjizenje.
7. Eto nevolje. Kada stigne zahtev za jos jednom proverom, sa obzirom da je program u banci vec "rezervisao" sredstva (tj. 25U$), konstatuje da sada ima "slobodnih"/"raspolozivih" U$5 te ne salje app. kod
8. Yahoo store naravno ne dobija potvrdu i bez obzira sto je minut ranije dobio potvrdu obustavlja dalju transakciju i....
9. Cetvrti "screen": Sa svim ispisanim podatcima, na ekranu se i crvenim ispisuje "Credit card declined"....
10. Program u banci ceka jos 7 dana da stigne zahtev za knjizenjem, koji naravno nece stici jer yahoo store podrazumeva da nesto sa karticom nevalja/nema para jer pri ponovnoj proveri saopsteno im je da nema para na kartici.
11. Svakog tu bas briga sta se izdesavalo, samo se korisnik kartice ziv pojede od muke i ceka 7 dana da mu se pare "oslobode"

I sad, ciji tu program za "on-line" transakcije ima gresku u logici...?

I zasto Peri hoce uvek, a Paji nikad ili ponekad...?
Zato sto je Pera uplatio sebi na racun 100U$ pa kada dodje do one nesretne, kobne druge provere, on jos uvek ima dovoljno sredstava na racunu. A Paja je imao samo 30U$.... Trebao je da ima jos toliko da bi proslo drugu proveru, za koju program u banci ne razlikuje da je provera za potpuno istu stvar kao i za onu prvu proveru za koju je odmah tako zurno rezervisao sredstva.... E, a ponekad moze i da se desi da je Paja imao para na racunu, pa posle druge trece kupovine se to smanjilo i vise nema "dupli" iznos potreban da bi prosao kod trgovaca koji ne salju upit za 1U$ nego za ceo iznos.... Pa onda je cas hoce-cas nece...

I sta onda...?
Mozda: Uplatiti dupli iznos na racun.... Kupujes nesto za 25U$ pa onda treba uplatiti 50U$ + pretpostavljene provizije....
Ali: sta ako kupujes Corel (recimo) pa treba da uplatis, koliko 700U$...? Sta onda uplatiti 1400U$?

Da li Yahoo gresi sto dva puta proverava...? Pa izmedju 2."screen" i 3."screen"? Moze i da pukne veza na internetu, mogu da se premisljam 1 sat hocu li to da kupim ili ne, a mogu da imam otvoren i drugi prozor browsera pa da u njemu isto tako "pazarim" negde na nekom 10 - tom mestu...

Uglavnom oni sto odmah salju zahtev za knjizenje tj. transakciju mogu i da dobiju od banke da kartica ne postoji....a to moze da se desi i zbog pogresno ukucanog broja, a ako placaju zahtev za knjizenje, nije im bas veselo...
Oni koji proveravaju sa onih 1U$ (to je ustaljena praksa mnogima tu izgleda Virtuonka prolazi), mogu takodje da se "obraduju" kada nakon potvrde da kartica postoji, prilikom zahteva za knjizenje/transakciju dobiju obavestenje da trazeni iznos na kartici ne postoji...
Oni koji proveravaju sve i to dva puta i to na pun iznos, i to bez obzira da li je to bilo pre 30 sek. ili pre 2 sata su sebe definitivno poprilicno zastitili....

Ako sa Internet karticama Vojvodjanske banke nema takvih problema, mozda je "caka" u tome da njihov program koji se bakce sa svime time jednostavno ne vrsi odmah "rezervaciju" sredstava na osnovu jednostavnog upita ima li te kartice uopste i ima li na njoj dovoljno para.....

Ima li neko komentar? Objasnjenje? Bilo sta...?
Ja licno cu bas da probam da uplatim duple pare i da odem na potpuno isti sajt koji mi pravi probleme (i zbog kojeg mi je i sad "rezervisano" 27.95U$) pa da vidim da li ta taktika prolazi.... pod uslovom da salju za SCG itd....
Ako mi ne prodje sa duplom uplatom, definitivno menjam karticu i brisem ovu poruku...

P.S. Ljubazna gospodja Jasminka Terzic je spremna da saslusa svakoga u cilju iznalazenja resenja problema vezanog za VISA Virtuon kartice Raiffeisen Banke...



[Ovu poruku je menjao XTeam dana 20.11.2003. u 15:50 GMT]
[ Aleksandar Marković @ 13.11.2003. 16:23 ] @
Citat:
XTeam:

Ali: sta ako kupujes Corel (recimo) pa treba da uplatis, koliko 700U$...? Sta onda uplatiti 1400U$?



Ko ima 700 dolara za Corel, vrlo je verovatno da ima i 1400 :-)

A i on se ne aka sa Visa Virtuon kariticama aka debitnim nego kreditnim :-)
[ Ronald @ 15.11.2003. 01:24 ] @
Citat:
XTeam:

Kljucni momenat: program u Raiffeisen banci ODMAH vezuje sredstva i to na iznos za koji je trazena potvrda, tako da na racunu ostaje 30U$ - 25U$ znaci 5U$ sto znaci da kada trgovac nesto malo kasnije u momentu kada vas (AKO) jos jednom pita da li sigurno hocete to da kupite i vi to potvrdite, on kada posalje ponovni zahtev za potvrdom za validnost vase kartice nameravajuci da nakon toga posalje i zahtev za knjizenje od strane vase banke stize odgovor da sada na racunu NEMA dovoljno sredstava za kupovinu necega od 25U$ (zato sto su onih 25U$ vec rezervisani) i tako eto nevolje.....

Evo i mojih iskustava po ovom pitanju.Ovo sto se tice programa Raiffeisen banke jeste tacno, moj racun je bio u minusu 7 dana verovatno zbog toga.Prakticno izgleda kao da vam je trgovac pokusao dva puta da skine pare sa racuna.Ali to nije napravilo problem po pitanju transakcije.Racun mi je bio u minusi 7 dana za nekih 70$ iako sam u stvari bio u plusu nekih 10$ ali posle 7 dana kada sam proverio stanje sve je dovedeno u red.Pa bih na osnovu ovog zakljucio da ovo ipak nebi trebalo da ometa transakciju da se normalno izvrsi.Kod mene bar to do sada nije bio slucaj.
A bas bih voleo da cujem kakva su iskustva XTeam-a posle uplate duplog iznosa dali je transakcija prosla?:-))Gledano logicki XTeam je potpuno u pravu ali kako onda objasniti ovaj minus koji mi se javljao u dve tansakcije i blokiranenje duplog iznosa od strane RF banke po jednoj narudzini a transakcija je ipak prosla.Mislim da tu postoji jos nesto sto je nama nepoznato???Pozdrav svima
[ XTeam @ 15.11.2003. 03:04 ] @
@Ronald

Koliki si ti iznos imao na racunu (bez onih 20EUR depozita) i koliko je kostalo to sto si pazario?

Postoji i mogucnost da ti je Banka dozvolila da odes u minus (pa ti je time pokriveno fiktivno "duplo zaduzenje"), a meni nije. Hocu da kazem, kako si uopste uspeo da odes u minus? I zasto ja nisam otisao po istoj logici u bilo kakv minus?

Sta ja znam, mozda mene ne vole zbog necega :-)

Inace, nisam jos bio do njih, imao sam druga posla i cekam da mi u Sredu "razvezu" prvi iznos

Medjutim gledavsi pravila na Yahoo store, procitao sam da se u roku od 24h salje "confirmation" od merchant-a, tako da mi je malo tupavo da ovi "vezuju" sredstva na 7 dana

@secret
Ajd' dobro, da preparvim onaj red o Corel-u... "..a sta ako neko hoce da kupi nesto za 150U$? Onda treba da uplati 300U$"... Nadam se da sad neces reci "Ko ima 150 ima i 300"...

Pozdrav svima
[ Ronald @ 15.11.2003. 13:00 ] @
Citat:
XTeam:
Koliki si ti iznos imao na racunu (bez onih 20EUR depozita) i koliko je kostalo to sto si pazario

Evo ovako .Na racunu je bilo 100 evra, ono sto sam kupio bilo je 94,10 evra sa svim provizijama znaci ostalo je oko 5 evra + onih 20 evra depozita.Znaci saldo na racunu trebalo je da bude 25,90 evra ali posto je taznsakcija obracunata "dva puta" oni su od 25,90 evra oduzeli jos jednom 94,10 evra pa sam u minusu bio 68.2 evra kada je proteklo 7 dana na racunu mi je vraceno stvarno stanje a to je 25,90evr, znaci ponistena je ova druga transakcija od 94,10 evra.
Ono sto ja mislim da je u pitanju to je jednostavno da je u mom slucaju program Raiffeisen banke prepoznao da se radi o istom zaduzenju u prvoj i drugoj proveri i odobrio je transakciju.Dali to sad zavisi od programa koji za te svrhe koristi Banka trgovca ili od RH banke ali transakcija je bila uspesna.Pa na osnovu toga ne razumem zasto kod tebe nisu postupili na isti nacin.
Napomenuo bih da mi je Virtuonka uvek prolazila bez ikakvih problema na sajtovima koji su primalo i druge debitne kartice tipa Visa elektron,Swich,Solo ,delta a ja sam uglavnom kod takvih prodavaca i kupovao.I nije bilo problema.Sigurno da uvek mozes da probas da kupis isti proizvod i kod drugog prodavca samo sto treba puno vremena da potrosis da bi pronasao drugu prodavnicu koja taj proizvod salje za YU i da se poklope sve ostale stvari tj da ti odgovara nacin isporuke i druge stvari.Ipak posao sa nama iz Yu nije bas toliko razvijen,Mnogi prodavci nece ni da se smaraju sa nama pa na prvi poslati mail njima nece ni da odgovore kad vide da smo iz Yu ali kad udjemo u EU to ce biti drugacije.I Jos jednu stvar mozda neko zna.Za sve proizvode koje kupujete u EU imate pravo na popust od 17% to je njihova VAT taksa (koju placaju samo ljudi kojima se dostavlja roba na teritoriji EU) i to treba da se dogovorite sa prodavcem jer ce vam taj popust najcesce pokriti troskove dostave sa osiguranjem.Tako prakticno dobijete proizvod po ceni koja i pise na sajtu zajedno sa dostavom.Carinu placate samo ako je preko 100 evra sve ukupno.A ona iznosi +33,5% od ukupne cene narucene robe.Pa bih rekao da se i ne isplati narucivati bilo sta preko 100 evra.
Niuje mi jasno zasto XTeam nije uspeo da ostvari transakciju ali iskreno mislim da uplata duplog iznosa na racun nece resiti problem po meni problem je kod softvera koji koristi banka trgovca i verovatno je softver vise prilagodjen kreditnim nego debitnim karticama.
Sto se tice Vise Internet siguran sam da i oni imaju isti softver jer ako bi dozvolili samo 1 min da se racun ne zaduzi odmah mogli bi mnogo lose da prodju jer za 1 minut ja mogu da napravim 5 transakcija i da mi sve budu odobrene a ja da u stvari nemam te pare na racunu.U tom slucaju morala bi da plati banka moje transakcije.Jedina dobra stvar kod Visa internet je sto mozete da zakljucate vas racun pa da kad zelite da kupite nesto vi ih pozovete tel 7 dana /24 sata rade i kazete da vam otkljucaju nalog i onda obavite transakciji po zavrsenoj transakciji ponovo ih pozovete i kazete da vam zakljucaju racun a za sve to dobijate sifru koju saopstavate operateru putem telefona.To je jedina pogodnost veca.A sto se tice prohodnosti kartice verujem da je to isto i kod Virtuonke i kod Visa Internet kartice.
Neznam tacno kako je to na Yahoo ali mislim da tamo ima vise prodavaca koji koriste razlicite banke koje opet imaju razlicite softvere i zato nekima prolazi transakcija a nekima ne.Iskreno mislim da je problem u Tome...Pozdrav
[ XTeam @ 15.11.2003. 17:58 ] @
1. Trgovac mi je kratko i jasno rekao da se njih uopste ne tice koju karticu ja imam. Mogu da imam i Visa GOLD, ali ako sam sve pare potosio i jos se zaduzio moja banka mi nece dati odobrenje za trgovinu. Trgovca samo zanima da li mene banka "pokriva" u doticnoj transakciji, a kako ce to moja banka samnom da resava, trgovca uopste ne zanima.

