[ monah @ 08.04.2006. 10:10 ] @
Interesuju me uslovi i nacin otvaranja hostela ?
[ monah @ 19.04.2006. 14:45 ] @
Proverio sam!!!!??!?!?
Od uslova nema nista, bar po vazecem zakonu.
Cekajmo bolja vremena ;))
[ cukovanny @ 21.04.2006. 01:21 ] @
nakardna smo drzava po svim pitanjima, pa eto i tom.
zadovoljni?
[ bakara @ 05.05.2006. 23:51 ] @
Nije tacno da ne moze...Moze ali je komplikovano, a i procedura je kao za hotel.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 06.05.2006. u 00:53 GMT+1]
[ pctel @ 06.05.2006. 11:11 ] @
Promenama zakona bilo kakva firma moze se otvoriti bez kontrolisanja ispunjenosti uslova, ali ako se kasnije utvrdi da se nesto ne radi kako treba predvidjene su ogromne kazne. Za informacije se treba obratiti turistickoj inspekciji.
[ bakara @ 06.05.2006. 13:37 ] @
Da kao sto rece @pctel
veci je problem sto u zakonu ne postoji pojam hostel, i onda dolazi do apsurda, registrujes hostel, a posle ti dodje turisticka i nadje gomilu zamerki tipa 4 vesalice po krevetu, tepih, stocic i casa pored kreveta itd...
[ markalauskas @ 06.05.2006. 22:20 ] @
U Beogradu je do skora bio samo jedan i to na crno u Cika Ljubinoj, sad ima 5 za koje ja znam i uglavnom se reklamiraju preko neta (pogledaj www.tishostel.co.yu i na www.hospitalityclub.org pa trazi po zemljama). Ne verujem da ces od njih dobiti info, a i otvarani su ili preko veze ili na crno. Zakon ne postoji za hostel (kao sto su ti vec rekli) i mozes ga otvoriti samo kao hotel ili kao gostinsku kucu i sl. ali nikako kao hostel. Na crno otvaraju ljudi koji nemaju veze ili koji ne znaju (citaj: nece da se mnooogo cimaju), kod nas je zakon brate mnogo kompikovan, i jednom kad krenu da te setaju od saltera do saltera... :) Mada nije nemoguce. Sve najbolje
Pozz
ps. takodje imas i par apartmana na Dorcolu koji se izdaju pod hostel, a gazde im nemaju poj'ma sta je to hostel uopste. Sobe su jednokrevetne i dvokrevetne i imaju do jaja fensi namestaj, tv i sl. a cene su kao u dobrom hotelu.
[ gorancir @ 06.10.2006. 11:06 ] @
Mene interesuje koliko uopste ima stranaca u Beogradu za godinu dana?
[ bakara @ 06.10.2006. 14:43 ] @
Kako mislis koliko ima stranaca u beogradu za godinu dana?
Mislis na zvanicne ili nezvanicne podatke, ko to moze da prebroji...
Reci u koju ti svrhu treba takav podatak?