[ M_Stam @ 01.04.2006. 16:03 ] @
Pozdrav!

Evo mog problema: prvo sam pre par nedelja ubacio Transcend JetFlash 2A - TS256MJF2A USB memoriju, komp je prijavio "found new hardware", prepoznao ga, instalirao, vidi se "safely remove hardware", ma sve OK, osim jednog - nema ga ni u Win Exploreru, ni u My comp!!!
Nisam mogao da prebacujem fajlove!
Presao sam preko toga jer drajv nije moj, ali sad je "postalo licno"!
Kupio sam MST Mega player 533 sa 256 mb i proverio ga kod druga - radi odlicno! Prebacuje fajlove, dodaje nove volume itd.
Ali kod mene se ponasa isto kao i prethodni uredjaj - instalira se, ali ne prijavljuje novi volume!
Nema ga u fajl menadzeru.

Ima li iko nekih ideja? Video sam na netu da su ljudi imali slicne probleme sa eksternim HDD uredjajima, pa su neki resavali formatiranjem istih na drugim kompjuterima. Ali ovo nije HDD, vec flash mp3 plejer koji bi trebalo da pod Win XP radi i bez ikakvog softvera! Inace, probao sam i instaliranjem njegovog drajvera, ali problem ostaje isti...
A ne bih da ga bas formatiram i glupiram se jer ne znam kako to utice na garanciju. A i kod prijatelja je radio OK!

Komp: Win XP sp2, ploca MSI KT4A-V sa USB 2.0 (bar tako pise u dokumentaciji)
Provalite ironiju: MSI plejer ne funkcionise na MSI ploci:(

Help anyone?
Izvinjavam se jer cu 2-3 dana biti "odsecen od neta" pa necu moci da odmah vama odgovorim.
Hvala unapred na vasim odgovorima.
[ M_Stam @ 01.04.2006. 16:53 ] @
Kad idem desnim klikom na My computer, pa na Manage, tu u Computer Management se ovaj drajv vidi!
Ali nije mu dodeljeno nijedno slovo. Ako prihvati neko slovo (npr H:) opet ga nema u My comp, ali ovog puta moze iz Comp managemanta da se ide na open i da se vidi sadrzaj diska!
Cak moze i da se vrsi prenos fajlova, ali kad prebacujem fajl na njega prijavljuje mi da disk ne podrzava duga imena fajlova i nudi mi da kratim ime.
Da li bi mozda formatiranje (imam i tu opciju o Comp manag.) resilo stvari?
Ali, kao sto rekoh ne zelim da formatiram.
Uostalom, kako na drugom racunaru pod Xp radi odlicno?!?!?!?

P.S. nakon restarta drajv opet gubi slovo, opet ga ima samo u Comp Manag. i nigde drugde!
Cak i kad u njemu ima oznaku voluma, ne mogu da ga vidim u Win Expl ili My Comp.

[Ovu poruku je menjao M_Stam dana 01.04.2006. u 18:18 GMT+1]