[ Kokan - YU @ 06.04.2006. 21:02 ] @
Mozda ovo i nije neki problem ali ga nemogu resiti. Kad u premijeru 6,5 napravim naslov, snimim ga i ugasim naslov puca mi ceo premijer. Moram snimiti naslov na save as, pa ga minimizirati a ne gasiti (jer ce mi se srusiti ceo program), pa dalje nastaviti sa radom i na kraju kad zavrsim pada ceo premijer. Isto mi se desama kad koristim u naslovima stavku templates (pripremljene pozadine). Nadam se da ste me razumeli i da je jos neko imao ovako gorko iskustvo. Imali tu pomoci ili se to samo meni desava? Svaka pomoc bi mi dobrodosla.
[ Cileinteractiv @ 06.04.2006. 21:26 ] @
Hmmm, verovatno koristiš InScryber, siguran sam da sa Premiere-ovim titlerom nema tih problema.
[ Kokan - YU @ 06.04.2006. 22:00 ] @
Opet meni pomaze Cileinteractiv. Ti mu dodjes ovde kao dobra vila. Svaka cast na pomoci. Nego ne znam kako mi pomazes sto mi kazes da koristim ˝InScryber˝ Sa cim se to jede? Moras mi malo detaljnije pojasniti. Ja reko da koristim premijer 6,5 i u njemu opciju TITL gde stavljam naslove i templates (uloske za naslove). Pokusao sam u premijeru naci taj ˝InScryber˝ ali ga nisam nasao. Stvarno ne znam sta je to ali mi premijer puca na naslovima. Ako moze neka detaljnija pomoc. (Ako netrazim mnogo)
[ Cileinteractiv @ 07.04.2006. 20:16 ] @
Sad sam i ja zbunjen. Ako sa običnim Premiere-ovim titlerom imaš takve probleme onda stvarno ne znam u čemu je problem jer sa verzijom 6.5 titler je dosta stabilan i ne mora se minimizirati... Što se Insryb-a tiče sa njim je znalo da bude problema i to vrlo sličnih onima koje si naveo, od njega sam odustao još davno.
[ Kokan - YU @ 07.04.2006. 21:22 ] @
Pa nemogu da verujem da se to samo meni desava. Nisam valjda tolika crna ovca. Ajd da ponovim jos jednom, mozda se neko javi da je imao isti problem. U Premieru 6,5 obradjujem video. Odem na karticu titl da napravim neki naslov, ukucam tekst obradim font, color, size ... Snimim ga, ocu da ga sklonim na close i PUF!!! Nema premiera. Ceo premier mi se ugasi. Otvorim projekat ponovo, titl (naslov) stoji gde sam ga snimio i mogu ga koristiti tako snimljenog ali ako ga menjam i snimim pa ponovo ga zatvorim opet isto PUF!!! Dalje radim ponovo dok nedodjem do novog titla i opet PUF!!! Jel se to samo meni desava ili ima jos nekoga ko ce da podeli ovo moje gorko iskustvo.
[ manix @ 08.04.2006. 01:51 ] @
Mozda bi mogao da preinstaliras taj premier tj deinstaliras, nakon deinstalacije pobrises i folder ako je ostao, pa zatim ponovo instaliras.
Definitivno postoji neka greska jer titler odradi sve kako treba, cak i snimanje fajla, i prilkom ztvaranja zatvori i premier.
Naravno uzroka moze biti vise ali za pocetak reinstalacija premiera.
[ Kokan - YU @ 08.04.2006. 11:12 ] @
Uradjeno ali opet isto, PUF!!! Znaci deinstalirao sam premier, obrisao zaostali folder u C:\Program Files\Adobe\Premiere 6.5 ponovo ga instalirao i ponovo mi program puca. To mi se desavalo sa istim programom na staroj AMD konfiguraciji ali sam cuo da se premier i AMD neslazu. Sad imam INTEL konfiguraciju pa nije valjda da se i ovde neslazu??? Sa kim se onda slaze? Jel moguce da je mozda program na cd-u los? Da pokusam da nanjem ko ima cd a da nema ovakvih problema pa da taj instaliram. Stvarno nisam vise pametan sta da radim. Pa nije valjda da se to samo meni desava? Jel jos neko imao ovakvih problema?
[ Cileinteractiv @ 08.04.2006. 14:59 ] @
Kokane, ajde pokušaj da pronađeš neki drugi program za titlovanje, npr. Title deko ili InScryber pa vidi da li će sa njihovom upotrebom biti problema.
[ manix @ 08.04.2006. 19:09 ] @
Mozda imas neki problem sa sistemom... proveri da mozda nemas neki virus... probaj, ukoliko imas instaliran neki antivirus ili zastini zid zone alarm ili slicno, da ga iskljucis pa da onda probas... Generalno mislim da greska nije do premiera, radi na milionima konfiguracija, ali ne znam sta bi moglo da bude...
[ Kokan - YU @ 08.04.2006. 22:11 ] @
Bingo!!! Uradjeno zahvaljujuci Cileinteractiv-u koji mi je doturio njgov premier 6,5 i sad je sve ok! Izgleda je moj instalacioni cd bio negde iz naftalina pa je pucao na svakom koraku. Znaci za sad sve sljaka a ako bude problema javicu se ja opet. Veliko hvala svima koji mi pomazu a oni ce se prepoznati. Nevredi moram ih pomenuti kao dobru reklamu:
Veliko HVALA Cileinteractiv (Zoran Petrovic), LSteva (Lukic Stevan), vukx (Vuk Velimirovic), Mladen_Perišić (Mladen Perišić) i svi ostali koji bezdusno pomagaju!!!