[ duja83 @ 09.04.2006. 16:31 ] @
Palo mi na pamet da napravim mali radio predajnik koji ide u PC preko RS232, a na drugoj strani prijemnik koji bi kontrolisao 2 elektromotora (od auto brisaca recimo) pomocu kojih bih okretao satelitsku antenu. Ako neko ima predlog kako bih to najlakse izveo ili zna za neku vec postojecu semu ovde moze da ga iznese. Takodje je potreban program za kontrolu celog sistema tako da su predlozi i za ovaj deo dobrodosli.
[ guja011 @ 09.04.2006. 21:09 ] @
1. štaće ti tx/rx kada već imaš kablažu od antene.
2. nije fora u motorima već u povratnoj info o položaju.
imaš na netu podosta "pc controlled rotator" stranica
[ Slash-BL @ 10.04.2006. 14:10 ] @
Koliko sam ja shvatio ti nemas ni rotator nego bi ga pravio? Za sta ce ti dva motora?
Imas ovdje na forumu temu (potrazi je) i u njoj je bilo link na stranicu gdje je neko vec napravio pozicioner za dysecc 1.2 kompatibilan motor.
[ guja011 @ 10.04.2006. 14:40 ] @
Citat:
Slash-BL:  Za sta ce ti dva motora?


azimut i elevacija.
[ TIihomir @ 11.04.2006. 20:34 ] @
Citat:
guja011: azimut i elevacija.

Pa ne treba da je pomeras tako.Namestis je lepo na klarkovu putanju i setas je levo-desno.Pogledaj kako izgleda originalni pozicioner (Mehanicki deo).
[ Slash-BL @ 11.04.2006. 20:46 ] @
Citat:
guja011: azimut i elevacija.


Teoretski da, ali prakticno znas kad bi on tako nasao satelit - onako slikovito (vjerujem da ti to znas) prije bih ja konstruisao space shuttle i lansirao ga na mjesec nego on prebacio sa Astre na Sirius (pogotovo sa motorima od brisaca) - ma ako to napravi SVAKA CAST. Realno gledano i kad imas original motor nije bas maciji kasalj "uganjati" Klarkovu putanju a tek tako njegovo...
Ovo (kompletan projekat koji je on zamislio) se bas ne isplati raditi osim ako bas nema vremena i znanja na pretek.
[ TIihomir @ 11.04.2006. 21:39 ] @
Citat:
Slash-BL: Teoretski da, ali prakticno znas kad bi on tako nasao satelit - onako slikovito (vjerujem da ti to znas) prije bih ja konstruisao space shuttle i lansirao ga na mjesec nego on prebacio sa Astre na Sirius (pogotovo sa motorima od brisaca) - ma ako to napravi SVAKA CAST. Realno gledano i kad imas original motor nije bas maciji kasalj "uganjati" Klarkovu putanju a tek tako njegovo...
Ovo (kompletan projekat koji je on zamislio) se bas ne isplati raditi osim ako bas nema vremena i znanja na pretek.

Pa jeste tesko ali je izvodljivo i ja trenurno pravim nesto slicno ali nemam bas mnogo vremena za to ,Motor od brisaca pokrece brezon koji na sebi gura maticu i sve to dobro uradjeno sa mogucnoscu finog podesavanja levo-desno gore-dole mislim da je moguce,na taj princip rade i fabricki pozicioneri samo treba tacno uraditi mehaniku.
[ Slash-BL @ 11.04.2006. 21:53 ] @
Upravo tako, ali ne i onako kako je on zamislio.