[ bakara @ 08.04.2006. 22:51 ] @
Ja sam batalio symb. operu od kako se pojavila opera mini.
A vi?
[ vivicav @ 05.05.2006. 21:11 ] @
Instalirao i probao tek sada. Ovaj odgovor pišem sa telefona, u novom Opera mini okruženju. Testiranje u toku...
[ gojnik @ 06.05.2006. 11:36 ] @
Super je opera mini, mislim cak i bolja nego ova za symbian jer ucita stranice skoro sve bez problema. Dok sa onom za symbian nece sve jer se popuni ram.
[ vivicav @ 06.05.2006. 23:34 ] @
Posebno me je oduševilo što stranice koje su podeljene u više frejmova učitava kao da su "iz komada" pa ne moram stalno da prebacujem sa frejma na frejm da bi pogledao sadržaje već se sve završava običnim skrolovanjem. Veliki plus.
[ Toni @ 01.06.2006. 16:19 ] @
meni je browser na E60 bolje i od obicne i mini opere...
[ vivicav @ 08.06.2006. 11:40 ] @
Jel ti nije problem da otvoris novu temu i malo nam opises kako se ponasa E60 i navedes za i protiv tog telefona. Imam 6630 i polako pocinjem da trazim zamenu pa me interesuju iskustva sa E60 i E61.
[ Tyler Durden @ 08.06.2006. 11:48 ] @
Uf, ovaj E60 mi fenomenalno djeluje...
[ -bane- @ 14.06.2006. 21:01 ] @
Probajte NetFront 3.1, savrsen je program... Malo je teza instalacija ali vredi... small screen rendering je fenomenalan ugradjena podrska za javu.... Vredi probati...
[ Slobodan Milivojevic @ 14.06.2006. 21:34 ] @
Opera mini ne da trosi malo protoka, nego je cudo jedno... Proverim mail na gmail-u za nekih 5-6KB :) Svidja mi se opera mini, a koristim je na 6630... Ima neki svoj "proxy", koji pakuje stranice i smanjuje slike... Super je mala opera.
[ nenik @ 05.07.2006. 20:27 ] @
Svi pricaju o njoj a niko ne kaze gde da je nabavimo.
Meni se iskreno smucio ovaj koji imam na 6681, pa bi
bio zahvalan kad bi dobio adresu na kojoj mogu da nadjem
tu operu mini.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.07.2006. 20:37 ] @
Pa toliko si pismen da odeš na Google i ukucaš "opera mini download" ili čak i bez onog download će ti izbaciti stranu na www.opera.com :)

Evo ti adrese http://www.opera.com/products/...amini/phones/?phone=nokia_6681
[ bakara @ 05.07.2006. 23:21 ] @
Www.Mini.opera.com
[ nenik @ 07.07.2006. 17:08 ] @
Hvala! Pismen jesam i kompjuterski obrazovan, ali kad se vec govori o necemu
mislim da je OK da se postavi link ka istome. A i jos sam zelen u svetu Symbian
telefona. Imam telefon tek 4 dana i pohvatao sam koliko sam mogao za to vreme.
Inace ova mini opera nece da radi na mom N6681. Ne znam zasto ali samo me izbaci
van svih menija. A pri instalaciji mi je rekao fon da ON ne veruje Operi. ???
Pokusao sam da u settings-u namestim da opera ima pristup netu ali on ni da mrdne tako da
sam ga izbrisao.
[ bakara @ 07.07.2006. 23:35 ] @
@nenik
nokia ne veruje nicemu , i to upozorenje dobijas sta god da instaliras...
A i ne razumem te prvo kazes da puca, a onda da ne radi... Mozda ti nije dobra verzija, skini je direktno na mob.
Ps: link si dobio
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.07.2006. 00:29 ] @
Citat:
nenik
Pismen jesam i kompjuterski obrazovan, ali kad se vec govori o necemu
mislim da je OK da se postavi link ka istome.


