[ XXXL @ 09.04.2006. 17:42 ] @
Zdravo, tek sad vidim da na elitesecurity-u ima ovaj forum...Nego imam informaciju da je jedan tip u HR, da ne navodim grad, registrovo Skype Affiliate, i obisao sve turisticke agencije i spedicije i uradio dobar posao. Instalirao Skype preko svog affiliate linka i agencije koriste to i pune sami sebi kredit i razgovaraju sa inostranstvom. Za sada nisam jos cuo da je imao problema sa zakonom niti on niti agencije koje su prihvatile to..
Kako god, on prima dobar kesh...

Eh sada, zanima me kakva je situacija u Bosni? Da li ima zakon protiv toga?
Ja licno koristim Skype i zovem u Bosnu (iz Bec-a)..
Ima nas 5 drugara koji smo blizu i svi koriste moj Skype i potrosimo oko 50 mjesecno na Skypu sto zovemo dole..
Sada dodjoh na ideju da uradim isto sto i covjek iz HR sa agencijama i spedicijama u jednom gradu u BiH. Zanima me zakon..

Druga stvar. Uzmimo npr. 20 kuca ili stanova u jednom okruzenju oko mene. Imam ADSL..Imam Skype i mikrofon i slusalice..
Ima jedna prazna soba sa komp.om i svim nabrojanim i narod dolazi da se isprica za male pare sa tetkom i strinom u njemackoj i americi.. I posao krene..
Neki budaletina prijavi da ja radim nesto ilegalno. Dodje inspekcija i...
-----------------------------------------------------------------------------
- Oni: "Gospodine...bla bla..."
- Ja : "Ovo je moja privatna soba i bavim se informatikom i programiranjem pa moram biti sam u sobi kada nesto programiram jer me sve ostalo ometa"...(udarim mu neku pricu o programiranju lafa...)
- Oni: "Mi culi da ti pravis biznis...bla bla"
- Ja : "Ne znam odkud Vam to? Meni dolaze komsije i poznanici, kao i prijatelji na kafu...Znate ja volim razmenjivati misljenja sa drugim ljudima, zato me svi vole..Inace sjedimo u mojoj sobi gdje je kompjuter i caskamo o zivotu, poslu, djeci, zenama..bla bla"
- Oni: "Mi imamo dokaze da ste vi koristi VoIP toliko i toliko, to je ilegalno...bla bla"
- Ja: "Imam mnoooogo familije po svijetu...Zovem svaki dan po nekoliko puta jer me svi uvjek i cesto pozele i tako...Nazalost nemam mogucnost da cesto hodam po inostranstvu jer nemam veliku platu da sebi placam avion, a i imam stalan posao i..bla bla"
- Oni se medjusobno pogledase i odose iz kuce jer mi nemaju sta pametno reci...
-----------------------------------------------------------------------------
Prelisto sam citav ovaj forum...Evo 3 sata ga citam...Naisao sam na svakakve postove, ali jos uvjek ne znam da li je ovo gore navedeno moguce.

PS: Imam kreditnu karticu koja mi je izdala austrijska banka, tako da mi nikad nije problem kupiti kredit..2 klika i sve je gotovo...Uz ovo bi jos jedno pitanje postavio.
Da li neko iz Bosne moze napuniti kredit sa brojem moje kreditne kartice? Ovo pitam zato sto sam procitao neke diskusije da se ne moze sa jedne kreditne kupovati kredit za vise od jednog kreiranog Skype racuna..

Hvala,

Veliki pozdrav,
[ OffShore @ 09.04.2006. 19:01 ] @
Sve imas na sajtu www.cra.ba , znaci monopol je pao i svako mzoe aplicirati za dozvolu za operatera (70 000 KM kosta godisnje) ali dok se ne dobije dozvola ne smije se nista raditi (prosle sedmice je policija uhapsila par lica http://www.nezavisne.com/dnevne/dogadjaji/dog04082006-06.php ) tako da je zakljucak, svako moze koristiti VoIP za licne potrebe, a nikako komercijalizacija bez dozvole)