[ pospanooki @ 05.04.2006. 14:55 ] @

Vise mi je muka od windows media playera-jeste da ima svoje prednosti,ali ruku na srce i mane.I dalje sam u potrazi za”savrsenim”media playerom(kvalitetan,bitno mi je da nije previse sistemski zahtevan za moju prosecnu trojku,solidni pulg-in-ovi,dobar interfejs,media library,i najvaznije-da podrzava sto je vise moguce audio i video formata).Probao sam Quintessential,ali me ni izbliza nije toliko odusevio koliko ga hvale i downloaduju.
Moze li neka preporuka uz komentar,za neku dobru alternativu.Kakav je novi real media,iskustva sa novijim verzijama Winampa(5.x)itd...?Svaki komentar iz vlastitog iskustva mi moze koristiti.Unapred hvala!
[ Milan Gligorijevic @ 05.04.2006. 19:14 ] @
Skini K-Lite Codec Pack [<20MB]
Tu bi trebao da imas sve sto ti treba.
Kad krene instalacija prvo brises sve kodeke koje imas pa tek onda pocinje instalacija novih kojih ima dooosta, a dobijas i player.

[ bugsu @ 05.04.2006. 20:11 ] @
Ja koristim Media Player Classic , odlican je podrzava video/muziku nema instalaciju i jako jako malo zauzima resursa probaj ga
[ Corey @ 05.04.2006. 21:21 ] @
BS Player - Brz o odličan
MV2 - kvalitetan ali malo sporiji
[ MMX @ 05.04.2006. 22:47 ] @
Po meni je iTunes najbolji player za muziku. Ima sve ono što je tebi potrebno. Što se tiče video player-a, moja preporuka je MPlayer.
[ Zoran Rodic @ 06.04.2006. 12:36 ] @
Neces verovati, ali probaj Windows media player 10
Stvarno je malo toga sto on nije u stanju da pusti
I ja sam ga zaobilazio godinama, ali u poslednje ga najvise koristim

Za divx uzmi bsplayer
[ Miroslav Jeftić @ 06.04.2006. 12:47 ] @
Takođe koristim kombinaciju BS-a (divx) i Win Media Player-a (sve ostalo) i nemam zamerki
[ wapkralj @ 06.04.2006. 14:15 ] @
Skini K-Lite Codec Pack [<20MB]
ovo sto ti covjek kaze,media player classic najjaca kombinacija,nisam se jos susreo sa formatom da ga ne podrzava nekazem da nema,a windows media player ih ima dosta...da ne govorim
[ Backy @ 06.04.2006. 14:43 ] @
winamp 2.95 ima sve što si tražio, a nije zahtevan uopšte... navali
[ Shadowed @ 06.04.2006. 15:09 ] @
Ja koristim kombinaciju WMP 9 i 6.4 zavisno od toga da li mi trebaju feature-i ili performanse. Bilo bi bolje umesto WMP 6.4 da koristim Media Player Classic jer jeste bolji ali iz nekog meni nepoznatog razloga to ne radim :).
[ Horvat I @ 06.04.2006. 18:47 ] @
Koristim samo jet audio sve radi sam ripuje u svim kodecima,sve prikazuje
[ CrowN @ 06.04.2006. 23:58 ] @
Sa Media player classic za video formate neces pogresiti, tu nema sumnje, mada ja za muziku ipak koristim Winamp ili XMPlay.
[ Vill @ 07.04.2006. 11:49 ] @
Idi na sajt pctv-a i skini plejer xmplay33 (300k) e to sto zauzima malo
memorije... manje od mega,a ima sve
[ silber @ 08.04.2006. 10:16 ] @
Za video fajlove svakako Media Player Classic, dok audio Winamp 5.xx (lite).
Sto se tice kodeka, ne volim kodek packove, probaj ffdshow koji je po mom misljenju najbolji.
[ Milan Gligorijevic @ 08.04.2006. 10:29 ] @
Bilo bi dobro da se autor ove teme javi i prokomentarise sve ovde navedeno sto je probao i sta mu se najvise svidelo pa kad neko kasnije bude citao ovu temu da zna za sta da se odluci.
[ pospanooki @ 08.04.2006. 11:39 ] @
Probao dosta toga,hvala svima na savetima i preporukama.Saljite i dalje komentare,mozemo da iskopamo jos ponesto kvalitetno.

Media player classic-najmocniji sto se tice formata-NEMA sta mi nije prepoznao,jedino je malo interfejs"sirov"(ali to je ipak sekundarno).Za video formate vrh!Od sad njega koristim za video bar u neko dogledno vreme.Jedini koji mi nije"seckao" i kocio ni u jednom fajlu(ok,mada tu vaznu ulogu igraju i codeci;sto se tice "glatkoce"rada i MV2player mi je ok).
Bs player-korektan,ali me nije impresionirao.U domen slicnog strpah i RadLight koji mi je preporucio jedan prijatelj.
Itunes-odlican,ali meni sis.zahtevan,klopao mi je dosta rama.
Xmplay-Gospod Bog za audio-bez instalacije,kvalitetan,dosta opcija,puno skinova,"raspust"za procesor!
[ jms_uk_2001 @ 09.04.2006. 00:25 ] @
kod mene
audio: iTunes
video: VLC player
sve sljaka ok [za mene]
[ todra @ 09.04.2006. 21:17 ] @
Da se nadovezem na temu. Kolega je sa Nero Recode 2 film sa DVD
konvertovao u mpeg4 format i to sa sve titlom i 5.1 zvukom u jedan
fajl. Na kucnom DVD koji podrzava Nero format (Xoro) sve lepo radi,
titl je isti kao na DVD (krupna cirilica), zvuk je 5.1. Na racunaru
film moze da se gleda samo iz WMP 10 ali nema titla. Na racunaru na
kome nije instaliran Nero ni iz njega. Probano sa i BS, MV2, Cinema
1.4 i JetAudio.

Ima li ko iskustva sa Nero mpeg4 i koji plejeg resava problem. I jos
nesto, kojim programom se moze ovako nastao mpeg4 fajl konvertovati u
druge formate.

Sve najbolje.
Ratko.
[ xxxrugby @ 09.04.2006. 21:26 ] @
Evo za muziku koristim
@MAX Tray Player

Za Filmove
Crystal Player

Codecs.
FFDshow

I moram rec da radi super.! Cak i na starijim racunalima kao Pentium 333Mhz
[ The Razza @ 22.05.2006. 19:49 ] @
Najbolji plejer za muziku po meni je Quintessential Player, koji koristim vec vise od godinu dana i koji me nije ni jednom do sada izneverio. Ima dosta opcija u sebi i preporucujem svima da ga probaju.
Na sajtu http://quinnware.com/ nalazi se lin za download plejera i pluginova (mada je ovaj plejer kompatibilan sa svim Winapovim pluginovima)