[ bmilan @ 08.04.2006. 13:09 ] @
Kako da ubacim animaciju koju sam uradio u Xara 3D u obliku gif-a na video ili u meni videa, nesto poput animiranog logo-a.

Probao sam u DVD Lab Pro ali se mogu ubacivati samo image fajlovi, ne nudi se mogucnost uvoza gif-a.

Da li se ovo moze uraditi i kojim programom?
[ Cileinteractiv @ 08.04.2006. 19:28 ] @
Pogledaj u Xarai da li možeš eksportovati u još neki format sem gif animacije. Avi ili TGA sekvenca sa podrškom za providnost (alfa kanal) bili bi najzgodniji za ono što ti treba.
[ bmilan @ 09.04.2006. 21:20 ] @
Tacno, Xara 3D nudi mogucnost snimanja u avi fajlu, ali isti nemogu, odnosno ne znam nalepiti na video ili sliku.
Hteo bih da animacija bude u uglu i da bude mala a ona se, kad je uvezem kao avi fajl, rasiri na ceo ekran i bude po sredini i ne znam da postavim video ili sliku kao background, vec se vidi ili animacija ili video (slika ). Probao sam u Pinnacle Studiu i Premiere Elements-u. Mozda nisam pogodio alat ili se to u ovim programima ne moze uraditi.

Pokusao sam da avi dobijen iz Xare prebacim u mpeg pomocu TMPGEnc-a i kasnije ubacim u meni DVDLab Pro, ali nisam dobio animaciju vec staticni m2v.

Animacije - logoi koji se dobiju i Xari 3D su veoma lepi i bas je steta ako se isti nemogu zalepiti na odredjeno mesto na video ili sliku.
[ Cileinteractiv @ 11.04.2006. 19:46 ] @
Možeš zalepiti ali moraš uraditi logo tako da bude postavljen u onom delu slike koji želiš a video da bude u ful rezoluciji. Da bi sve uspeo da izkombinuješ treba ti i neki od alata za video montažu (Sony Vegas, Adobe Premiere..) gde treba primeniti providnost na taj video klip sa logom i ukombinovati ga sa pozadinom koju želiš zatim, sve ekspotrovati kao poseban video klip.
Da li Xara podržava eksport u neki od formata sa informacijom o providnosti, nekompresovan avi sa alfa kanalom ili sekvenca 32-bitnih TGA slika koje takođe sadrze alfa kanal?! Ako ne podržava onda moraš za pozadinu u Xari koristiti neku boju, zelenu ili crvenu i providnost raditi preko chroma key-a što bi u ovom slučaju bio kompromis.