[ range @ 07.04.2006. 10:41 ] @
Pitanje na koje verovatno vec znam odgovor, ali ajde.... Postoji li mogucnost da se devetka nekako 'zbudzi' na racunar koji vec ima OS X bez reinstalacije sistema?
[ madamov @ 07.04.2006. 11:32 ] @
Nema tu šta da se budži, zavisno od instalacije i modela Maca koje imaš Mac OS 9 možeš da instaliraš na nekoliko načina:

- Ako mašina podržava butovanje sa Mac OS 9 i imaš instalacioni CD Mac OS 9, onda se podigni sa njim i sve radiš kao da hoćeš samo OS 9 da instaliraš. Naravno, nemoj da brišeš particiju na kojoj već imaš OS X.

- Mašine koje ne mogu da se butuju u Mac OS 9: ja sam sa svojim Titaniumom dobio instalacioni DVD na kojem se nalazi package "Install Classic&Other Applications".

- Jednostavnim kopiranjem System foldera sa neke od mašina koja ima instaliran Classic.
[ range @ 10.04.2006. 16:07 ] @
Hvala! Kopiranje foldera System 9 je uradilo posao!
pozdrav
[ madamov @ 10.04.2006. 16:48 ] @
Čista radoznalost: za koji program ti je potreban OS 9? Naime, nisam pokrenuo Classic ima tome par meseci, pa me zanima šta to još ljudi koriste da im je potreban Classic?
[ range @ 10.04.2006. 17:11 ] @
:-D Pa igrice, fala bogu. Nisam diablaII pokrenuo ima oho-ho vremena, a sad imam mighty mouse da se ne maltretiram. I MOHAA mi se priigrao,
a i on je za OS 9.
[ madamov @ 10.04.2006. 18:25 ] @
Citat:
:-D Pa igrice, fala bogu.

Meni ni za to nije potreban Classic, ono malo igrica s kojima prekraćujem vreme imaju Mac OS X verziju. B)