[ Beli Mag @ 10.04.2006. 08:42 ] @
ima 4 skoro nove knjige za MCSA sertifikat
XP
server 2003
ISA
networking

sa svim pratecim CD-ovima

palnira li neko da uci?
[ Pat @ 11.04.2006. 16:44 ] @
Bez ljutnje, ali svako ko planira da uci uzece nesto pametnije i ozbiljnije od pomenutog. Ta literatura je vrlo losa, narocito za samostalnu pripremu ispita.
[ Beli Mag @ 11.04.2006. 17:47 ] @
ne znzma odakle ti ideja da su te knjige lose? stampa i priprema direktno i iskljucivo MIcrosoft.

Microsoft Official Course:
2277b - Implementing, Managing, and Maintaining Windows Server 2003 & Network Services
2824b - Implementing Microsoft ISA Server 2004
2272c - Implementing and Supporting Microsoft Windows XP Professional
2273a - Managing and Maintaining Microsoft Windows Server 2003 Environment
2276b - Implementing a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastucture

ove knjige se dobijaju samo i samo ako ih narucis od Microsofta. Slazem se da uvek mozes da nadjes bolje knjige koje bolje, opsirnije ili slikovitije opisuju ono sto treba da ucis, ali zar Microsoftova oficijalna knjiga za kurs ne pruza 100% ono sto ide uz kurs? Sve knjige se baziraju na predavanje. Sve multimedije koje su na CD-ovima su detaljno objasnjene u knjizi. Svi terstovi, zadaci i sve gluposti koje su u knjizi, rade se na kursu. Ukoliko nemas nikakvo znanje ili samo elementarno, veruj mi da ti nijedna knjiga nece pomoci da naucis. Svi zadaci, a svaki modul ih ima nekoliko, rade se na virtuelnmim masinama i optimizovane su za virtualne masine.

Opet... ukoliko se nema iskustva i nema malo naprednije znanje u administraciji, veoma je tesko da se nauci sve to kroz knjige. Ne pricam pripremanju tesatova kroz testkingove, vec o razumnom shvatanju pomenutih oblasti.

Verujem da neke firme imaju svoje prevode pomenutih knjiga ili neke svoje reprinte i svoje prelome koji se baziraju na originalnim izdanjima Microsofta. Ipak, original knjiga je bolja varijanta. U svakom slucaju, svi ispiti su na engleskom, tako da je lakse raditi i obradjivato module sa knjigama na engleskom. Ovo vazi samo u varijanti da zainteresovani polaznik zna engleski jezik dovoljno.

Cena ovih knjiga kod Microsofta je mnogo jaka. Mislim da je negde oko 200 jura. Cak nisam siguran koliko kostaju nasa izdanja takvih knjiga kod nas.
[ aleksandaraleksandar @ 11.04.2006. 20:01 ] @
Citat:
Beli Mag: ne znzma odakle ti ideja da su te knjige lose? stampa i priprema direktno i iskljucivo MIcrosoft.


otkud ideja da su dobre?

Citat:
ali zar Microsoftova oficijalna knjiga za kurs ne pruza 100% ono sto ide uz kurs?


ne

Citat:
Cena ovih knjiga kod Microsofta je mnogo jaka. Mislim da je negde oko 200 jura. Cak nisam siguran koliko kostaju nasa izdanja takvih knjiga kod nas.


bile su 1000 dinara pre 3 godine, ili mozda pre 2. uz njih je isao po jedan free vaucher za polaganje. na kraju se ispostavilo da je vauceru prosao rok
[ Pat @ 11.04.2006. 20:44 ] @
Ja bih se samo mogao sloziti sa aleksanrdovim postom.
Prvo, te knjige imam i nicemu mi nisu posluzile, drugo morao sam da kupim neke druge jer u tim nisam nasao gotovo nista od onoga sto se trazi na ispitu.
Mislim, nemam ja nikakvu averziju prema Microsoftu i njegovoj ideji o svemu tome, ali knjige su im prava shitina.
[ Beli Mag @ 12.04.2006. 11:35 ] @
Microsoft Official Course:

