[ Body Bag @ 03.04.2006. 18:08 ] @
Nikako mi ne polazi za rukom da se konektujem preko ppp-a ne net,iako mislim da sam namestio sve kako je trebalo...
Modem krene lepo da uspostavlja vezu,ali posle 20-ak sekundi veza se prekine i tako u krug....
Napravio sam i resolv.conf i ukucao dns servere,napravio ppp.conf i options po uputstvu i proverio-ali nista...
Interseuje me i da li postoji mogucnost da moj modem koristim preko kppp-a,jer kada hocu da odaberem uredjaj koji cu koristiti(ovde /dev/cua001) nema nijednog-samo stoji prazno polje-kako da ukazem kppp-u gde se nalazi moj uredaj....
Takodej,interesuje me kako OpenBSd numerise svoje particije-nije mi bas jasno,jer ni preko njegovog fdiska i labela nisam uspeo da potrefim prvu primarnu particiju na secundary master disku gde mi se nalazi Win98 i koja je FAT,pa ne bi bilo lose da je ubacim u /etc/fstab kako bi mogao da kopiram podatke i sa nje....
Kada sam instalirao Open BSD-napravio sam jedan A6 slice,ucinio ga aktivnim,a u njemu sam napravio sledece particije

wd1a root
wd1b swap
wd1d tmp
wd1e var
wd1g usr
wd1h home

Kako bi dakle bila obelezna pomenuta FAT particija?
E i interesuje me jos nesto-da li OpenBSD 3.8 ima podrsku za IpV6?
Hvala unapred!
PoZ!
[ z@re @ 03.04.2006. 21:38 ] @
Okaci ovdje ppp.conf, isto tako probaj upisat sljedece u interaktivnom ppp modu :

Code:

set device /dev/cua00
set speed 115200
set parity even
set ifaddr 10.0.0.1/0 10.0.0.2/0 255.255.255.0 0.0.0.0
add default HISADDR
enable DNS


i onda uleti u terminal mod "term" komandom, i otkucaj ATDT076767676 pa enter. Naravno, ovaj 076767676 zamijeni sa brojem telefona tvog ISP-a. Nakon toga ces dobit spoj na remote kompjuter, ukucaj user/pass, i nakon toga si pusten na remote kompjuter. Ukucaj "ppp", i to bi bilo to. Sta se tice kppp-a i drugih aplikacija za spajanje na net, one koriste kernel mode ppp, a ne ovaj userland ppp s kojim sad ovo radimo. Ako nemas podrsku za pppd u kernelu, morat ces rekonfigurirat i rekompajlirat kernel. Nije uopce komplicirano, samo nadji upustva na net-u.

OpenBSD numerira diskove kao wd[REDNI BROJ][SLOVO PARTICIJE]. Ako ti je ta FAT patricija na drugom rednom disku, upisi disklabel wd1, i vidi pod kojim je slovom.

Citat:
http://www.openbsd.org/38.html:
New functionality for bgpd(8), the Border Gateway Protocol Daemon:
bgpd is now able to redistribute static and connected routes dynamically.
Full route label support; pf(4) can filter based on information bgpd attaches to the routes.
An additional per prefix weight has been added used to evaluate prefixes with equal AS path length.
New route decision tunable rde med compare always to force bgpd to compare the MED independent of the peer AS.
IPv6 support.


Ocito da ima.

[Ovu poruku je menjao z@re dana 03.04.2006. u 22:39 GMT+1]
[ Body Bag @ 15.04.2006. 22:40 ] @
Namestio sam PPP,sada sljaka sve u redu....
E sad.....
Nije mi jasno zasto nigde ne mogu da vidim primarnu FAT particiju-FreeBSD je prepoznaje bez problema kao /dev/ad2s1-nalazi se na drugom hard disku-secondary master....
U OpenBSD-u fdisk je vidi pod rednim brojem 0,ali ne vidi se u disklabel-u-izbaci mi particije koje vidi za OpenBSD i jos neke druge obelezene slovima od d pa nadalje a za svaku pise unknow.....
E i jos nesto-posto sam pozeleo da kompajliram kernel(ubacim podrsku za NTFS recimo)primetio sam da mi je /usr/src folder-prazan!
Gde nestadose makefile,arhitekture i GENERIC conf fajlovi-kada sam instalirao OpenBSD izabrao sam full instalaciju,znaci sve setove....
Kada ukucam "uname -a" on mi izbaci OpenBSD 3.8 GENERIC#131
What the fuck....
Hvala unapred!
[ bojan_bozovic @ 15.04.2006. 23:11 ] @
NetBSD je malo drugaciji - a za OpenBSD http://www.openbsd.org/faq/faq14.html#foreignfs kod mene je d disklabel ceo disk npr. nadam se da ce to ovo pomoci. Ako si OpenBSD instalirao nakon drugog OS, i-p disklabel moze pokazivati na particiju gde ti je drugi OS, pise (v. link).

A sada, da mi zavidis malo, netbsd automatski ubacuje sve particije koje moze da prepozna u disklabel :)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 16.04.2006. u 00:15 GMT+1]
[ Body Bag @ 16.04.2006. 00:37 ] @
E hvala,javicu se da kazem sta sam uradio.....
E i jos nesto me interesuje,posto vidim da koristis NetBSD :)
Interesuje me da li ima podrsku za SB Audigy kartice u kernelu,i kakva je uopste podrska za hardver kod njega-rekao bi ne bas tolika u odnosu na Open i Free BSD,jer spisak hardvera sa njihovog sjata nije bas dugacak-ali ispravi me ako gresim...
PoZ!
[ bojan_bozovic @ 16.04.2006. 07:59 ] @
Audigy 2 radi. Nemam ovde nikakav sors, jer nisam ni skidao ISO-e sa sorsom, pa nemam ni /usr/src. Treba da pogledam na disku mozda imam kernel sors (mada mi treba ko lanjski sneg).

Citat:
pci4: i/o space, memory space enabled
Conexant Systems product 0x2f20 (miscellaneous communications) at pci4 dev 1 function 0 not configured
emuxki0 at pci4 dev 2 function 0: Creative Labs SB Audigy EMU 10000 (audio multimedia, revision 0x04)


dmesg sa http://mail-index.netbsd.org/port-i386/2004/11/10/0004.html (netBSD 2.99 - trenutna verzija je 3.0)

Ovako, pre no sto skines ISO, napisi koji sistem imas (zvuk radi ali koju mreznu imas). Recimo da na nForce 2 meni ne radi mreza a radi zvuk (imam 2 mrezne na PC-ju nForce 2 i Marvell 1Gbit) Inace, meni nije problem da kupim Intel 1Gbit mreznu ako mi zatreba druga mrezna, umesto ovog djubreta od nForce 2 Ipak, ja ne spadam u vecinu, posto kupujem uvek hw za OS koji koristim (imam i hardverski externi modem koji je sbb kabl penzionisao i skuplja prasinu u fioci)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 16.04.2006. u 09:08 GMT+1]