[ WmBuRn @ 11.04.2006. 08:05 ] @


Interesujem se u asembler, tj kako radi, citao sam nesto o php-u znam o programiranju nesto malo, ali ipak znam da je asembler totalno drugacije.


mene konkretno interesuje da li moze da se pravi prozor sa radio dugmadima, sa text poljima, duzmadima sa akcijom i tako to...

i gde i koja knjiga je najbolja za citanje [neko mi je rekao the art of asembler] gde moze da se nabavi, i otali opisi... unapred zahvalan.
[ mLAN @ 11.04.2006. 08:10 ] @
Moze sve sto hoces.
Nabavi Masm32 i pocni odavde http://www.elitesecurity.org/t...-Win32asm-Tutoriali-na-srpskom

[ WmBuRn @ 13.04.2006. 11:50 ] @
Znam za tu temu ali nijedan link ne radi! a i nisam u mogucnosti da stalno koristim internet, pa dolazim na 2-3 dana pa nemogu da ispitujem svaku temu...

[ WmBuRn @ 13.04.2006. 11:59 ] @
Inace juce sam bas instalirao slackware v 10.2 i naravno paket mASM32, e sada mene interesuje da li taj program koji je pisan u asebleru da li ce raditi na svakoj platformi [ to jest na windowsu i na linuxu?] i koliko je razlicito programiranje u asembleru za 32-bit i 64-bit procesore, i da li se drugacije programira za razlicite tipove procesora [posto je moj cale bio binarni programer jos davne 1990 tada je za intel jedno programiranje, za athlon drugo, valjda je tako rekao...]?

unapred hvala
[ mLAN @ 17.04.2006. 13:18 ] @
Nisam znao da linkovi ne rade. Evo postavio sam ti neke tutore koje sam ranije nabavio ovde.

Necu da ti pametujem ali ako ne planiras pisati viruse i worm-ove ili neke zahtevne 3D engine ne vidim zasto bi danas ucio 32-bitni asembler.

U svakom slucaju sretno :).