2277b - Implementing, Managing, and Maintaining Windows Server 2003 & Network Services -> 65$
2824b - Implementing Microsoft ISA Server 2004 ------------------------------------------> 29.90$
2272c - Implementing and Supporting Microsoft Windows XP Professional -------------------> 65$
2273a - Managing and Maintaining Microsoft Windows Server 2003 Environment -------------> 65$
2276b - Implementing a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastucture -------------> 65$

izvor: http://www.microsoft.com/mspress/findabook/list/title.asp


daleko je od 1000 dinara pre 1,2 cak i 3 godine. ako si ih video mozda na ulicnoj tezgi stampano u privatnoj varijanti, onda mozda. ovako originalno sa diskovima i vaucerima... ne da sumnjam - siguran sam da gresis. opet ponavljam... pricamo o oficijalnim ms knjigama za mcsa-mcse, ne neka druga i tudja izdanja.

o tome da li su sada one dobre, bolje, lose, losije... mislim da cemo uzeti mnogo vremena ljudima da citaju ovu temu. ja mislim i stojim iza toga da su knjige dobre jer sam iz njih ucio, ti mislis suprotno i imas nekog svog favorita, pretpostavbljam da si iz tih knjiga ucio. to je to.
[ Miroslav Jeftić @ 12.04.2006. 11:52 ] @
Uglavnom, nema potrebe za "prepucavanjem" - ko je zainteresovan može da se javi korisniku, ko nije ne mora Imam i ja te knjige, dobio sam ih uz kurs na koji sam išao i mislim da ima velike razlike kad ih koristite na kursu uz predavača i sami bez predavača~na časovima su ok kao neki uvod u problematiku, dok u ovom drugom slučaju i za napredne korisnike (po ličnom mišljenju) je bolje neka druga literatura.

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 17.04.2006. u 12:54 GMT+1]
[ Pablo @ 12.08.2006. 20:21 ] @
Koliko sam ja upucen (a isao sam na kurs) te knjige dobijaju samo polaznici. Knjige su prilagodjene radu u na kursu tj u umrezenoj ucionici. Kuci ne vrede skoro nista jer ni jednu lekciju skoro da ne mozes da provezbas.
[ DeX-Force @ 13.08.2006. 22:24 ] @
Nisam siguran da sam potpuno razumeo o kojim se knjigama radi...

Da li smatrate da su lose ove Microsoft knjige koje je preveo CET ili...?

Koliko vidim postoje dve knjige za isti ispit:

1. http://www.microsoft.com/MSPress/books/6964.asp

2. http://www.microsoft.com/mspress/books/5431.asp


Koja je od njih losa i zasto?

Koje bi ste knjige preporucili umesto ovih CET-ovih ako smatrate da su one lose?

[ Pablo @ 13.08.2006. 23:15 ] @
Knjigu pod brojem jedan dobijaju polaznici i knjiga je odlicna, ali je prilagodjena za ucenje u umrezenoj ucionici, konkretno skoro pola knjiga su vezbe gde vam je korak po korak zadato/objasnjeno sta treba raditi. Prakticno ova knjiga ne moze u kucnoj varijanti da se iskoristi na pravi nacin. Takodje ova knjiga ne moze da se kupi u slobodnoj prodaji. Jedina varijanta vam je Virtual PC, da na svom racunaru simulirate mrezu i na taj nacin stvorite adekvatno okruzenje za rad i vezbu.

Knjigu pod brojem dva nisam imao prilike da pogledam/istrazim, ali predpostavljam da je dobra cim je predlaze microsoft. Ona je namenjena ljudima koji ne planiraju da pohadjaju kurs vec jednostavno zele sami da se edukuju. Nalazi se u slobodnoj prodaji i moze je svako kupiti. Na zalost retko ko salje direktne posiljke za Srbiju ali mozete preko posrednika (knjizara.com) naruciti bilo koju knjigu sa amazona.

