[ banera @ 01.12.2002. 11:14 ] @
Pozdrav !

Instalirao sam Red Hat 7.3 i imam sledece probleme :

1. Ako Linux ne prepozna modem da li postoji mogucnost da se kao u WIN preko WIN modema pristupi internetu
2. Kada prepozna modem kako da ga nateram da bira brojeve preko pulsnog a ne tonskog biranja
3. Kako da definisem nasa slova (ili nemacka) kao u Windows-u

Vemo bi mi znacilo da ove sitnice resim i da predjem na ovu po meni izuzetno zanimljivu platformu koja mislim da moze dosta toga da mi pruzi !

Unapred hvala !
[ dr ZiDoo @ 01.12.2002. 13:59 ] @
Citat:
1. Ako Linux ne prepozna modem da li postoji mogucnost da se kao u WIN preko WIN modema pristupi internetu


Koji modem imas. Ako imas herdverski modem neces imati problema samo podesis COM na kojem ti je modem i przis. Ako je Win modem ona ga neces natjerati da radi po Linuxom osim ako nepostoje driveri za njega koji ce da rade pod Linuxima(RedHat-u).
More info: http://www.pcdesign.co.yu/hardware/modems/linmodems.php


Citat:
1. Kada prepozna modem kako da ga nateram da bira brojeve preko pulsnog a ne tonskog biranja


Dial String stavi ATXDT


E trece ne znam toliko dobro (a ni pitanje nije dobro formulisano) da bi ti dao fin odgovor.

[ caiser @ 01.12.2002. 23:58 ] @
Citat:
banera
3. Kako da definisem nasa slova (ili nemacka) kao u Windows-u


Ako koristiš KDE onda radi sledeće:

KDE Control Center / Peripherals / Keyboard --> Tu čekiraš Enable keyboard layouts i izabereš koje layoute hoćeš da koristiš. Imaš Serbian za ćirilicu i Yugoslavian za latinicu. I kao što vidiš radi odlično.

P.S.: I u Gnomu je nešto slično ali ne znam tačno kako.
[ Časlav Ilić @ 02.12.2002. 14:17 ] @
Citat:
caiser:
Ako koristiš KDE onda radi sledeće:

KDE Control Center / Peripherals / Keyboard --> Tu čekiraš Enable keyboard layouts i izabereš koje layoute hoćeš da koristiš. Imaš Serbian za ćirilicu i Yugoslavian za latinicu. I kao što vidiš radi odlično.


Naši rasporedi koji dolaze sa Linuksom su malo čudni (bar kod mene, u Mandrejku). Ajde što su neka slova na drugačijim mestima, nego se ćirilica kuca držanjem AltGr.

Takođe, najbolje je instalirati Majkrosoftove fontove (Arial, Times New Roman, Courier New) i postaviti u KDE-u Arial kao sistemski font (mislim, za sve stavke osim Fixed, tu Courier New), sa utf-8 enkodingom.
[ caiser @ 02.12.2002. 21:52 ] @
Citat:
Časlav Ilić
Naši rasporedi koji dolaze sa Linuksom su malo čudni (bar kod mene, u Mandrejku). Ajde što su neka slova na drugačijim mestima, nego se ćirilica kuca držanjem AltGr.


Imam Mandrake 9.0 i srpska tastatura radi odlično. Bez ikakvih Altova i drugih čuda. U taskbaru (ili kako li se to već zove kod linuxa) ima mala ikonica za menjanje rasporeda (baš kao i u windowsu).
[ banera @ 03.12.2002. 10:58 ] @
Pozdrav !

Hvala sto ste mi se javili ali i dalje postoje sledeci problemi:

1. Modem koji imam je US Robotics EXT 56k i preko komande ATXDT i dalje bira tonski
2. Treba mi da u Abi Wordu imam Unicode raspored tastera za nasa slova jer imam brdo dokumenata koje su radjena u tom rasporedu a ne znam kako bih ih najlakse mogao koristiti (mozda neki makro u Abi Wordu koji bi sve prebacivao u neki font npr. Times New Roman)
3. Koji programi pod WINE mogu da rade .

Bane
[ Časlav Ilić @ 03.12.2002. 10:58 ] @
Kod mene je Mandrejk 8.2, lepo je što su sredili tastature u 9.0.
[ Cube4EVER @ 03.12.2002. 19:23 ] @
Dial String za pulsno biranje treba da bude ATDP!Stavi to i radiće!
[ Goran Rakić @ 04.12.2002. 13:23 ] @
Ako ti brzina nije presudna, nemoj koristiti AbiWord već OpenOffice, ima punu podršku za Unicode.
[ dr_voja @ 05.12.2002. 21:00 ] @
Zar ne treba dial string da bude ATX3DP?
[ MoHicAn @ 07.12.2002. 08:53 ] @
Zavisi od toga sta oces da nateras modem da uradi.
[ Tyler Durden @ 07.12.2002. 15:29 ] @
kompajliranje kernela