2. UPIT trgovca uopste ne znaci da on uopste hoce da mi uzme pare i robu isporuci, vec sluzi na prvom mestu kao provera da li sam pravilno uneo podatke, i da li imam sredstava na racunu, da se ne bi bezveze slao nalog za knjizenje za nepostojecu karticu/nepravilno unesene podatke/nedovoljno para na kartici.

3. Drugi upit, nakon tog prvog se salje, zato sto je u medjuvremenu (mozda je to minut a mozda i pola sata) moglo da se promeni stanje na racunu.

4. Banka ne moze da bude ostecena, jer ona novac salje SAMO I ISKLUCIVO po nalogu za knjizenje/transakciju, tako da ja mogu da izvrsim 5 rezervacija, ali nakon prvog pristiglog zahteva za transakciju na racunu ostaju pare koje su stvarno preostale nakon prvog zahteva za transakciju. Pa makar zahtevi usledili milisekundu jedan za drugim. Banka odradjuje samo jedan zahtev u isto vreme.

5. Problem doduse moze da bude ako si kupio nesto kod prvog pa onda kod drugog trgovca, ali se prvi trgovac premislja 24h da posalje zahtev za knjizenje, a drugi to uradi odmah. Do sutradan kada prvi trgovac konacno posalje svoj zahtev za knjizenje, banka ce mu uzvratiti da sada vise nema novaca na racunu korisnika da se obavi i ova transakcija. Onda on moze da tuzno obavesti kupca da mu robu nece poslati jer je negde u medjuvremenu istrosio pare.

6. Ne dopada mi se sto banka pokretaca celog lanca - kupca - stavlja na poslednje mesto. Od kupca sve pocinje i sve se kod njega zavrsava.

7. Na osnovu tvog slucaja takodje se vidi da je tvoj trgovac (isto kao i moj) poslao dva UPIT-a (i to na pun iznos), a po automatizmu u RF banci su ti i dva puta "vezana" sredstva.. Da si imao 200 EUR, bilo bi dakle na 7 dana vezano 2x94,10 EUR. Za prvih 94 EUR u redu, stvarno si ih potrosio, ali sta saonih drugih koje nisi? Mislim da nije ni malo prijatno a ni korektno prema klijentu, da imas novaca a da su ti sredstva vezana. Tebi je uostalom bilo vezano 25EUR. Sa kojim "pravom" od strane banke?

8. ono sto bih te ja zamolio, je da nazoves u Banku - mozes i na onaj broj onu ljubaznu gospodju - i da je pitas za podatke povodom te poslednje transakcije koje si obavio (sve je to zabelezeno kod njih). Naime, od nje, kada das tacne podatke o danu i vremenu kada si obavio tu kupovinu mozes sazanati kako je tekao tok trgovine.

- Da li je tvoj trgovac 2 puta slao zahtev za approval kodom i na koji iznos (mada mislim da jeste i to na pun iznos)
- Sta je banka uradila:
da li su a) poslali prvi put app. kod a drugi put nisu b) dva puta poslali app. kod

ako je pod
a) onda trgovac nije uzeo u obzir "denied" koji je poslat drugi put, (mislim da je ovo u pitanju)
b) iz nekih njima znanih razloga, banka je za tebe dva puta dala app. kod, a za mene npr. nisu

c) postoji jos neki faktor (mimo onog ne radimo sa YU, tamo su svi lopuze)

Zdravo zivo me zanima sta je u pitanju pa cu te najlepse zamoliti da ih nazoves... Hvala unapred

Pretpostavka - ako ne postoji treci faktor:
Kada uplatim dupli iznos RF banka ce na dva upita poslati 2 app. koda i sve ce proci dobro (osim sto ce mi drugi deo uplacenog iznosa biti rezervisan 7 dana, al sad j*bi ga)
[ Ronald @ 15.11.2003. 21:22 ] @
Citat:
XTeam:
Da si imao 200 EUR, bilo bi dakle na 7 dana vezano 2x94,10 EUR. Za prvih 94 EUR u redu, stvarno si ih potrosio, ali sta saonih drugih koje nisi? Mislim da nije ni malo prijatno a ni korektno prema klijentu, da imas novaca a da su ti sredstva vezana. Tebi je uostalom bilo vezano 25EUR. Sa kojim "pravom" od strane banke?

Ovo si potpuno u pravu to sa njihove strane nije OK i ja sam tri puta odlazio u banku,moram priznati da su bili izuzetno ljubazni ali, moram vam reci jos nesto,sefica je 3 puta zvala nekog tipa u Visa centru da proveri zasto su mi blokirane pare i kako je moguce da budem u minusi,Taj tip se nesto kao ljutio sto ga uznemiravaju.U pretstavnistvu RF banke u NIS-u nisu znali da mi kazu ni koliko dugo ce mi biti blokirane pare na racunu (vec su morali i za to da zovu Visa centar) a da sam im spomenuo APP cod i ostalo sumnjam da bih dobio neko objasnjenje.Jednom recju oni NEMAJU POJMA o svemu tome.Mozda vise imformacija imaju ovi u predstavnistvu u BG.Ali to sto su ti pare blokirane 7 dana onako bezveze ne treba da te cudi.Slicna stvar mi se desavala i sa Deltinim Maestrom.Recimo ja kupim karticom u C-Marketu nesto sto kosta 335 din oni mi blokiraju te pare i drze ih u blokadi ali isto tako mi sa racuna skinu te pare ali ne poniste blokirana sredstva tako da ja na raspolaganju za trosenje imam 1 X 335 din MANJE nego sto bih trebao da imam u stvarnosti.Znace sluze se nedozvoljenim radnjama.Kada sam pozvao telefonom odmah su mi odblokirali tih 335 din.E sad sa tim u vezi kao sto si i sam primetio nesto slicno primenjuje i RF banka i to ti je brate kod nas tako mozes ti da se bunis koliko hoces ali u ovom periodu tranzicije svi se bore na neki nacin da povecaju likvidnost pa makar i za 5 evra.
Ta moja poslednja transakcija je bila pre mesec dana a ovi iz RF banke su me zamolili da ako imam neki problem se prvo obratim njima U NIS-u pa ako oni ne mogu da mi rese problem da zovem visa centar.Samo jos da ti napomenem da tada kada sam proveravao sve to ,shefica iz expoziture u Nisu je trazila od tog tipa u BG pristupni kod da bi proverila celu transakciju i nista mi nije rekla po pitanju APP koda i zahteva od strane trgovca jer to sistem ocigledno nije ni registrovao i pokazao da bi bilo tako vidljivo ja sam zajedno sa njom gledao u monitor i nema nista osim stanja i imena trgovca,lokacije radnje(London) i datuma kada je napravljena transakcija stim sto je za jednu transakciju stojao datum 07.09.2003 a za drugu 08.09.2003.E sad zasto je to tako i sta se tu sve izdesavalo sam bog zna.POsiljka mi je poslata od strane trgovca 09.09.2003 iz Londona a primio sam je 14.09.2003. I to je to.Bas zbog toga sto sam se i ja tako nervirao oko tih stvari kao i ti evo i sada povremeno ucestvujem u diskusijama i hocu da kazem neka svoja iskustva, Pa ako sam time nekome pomogao bice mi drago.Sve u svemu mislim da je sve to kod nas jos u fazi razvoja,Prvo nisu sluzbenici u Bankama dobro obuceni za te poslove e zato nama koji zelimo da trgujemo sa svetom ostaje da se sami informisemo na sve moguce nacine i da saznamo sta je to sto je u redu od strane banke a sta nije u redu.Danas smo mi njihovi mali klijenti sa Visa Virtuon karticama a ako se sada pokazu postenim mozda cemo kasnije za par godina biti veliki klijenti sa GOLD karticama a ako se pokazu kao prevaranti kad budemo bili veliki klijenti uzecemo to u obzir pa cemo potraziti druge banke, u tome je poenta stvari sa Visa Virtuon karticama, nadam se da me razumete...I jos jedno treba da shvatimo da zivimo u zemlji gde 50% stanovnistva nije ni culo za Kreditne kartice i trgovinu preko interneta.Ali na zalost to je nasa realnost, ne treba se previse uzbudjivati oko toga niti trositi previse energije na takve stvari.Vremenom ce sve doci na svoje mesto...Pozdrav svima
P.S.Ovih dana treba da obavim jos dve transakcije u vrednosti od 200 $ za jednu moju drugaricu koja hoce neke poklone da kupi za svoje rodjake pa ako budem imao slicnih problema javicu vam kako je sve proteklo...
[ Ronald @ 15.11.2003. 21:36 ] @
Evo Linka na kome mozete da nadjete sve i svasta sto moze da se kupi na netu a uz to i najveci broj njih radi sa nama i svi ti trgovci idu preko world pay-a a on zna kako da trguje sa nama...Meni su sve transakcije preko njih uspele u svim prodavnicama u kojima sam pokusao nesto da kupim.Pozdrav

http://www.shopatworldpay.co.uk
[ Aleksandar Marković @ 17.11.2003. 09:47 ] @
Citat:
XTeam:

@secret
Ajd' dobro, da preparvim onaj red o Corel-u... "..a sta ako neko hoce da kupi nesto za 150U$? Onda treba da uplati 300U$"... Nadam se da sad neces reci "Ko ima 150 ima i 300"...




hehehe ... ne neću reći tako nešto... uglavnom Ronald "pametno zbori" :-)
[ XTeam @ 20.11.2003. 13:28 ] @
Citat:
Roland
Niuje mi jasno zasto XTeam nije uspeo da ostvari transakciju ali iskreno mislim da uplata duplog iznosa na racun nece resiti problem po meni problem je kod softvera koji koristi banka trgovca i verovatno je softver vise prilagodjen kreditnim nego debitnim karticama.

