[ FireProxy @ 06.04.2006. 15:22 ] @
Princip slanja SMS-a je jasan:

izdaje se
AT+CMGS
komanda
Modem odgovara sa
>
promptom. Tada se izdaje text poruke, (ili PDU, kako mi radimo), i ceka se
+CMGS: xxx
odgovor od modema.
Medjutim, iz nama jos nepoznatih razloga, modem ume konacno da odgovori ne sa
+CMGS: xxx
vec sa
ERROR
Dakle, genericka greska koja ume da znaci da je poruka predugacka ili da postoji invalidan karakter u poruci.
Ako odmah zatim (sacekamo 100 msec) ponovimo istu sekvencu za slanje istog SMS-a, modem odgovara sa
+CMGS: xxx
OK
tako da slanje uspeva.
ERROR-i se dogadjaju potpuno random, ponekad na svakih 6-7 pokusaja, ponekad i po 3 puta za redom. Jos uvek nemamo jasnu ideju zasto.
Inace, na MC39i smo problem "resili" tako sto PDU "seckamo" u komade od po 18 bajta sa pauzama izmedju od 100msec, i MC39i se vec duze vreme ne buni (oko 1000 SMSova poslatih uspesno). Medjutim, MC35i "nije pristao" na ovu ideju. On se i dalje zali, prilicno cesto (otprilike svaki drugi SMS ne ode "iz prve").
Ako neko ima neku ideju......
[ shale.skay @ 20.05.2006. 21:52 ] @

Sve mi mirise na hardversku gresku zbog neusaglasenosti brzine serijske komunikacije.

Ajde malo bolje opisi sta imas od hardvera osim samog GSM modula?

Probaj da modul pokreces iz HIPER TERMINALA sa racunara pa vidi da li ce onda biti gresaka:
- Ako bude onda je do samog GSM modula ili servisnog sentra za poruke (probaj da stavis neki drugi broj),
- A, ako ne bude bilo problema, onda je do samog hardverskog SMART dela (nisi bio jasan sta ga pokrece npr mikrokontroler, PLC, ili nesto trece... Budi malo precizniji, molim te).

Ja sam Koristio Mobilni telefon SIEMENS M55 i sve mi radi savrseno.

Uzgred, reci mi po kojoj ceni si nabavio ovaj MC35i jer sam danas bio na sajmu tehnike i nisam nasao nista ispod 150 evra, sto je preskupo zar ne!


Pozzz

[ djordjeno @ 01.04.2008. 12:01 ] @
Tema je zastarela, jel znate gde moze da se kupi sada ovaj uredjaj TC35 ili MC35?

Unapred zahvalan