Ok je da se ostavi link ukoliko ga neko zna napamet, ali ukoliko ne
zna, onda je sasvim dovoljno što ti je posvetio i toliko vremena da ti
to kaze :)
[ 1r0nM4n @ 11.07.2006. 11:28 ] @
Ja sam stavio operu mini na Nokia 6630 i kada hocu da se konektujem ispishe se ovo:
Citat:
You do not have a working connection. Please visit http://help.opera.com/mini with your desktop browser for instructions. (error: 3.0.10:80/)
Shta treba da podesim da bi ovo proradilo?

p0z
[ bakara @ 11.07.2006. 16:10 ] @
Nista ne treba da podesis, to nije problem do tebe vec do provajdera (telekom-predpostavljam).
Moraces iz vise puta da pokusavas iz prvog nece skoro nikad, kad se zakacis, samo spusti operu u pozadinu, i ne gasi dok ne moras...
[ burex @ 11.07.2006. 17:36 ] @
Telekom ovih dana malo kaka. Probaj da ugasis i upalis telefon... Meni je, vidis, uspelo.
[ bakara @ 05.08.2006. 22:02 ] @
Telekom i dalje kaka...
Kako je kod vas?
Ja se u proseku konektujem iz 5og puta...
Ps:nemoras gasiti fon, samo aplikaciju.
[ pop_ns @ 12.09.2006. 21:41 ] @
Ja sam mini opera-U imao Odavno... i imao sam problema na telefonu ( gprs ) i nisam probavao ....i pre neki dan sam probao ..radi ko podmazano ..bas je Dobra opera-mini ..... moze da se udje u bilo koju stranicu .... i isto ko na komp-u bas je SUPER !!
[ gago80 @ 15.10.2006. 00:15 ] @
Zasto opera mini nece da otvara Mondo (Na NOKIJI 6630)?
[ gojnik @ 15.10.2006. 09:09 ] @
Zato što se ne pristupa kroz mt:s wap gateway ili proxy.
[ behemot78 @ 16.11.2006. 02:52 ] @
Opera mini ne funkcionise(ili lose radi) na nekim telefonima gde je APN gprswap,treba to promeniti u gprsinternet,tj. napraviti poseban account za javu i podesiti ga,treba staviti i http pristup,nikako wap,a proxy negde treba a negde ne treba ukljuciti.Inace imate i Opera-u mini HIFI(modifikacija,tj. ruska verzija,mnogo je bolja,brza,sa mnogo vise podesavanja,i integrisanim file manager-om).
[ Barboza @ 07.12.2006. 01:21 ] @
povampirismo topic....

Probao sam danas novu operu mini 3 umesto dosadasnje 2. Ne vidim razliku osim da je sada mnogo sporije?
[ Jezdimir Lončar @ 07.12.2006. 09:36 ] @
Meni je ova 3 mnogo bolja, brža, više opcija, malo bugova...
[ bossy @ 12.12.2006. 15:50 ] @
Meni trojka upšte ne radi na mojoj 6630! Da li neko zna u čemu je problem? telenorov sam korisnik...
[ yooyo @ 27.12.2006. 18:15 ] @
Sad sam je probao i skinuo... opera mini je grozan browser.
Default browser na Nokia E61 je 100 puta bolji.

[ bukovski @ 27.12.2006. 18:31 ] @
opera nije nista posebno sta ste ocekivali ? nekome bolje radi opera nekome fabricki browser ...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.12.2006. 20:49 ] @
Stvar ukusa.
[ bakara @ 27.12.2006. 21:32 ] @
Citat:
yooyo: Sad sam je probao i skinuo... opera mini je grozan browser.
Default browser na Nokia E61 je 100 puta bolji.

Pa sad ne znam bas tacno kakav browser je na e61, ali ne verujem bas da je bolji, i cisto sumnjam da taj browser ovako dobro sabija stranice da sve stane u nekoliko kilobajta. Kljucna stavr kod opere je njen rendering engine i sabijanje stranica, kako stoji taj browser na E61 s tim?
Opera je na ovom browseru radila jako ozbiljno i po meni on je u verziji 3 gotovo savrsen (fali samo snimanje stranica)...
Dajte napisite nesto vise o tom browseru na e61, prosto ne mogu da verujem da je bolji...
[ Guda @ 28.12.2006. 23:03 ] @
ovaj post iz opere v8.51 - symbian sa logovanjem na ES tezi 420k down/115k up. Nek neko proba iz opere mini, pa nek javi. Licno vise preferiram symbian aplikacije.
[ bakara @ 29.12.2006. 16:16 ] @
@Guda
Kada bih ti rekao da iz opere mini potrosio za sve to oko 30kb, a mozda i manje (bez slika) da li bi mi verovao?
Zato sam i postavio ovu temu, da bi ljudima objasnio kako opera mini trosli neverovatno mali saobracaj, pa cak i kad su ukljucene slike i animacije...
Obavezno probaj!