[ DeX-Force @ 15.08.2006. 11:30 ] @
Ja imam ovu knjigu broj 2. ali prevedenu od CET-a, i mislim da je sasvim dobra, pa mi zato nije bilo jasno o kojoj se knjizi ovde govori da nije dobra. Sad mi je jasno. Inace i u ovoj knjizi ima dosta vezbi koje zahtevaju mrezu (ali mislim da je to stvarno i neophodno, ne znam ko bi ove knjige ucio napamet), ali posto postoje nacini za virtazlizaciju operativnih sistema to nije nikakav problem, kreirati celu virtuelnu mrezu na jednom racunaru i vezbati...

[ slietrin @ 25.08.2006. 17:12 ] @
Koja je cena upisa na MCSA?
Gde bi ga valjalo pohadjati?
Da li neko zna za nekoga u Ns-u koje to polagao,zavrsio
pa bi da proda lit?
Koliko traje kurs?
Da li je diploma ECDL core ikakva pomoc u pohodu na MCSA?
Koje je trajanje kursa?

TNX
[ Miroslav Jeftić @ 25.08.2006. 17:47 ] @
Za cenu, trajanje, gde pohađati, slobodno pročitaj barem prvu stranicu tema na ovom forumu (naročito top temu FAQ - sve o sertifikatima), pa onda pitaj ako ti i dalje nije jasno. ECDL diploma nije od pomoći.

http://www.elitesecurity.org/t...ja-MCSA-sertifikata-za-samouke
http://www.elitesecurity.org/t...-sto-se-tice-Microsoft-kurseva
http://www.elitesecurity.org/t176456-Koja-skola-za-MS-sertifikate
[ slietrin @ 28.08.2006. 00:33 ] @
Upravo sam na ecdl-u i kontam da je to kesa,zanima me koji je kurs dobar kao predhodnik MCSA?
Kao uvod u pricu?


Grazie Bryan...
[ Miroslav Jeftić @ 28.08.2006. 10:15 ] @
Ako imaš iole nekakvog iskustva u radu sa XP-om (a pretpostavljam da imaš, čim kažeš da ti je ecdl lak), idi odmah na MCSA, nema potrebe da se nešto specijalno pripremaš.
[ slietrin @ 01.09.2006. 02:01 ] @
Citat:
Bryan Fury: Ako imaš iole nekakvog iskustva u radu sa XP-om (a pretpostavljam da imaš, čim kažeš da ti je ecdl lak), idi odmah na MCSA, nema potrebe da se nešto specijalno pripremaš.


Eto procitah forum-parnicu-borbu izmedju Belog maga,jecke,neroa,tebe i jos nekolicine
ljudi koji se svojstveno potrudise da odgovore ljubopitljivom i ambicioznom K2.
Zanima me samo gde si polagao u Ns-u,i jos neka iskustva,posto smo zemljaci a i kontam da si smart 1,da predjemo na mail

[email protected]
[ Ka2 @ 01.09.2006. 11:19 ] @
:) Veoma sam im zahvalan zbog toga. Zar ne vidis da sam kolicinu pitanja sveo na minimum? Nemam vise sta da pitam. :) Prakticno sam se odlucio, bice tu mozda jos par pitanjca kada definitivno dodje vreme za upis (kada polozim jos dva ispita na fakultetu i uzmem malu diplomu i cao prokleto studiranje).

[ slietrin @ 02.09.2006. 19:34 ] @
Citat:
Ka2: :) Veoma sam im zahvalan zbog toga. Zar ne vidis da sam kolicinu pitanja sveo na minimum? Nemam vise sta da pitam. :) Prakticno sam se odlucio, bice tu mozda jos par pitanjca kada definitivno dodje vreme za upis (kada polozim jos dva ispita na fakultetu i uzmem malu diplomu i cao prokleto studiranje).





J...s mu mater,ima dosta stvari koje su trivijalne i ne zavise mnogo od tebe kada
su u pitanju sertifikati.Nadam se da ces smoci snage da krenes jer i ja sam zesce napaljen
na Mcsa i ne volim kada ljudi pljuju po forumu o situaciji ovde,tipa gazdu boli k**** sto imas
diplomu.Jok,kada mu dodju likovi koji ne znaju sta je ruter,okrenuce te (ako mu ostavis broj).
I onda mozes da se unapredis za novi win koji dolazi, i tako dalje.
Veoma lep poziv ako naravno kontas sta radis i volis to pre svega
Puno srece...