Rolande, zadovoljstvo mi je da te obavestim da se moja "teorija" sa "duplom" uplatom pokazala tacna. Na Yahoo! store je sve proslo bez problema. Takodje je u Raiffeisen banci "rezervisan" dupli iznos sto dovoljno recito govori o nekompatibilnosti programa za poslovanje putem kreditinih kartica. Druga polovina iznosa ce mi naravno biti "razvezana" za 7 dana....
Da li je problem u Yahoo! ili u Reiffeisen ne bih sada da komentarisem, ali to je to....

@secret
eh, prijatelju, a ja ne zborim pametno :-) ?
[ XTeam @ 20.11.2003. 13:53 ] @
@Ronald

P.S.
Ni ja ne zovem predstavnistvo u Novom Sadu, vec direktno u Beograd:
Jasminka Terzic, Raiffeisen Bannk, 011-3206-991
ljubazna je i sve ce ti reci, a svaka transakcija i ceo tok transakcije je detaljno zabelezen i cuva se u njihovom racunarima zbog eventulnih reklamacija

Pozdrav
[ XTeam @ 20.11.2003. 14:07 ] @
Da cela stvar bude shashavija,
5 minuta posle transakcije u NS su mi potvrdili da su mi "vezana" 2x27.95U$....
30 minuta posle transakcije u BG su mi rekli da mi je "vezano" samo 1x27.95U$...
kao i da je transakcija uspesna....
Ocigledno da necu morati da cekam onih "drugih" 27.95U$ 7 dana da ih "oslobode"....

Nesto mi se danas posrecilo :-) idem ja da uplatim i BINGO :-)))))

Pozdrav svima,
[ Ronald @ 22.11.2003. 09:19 ] @
Citat:
XTeam
Rolande, zadovoljstvo mi je da te obavestim da se moja "teorija" sa "duplom" uplatom pokazala tacna. Na Yahoo! store je sve proslo bez problema.

Ipak si ti bio u pravu:-)) Znaci to je to,ali opet ostaje jedna nedoumica zasto su meni dozvolili da odem u minus a tebi nisu?Ali verovatno je i ova druga tvoja teorija tacna a to je da moj prodavac nije uzeo u obzir Negativan odgovor banke na drugi APP cod.
Sve u svemu sada su nam svima jasnije neke stvari sto se tice ove kartice.Cestitam XTeam-u na Upornosti da istera stvar do kraja:-))
Citat:
XTeam
Nesto mi se danas posrecilo :-) idem ja da uplatim i BINGO :-)))))

Ma neces valjda sad da ides do grada da uplacujes BINGO kad je sve proradilo, lepo sednes za komp i uplatis ovaj veliki bingo na Internetu sto da se mucimo kad imamo VIRTUONKU...:-))Salim se naravno...

Znaci ipak je u pitanju softver RF banke ne znam samo kako je prosla Maja sa Internet karticom jel imamla i ona uspeha, mada sam cuo da na Internet karticu posle podnosenja zahteva treba malo duze da se ceka(oko mesec dana)Ima li MAKI neka iskustva ili ne...?

Pozdrav svima
[ marko1101 @ 05.12.2003. 20:56 ] @
da li moze da se kupuje na ebay-u sa virtuon karticom

[ djordje @ 22.01.2004. 02:06 ] @
Registrovao sam nalog na sajtu kladionice willhill. Uplatu sam izvrsio putem visa virtuon karticom reiffeisen banke. Zelim da podignem zaradjeni novac. Mogu li to uraditi preko navedene kartice, odnosno, da li VisaVirtuon moze da "primi" novac ili se pomocu nje vrsi iskljucivo placanje?
[ Ronald @ 22.01.2004. 03:01 ] @
Mislim da je tako nesto moguce po principu kao kada hocete da vratite robu koju ste kupili na internetu i trgovac tada treba da vam vrati novac umanjen za placenju postarinu, ili kada se osigurana posiljka (placena VISA karticom)izgubi u transportu.I u jednom i u drugom slucaju dobijate pare nazad na racun.Ali mislim da bi prave informacije trebalo potraziti U RF banci...

Ono sto bih ipak napomenuo ovde je to da postoji dosta internet kaladionica i Casin-a koji ce prihvatiti Visa virtuon karticu skinuti vam novac sa racuna ali u slucaju da dobijete pare izvrsice selektivnu isplatu (po principu nekom plate nekom ne)ili uopste ne isplate zaradu.Stoga Otvorite dobro oci gde se kladite i obavezno prvo detaljno procitajte uputstva o naplati zarade i sl. i obavezno raspitati se na internetu o reputaciji kladionice ili Casina...

U suprotnom mozete ostati kratkih rukava gde posle odusevljenja i euforije dodje do VELIKOG razocarenja, a pare koje ste zaradili nikako da stignu:-)) a vi ih i dalje cekate i vec ste isplanirali sta cete sa njima samo sto para nema...
POZDRAV SVIMA
[ bluesman @ 22.01.2004. 03:03 ] @
Ako govorite iz licnog iskustva, znam kako Vam je :-)
[ Ronald @ 22.01.2004. 15:16 ] @
Na svu srecu , ja nisam imao prilike da se licno uverim tako nesto jer uopste i ne znam kako to funkcionise po kladionicama i ali moj drug koji je zesci kladionicar i ojadio je srpske kladionice , zeleo je da oproba srecu i na internetu, i sa tim u vezi je i izvadio Virtuon karticu ali prosao je dosta lose , tako da neke informacije imam ali tek iz druge ruke..Znam samo da je posle dolazio kod mene onako razocaran i u kladionice i u kartice i u drzavu i u zivot.Tesko je videti tako razocaranog coveka:-)) Zato Pisem SVIM VIRTUON-cima i kaladionicarima PAZITE!!!
[ Sammael @ 06.02.2004. 20:50 ] @
Citat:
Xpirit:Inace meni kartica lepo radi na Bidz.com, Amazon.com <snip>

Na koji nacin si uneo shipping adresu? Ne mogu da prodjem opciju "enter shipping address" na check-out-u, jer sve dok je kao zemlja izabrana Jugoslavija, check-out me redirektuje nazad na istu stranu. Lik iz tehnicke podrske Amazona me je uverio da "samo sto nisu" dodali Serbia-Montenegro na listu zemalja, obzirom da su nam skinute sve sankcije i bla bla bla... ali od ovoga je proslo dve nedelje i jos uvek nista.
[ slovas @ 13.02.2004. 13:11 ] @
Vidim da je nekoliko ljudi ovde pisalo o kupovini na Amazon.de. Ja ocigledno nesto ne radim dobro jer u spisku zemalja nisam nigde video ni Jugoslaviju ni Srbiju niti Crnu Goru, a ni SCG. Nisam ni presao na autorizaciju jer ne znam kako da prodjem ovaj korak sa nepostojecom zemljom.
[ imekojenikonema @ 18.02.2004. 10:48 ] @
Imam problem na amazon.com na check-out-u, ne propusta dalje dok je Jugoslavia odabrana kao zemlja isporuke. Nesto sam nacuo da sve funkcionise ako u zemlju stavite Macedonia, a state/province Serbia, Belgrade, 11000.
Jel neko probao ovu kombinaciju i da l' radi?

P.S.
Ja sam navedeno probao, samo da bi me pustio kroz check-out, uspelo je, ali ne znam da li bi mi narucena knjiga stigla na takvu adresu.
[ Gforce1 @ 20.02.2004. 16:10 ] @

Kao prvo,koristi iskljucivo Amazon.co.uk ,a ne maticni(americki) sajt amazon.com.Tamo postoji Yugoslavia na listi zemalja i sve je ok sto se toga tice(dodaj i 'Serbia' u state/province za svaki slucaj).Isporuke u BG stizu za nedelju dana i to je to...uz napomenu:Amazon van zemalja EU(gde spadamo i mi)salje SAMO:knjige,DVD-e,VHS kasete i muzicke CD-e.
[ Sammael @ 21.02.2004. 14:55 ] @
Cene na Amazon.co.uk (sa sve shipping & handlingom) su skoro duplo skuplje nego na Amazon.com-u...
[ Gforce1 @ 22.02.2004. 13:29 ] @
Epa sad....shipping za knjige jeste skup,to je tacno ,ali za DVD-e nije!(amazon ima na lageru gomilu filmova koji ili ne mogu da se nadju kod nas ili su pak jeftiniji nego ovde).

P.S. Napomena za one koji hoce da kupuju filmove:OBAVEZNO ih treba kupiti na amazonu.uk zato sto su oni predvidjeni za 'region 2'(sve Evropske zemlje) dok su oni na Amazon.com 'region 1'(USA). 90% kucnih DVD playera kod nas moze da pusta samo 'region 2' diskove.
[ mileusna @ 26.03.2004. 08:36 ] @
Da li je neko iskusio problem da mu Google AdWords više ne prihvata Visa Virtuon RF Banke?
[ SBSL @ 24.04.2004. 12:01 ] @
Citat:
Registrovao sam nalog na sajtu kladionice willhill. Uplatu sam izvrsio putem visa virtuon karticom reiffeisen banke. Zelim da podignem zaradjeni novac. Mogu li to uraditi preko navedene kartice, odnosno, da li VisaVirtuon moze da "primi" novac ili se pomocu nje vrsi iskljucivo placanje?


Pa da treba da se pazimo ali po meni www.gamebookers.co.uk su vrlo korektni (ovo vam ne pricam iz licnog iskustva vec zbog iskustva jednog tipa sa foruma)...

Ali bi bilo dobro da jos neko prokomentarise ovo pa da budemo "kompletni"...

Ja licno uzimam karticu zbog kladionica, ali ako "nije sve ako ruzicasto" ne znam sta cu da radim...

pozdrav iz VRSCA !!!
[ XTeam @ 29.05.2004. 12:26 ] @
Šest meseci kasnije... (Ili nevolje na pomolu..)

Dakle, posle pola godine besprekornog funkcionisanja, na bazi po nekoliko transakcija mesečno, ponovo se pojavljuju problemi...

