[ vejin @ 05.04.2006. 22:10 ] @
Pokupio sam nesto na Internetu, i to mi otvara sledecu stranicu bestsecurityguide.com. A posle izvesnog vremena pocne da treperi zuti trougao pored sata i to mi otvara sledecu stranicu thespyguard.com/?aff=101.

Imam NOD 32, Outpost, AD-aware, Hijack this, CWShreader sve updejtovano i nista ne pomaze.

Sta bi moglo otprilike pomoci.
[ vejin @ 06.04.2006. 07:57 ] @
Skenirao sam sistem u Safe modu i izbacio mi je sledecu stvar koja me je zaprepastila:
WindowsSecurityCentar.AntiVirusDisableNotify
a iza toga je bio izmenjen neki kljuc u registar bazi.

Jos sam iza precice na desktopu dodao prazno mesto pa upisao about:blank

Uglavnom dosade vise nema, ali mi se u spybotu ispisuje da se medju procesima koji se pale prilikom ukljucivanja programa nalazi:
WinLogon crypt32dll
kada god ih izbrisem oni se uvek pojave, ovaj i jos gomila slicnih, kako ovaj problem da resim
[ IcyImpact @ 06.04.2006. 14:12 ] @
Klasično smeće. bestsecurityguide.com je jedan u nizu prevarantskih siteova, a u ponudi ima tri lažna antispyware programa dok te thespyguard.com/?aff=101 usmjeravao na The Spy Guard. Posebno se trude naglasiti da je 9/10 PC-a zaraženo spywareom dok zaborave napisati da će upravno oni osigurati da će i tvoj komp postati jedan od tih "9/10". Može se lijepo primjetiti da svom silom pokušavaju prebaciti lažnjake na tvoj komp, zato koristi alternative browsere (Opera, Firefox) i nastavi sa redovitom nadopunom definicija alata koje imaš i redovnim skeniranjem.

Citat:
Uglavnom dosade vise nema, ali mi se u spybotu ispisuje da se medju procesima koji se pale prilikom ukljucivanja programa nalazi:
WinLogon crypt32dll
kada god ih izbrisem oni se uvek pojave, ovaj i jos gomila slicnih, kako ovaj problem da resim


Kojeg programa? Može li screenshot toga što ti Spybot prijavljuje?
[ vejin @ 06.04.2006. 21:41 ] @
Uglavnom se sve vratilo na pocetno stanje, ali sam u program filsima nasao neki secyuriti toolbar koji sam izbrisao.

Evo i slike
[ vejin @ 10.04.2006. 21:16 ] @
Spybod je sa updetom resio problem, ali se komp morao restartovati, a Spybot se prvi ukljucio i skenirao sistem.