[ Bane Telekom @ 10.04.2006. 15:07 ] @
interesuje me kolika je max razdaljina telefona od IP centrale a da to normalno fercera?
[ pctel @ 10.04.2006. 16:16 ] @
Elektronski impulsi putuju brzinom svetlosti, znaci 300.000 km/s, tako da ako neces da ti razgovor kasni vise od 0,1 sekunde nikako nemoj da se udaljavas vise od 30.000 km od centrale :D
[ Bane Telekom @ 11.04.2006. 09:06 ] @
nema sanse da toliko baci daleko signal jedna centala, pa prijatelju uzimas li ti tu u obzir gubitke tip otpor izolacije, pop.presek parice itd. to ti je samo za klasicne telef.centrale a mislim da je za ip centale jos manji domet. Hdsl modem ima ogranicenje na par kilometara, bez regeneratora a kamoli klasicna petlja...

Ima li neko ovde bilo kakvo iskustvo u radu sa istim

[Ovu poruku je menjao Bane Telekom dana 11.04.2006. u 10:08 GMT+1]
[ pctel @ 11.04.2006. 10:48 ] @
Ako sam dobro razumeo, VOIP centrala je ustvari server koji bez vecih problema moze biti u Australiji. Kad to kazem podrazumevam da neces licno vuci kabl do Australije, vec ces se povezati postojecim Internet vodovima gde je vec davno brinuo o otporu izolacije, poprecnom preseku parice i slicno. Inace, zbog svojih osobina digitalni signali se mnogo lakse prenose na daljinu od analognih. Ovo sto ja pisem cudnim putevima interneta moze preci stotine hiljada kilometara dok dodje do tebe a da se ne napravi ni naj manja greska, da se koriste analogni signali ti bi umesto teksta sada video nesto kao AklhER$# $*&*HJhKjfBDE^ &^Kfrsd#@(.
[ Bane Telekom @ 11.04.2006. 11:23 ] @
mmm ajde idemo ispocetka celu pricu posto se izgleda ne razumemo. Imas link do odredjene tacke, koji je recimo 256kbs i tu sad hocemo da nakacimo centalu (VoIP recimo), tu takodje napravimo razdelnik sa regletama, od tih regleta dalje kacimo korisnike koji imaju analogne telefone. Znaci na tu centralu hocemo da nakacimo korisnike? Jel moze to da se izvede? odn na udaljenost odatle recimo nekih 1000 metara. dali ce biti gubitaka? Interesuje me takodje koja bi centala se postavila za 256kbs i koliko bi ona mogla korisnika da opsluzuje. naravno dal ima mogucnost vadjenja listinga ili recimo odredjivanje tarifa itd. sta je sve potrebno za tako nesto. Hvala svima unapred

[Ovu poruku je menjao Bane Telekom dana 11.04.2006. u 13:01 GMT+1]
[ dmancic @ 23.04.2006. 22:33 ] @
Moja Asterisk IP centrala u Kanadi sasvim lepo funkcionise sa IP uredjajima (sto harver sto softwer) na celom svetu.
Kasnjenje je samo jedan od faktora koje treba uzeti u obzir... IP razgovor sa BGDom je bolji nego javnim saobracajem direktno.