[ hodac @ 29.11.2002. 18:09 ] @
Prvo pitanje kako da podesim misa u x-u. Prvi put mi je radio u konzoli, ali nije u x, posle sam ponovo instalirao freebsd, ali nisam podesio mis, misleci da je to bio problem, ali nece da radi ponovo (podesio sam ga u xf86configu).
Drugo pitanje se tice muzicke. U linux sam znao gde su moduli, pa sam odatle ucitavao modul za muzicku. Ima li nesto slicno pod freebsd, inace muzicka je cmi integrisana.
[ random @ 30.11.2002. 03:42 ] @
Ako ti radi miš u konzoli (moused), onda koristi /dev/sysmouse kao device u XF86Configu. Imaš o tome negde u Handbooku.

Što se muzičke tiče, imaš module u /modules. Učitavaš ih komandom kldload(8). Možeš i da ih namestiš da se učitavaju pri dizanju sistema editujući /boot/loader.conf.
[ Ivan Tanasic @ 30.11.2002. 11:44 ] @
I za muzicku isto imas u handbooku, uputstvo je vrlo lako i kratko, sledi ga i neces imati problema vise :)
[ hodac @ 30.11.2002. 12:36 ] @
E [uno hvala, cim dodjem kuci probacu.
[ hodac @ 01.12.2002. 22:52 ] @
Opet nece mis.Cak ni meka nije uspeo da mi to namesti.Probacu da kopiram konfiguracioni file, sa slacka, valjda ce onda proraditi.
[ turncoat @ 03.12.2002. 18:30 ] @
Jel se i vama desava da kada koristite /dev/sysmouse kao device, klik misem malo kasni? Mislim, kad npr. nesto drag-ujem ili nesto crtam, to nije bas sinhronizovano sa mojim kliktanjem misa, vec malo kasni (oko 1/2 ili 1/4 sekunde)... U pitanju je serijski mis. Kad koristim /dev/cuaa0 i kad mi sysmoused nije ukljucen sve je uredu...