Na puno on-line formulara nema "kućice" za unos CVV2...
Onda merchant pošalje (barem neki) "000" kao CVV2 kod...
Recimo merchant kao Yahoo! Store...
Onda raiffeisen banka lepo odbije tu transakciju i eto nevolje za korinika...

I to nakon 20.04. kada je Raiffeisen banka poslednji put modifikovala softver...
Već sa prvom transakcijom u Maju sa imao problem, ali je iz nekoliko puta prošla...
I tu beše kraj....

Zoven Raiffeisen, oni kažu "Mi radimo po VISA standardima!"
Pošaljem telefax u Yahoo store, oni "Proverite sa vašom bankom!"

Mislim, hoću da kažem, no comment...
[ Tony @ 26.11.2004. 18:54 ] @
Procitao sam na ovom forumu za Virtuon karticu da:
Problemi nastaju kada se prilikom narucivanja rezervisu proizvodi za koje nemamo pokrice na racunu, tada mora da se saceka 7 dana da se transakcija ponisti.
To se bas meni desilo. Da li je to jos uvek pravilo, tj. moram cekati 7 dana da se ponisti transakcija? Meni u banci (u Subotici) nisu nista rekli o ovome kad sam im rekao da sam imao manjak novca na racunu. Izgleda da ne znaju...
[ Ronald @ 27.11.2004. 13:50 ] @
Izgleda da je jos uvek tako,u nekim bankama i kod nekih drugih kartica moras da cekas i po 15 dana ....
Pronadji sta ti treba , pa uplati za 2-3 evra vise od iznosa transakcije da se nadje na racunu pa onda kupuj...Transakcije idu Online istog momenta ti se vezuju sredstva sa racuna...
[ Tony @ 28.11.2004. 12:53 ] @
Hvala na odgovoru...
Medjutim, ja sam dva dana kasnije uplatio jos novca na racun (na racunu je sad dovoljno novca) i pokusao ponovo da napravim transakciju i naravno opet mi je ispisalo:

Sorry, your credit card charge was not approved.

E sad, pitanje je od kog trenutka se racuna onih 7 dana, od prve ili ove druge transakcije?
[ Ronald @ 28.11.2004. 19:51 ] @
Od Druge Transakcije ako za nju nisi imao dovoljno novca na racunu......Vidim da postoji neki on-line sistem za pracenje stanja kod RF banke , mislim da to nebi bilo lose da se aktivira ...treba se raspitati o tome ...kako sta...
Pozdrav
[ Tony @ 04.12.2004. 09:50 ] @
Dzabe!
Cekao ja, cekao, evo proslo je 7 dana i od druge transakcije, ali opet isto. A lepo sam rekao onoj zeni, hocu da kupim za toliko i toliko dolara na sajtu, koliko da uplatim? A ona kaze: Pa toliko! Veze nema. Prelazim i ja u Vojvodjansku banku.
[ Mino_Ke @ 08.02.2005. 11:49 ] @
Intersuje me, da li je neko od vas ronioc pa koristio Virtuon za kupovinu preko www.padi.com? Odnosno da li tu radi?
Pozdrav!!!
[ SBSL @ 21.02.2005. 19:50 ] @
Danas sam predao zahtev za virtuon karticu.. zena je bila ljubazna, cak sam dobio i kafu (hteo sam nesto vise ali kaze posle radnog vremena )...

Cak me je i pitala na koliko meseci hocu da mi se napravi.. Sad cekam da je dobijem i da uplatim depozit i clanarinu !

Kada mi stigne javljam utiske..

PoZdRaV
[ darkGoxy @ 20.03.2005. 17:21 ] @
Moze li neko da mi objasni jednu stvar :

Gde upisujem CW2 broj (xxx) ?

Nabavio sam Visa virtuon karticu Raiffeisen Banke. Na amazon.co.uk, pri pravljenju racuna i dodavanju platne kartice trazi se broj kartice. E sada, ja ne znam da li da upisem samo ovaj broj od 16 cifara ili da dodam tu i one 3 cifre sa poledjine kartice (takozvani 'cw2' ili tako nesto). U prospektu RF banke pise da je bitno "napisati cw2 broj" ali mesto za takav broj ne postoji pri pravljenju racuna na amazon.co.uk. Sta da radim ? apelujem na one koji su kupovali pomovu vise virtuon na amazon.co.uk da pomognu ...
[ Ronald @ 21.03.2005. 14:30 ] @
Za broj kartice upisujes samo broj od 16 cifara a ako ti na sajtu u posebnom polju traze CVV2 broj onda u tom posebnom polju upisujes CVV2 odnosno one 3 cifre.Ako nema polje za CVV2 onda ga ne upisujes.Logicno zar ne?Prodavac moze naknadno da ti zatrazi CVV2 da mu posaljes na mail ako smatra da mu je to potrebno da bi napravio transakciju.
[ darkGoxy @ 22.03.2005. 11:05 ] @
Ok, hvala na odgovoru. Jeste logicno, nego sam cuo price da je sve to automatizovano, a da ako ne upises cw2 broj da ne moze da se poveze porudzbina sa racunom u banci. Od sada ne verujem u price...
[ delfince @ 13.04.2005. 00:01 ] @
Ja u petak podizem Virtuon-ku pa me interesuju vasa iskustva u online kladjenju. Koja kladionica je najbolja sto se tice isplata?
I na kojoj adresi se moze pratiti stanje na kartici.

Pozdrav svima
[ vuki1 @ 17.04.2005. 11:53 ] @
Citat:
Ja u petak podizem Virtuon-ku pa me interesuju vasa iskustva u online kladjenju. Koja kladionica je najbolja sto se tice isplata?
I na kojoj adresi se moze pratiti stanje na kartici.

Pozdrav svima

I mene ovo interesuje.
[ Ilija Studen @ 17.04.2005. 14:28 ] @
Da li je neko u poslednje vreme imao problema sa Virtuon karticom? Ja recimo ne mogu da registrujem domen iako na samoj kartici ima dosta novca. To se dešava na GoDaddy (http://www.godaddy.com/)
[ bpredic @ 25.04.2005. 11:55 ] @
Imam ovu karticu (Raifeissen VISA Virtuon) vec godinu dana i uspesno sam je koristio do sada. Imam sledeci problem: Potrebno mi je da rezervisem hotel u inostranstvu i trazili su mi neki sitan depozit. Prihvataju VISA kartice i trazili su mi kompletan broj (zajedno sa CVV2). To sam sve uredno poslao na mail i na racun uplatio potreban depozit. U stvari, na racunu imam nesto manje od duplog iznosa koliko mi je potrebno za depozit. Medjutim, iy hotela su mi mailom poslali obavestenje da im (citiram) masina nije prihvatila karticu i vratila ERROR.
Moje pitanje je: da li se ova kartica moze koristiti za ovaj vid placanja uopste? Ako ne, koji tip katice koju izdaje Raifeissen banka podrzava? Obzirom da su mi trazili CVV2 to me je navelo da pomislim da mozda mogu da iskoristim Virtuon karticu.
Eventualno moze biti problem sto mi na kartici pise VALID THRU: 4/05. Koliko sam ukapirao, kartica je validna do 1.maja, ali otkud znam, mozda i ovo pravi neki problem.
[ Ronald @ 26.04.2005. 13:37 ] @
Mozes da iskoristir karticu samo u slucaju ako na sajtu hotela imas realtime naplatu, Znaci kad popunis onaj formular za rezervaciju da ti odmah na sledecoj stranici trazi broj kartice CVV broj i ostale podatke na kartici i ako sve ide preko SSL -a , AKo je slucaj da ti samo popunis formular za rezervaciju pa onda njima saljes tvoj broj kartice preko maila ( ne ukucavas broj kartice na sajtu) u tom slucaju ne moze to da prodje sa Virtuonkom..
Ono sto ti mozes da uradis to je da im objasnis da se tvoja kartica moze koristiti samo za internet naplatu i da ih pitas dali podrzavaju taj vid placanja, ili da to procitas na sajtu samog hotela.Ako podrzavaju online naplatu to sto su ti trazili da preko maila posaljes broj kartice i CVV je samo realna provera dali si ti stvarni vlasnik kartice...Mogu da traze i da posaljes skeniranu karticu ili ID , licnu kartu , pasos ili vozacku dozvolu, kako bi bili sigurni da je kartica tvoja.
Ako ne podrzavaju ovaj nacin naplate onda ti je potrebna prava kreditna kartica koja podrzava mail order i telephone order a to je Visa revolving ili visa classic kartica
I treca vazna stvar je sledeca:Neki od prodavaca na internetu traze da ti validnost kartice bude najmanje 2-3 meseca duza od trenutka naplate jer sta bi se desilo ako ti otkazes rezervaciju a kartica ti je istekla.....jednostavno nebi mogli da ti vrate novac na karticu, naravno ako je to tako predvidjeno poslovnom politikom samog hotela...Za ovo trece nisam siguran ali mislim da sam se ranije sretao sa slicnim problemom na nekim sajtovima i da su zahtevali da valid thru bude nesto duzi.Odnosno da kartica ne bude na kraju.Ona prakticno moze da obavi naplatu ali pitanje je dali ce prodavac usluga na internetu to prihvatiti..
Ako vec planiras da uzmes kreditnu karticu u tom slucaju jako je rizicno da broj kartice i ostale podatke saljesa putem obicnog maila jer ce u tom slucaju tvoj mail ostati kao kopija na mnogim serverima koroz koje prodje , u tom slucaju koristi se neka vrsta enkripcije maila ili najbolje FAX masina...i sve radi bez problema.
Licno mislim da je u ovom tvom slucaju potrebna kreditna kartica i da hotel nema mogucnost online naplate sa kartice.
Pozdrav
[ sasadjak @ 20.11.2005. 19:02 ] @
Desilo mi se par puta u zadnje vreme da mi banka odbije transakciju zbog pogresnog CVV broja. Broj nema sanse da sam ukucao pogresno. Jel imao neko slicna iskustva sa Virtuonom ?
[ vladimirt @ 21.11.2005. 15:43 ] @
Kako misliš banka? Valjda -- sajt.

Verovatno je da neće da je prihvate uopšte, bilo zbog toga što je fizička, bilo IP adresa, odavde. Meni se to već nekoliko puta dešavalo.

Na nekim američkim sajtovima je odbijaju, na nekima prolazi bez problema. Na evropskim skoro svuda prolazi.

