[ colesoft @ 08.04.2006. 02:19 ] @
Dakle situacija je sledeca imam linux box koji je pppoe(wlan0) konekcijom zakacen na provajdera i nat iptables koji prosledjuje tu konekciju dalje na lan mrezu (eth1), e hteo bi da ostali iz moje mreze mogu sa svojih racunara da se kace na provajedera a da moj linux box forworduje pakete potrebne da se pppoe konekcja ostvari. tj neko ko je zakacen na interfejsu eth1 da moze kroz interfejs wlan0 da dodje do provajderovog pppoe koncentratora i da izvrsi autentifikaciju.


[ markom @ 08.04.2006. 10:49 ] @
PPPoE je L2 mrežni protokol i kao takav ne može da se rutira. Dakle, rešenje je da tvoj Linux ne rutira LAN ka bežičnoj mreži, već da je premošćava (bridge).

Marko.
[ chips @ 13.04.2006. 23:44 ] @
Jel mozda neko zna kako da podesim m0nowall router za ovakvo nesto?

Imam malu mrezu na jednom svichu i monowall router lan strana na njemu. wan preko AP-a i pppoe na ISP.

Kada kliknem na conect wan dobije IP adresu od ISP-a odnosno servera. E ali dalje ne znam kako da konfigurisem unutrasnju mrezu i monoval. Sta se tu rutira, forvarduje ili bridge???
[ simor @ 17.04.2006. 23:09 ] @
PPPoE ne moze, ali zasto ne probas sa PPTP-om ukoliko ga provajder nudi. Sa njim bi vec mogao da napravis tunel kroz nat, a RADIUS stvarno nema veze sa tim :)