[ kikyy @ 10.04.2006. 11:35 ] @
Kad upalim kompjuter nakon 5-6 sekundi mi se ventilator na procesoru ugasi te mi komp počne pištati.Može mi netko pomoći?Nanovo sam instalirao windowse,al se to ponavlja. nakon 20-25 restartanja je dobro,al kad ga opet upalim opet isto.



[ JOJO847 @ 10.04.2006. 11:40 ] @
Moguce da je motorcic ventilatora dotrajao ili je jako zaprljan - potrebna zamjena. Ako nije to onda ga probaj spojiti direktno na izvode napajanja.
[ calexx @ 10.04.2006. 18:28 ] @
Imao sam u firmi dva takva slučaja u poslednjih mesec dana, nije pomoglo čišćenje što znači da je verovatno stradala osovina ili tu negde. Ako ne pomogne obično čišćenje ventilatora, pomoći će nekoliko evra za novi komplet. ;)
[ codeus @ 11.04.2006. 01:49 ] @
2 ventilatora na ISTOJ masini ? ... tesko da je do ventilatora ... kakvi su ti elektroliti na ploci ... probaj da izvadis cpu pa ga vrati nazad ... resetuj sve kartice i memoriju ...
[ kikyy @ 11.04.2006. 15:49 ] @
Hvala dečki,malo je bilo prašine ne ventilatoru,to sam ispuhao,i zasad radi normalno.Kak dugo bumo vidli.
[ calexx @ 11.04.2006. 17:40 ] @
Citat:
codeus: 2 ventilatora na ISTOJ masini ? ... tesko da je do ventilatora ... kakvi su ti elektroliti na ploci ... probaj da izvadis cpu pa ga vrati nazad ... resetuj sve kartice i memoriju ...
Ko je pominjao istu mašinu? Jeste bilo do ventilatora, zvali su me da proverim zašto počinje da pišti a u biosu vidim da je procesor na 85ºC pa mi je sve bilo jasno. Ventilator pođe pa stane. Rasturio sam ga i očistio ali se isto ponašao i posle toga. Pošto je u pitanju jeftin kuler za socket 370, ništa čudno što je prosvirao. Srećom, imao sam jedan nov u rezervi i sada sve lepo radi.
[ kikyy @ 30.04.2006. 16:54 ] @
Nažalost opet isto,izgleda da ću morati izdvojiti lovu za novi kuler kak veli calexx,al bi htio nekakav bolj pošto imam amd 64 3000,socket 939.
ima ko ideju?
[ kikyy @ 26.05.2006. 08:02 ] @
Riješio sam problem,u biosu sam podesio CPU fan fail warning i CPU smart fan control na enabled,a treba biti na disabled pošto nemam regulator okretaja ventilatora.Sad je sve u redu,probao sam više puta i uvjeren sam da je tu bio problem.Ipak vam hvala za savjete.