[ Mikky @ 29.11.2002. 00:30 ] @
moze li mi neko objasniti
1. sta su login skripte
2. kako one rade na win2k sistemu koji predstavlja glavni server u mrezi, a na njega se loguju ostali racunari na kojima ima razlicitih windowsa, od ME do XP-a
[ Mihailo @ 29.11.2002. 02:26 ] @
Skripte koje se izvršavaju pri loginu (ko bi rek'o) i rade neku akciju u smislu da prilagode okruženje tom korisniku, npr. pokrene neku aplikaciju, mapira disk, aktivira mrežni interfejs, dozvoli/zarbrani pristup nečemu itd. U principu možeš sve da uradiš, kao i kod bilo koje skripte, kako je kodiraš tako će da radi.

Ako imaš domen u mreži onda se svi lepo loguju na DC, skriptu staviš na DC i dodeliš je određenim nalozima pa kad se dotični uloguje na domen skripta se izvrši. Dokle god se neko loguje na domen skripta će biti izvršena, bez obzira koji je Windows, ali opet pošto nisi isti svi, moraš da znaš koju za šta pišeš.
Ja nemam praksu da pišem te skripte, uglavnom sam prerađivao gotove, kojih ima dosta (pogledaj temu "300 skripti ..."). (...)

[ Mikky @ 30.11.2002. 00:21 ] @
ok zanima me sledece
gde se izvrsava ta skripta na serveru ili na klijentu?
i ko je u stvari pokrece... ako je to server, kako onda server pokrene skriptu a ona da se izvrsi na klijentu?

konkretno treba mi sledece
na serveru ima program, koji treba da se prekopira na klijent masinu kada se ona uloguje, i da se na njoj izvrsi, i tako pri svakom loginu
[ Shadowed @ 30.11.2002. 01:40 ] @
Skripta se izvrsava na klijentu. To ti je zapravo kao kad stavis program u startup samo sto se ucitavanje Windowsa pauzira dok se izvrsavaju skripte.
E sad ako ti je taj program neki koji kad se pokrene radi nekoliko sekundi onda mozes da ga stavis kao logon script. Ako nije onda ga stavi u shareovan direktorijum na serveru "recimo \\server\share" i u taj direktorijum stavi neki .cmd (.bat) fajl recimo Script.cmd a u njega napisi:

copy \\server\share\tajprog.exe c:\
start c:\tajprog.exe

i zatim stavi taj .cmd fajl da ti bude logon script