Čak je bez problema prošla i MOTO transakcija sa Eurosoftom (www.eurosoft-uk.com) -- poslao sam im formular sa podacima i oni dva puta skinuli novac (zbog njihove greške); prvi put samo za vrednost naručene robe, drugi put za vrednost transportnih troškova.
[ sasadjak @ 22.11.2005. 12:39 ] @
Pa prodavac/sajt me je obavestio da je moja banka odbila transakciju. Onda sam zvao korisnicki servis raifaisen banke, nasli su u bazi da je transakcija odbijena zbog pogresnog cvv2 broja. Ista stvar 2 puta u 5 dana. Inace i meni je kartica do sada radila bez problema svuda pa cak i na Paypalu al dok nisam potrosio prvih 100 eura
[ vladimirt @ 24.11.2005. 09:26 ] @
To izgleda kao da nemaš dovoljno novca na računu? Da li radi svaki taster na tastaturi? Jeste malo glupo pitanje, ali ne znam šta bi drugo moglo da bude.
[ broker @ 24.11.2005. 10:50 ] @
Ima li neki trik sa Rajfajzen karticom. Imam je nekih pola godina ali mi nije uspelo da je upotrebim za placanje na Internetu. Kartica Vojvodjanske banke mi radi kako treba? Jel treba neko vračanje?
[ T.E.T.R.A.B.U.S. @ 16.01.2006. 19:26 ] @
Sta je bolje uzeti sada? Visa internet karticu Vojvodjanske Banke ili Visa Virtuon Reifeisen banke?

Da li se pomocu virtuon kartice moze placati preko paypal-a,bez obzira sto stoji unverified?

[ Ronald @ 17.01.2006. 08:44 ] @
Citat:
T.E.T.R.A.B.U.S.: Sta je bolje uzeti sada? Visa internet karticu Vojvodjanske Banke ili Visa Virtuon Reifeisen banke?

Da li se pomocu virtuon kartice moze placati preko paypal-a,bez obzira sto stoji unverified?

Nemozes da koristis Pay pal jer nasa zemlja nije podrzana , ne postoji nikakav nacin da to zaobidjes , mozes samo da rizikujes da ti blokiraju racun i da ti pokupe pare sa Paypal racuna ako uopste i uspes da se registrujes.

Isto ti je i Visa virtuon i Visa internet , mozda su u RF banci malo finiji pa hoce vise da se potrude oko tebe ako imas neki problem sa karticom, mozda je sam ambijent RF banke lepsi, pa ti je prijatnije kad ides da uplatis sredstva na racun ili kad ides da produzis karticu..
Imas mogucnost da online pratis stanje ako imas i dinarski racuna orvoren kod njih..
Bolja ti je Visa Virtuon ako hoces da je koristis na kladionicama , mislim da je to nemoguce sa Visa internet karticom VB jer poslovna politika banke ne dozvoljava njeno koriscenja na takvim sajtovima.I to mi nije jasno zasto je tako..
Reizdavanje kartice traje krace kod RF banke nego kod VB..
Bolje je to sto ti uplata odmah leze na karticu i odmah mozes da je koristis na netu dok kod VB moras da cekas da ti uplata legne na racun 24 sata ili duze...to mi pa uopste nije jasno zasto je to tako...
Lose je to sto se obicno izdaje na manje od godinu dana, i lose je to sto je skuplja od Visa Internet kartice.

S druge strane kod Visa internet imas vecu sigurnost ali moras uvek kad hoces da je koristis da se cimas sa Korisnicim servisom i da otkljucavas karticu , ako je ostavis odkljucanu poseban program je zakljuca posle odredjenog vremena ako je ne koristis...Dobro je i to sto se sve kartice izdaju na godinu dana.
U svakom slucaju ako se pojavi neki problem moras da se cimas i sa jednima i sa drugima jedno 10 dana dok ti ne osposobe karticu za internet upotrebu...A problemi se (ne tako cesto) javljaju i kod jednih i kod drugih.
Sve u svemu isto ti je to nemas neki veliki izbor debitnih kartica za internet. Banca Intesa je najavila uskoro Visa internet karticu koja ce imati opciju Verified by Visa pa mozda ce oni napraviti neki pomak sa svojom karticom na nasem trzistu..
Dobra kartica je ona koju mozes da koristis na Internetu zatim za mail order i telefon order transakcije i koju mozes da koristis u realnom svetu na ATM i POST terminalima a to vec podrazumeva posedovanje Kreditne kartica...
Lep primer dobrih (interesantnih-jeftinih) debitnih kartica su i Gift kartice koje izdaju neke banke u Evropi i u Americi ali toga jos uvek nema kod nas...

Pozdrav
[ valeksic @ 17.01.2006. 13:21 ] @
Citat:
Ronald: ...Banca Intesa je najavila uskoro Visa internet karticu koja ce imati opciju Verified by Visa pa mozda ce oni napraviti neki pomak sa svojom karticom na nasem trzistu...


Koliko sam ja upoznat Banca Intesa (ex Delta) nikada nije najavila virtuon karticu, već implementaciju servisa Verified by Visa i MasterCard SecureCode za svoje postojeće kartice.

[Ovu poruku je menjao valeksic dana 17.01.2006. u 14:22 GMT+1]
[ Ronald @ 17.01.2006. 15:08 ] @
Moguce da sam pogresno razumeo ovo oko Bance Intesa i nove kartice ali ipak mislim da sam negde procitao da planiraju i novu karticu po tipu Visa za internet , al nemojte da me drzite za rec...

Pozdrav
[ T.E.T.R.A.B.U.S. @ 18.01.2006. 00:12 ] @
Hvala na opsirnom odgovoru, samo ja sam evo pre par dana narucio karticu i treba da mi stigne u subotu, kada sam otvarao racun pitao sam devoju tamo sto radi ovim recima " da li mogu da placam preko paypal-a" ona je rekla DA, e jedva cekam da sam oprobam, takodje me interesuje cime mogu da izvrsim transver novca sa ovom karticom u slucaju da pay stvarno ne radi.

i ako moze neko da me posavetuje, to sto bi kupovao ne bih slao ovde kod nas neko kod rodjaka, a oni se nalaze u: Svajcarskoj, Sloveniji i Cikagu koja od ovih destinacija je najbolja.


[ Air Jordan @ 19.01.2006. 18:32 ] @
Jel postoji automatsko konvertovanje valuta,npr. ako uplatim 100 eura na racun,a hocu da platim nesto 20 funti,da ne moram da se cimam do banke da im i funte uplacujem?
[ kobrejabre @ 20.01.2006. 11:12 ] @
Citat:
T.E.T.R.A.B.U.S.: kada sam otvarao racun pitao sam devoju tamo sto radi ovim recima " da li mogu da placam preko paypal-a" ona je rekla DA,


Bolje bi uradio da si je prvo pitao da li zna sta je PayPal....
[ Janmix @ 21.01.2006. 15:17 ] @
Citat:
kobrejabre: Bolje bi uradio da si je prvo pitao da li zna sta je PayPal....


Rece nam devojka da zna sta je eBay i da ih je neki lik smarao danima da mu omoguce da placa preko paypal-a.
Kao treba da kontaktiras Visa centar za Srbiju i da ti oni kao nesto autorizuju ...

Jel zna neko neki hardware store koji prima visa virtuon reiffeisen banke?Ne moraju da salju u Srbiju...
[ duh @ 27.01.2006. 17:34 ] @
Sta se dogadja sa carinama, stizu li vam posiljke uredno, ako nestignu sta onda, ima li kome da se zalimo?
[ vladimirt @ 28.01.2006. 09:52 ] @
Koliko mi je poznato do 100 € se ne plaća carina. Kako sam ja uglavnom kupovao robu do $100 (jednom je samo bilo 108$) ne smem da tvrdim da je to sigurno tako.

Jedan jedini put nisam dobio poručeno, zapravo 2 knjige od amazona (engleskog) ali su mi brzom brzinom javili da pošiljka nije mogla biti uručena i roku od 2 dana vratili pare.

Mislim da je problem bio kod njih i da su to znali, jer drugačije ne mogu da objasnim činjenicu da pošiljka standardno putuje negde 7-12 dana, a da sam obaveštenje o nemogućnosti uručivanja dobio već posle nekih 3-4 dana.

Čim su pare vratili nazad, to isto sam ponovo naručio i dobio bez problema (kao i mnogo puta ranije).

To je jedan od razloga zašto je Raiffeisen Virtuon ponekad bolje rešenje za kupovinu od VIsa Internet Vojvođaske banke -- ne bi bilo tako lako za vraćanje da ti je kartica u tom trenutku zaključana.
[ duh @ 29.01.2006. 01:38 ] @
A kakva je situacija u vezi Paypal-a, primaju li oni Visu virtuon, i zna li neko nesto o Revolving Visa, kakvi su uslovi za dobijanje te Vise?
[ tvrdjava333 @ 04.02.2006. 21:21 ] @
...ja sam bio registrovan i placao sam u 2004. i 2005....roba uredno stizala postom...u leto 2005. posto mi je isticala kartica slali mi mailove da obnovim registraciju zbog isteka...ja sam ignorisao mailove posto nisam imao potrebu da placam nesto...eeee sada imam potrebu ali ne mogu vise da se registrujem...isti mi je broj kartice...sve isto uneo sam UK i ne znam neku drzavu (bilo koju) i sljakalo je...sada ne...mislim da je to od decembra 2005...ne moze vise...inace sam koristio MASTER CARD Banca Intese....

...imao sam slucaj da amer nije hteo da mi posalje robu jer se adresa razlikovala na paypal-u i ebay-u ....ali je vratio sve do centa na karticu...svaka mu cast :)


...nadam se da cemo uskoro moci da koristimo uslige paypal-a ponovo!!!

...ako bude nekih novosti...pisite....

p.s. Banca Intesa sprema od proleca AMEX kartice...pa mozda bude bolje...
[ Deda_Mraz @ 22.02.2006. 11:41 ] @
Jel ima neko da se pretplatio na astra web news servere?

Meni stalno izbacuje da je neuspeo pokušaj registracije!

Koristim Virtuon preko rajfajzne banke!

Inače imam oko 60€ na računu a to što hoću da platim je 25$

P.S. koliko treba da prodje vremena kada dodam pare na račun, da one budu u funkciji jel odmah ili treba da prodje 1-2 sata?

P.S.S. Billing adresa, to navodim svoju adresu ili?


EDIT: Rešio sam "problem", pare nisu još bile legle na dvz. račun!

P.S. gde mogu da proverim stanje računa (koliko sam potrošio, koliko mi je ostalo) preko neta??

[Ovu poruku je menjao Deda_Mraz dana 22.02.2006. u 22:47 GMT+1]
[ Deda_Mraz @ 23.02.2006. 23:20 ] @
Zar je moguće da niko ne može da mi odgovori a pola vas ovde koristi ovu karticu????
[ Predrag Gajic @ 24.02.2006. 00:18 ] @
Citat:

P.S. koliko treba da prodje vremena kada dodam pare na račun, da one budu u funkciji jel odmah ili treba da prodje 1-2 sata?