[Ovu poruku je menjao bakara dana 02.01.2007. u 00:56 GMT+1]
[ genesys @ 29.12.2006. 22:17 ] @
@gago80

Ne mozes pristupiti Mondo portalu zato sto Telekom ogranicava pristup istom samo sa IP opsega koji pripada njihovim korisnicima. Opera mini radi na principu da tvoj zahtev za neku web stranicu prosledi svom serveru, koji onda ucita stranicu, prilagodi je tvom telefonu (renderuje ga na velicinu ekrana tvog telefona), kompresuje citavu stranicu i tako je prosledi browseru na tvom telefonu. Zbog toga Opera Mini prenese manje podataka nego klasicni browseri, ali se preko nje ne moze pristupiti sadrzaju na stranicama operatera. isti je problem i kod telenora - kad probas da ucitas stranicu na wap sajtu gde mozes da vidis trenutno zaduzenje, dobijes gresku da je pristup moguc samo sa telenorove mreze ....

[ Guda @ 30.12.2006. 12:51 ] @
@bakara


Probao sam isto što i u prethodnom postu iz opere mini sa uključenim slikama 130k, što je spram 420k ipak značajna ušteda. Inače svida mi se i kako je rešena navigacija.

Nego gde Opera mini kešira temp. fajlove i kako se brišu keširani podaci?
[ yooyo @ 01.01.2007. 23:46 ] @
Citat:
bakara: Pa sad ne znam bas tacno kakav browser je na e61, ali ne verujem bas da je bolji, i cisto sumnjam da taj browser ovako dobro sabija stranice da sve stane u nekoliko kilobajta. Kljucna stavr kod opere je njen rendering engine i sabijanje stranica, kako stoji taj browser na E61 s tim?
Opera je na ovom browseru radila jako ozbiljno i po meni on je u verziji 3 gotovo savrsen (fali samo snimanje stranica)...
Dajte napisite nesto vise o tom browseru na e61, prosto ne mogu da verujem da je bolji...


E61 ima 2 browsera... za WAP i normalan WWW. WAP i ne koristim, a ovaj WWW koristim kad god mogu. E61 ima podrslu za WLAN tako da kod kuce ili na poslu pristupam netu preko wireless routera. Stranice prikazuje korektno, ima mogucnost smanjivanja na 50% i 75% sto u vecini slucajeva radi odlicno. Slova su citljiva i na smanjenju od 50%. Ne podrzava flash animacije pa nemogu da gledam filmice sa YouTube-a. E61 ima dzojstik kojim se pormera strelica po browseru (simulira mouse).
[ bakara @ 02.01.2007. 00:07 ] @
@yooyo
OK je to sto E61 ima podrsku za wlan (ne moras da se hvalis ), ali cela poenta ove teme je gprs pristup, a o tome nisi nista napisao...
Sva snaga opere mini je u njenom rendering enginu i kompresiji stranica, i tu nema premca...
[ SrkoS @ 21.07.2007. 12:58 ] @
Steta sto opera-symbian nema kopresiju protoka,
svidja mi se sto se otvara i radi mnogo brze od opere mini / java

npr.
opera symbian (ver. 8.65) se otvara za 1 sec
dok mini (ver 3.1) treba oko 5 sec (minimun)

* isto toliko i treba da se zatvori.

rad je malo brzi u operi symbian - mada je to tolerantno

da li sam nesto propustio...
da li moze da se podesi da symbian opera
kopresuje stranice, kao i mini ???

mobilni: nokia E50



[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.07.2007. 13:35 ] @
Mini radi tako što povlači već kompresovane stranice sa Operinih proxy servera. Velika Opera ne radi tako, već radi kao normalan browser.
[ SrkoS @ 22.07.2007. 00:38 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Mini radi tako što povlači već kompresovane stranice sa Operinih proxy servera. Velika Opera ne radi tako, već radi kao normalan browser.


Da to sam primetio, zato sam se i pitao da li mozda postoji neko dodatno setovanje
za taj operin proxy i preko velike opere...


instalirao sam operu mini 4 beta,
radi odlicno kad je instaliram na mem.kartici,
ali kad je instaliram u mem.telefona,
ne postoji stavka socket u mreznom podesavanju vec samo http,
i tada (kada je instalirana u mem.telefona) baca razne izuzetke 8-/

vratio sam se na operu mini 3.1 (dok ne izdaju ver 4 stable),

instalirao sam je u mem.telefona i otvaranje/rad se ubrzao skoro duplo,
(ne znam ni sam zasto je odmah nisam instalirao u telefon ?)...


[ bakara @ 25.08.2007. 16:10 ] @
Opera Mini™ 4 beta simulator
http://www.operamini.com/beta/simulator/

Obavezno probajte, radi kao na pravom telefonu.