[ jao mene @ 01.04.2006. 13:40 ] @
pozdrav ljudi
sam naslov kaze sta mi treba pa ako netko zna nest o tome ili ima shemu i ostale podatke za izradu puno bi mi pomogao
hvala
[ buljko @ 01.04.2006. 16:29 ] @
Naslov ne kaze nista! Za koju antenu? Samo pojacanja prijema, predaje, ili bi-dir. Namena?
[ jao mene @ 01.04.2006. 17:45 ] @
sry sto nisam to napisao
treba mi za bezičnu mrežu a mislio sam koristit običnu riblju kost
[ buljko @ 01.04.2006. 22:02 ] @
Ako ne mislis raditi mrezu na 40-50 km, ne treba ti nikakav pojacavac. Sa postojecom opremom koja se lako moze naci na trzistu (200mW AP i 18-24dB antenama) imaces sve sto ti je potrebno za normalne uslove. Pojacavac za koji pitas (njegova samogradnja) vec zalazi u profesionalu a sudeci po tvojim pitanjima mislim da ne bi bilo dobro da se upustas u takvu avanturu.
[ jao mene @ 01.04.2006. 22:13 ] @
e hvala puno necu se upuštat u samogradnju e jel znas mozda kak se krecu cjene
[ buljko @ 01.04.2006. 22:20 ] @
Sto se tice pojacavaca, jako sareno, zavisno od snage, proizvodjaca i izvora. Sto se tice WiFi opreme, za 200 Eur kupices super opremu a za te pare ne mozes kupiti samo pojacavac o kome smo pricali. Mislim da na WiFi forumu imas do najsitnijih detalja objasnjeno ono sto te interesuje, zajedno sa preporukama, adresama i cenama.
[ pbenka @ 03.04.2006. 11:32 ] @
Najbolji pojačivač ti je dobra antena. Ako za wireless mrežu želiš koristiti "riblju kost", pretpostavljam da misliš na log-periodik natenu, to nije dobar izbor. Log-periodik, je u većini slučajeva širokopojasna antena, a tebi treba za wireless opseg od svega nekoliko desetina MHz. Poradi malo na anteni. Ako želiš da je sagradiš, ima dosta konstrukcija na net-u. Poseti temu wireless na ES, tu ima par naslova o samogradnji antene.
[ HerQl @ 04.04.2006. 00:38 ] @
obrati paznju na diagram zracenja antene,ako je antena namenjena za pristupnu tacku.