Pare su ti istog trenutka u "funkciji".
Citat:

P.S. gde mogu da proverim stanje računa (koliko sam potrošio, koliko mi je ostalo) preko neta??

Potrebno je da podneseš "Zahtev za korišćenje usluga RaiffeisenOnLine" i pri popunjavanju tog obrasca navedes kako želiš da proveravaš štanje(web,telefon,SMS)...

P.S.Izvini deda što sam odbio tvoju prijavu u OG,ali video si šta sam ti napisao ali mahinalno sam kliknuo na dugme ispod obrasca ali to dugme je bilo za odbijanje a za prihvatanje se nalazi na vrhu :D,što nedođeš u naš savez?..

[Ovu poruku je menjao Predrag Gajic dana 24.02.2006. u 01:21 GMT+1]
[ igors @ 24.02.2006. 09:31 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Jel ima neko da se pretplatio na astra web news servere?

Meni stalno izbacuje da je neuspeo pokušaj registracije!

Koristim Virtuon preko rajfajzne banke!

Inače imam oko 60€ na računu a to što hoću da platim je 25$

P.S. koliko treba da prodje vremena kada dodam pare na račun, da one budu u funkciji jel odmah ili treba da prodje 1-2 sata?

P.S.S. Billing adresa, to navodim svoju adresu ili?


EDIT: Rešio sam "problem", pare nisu još bile legle na dvz. račun!

P.S. gde mogu da proverim stanje računa (koliko sam potrošio, koliko mi je ostalo) preko neta??

[Ovu poruku je menjao Deda_Mraz dana 22.02.2006. u 22:47 GMT+1]


Pozovi call centar rajfajzen banke (imas telefon na njihovom sajtu), rade mislim 0-24, i objasni im svoj problem a oni ce odmah pogledati zasto ti odbija karticu.

Kad dodas pare na racun dostupne su odmah, billing adresa je ona koju si dao kada si otvarao racun.
[ BeNeStAnTi @ 24.02.2006. 10:17 ] @
Ko hoce da igra pacificpoker, najbolji poker na netu neka mi se javi jer ce pri prvom depozitu od 20$ dobiti jos 25$ kao bonus! Taj poker je stvarno fantastican moj drug je jednom ulozio 100$ i dobio 1500$ ! posaljite mi poruku na pm ili na email [email protected]
[ Deda_Mraz @ 24.02.2006. 13:14 ] @
Pretplatio sam se na ovom sajtu http://www.news.astraweb.com znači provereni sajt gde ima milion ljudi koji koristi njihove usluge news-a.
medjutim sutradan po registraciji mi je nalog perkinut sa obvaveštenjem da mi je lažna kartica (!?)

Mislim da sam uneo pogrešne podatke pa da kažeš da mi blokira ali sam uneo ispravne i registrovao se i stigla mi povratna informacija od co2.com da je plaćanje sasvim OK izvršeno i odjednom mi blokirali račun na astraweb-u i rekli mi da se obratim co2.com zbog kartice jer je lažan!???????

Jel se nekom ovo dešavalo... Inače kartica je ok jer sam malopre kupio domen i hosting!
[ BeNeStAnTi @ 26.02.2006. 13:00 ] @
Ostalo mi je jos 21.5 eura na racunu ukljucujuci depozit i kada sam pokusao da platim 2 eura nije htelo.. Zar tih 20 eura ne moze da se trosi? Meni su rekli da moze ali da nije pozeljno..?
[ Deda_Mraz @ 26.02.2006. 18:12 ] @
Pa ja mislim da može da se troši!
[ igors @ 27.02.2006. 08:47 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Pa ja mislim da može da se troši!


20e depozita je bas to - depozit - i NE MOZE da se trosi.
[ BeNeStAnTi @ 27.02.2006. 16:02 ] @
Rekli su mi da nije pozeljno da se trosi sto znaci da moze ali samo u extremnim situacijama :) btw. koliko treba dana moneybookersu da vrati dobijene pare na karticu?
[ igors @ 28.02.2006. 07:45 ] @
Citat:
BeNeStAnTi: Rekli su mi da nije pozeljno da se trosi sto znaci da moze ali samo u extremnim situacijama :) btw. koliko treba dana moneybookersu da vrati dobijene pare na karticu?


Kako volim kad u bankama rade *retardirani* sluzbenici! Sta definise ekstremnu situaciju? Kakva glupost - ili mozes ili ne mozes da trosis, nema izmedju.
[ Deda_Mraz @ 28.02.2006. 21:18 ] @
Citat:
BeNeStAnTi: koliko treba dana moneybookersu da vrati dobijene pare na karticu?


Mislim da je 7 dana!
[ Bondža @ 10.03.2006. 12:32 ] @
duh: A kakva je situacija u vezi Paypal-a, primaju li oni Visu virtuon, i zna li neko nesto o Revolving Visa, kakvi su uslovi za dobijanje te Vise?

Prolazi Raiffeisen VISA Revolving ali...
------------------------------------------
Ja sam se juče registrovao na PayPal. Zemlja Slovenija. Adresa Novi Sad, Vojovodina - Serbia, pa ispod oni dodaju Slovenia. Pretpostavljam da će se pošta snaći, ako treba da mi stigne nešto... Prihvatio mi je Raiffeisen VISA Revolving karticu.

E sad! Kad sam probao da izvršim uplatu ($30 CDN entry fee za izložbu grafike u Kanadi), PayPal mi je limitirao nalog i da bi ga otključao traži dve stvari:

1. Enter Expanded Use Number
2. Fax documentation

Pošto nisam bio prebacio nikakve pare u PayPal pretpostavljam da je kontao da sam prešao limit od 100 € pa zato traži ovo pod 1. (ako im platim 1,50 € da dobijem neograničene uplate-isplate)

Broj 2 je već problem. Traže da faksiram dokaz o adresi stanovanja - Proof of address: Utility Bill

Kako da rešim stavku 2?

Ako neko ima PayPal koji radi u SCG, nek lepo objasni već jednom koja je procedura da izbegnemo problem što nismo na listi zemalja sa kojima rade!

Pozdrav svima
[ Deda_Mraz @ 07.04.2006. 19:39 ] @
Pošto sam nov u svemu ovome pa ne znam, možda zvuči glupo ali bolje da pitam nego da se pravim smart ;)

Jel postoji još neki način da dodam pare na svoju virtuon karticu osim da lično idem u RF banku i da uplaćujem!?
[ Bondža @ 11.04.2006. 14:43 ] @
Možeš online na https://www.raiffeisenbank.co.yu/online/
Možeš da prebacuje pare sa tekućeg ili deviznog na virtuon...
[ gavra20 @ 12.04.2006. 21:59 ] @
Mislim da prebacivanje moze da se izvrsi jedino sa deviznog racuna na racun vezan za virtuon. Meni online sistem banke dozvoljava samo ovakve transakcije. Sa tekuceg racuna mogu da prebacujem novac samo na drugi dinarski racun.
Opcija za promenu dinara sa tekuceg racuna u evre ili drugu valutu takodje mi nije dozvoljena ("Nemate ovlascenja za kupovinu strane valute"). Prodaja valute mi je dozvoljena (sa deviznog na dinarski).
Ne znam da li moze da se odradi u banci, da oni kad mi legne novac na tekuci, automatski proslede neku sumu na devizni racun?
Pa posle da ja prebacim na virtuonku koliko mi treba.
[ andrija.panic @ 04.09.2006. 21:58 ] @
Zamolio bih nekoga da mi kaze da li je uspesno koristio VISA VIRTUON karticu za placanje MCSA ispita preko sajta www.prometric.com. Unapred se najljubaznije zahvaljujem.

Andrija
[ Deda_Mraz @ 06.10.2006. 22:04 ] @
Ljudi kartica mi ističiče za 3 dana... kakva je procedura za produživanje?
[ cicevac.com @ 22.10.2006. 13:41 ] @
Ako mislis na virtuonku...
Prosto je, samo podneses zahtev za novu karticu, ona stigne,staru ti uzmu... Nova kartica je vezana za isti devizni racun.
[ Deda_Mraz @ 22.10.2006. 14:05 ] @
E hvala ti ko bratu što si se javio da mi odgovoriš...

Reci mi.... sve isto popunjavam onaj formular kao da prvi put vadim?
[ Janmix @ 22.10.2006. 15:37 ] @
A u brate, pa odes tamo kod Mc-a u raiffeisen i kazes glasno: "`ocu novu karticu, bre" i gotov posao...

Trebace ti licna karta i kartica koja ti istice i ono plastificirano s***** od deviznog racuna...
[ sosovac @ 22.10.2006. 17:41 ] @
Da li mi možete poslati adresu nekog sajta preko koga mogu da naručim zeni parfem a da primaju VISA VIRTUON karticu.
I ima li neko neka iskustva sa naplatom carine i poštarine koliko naplaćuju poštarinu ako parfem dolazi iz Amerike našao sam dosta povoljne cene
[ crews_adder @ 22.10.2006. 22:50 ] @
Citat:
sosovac: Da li mi možete poslati adresu nekog sajta preko koga mogu da naručim zeni parfem a da primaju VISA VIRTUON karticu.
I ima li neko neka iskustva sa naplatom carine i poštarine koliko naplaćuju poštarinu ako parfem dolazi iz Amerike našao sam dosta povoljne cene


Slazem se da su u SAD cene nekih parfema povoljne, ali retki su oni koji salju van SAD i evtl. Kanade.
[ cicija @ 09.11.2006. 19:03 ] @
Da li neko od vas ima iskustva sa placanjem TOEFL testa sa Visom virtuon? Da li je sve normalno funkcionisalo?
[ jules_bgd @ 05.12.2006. 12:09 ] @
Pokushao sam da kupim kartu BritishAirways-a, ali ne prihvaca mi VISA virtuon karticu.
Kad odaberem VISA opciju iz padajuceg menija, prijavljuje mi da broj ne odgovara izabranom tipu kartice i nakon
toga izbaci dodatno polje "Customer referece" (ispod polja gde se unosi broj kartice)
i kao tu sad nesto treba da se ukuca, ali ja nemam blage veze shta tu treba staviti.

