[ Grozzzni @ 05.04.2006. 10:28 ] @
Pozdrav svima. Ocajnicki mi je potrebno da dekriptujem moj password sa phpbb-a. Znaci imam svoj password hash, koji mogu videti u bazi podataka preko php my admina. Da se razumemo, forum je moj, i treba mi moj password, konj sam pa sam ga zaboravio, a sto je najgore taj pass koristim jos na par mesta, i zato vas molim samo mi recite jer je moguce dekriptovati phpbb2 password? Imam password hash, ako je moguce recite mi kako. Unapred Hvala!
[ Not now, John! @ 05.04.2006. 13:55 ] @
Nije moguće na osnovu hash stringa naći lozinku. Zapravo moguće je, ali da brzo generišeš stringove od svih mogućih kombinacija slova i provjeravaš njihov hash string, ali je to veoma dugotrajno.
Zašto ne generišeš novu lozinku?
[ EArthquake @ 05.04.2006. 15:00 ] @
sobzirom da phpBB koristi md5 hasheve akos e ne varam
a za md5 je danas postalo veoma lako doci do kolizije (dva ista hasha za razlicite stvari)
i nije neki problem "povratiti" sifru

ako ti sifra neji bila preterano "opasna"
tj ako je obicna slovina , bez znakova i drugih nindza stvari mozes da probas na md5lookup.com
imaju veliku bazu i smao ubacish hash i on u njihovoj bazi potrazi i vrati ti odgovarajucu lozinku , ako je ima naravno

ako ne , mozes uvek da je crackujes , kolko se secam milw0rm.com je imao online cracker koji je resavao te stvari jako brzo

ajd pozdrav,
Aca
[ bojan_bozovic @ 05.04.2006. 15:05 ] @
Mozes samo naciniti koliziju tj. naci pass koji ima isti MD5SUM. To ti mozda nece pomoci ako na drugim sajtovima koje koristis lozinka u bazi takodje nije snimljena u bazu kao MD5SUM (nego kao plain text, SHA1, stogod)
[ dacappo @ 04.07.2006. 23:51 ] @
Vrlo jednostavno! Registrujes se ponovo na svoj vlastiti forum, odes u php myadmin i u bazi podataka za phpbb postavis na taj nik admin grupu, ili ti ga prekopiras taj password u prethodni administrativni nik(obicno to biva user 1). Ako ti je to koomplikovano, instaliraj jos jedan phpbb, exportuj bazu sa clanovima. Onda exportuj istu bazu sa starog foruma i pregazi prvog clana sa novim iz novokreirane baze.

Sretno