[ rollvision @ 05.04.2006. 13:14 ] @
Pozdrav,
Imam pitanje ...
Gde mogu ili ako znate neke firme koje se bave legalnim kopiranjem materijala.

Prica je ovakva.
Sa drustvom smo snimili neki materijal, Izeditovali ga, i ocemo da ga izdamo... sve je u nasoj produkciji, tako da smo mi mi vlasnici - "autorska" prava su nasa. U pitanju je Video DVD.
E sada mi samo treba neka firma koja to moze da uradi Legalno... a ne na crno. jer takvih mogu da nadjem kolko god ocu :)
[ pctel @ 05.04.2006. 13:17 ] @
U cemu je konkretno problem, ne mozete da nadjete nikog ko bi vam iskopirao disk u 1000 primeraka i tu uslugu naplatio preko racuna? Ne mogu da verujem da u Srbiji zemlji sa toliko nezaposlenih firme beze od ovog posla... ili je potrebno jos nesto sto nisam razumeo?
[ rollvision @ 05.04.2006. 13:26 ] @
da dobro si razumeo ..
treba mi firma koja bi to izkopirala i naplatila to putem racuna!

samo navodno za tako nesto je potrebna posebna dozvola tj. da si registrovan iskljucivo za tu delatnost! kojom mozes da "kopiras DVD"
[ pctel @ 05.04.2006. 13:50 ] @
Sad sam izvrsio neke konsultacije, nije problem da se to uradi. Posalji mi na pp detaljnije podatke o potrebnoj kolicini, nacinu placanja, na cijim se medijima kopira, da li je potrebna neka stampa ili samo kopiranje a ja to mogu proslediti firmi koja to moze da uradi i pobrinuti se da brzo odgovore.
[ rollvision @ 05.04.2006. 14:19 ] @
hey mozes ti mene da kontaktiras? posto ocigledno ako nemam 20 postova nemam prava da saljem PP :))
[ Misa_exclusive @ 06.04.2006. 15:31 ] @
Preduzeća koja se bave umnožavanjem ti umnože disk za koji ti imaš autorska prava.
A ako želiš da to izdaš - to je već nešto drugo. Postoje preduzeća za to, koja imaju izdavačku delatnost i one izdaju (distribuiraju) taj DVD. E sad... pitanje je šta si ti hteo.
[ rollvision @ 06.04.2006. 16:03 ] @
Neverujem kolko problema ima oko ovoga ..
Pazi ... Autorska Prava .. Moje snimak, moj edit sve moje!
Ocu da izkopiram i prodam dalje, onima koji zele da ga kupe.
sta je tu sada velika filozofija...
A distributirati tj. prodavati cu JA(mojom firmom) onima koji zele da ga kupe ...
ko hoce neka izvoli.