Je l' imao neko iskustva sa kupovinom karata BritishAirways-a, i da li karata uopste moze da sekupi
sa visa virtuon-om.
[ Air Jordan @ 02.11.2007. 16:40 ] @
Da li se novi devizni racun koji je vezan za Virtuon automatski pojavljuje u listi racuna na raiff online ili treba da podnosim dopunu zahteva za online banking, gde cu dodati ovaj racun?
[ gavra20 @ 02.11.2007. 18:50 ] @
Kod mene je to bilo automatski, ali je bilo pre vise od godinu dana.
Ne znam da li su nesto menjali.
[ Air Jordan @ 03.11.2007. 17:42 ] @
Secas li se posle koliko se pojavio novi racun? Meni nakon 24 sata od otvaranja namenskog Virtuon racuna on se jos ne pojavljuje na sajtu. Ne verujem da ima veze sa tim kad ce sama kartica biti izdata.
[ gavra20 @ 03.11.2007. 18:18 ] @
U mom slucaju odmah.
Stvarno ne znam kako je sad.
Nesto kasnije sam otvarao devizni racun za uplate iz inostranstva i taj mi se nije pojavljivao na ebanking sistemu dok nije legla prva uplata.
Ali to u ovom slucaju ne bi trebalo da ima veze posto si verovatno polozio neki depozit na racun vezan za virtuonku.
[ Air Jordan @ 08.11.2007. 23:35 ] @
Pojavio se novi racun, sve je OK.
Nego, da li je potencijalno opasno to sto moze preko Raiffeisen Online da se prebacuju sredstva sa obicnog deviznog racuna na racun vezan za Virtuon karticu?
[ gavra20 @ 08.11.2007. 23:51 ] @
U kom smislu mislis da je opasno?
Ja sam karticu koristio godinu dana i nisam imao nikakvih problema.
I najcesce na taj nacin, uplatim novac na devizni, pa prebacim na racun vezan za virtuon karticu.
Na taj nacin na racunu vezanom za karticu imao sam neki minimalan iznos i tako sam smanjio potencijalnu stetu od zloupotrebe kartice.
[ Air Jordan @ 09.11.2007. 00:13 ] @
Pa ako neko teoretski (ne znam kolike su realne sanse za ovo) uspe da ti provali login i pass za Raiffeisen Online i broj Virtuon kartice, moze da ti prebaci sve sa deviznog racuna na Virtuon racun i potrosi.
[ gavra20 @ 09.11.2007. 01:16 ] @
Nije nemoguce, ali je malo verovatno.
[ Janmix @ 09.11.2007. 15:46 ] @
Citat:
Air Jordan: Pa ako neko teoretski (ne znam kolike su realne sanse za ovo) uspe da ti provali login i pass za Raiffeisen Online i broj Virtuon kartice, moze da ti prebaci sve sa deviznog racuna na Virtuon racun i potrosi.



Ne treba biti toliko bojazljiv prema online kupovini... Bas ce neki vrhunski haker tebi, obicnom smrtniku iz tamo neke serbije, da uzme 150e koje imas na deviznom dracunu...

Opusteno, ne dajte samo podatke bilo kome, obavezno pogledajte TACAN link na kom upisujete podatke i bezbedni ste, osim ako vam ne stoji neko iza ledja
[ noskich @ 01.02.2008. 16:24 ] @
Ljudi, jer pokusavao neko da kupi RyanAir kartu preko ove kartice?
Postoje opcije Visa Electron, Visa Debit i Visa. Prve dve ne rade, a trecu necu ni da probam jer je Virtuon debitna kartica.
Inace sam kupio kartu od EasyJet-a tako sto sam odabrao Visa Electron i radilo je. Bah :(
[ grujicd @ 01.02.2008. 17:50 ] @
Kupovao sam karte za RyanAir, jos pre jedno 2.5 godine. Koliko se secam, sto se tice online kupovine Virtuon prolazi kao Visa, tako da probaj slobodno tu trecu varijantu.
[ noskich @ 02.02.2008. 14:18 ] @
Neverovatno, odlucio sam da i drugu kartu uzmem preko Easyjet-a umesto Ryanair-a i ne moze.
Mozda i prolazi kao obicna viza, ali se to naplacuje 7,5 funti. Mislim, nije u redu ako sam vec uzeo virtuon da bi placanja preko neta bila minimalna da sad placam kao obicnom karticom.
[ ~Vojvoda @ 11.02.2008. 12:06 ] @
Moze li se ovom karticom kupiti domen i hosting kod uni web hostinga?
Ovo pitam posto su na sajtu banke istakli da se moze placati iskljucivo na inostranim sajtovima, a uni web je domaci.
[ Kimi Raikkonen @ 11.02.2008. 23:00 ] @
Ja sam bas pitao tehnicku podrsku malo pre i rekli su da moze ;)
[ ~Vojvoda @ 12.02.2008. 11:50 ] @
Hvala!
[ milas @ 12.02.2008. 22:34 ] @
Vidim da je na ovom forumu ova kartica maksimalno ispljuvana, i da ne ulazimo sada u detalje, koju mi karticu preporucujete za placanja preko net-a ?
[ andrija.panic @ 13.02.2008. 08:23 ] @
>
Ovom karticom sam placao ispite za MCSA/E na prometricovom sajtu... Ovo je
obicna VISA, samo Raifiesen Banka ne dozvoljava (programski onemoguceno) da
se placa u prodavnicama, vec iskljucivo preko interneta...U svakom trenutku
na kartici MORAS imati 20 evra, znaci ako na kartici imas ukupno 35 evra, od
toga mozes da potrosis maksimalno 15, neces moci vise (iskusio na svojoj
kozi prilikom placanja ispita)...

Kartica radi super, ne znam ko je i kako pljuje...meni je to bio jedini
nacin da placam ispite, ili da recimo dam 250 evra depozit i da vadim pravu
VISA ili MASTERCARD i da njima placam....Kartica je super, i gde god pise
VISA na internetu, tu mozes da placas sa VISA Virtuon karticom....(mogli su
da je nazovu VISA Kravica ili VISA NaSveStrane - niuje bitno, to je obicna
VISA, ali mozes samo preko interneta da placas sa njom).


AMIN
[ bmatrix @ 18.02.2008. 02:26 ] @
Zna li neko da li se sa njom može uplatiti FLICKR PRO ACCOUNT?
[ bmatrix @ 29.03.2008. 10:57 ] @
Citat:
bmatrix: Zna li neko da li se sa njom može uplatiti FLICKR PRO ACCOUNT?


Flickr pro acc sam upgrade-ovao preko BancaIntesa VISA INTERNET kartice i uverio se da radio besprekorno :)

http://www.elitesecurity.org/t313773-0#1902218
[ srdjanm3 @ 11.04.2008. 10:34 ] @
Da li je sa ovom karticom moguce placati nesto preko neta u srbiji? Mislim na to, da li je moguce na nasim domacim sajtovima, gde se placa dinarima, platiti ovom karticom (naravno, da se evro obracunava po nekom kursu)?

Da li to moze, ili je bolje imati posebnu karticu za placanje netom u srbiji (Revolving, Clasic).

Pozdrav
[ acabgd @ 11.04.2008. 20:51 ] @
Ova kartica je "crkla", odnosno vise ne moze da prodje na 95% internet sajtova, tako da je postala potpuno beskorisna.
[ hristodulo @ 28.04.2008. 19:01 ] @
>> Ova kartica je "crkla", odnosno vise ne moze da prodje na 95% internet
>> sajtova, tako da je postala potpuno beskorisna.

jel ima nekih novosti? da li neko uspesno koristi visa virtuon rajfajzen banke?

u februaru i martu ove godine sam uspesno kupovao (i dobio) neku robu u tri
razlicite web-prodavnice u americi, ali u aprilu na dve lokacije kartica mi je
odbijena ('card type not allowed'), cak i u jednoj radnji gde mi je ranije prolazila...

na ukazani problem, kontakt centar mi je odgovorio da im izdiktiram broj kartice
preko telefona, na sta sam se gorko nasmejao i pozdravio se sa njima...

da li da probam ponovo?
[ DR83 @ 28.04.2008. 23:54 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...romenio-procesora-sve-je-stalo
[ jeftonikius @ 02.09.2008. 12:54 ] @
Ima li nekih novosti o kupovini avionskih karata Virtuon karticom? Hteo bih da pazarim u Azerbejdžanskoj avio kompaniji online ticket, ali ne znam hoće li proći?! Imam soluciju da pošaljem novac stranom državljaninu, pa on da mi kupi kartu. Slanje novca je oko 10E, ajde nije ni to neka velika frka, nego iz dana u dan karta raste iz evra u evro... M?
[ mrkavac @ 14.10.2008. 06:49 ] @
Pa cekajte ljudi , jel moze sa Amazon.co.uk da se kupuje ovom karticom sada ?

Ja treba danas da podignem tu karicu , nije valjda da nemam srece :S

Vec su me bili odrali u Alfa Banci tako sto su me lozili i pismeno i usmeno da mogu sa njom preko neta da kupujem ...

Nije valjda da sada ni sa ovom karticom koja je iskljucivo za net da ne mogu da narucim nesto sa amazona :S

Auuu bre ... SAVE_US_GOD ...
[ vojailic @ 21.12.2008. 21:48 ] @
Da li je neko uspeo sa ovom karticom da plati polaganje ispita na pearsonvue.com?
[ mikicg @ 25.04.2009. 13:24 ] @
Ovu karticu koristim već par godina, i plaćam i na američkom i na britanskom Amazonu. I radi besprekorno.
Jedina stvar koja mi se isprečila u korišćenju je to što kada sam pokušao da naručim nešto danas što je preko 50 evra, a sa britanskog sajta, dobio sam poruku da mora biti verified by Visa. U banci su mi rekli da taj sajt mora njima faksom da pošalje zahtev za to i onda će Visa da označi moju karticu sa tom oznakom.

Ako ne budu hteli, ništa od svega toga.
[ acabgd @ 25.04.2009. 15:46 ] @
Amazon da salje beogradskoj filijali Rajfajzen banke zahtev? Bas su majstori...
[ mikicg @ 27.04.2009. 16:38 ] @
Sada sam došao iz banke. Oni nikada nisu čuli za to i ne znaju o čemu se to radi.
O, bre.
[ pailhead @ 16.05.2009. 16:05 ] @
U proteklih par dana sam narucio neke stvari iz amerike. U raiffeissen banci drzim i dolare i evre, pa sam na virtuon racun prebacio dolare. Iskren da budem, iznenadio sam se kad sam video da su rezervisana sredstva na racunu za oko 6.5% veca od racuna kojih sam napravio.

Zvao sam banku i objasnili su mi da je njihove referentna valuta evro, i ako sam dobro razumeo, u ovoj transakciji cu mojim dolarima da kupim evre, kako bi banka evrima kupila dolare i tako platila... sto mi deluje krajnje suludo. U krajnjem slucaju, imao sam i dovoljno evra za ove transakcije pa sam mogao da ustedim na toj drugoj konverziji, ali i ovo mi je glupo.

Jel ovako svaka banka funkcionise?


