[ kUdtiHaEX @ 30.11.2002. 21:58 ] @
Dakle, kako zabraniti odredjenim korisnicima, ili grupi korisnika da odlaze u network neighborhood i svrljaju po racunarima/diskovima/podacima.

Znaci, sa tog kompa treba imati pristup celoj mrezi, ali NE za neke korisnike/grupe.

Hvala, pozdrav!
[ Goran Rakić @ 30.11.2002. 22:08 ] @
Pa uzmeš Share taj i taj na kompu tom i tom, pa odeš na Permissions, pa onda dodaš samo one korisnike/grupe koji smeju da se konektuju. Pazi na razliku između Grupe i Host\Grupe. Ovo je više za Windows * forume, ne znam koji sve postoje, ne pratim. ;).
[ kUdtiHaEX @ 30.11.2002. 22:20 ] @
Ok, ali je problem sto su u mrezi i kompovi sa Windows 98 sistemom
[ NikolaM @ 30.11.2002. 23:08 ] @
Pa na kom racunaru su ti resursi, koji je OS na njima i koji je OS na racunaru sa kojeg bi da zabranis pristup?

Ako ti je win2k na oba racunara, onda mozes preko permissions, kao sto su ti vec savjetovali, a mozes i preko GPO, ja bih licno uradio to preko GPO, jer mozes cak i da im zabranis da vise ikonicu i naravno da imaju access na tim resursima. (GPO pod uslovom da imas domen)
[ sasau @ 01.12.2002. 00:14 ] @
Nema domena :)

Podataka ima svuda, ali je poenta da oni sa Win2k ne prilaze "ka" dva Win98 kompa koji imaju razne igrice na sebi. :)

Pozdrav!

p.s. ja sam orginalni "zapitkivac" kudi se ponudio da postuje, da me postedi registracije, ali sada kada ga nema, a meni je frka, ipak sam se registrovao :)
[ kUdtiHaEX @ 01.12.2002. 13:46 ] @
OK Sale, anytime anywhere :)