[ Radanko @ 02.04.2006. 12:48 ] @
Brat ima Venta 1.9 tdi 94” I prijatelj mu je dao neki uredjai kao cip tjunung ,tako sam ja bar razumeo I auto je podivljao na 1000 je otvarao turbinu, medjutim kada je to skinuo sada je otvara na 2400 I auto je dosta trom, dok je ranije otvarao na oko 2100 ,u cemu je stvar
[ Zarko Silic @ 04.04.2006. 10:16 ] @
Moment otvaranja turbine nije povezan sa ciptuningom vec sa brojem obrtaja (i jos necim). Druga je stvar sto ce kod cipovanih vozila do otvaranja turbine pre doci ali broj obrtaja u oba slucaja (pre i nakon tuninga) ce uvek biti isti. Mozda je to razlog sto vam se ucinilo da se turbina otvara na nizim obrtajima ("opticka varka").
[ Radanko @ 04.04.2006. 13:52 ] @
Ali auto je sada trom, pogotovo u preticanju, mnogo vise nego sto je nekada bio
[ Zarko Silic @ 04.04.2006. 15:28 ] @
Moze biti vise razloga i napamet je tesko dijagnosticirati.
[ Nokia_d @ 02.04.2007. 22:59 ] @
ima neki deo 25e koji moze podesiti da se turbina uukljucje kad oces...nista o tom delu nisam cuo,raspitaj se okolo, ali mozes i namestiti kako upalis auto tako i turbina se pali...
[ millko @ 03.04.2007. 22:16 ] @
Citat:
Nokia_d: ima neki deo 25e koji moze podesiti da se turbina uukljucje kad oces...nista o tom delu nisam cuo,raspitaj se okolo, ali mozes i namestiti kako upalis auto tako i turbina se pali...

a koji je to dio?!mozda dinama:)turbina se ne ukljucuje,ona uvijek radi,pogone je uzduvni gasovi,u zavisnosti od ucestalosti brzine izduva,turbina se proporcionalno okrece,nema tu pali-gasi
[ ziko07 @ 06.04.2007. 16:34 ] @
Pa stavi taj uredjaj sto si imao , i bices opet zadovoljan :)


Pozdrav
[ zaharije @ 21.05.2007. 17:24 ] @
Jao majko mila,muka me uhvati kada ovo cujem.Turbina se palila na 2400 pa na 1000 obrtaja.Kada neko kaze takvu glupost odma se vidi da pojma nema o turbini ni o nacinu rada.Apsolutno nema pojma.A to sam cuo od mnoogo ljudi kako pricaju da im se turbina pali na 2000 obrtaja pa onda voze do tih obrtaja i onda stede gorivo.Pa to je neverovatno.
Uzmite pa malo procesljajte po googlu i videcete kako radi turbina.Nema tu nikakvog otvaranja ili paljenja.....
[ emir.n @ 20.06.2007. 08:01 ] @
Bar koliko ja poznajem mehaniku turbina pocinje da radi od trenutka kad se motor upali i kada ispusni gasovi prođu kroz nju (pocinje da se vrti) Normalno sa povecanjem broja obrtaja povecava se pritisak u usisu (zahvaljujuci turbini) tako da u komori za sagorjevanje stvara se veći pritisak što daje i veću snagu motora.