[ burtonium @ 30.11.2002. 18:16 ] @
Pozdrav svima!

Nesto mi nije jasno kada se koristi if { i kada if:

U nekom kodu gde se koriste multiple pages video sam, da stoji if: kada iza njega dolazi ?>, pa onda HTML koji treba da se pokazuje?

Pa sad me zanima, ako sam ja to dobro razumeo? IF: se koristi kada iza nekog uveta izlazis iz PHP taga ?>, pa onda upisujes sta da se prikaze ako, je ispunjen taj if?

I isto tako onda kad opet udjes u PHP <?php moras opet dakoristis else: umesto else { ako zelis da se prikaze ono drugo?

Malo sam ovo cudno napisao, ali ne znam kako lepse da opisem situaciju, jedino ako iskopiram kod.

Inace ja to kopiram pa stvar radi, al me interesuje zasto nesto radi i zasto ne.

Lep pozdrav,

dusan
[ Dejan Topalovic @ 30.11.2002. 22:40 ] @
To je alternativna primjena if/else petlje, cija sintaksa izgleda ovako:

Code:

<?php
if ($naprimjer == true):
?>
ovdje ispisi <b>HTML</b> ili sta god zelis
<?php
else:
?>
ovdje ponovo ispisi <i>neki HTML</i> ili sta god zelis
<?php
endif;
?>

Dakle, if: else: endif; je samo drugaciji nacin koristenja if/else petlje, umjesto standardnog i najcesceg nacina koristenja u obliku:
Code:

<?php
if ($naprimjer == true) {
?>
ovdje ispisi <b>HTML</b> ili sta god zelis
<?php
} else {
?>
ovdje ponovo ispisi <i>neki HTML</i> ili sta god zelis
<?php
}
?>




[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 02.12.2002. u 23:21 GMT]
[ CONFIQ @ 30.11.2002. 22:56 ] @
Hteo sam baš isti post da dodam al StRipy ....

Citat:
Dakle, if: else: endif; je samo drugaciji nacin koristenja if/else petlje,


i endwhile: endfor: i endswitch
[ burtonium @ 30.11.2002. 23:55 ] @
Hvala vam obojici na pomoci.

Bas sam ono drugo trazio. Nisam znao, da je svejedno kako ga koristim. Ja sam izbegavao ono if { jer nisam znao, da je isto ako koristim if :

To je ono, kada covek nesto vidi, pa kopira, pa onda radi kako je video prvi put, pa je radilo :)



LP dusan
[ mika @ 02.12.2002. 12:43 ] @
Samo da dodam da je praktičnije koristiti dvotačke u većim sourceovima zbog čitljivosti koda jer:

Code:

                }
            }
        }
   }


...nije isto čitljivo kao...

Code:

               endif;
           endwhile;
        endfor;
     end;


Comprende?
[ mika @ 02.12.2002. 13:46 ] @
Da ali obično nisu jedan do drugog svi ti "}"-ovi ili je telo petlje toliko da ne može da stane u jedan ekran ili ... a u tim slučajevima dobro dođe for:, i druge fore