Osecam se kao pera detlic sa ugovorom i malim slovima. Call centar sam pitao da li ima ikakvog smisla da ja onda drzim dolare u njihovoj banci rekli su ne (banka koja je gadljiva na kes!?!?) a objasnili su mi da ce ova cifra biti drugacija na dan kad se proknjizi transakcija, sto znaci da mogu i vise novca da izgubim.



[ dj.dragan @ 22.05.2009. 13:53 ] @
Izgleda da je sada ovo uobicajeno u svim bankama.Ja sam nedavno hteo da konvertujem CHF u eure direktno ali isplalo jedino moguce resenje da prvo CHF prodam banci po srednjem kursu za dinare a onda potom sa dinarima kupim eure.
Sluzbenik mi je rekao da je nekada moglo direktno a sada sve mora preko dinara.U pitanju je Unicredit banka.
[ 1vi @ 01.09.2009. 12:10 ] @
Ja sam još gore prošao u Komercijalnoj banci. Morao da prodam evre po nižem kursu, a onda da kupim CHF po većem kursu. Sledeći put konvertovao kad stigao u Swiss i bolje prošao.
[ jevic989 @ 08.10.2009. 18:55 ] @
Narode interesuje me, da li je neko uspeo da izvrsi transakciju sa visa virtual karticom na sajtovima paypal i bwin...?
[ DR83 @ 25.11.2009. 22:46 ] @
Da li jos neko ima sad problem sa placanjem sa ovom karticom na sajtovima gde ranije nikad nije bilo takvih problema?!
[ zeljkazeljka @ 30.11.2009. 10:29 ] @
Ne razumem zbog cega se dize tolika frka oko viza virtuon kartice? Ja je uopste nemam ali zato imam Visa Revolving koja mi je vezana i za dinarski i za devizni racun i nemam nikakvih problema.... na Ebay sam od 2004 a na PayPal-u od 2006 godine. Sve verifikovano, legalno i sto je najvaznije RADI!!!! Amazon, bilo koji sajt da je u pitanju.
[ NennadS @ 28.10.2010. 19:26 ] @
Kartica je dobra, koristio sam je za moneybookers, sve je radilo odmah i kako treba, tačni iznosi, brza verifikacija. Međutim ugasio sam je samo zbog lošeg odnosa bankarskih službenika. Svaki put kad sam išao u banku imao sam neko loše iskustvo, od portira koji me gleda kao da će svakog trenutka da potegne i upuca me, do nekih koji te vode do šaltera kao kad pastir tera stoku, pa sve do šalterskih službenika/ca koje iz nekog razloga takođe ne mogu da smislim. Za moje pare mogu makar da glume ljubaznost.
[ MarijaF @ 29.10.2010. 14:12 ] @
Moze li neko da napise neke taze vesti o internet kupovini `Visa Virtuon` karticom Raiffeisen banke?
Moze li se kupovati, da li je malo veci spisak sajtova koji salju robu u Srbiju...itd...
Kako to sve sada funkcionise?
Postoji li neka bolja kartica ili su mogucnosti iste sa svakom karticom?
[ zoomtronic @ 16.11.2010. 12:52 ] @
Plaćao sam skype kredit , plaćao internet hosting sve sa visom virtuon, i sve bez problema
[ Nupsy @ 19.12.2010. 12:26 ] @
Ljudi ajmo konkretno.
meni nije radila a posto imam PC igraonicu skupio sam ljude i naloge na igricama da je isprobamo.
Znaci na:

IMVU
Second life
Igre sa facebook
Pirates of the caribbean online
World of warcraft
Red Light Center
warcraft 3

Ebuy

Kartica NE REDI
Svuda odbijaju karticu kao neispravna
P.S kartica je napravljena 10.12.2010

Dodushe meni jeste radila tamo 2009 godine svuda ali sada nigde.
Jel bar radi ova iz Inteza za igre online?
[ Jovan315 @ 21.01.2011. 15:53 ] @
Napravio sam ovu VISA Virtuon kartica Raiffeisen banke, ali imam problem sa dodavanjem kartice. Ne znam sta treba da izaberem tamo. (radi se o Moneybookers)

LIST OF CREDIT/DEBIT CARDS
ili
LIST OF BANK ACCOUNTS

ja mislim da je to prvo, ali kad odem tamo trazi mi neka tri zadnja broja nekog cuda a ja to nzm gde da nadjem -.-

I takodje jel mora da se plati nesto kada se dodaje kartica na MoneyBookers?

Da li vi korisite neki drugi sem MoneyBookersa?
[ acabgd @ 21.01.2011. 17:18 ] @
Na pozadini kartice imas tri broja i to je taj kod koji ti traze. Skinuce ti neku sitnu cifru sa kartice koju ti kasnije treba da ukucas da bi autorizovao karticu i da bi stvarno videli da je to tvoja kartica. Recimo, skinu ti 1.43 EUR. Nemoj da kucas iznos koji ti bude na izvodu jer je na njega dodata i provizija pa ce biti netacan. Moras da okrenes Raiffeisen i da pitas koliko su ti tacno skinuli bez provizije, u originalu, pa ces recimo umesto 1.43 EUR dobiti cifru od 1.39 EUR. To ukucaj i bices autorizovan, a onda ti se ta cifra vraca na racun.

Ja koristim i PayPal i Moneybookers.
[ matias @ 21.01.2011. 17:23 ] @
javi mi se na ovaj msn da ti pomognem imam virton i monezbookers msn [email protected] pozz
[ Jovan315 @ 22.01.2011. 22:17 ] @
acabgd kako koristi paypal kada paypal ne podrzava srbiju?

@vlado dodao sam te na msn.
[ acabgd @ 22.01.2011. 23:50 ] @
Lako, prijavis se na neku od okolnih zemalja.
[ Jovan315 @ 23.01.2011. 02:36 ] @
A sta ako mi u nekom slucaju budu trazili kopiju licne karte ili slicno?
[ tdjokic @ 23.01.2011. 03:51 ] @
Nista. Dotle koristis kao i svi, pa dokle doguras. Ima ljudi koji to koriste tako par godina. Ja imam priblizno jednu godinu. Cute oni, cutim ja, mada ja licno vrlo malo idem preko njih, vise koristim Google Checkout.
[ matias @ 23.01.2011. 05:46 ] @
>

--20cf300260a4ba36aa049a7d0117
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

kako to ide hteo bih kupiti na ebay sajtu tablet racunar jeftin 320dolara jel dam prvu adresu samo upisem adresu naprimer sloveniju naprimer prava adresa mi je bulevar arsenija carnojevica i upisem slovenija<br><br><div class="gmail_quote">
2011/1/23 tdjokic <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex;">Nista. Dotle koristis kao i svi, pa dokle doguras. Ima ljudi koji to koriste tako par godina. Ja imam priblizno jednu godinu. Cute oni, cutim ja, mada ja licno vrlo malo idem preko njih, vise koristim Google Checkout.<br>
<font color="#888888">
<br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2792880" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p...<div></div><div class="h5"><br>
<br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/liste" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/liste</a><br>
<br>
Deaktivirajte rich-text formatiranje u svom mail klijentu ili webmailu kada odgovarate na poruku. Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:16925:7bc55927232df6b371a3c01e7025cda4<br>
[ tdjokic @ 23.01.2011. 06:35 ] @
Citat:
matias
kako to ide hteo bih kupiti na ebay sajtu tablet racunar jeftin 320dolara jel dam prvu adresu samo upisem adresu naprimer sloveniju naprimer prava adresa mi je bulevar arsenija carnojevica i upisem slovenija
Ne. Registrujes se na PayPal kao drzava Slovenija, region Srbija, das neki tamosnji telefon, nadjes neku firmu na Internetu za telefon, eventualno adresu. Ubrzo nakon toga, a svakako pre kupovine, editujes podatke na nalogu i promenis sve OSIM drzave Slovenije. Onda ima sanse da ti radi.

U nalogu na ebay upises i drzavu Srbiju (negde smo jos zajedno sa Montenegro, nema sama Srbija, kako gde), da bi ti roba stigla. Sa ebay-a neki prodavci* salju u Srbiju, neki ne, obrati paznju i na to. Za amazon je lakse, oni ne salju nista ovamo, osim CD, DVD i knjige(?).

Taj racunar koji je tamo jeftin trebace neko da ti posalje ovamo tj. da plati prevoz, zatim se to carini i naplacuje PDV ako ide preko poste, a ako ti posalju preko kurirske sluzbe treba ti usluga speditera da on u tvoje ime odradi carinjenje i obavljanje ostalih formalnosti i na kraju je pitanje koiliko ce ti doci jeftinije. Osim toga, ako ti zatreba servis opet problemi. Nije da nema racunice, ali treba problematiku poznavati dobro, unapred prostudirati stvari, da vidis da li se isplati ili ne.

Ja nekad kupujem sitnice pomocu PayPal ali za krupnije stvari idem preko posrednika* kome placam sa Google Checkout, legalno, znaci nema sansi da mi blokira nalog (izuzev u slucaju neke krupne brljotine sa moje strane, ne znam ni ja kakve) i da mi zarobi pare a to je kod PayPal cas posla. Ne desava se bas cesto ali dovoljno cesto da covek ne moze mirno da spava. A posrednik ti uzme 10$ da ti poruci tamo sta hoces, gde hoces, da spakuje i posalje ovamo postom. Meni se cini bezbedno i povoljno. Ako nekoga zanima njegova adresa, javite se na privatnu poruku.

* znaci, nije posrednik dobar samo zbog PayPala nego i zbog cinjenice da ne salju svi prodavci robu ovamo.
[ nezic @ 05.08.2011. 15:25 ] @
Zasto ne vole kad im pomenes Moneybookers.
Izgleda da nisu u ljubavi.
Mislim da zato Paypal ne dolazi u Srbiju, banke drze monopol. Apelujem na NBS da uvede konkurnciju na placanje internetom, nekom svojom internet karticom, pa da zivimo ko sav normalan svet.

http://drupal.rs/forum/moduli/kako-naplatiti-preko-neta

[Ovu poruku je menjao nezic dana 05.08.2011. u 16:48 GMT+1]
[ Aki 135 @ 18.07.2016. 19:08 ] @
Ljudi imam Visu Viutron (ili kako vec), kada sam hteo da platim ne PallDollar, unesem sve podatke i kliknem ono "submit" i izbaci error message, gde kaze da da kontaktiram banku zbog ne uspesne transakcija. Kada sam pozvao raiffeisen rekli su mi da nisu ni dobili ponistenje transakcije. Da li se nekome ovo desilo? Ako jeste da li ste uspeli da uklonite "kvar"? Inace sam hteo da kupim na sajtu HobbyKing.com... Prvo mi je iskustvo sa internet placanjem i nije veoma lagodno .