[ deki_bg @ 01.12.2002. 16:11 ] @
licq mi se konektuje iz 20tog puta i nece da salje poruke.
sta vi koristite??
(rh8 imam)
[ caiser @ 02.12.2002. 00:05 ] @
Ja koristim PSI (Jabber klijent) i radi odlično. Imao sam i ja problem sa licq, tipa da neće da šalje normalne poruke nego sve preko servera i tako to, pa sam tražio neku alternativu i našao sam Jabber. Jedino nećeš moći da razmenjuješ fajlove sa ljudima na ICQu ali moraš nešto i da žrtvuješ ;)
[ Miroslav Strugarevic @ 02.12.2002. 10:51 ] @
Ja koristim gnomeICU
Meni radi sasvim okej... nema nešto mnogo opcija za podešavanje,
ali moze sasvim lepo da obavlja posao za koji je namenjen...
[ Dejan Lozanovic @ 02.12.2002. 11:01 ] @
Zavisi koju verziju koristis.Ukoliko koristis neku od verzija 1.0.xonda je vreme da instalras novu verziju. Jer je sam ICQ menjao protokole kako bih unistio sve ostale ICQ klijente. Resenje za ovaj problem je da skines sa www.licq.org licq-daily arhivu i iskompajliras ju.
[ random @ 03.12.2002. 00:04 ] @
Meni ICQ radi sjajno preko Jabber transporta na elitesecurity.org, tako da je za moj račun najbolje rešenje koristiti Jabber pa nam jednog dana ICQ neće ni trebati.
[ Cube4EVER @ 03.12.2002. 19:15 ] @
Ako koristis GNOME,koristi GnomeICU,ako koristis KDE koristi Kopete.Najbolji su
[ Danijela @ 05.12.2002. 09:56 ] @
Koristim kxicq, dobar je izgleda isto kao i za windows, jedino je sto moze da ga koristi postojeci korisinik, tj moras da znas na icq tvoj broj, ime i lozinku...
[ axez @ 07.12.2002. 13:47 ] @
Citat:
caiser:
Ja koristim PSI (Jabber klijent) i radi odlično. Imao sam i ja problem sa licq, tipa da neće da šalje normalne poruke nego sve preko servera i tako to, pa sam tražio neku alternativu i našao sam Jabber. Jedino nećeš moći da razmenjuješ fajlove sa ljudima na ICQu ali moraš nešto i da žrtvuješ ;)



Gluposti, PSI sasvim lepo razmenjuje poruke sa ICQ-om i sa MSN-om i AOL-om i Yahoo messangerom....i of korz Jabberom....:)
[ Goran Rakić @ 07.12.2002. 14:10 ] @
a fajlove? inače, ja koristim licq i dalje....
[ caiser @ 07.12.2002. 18:57 ] @
Citat:
axez:
Citat:
caiser:
Ja koristim PSI (Jabber klijent) i radi odlično. Imao sam i ja problem sa licq, tipa da neće da šalje normalne poruke nego sve preko servera i tako to, pa sam tražio neku alternativu i našao sam Jabber. Jedino nećeš moći da razmenjuješ fajlove sa ljudima na ICQu ali moraš nešto i da žrtvuješ ;)



Gluposti, PSI sasvim lepo razmenjuje poruke sa ICQ-om i sa MSN-om i AOL-om i Yahoo messangerom....i of korz Jabberom....:)



Brate, kupi naočare ili nauči da čitaš pre nego što nečiju izjavu nazoveš glupošću.

Nisam rekao da PSI neće da šalje poruke na ICQ već fajlove. I to nije samo "problem" PSIa već celog Jabber sistema.
[ caiser @ 07.12.2002. 20:14 ] @
Kad smo već kod PSIa, jel zna neko kako se namešta da rade naša slova? Stavio sam font Arial i script Unicode ali on stalno vraća script na Latin. Probao sam i sa Tahomom i Times New Roman i sam još nekim fontovima, ali stalno vraća script na Latin.

Mala ispravka. Naša slova rade kada se šalje Jabber - Jabber, ali Jabber - ICQ neće. Da li neko zna rešenje za ovo?

[Ovu poruku je menjao caiser dana 08.12.2002. u 00:46 GMT]
[ axez @ 07.12.2002. 20:28 ] @
Citat:
caiser:

Brate, kupi naočare ili nauči da čitaš pre nego što nečiju izjavu nazoveš glupošću.

Nisam rekao da PSI neće da šalje poruke na ICQ već fajlove. I to nije samo "problem" PSIa već celog Jabber sistema.




Ok, my mistake