[ Aleksandar Marković @ 03.12.2002. 12:56 ] @
HVB banka predstavila je danas projekat elektronskog bankarstva, preko koga će preduzeća koja imaju račun u toj banci moći, bez dolaska u banku, da obavljaju novčane transakcije u zemlji i inostranstvu.

"Počećemo sa instaliranjem sistema u firme, koje već rade sa HVB bankom, a naredni korak je da i fizičkim licima omogućimo usluge EB", rekao je generalni direktor HVB banke Kristof Grojsing na konferencijii za novinare.

Grojsing je rekao da klijent neće morati više da dolazi u banku i vrši uplate i isplate, već će posredstvom svog kompjutera obavljati transakcije sa svog radnog mesta, ili stana.

"Smatram da će usluge e benkinga doprineti preduzećima da se odluče gde će da otvore svoj račun", rekao je Grojsing i dodao da će novi sistem biti mnogo jeftiniji za klijente banke.

Namera je u HVB banci da i fizička lica vrlo brzo koriste usluge e benkinga tako da račun za komunalije, ili struju mogu da plaćaju od kuće, rekao je Grojsing.

Netvork menadžer u HVB banci Dragan Stajković rekao je da klijent treba da poseduje računar sa minimum 300 megaherca brzim procesorom, pristup internetu i čitač "pametne" kartice.

Postoje dva načina pristupa sistemu i to je kao internet korisnik i "dajl-ap" korisnik, a posebno je obraćena pažnja na sigurnost i bezbednost u celom sistemu, rekao je Stajković.
[ Noe @ 28.12.2002. 21:24 ] @
Je li dobio jos neko informacije o elektronskom platnom prometu koji sve banke obecavaju od nove godine ?
Ja sam iz banke dobio informaciju da rade (vojvodjanska) sa firmom EBB - slovenci odnosno izgleda tako se zove njihov ogranak u Bosni.Medjutim nikakve druge konkretne informacije nisam dobio iako su obecali da se to profunkcionisati od 15.januara- a izgleda da nece oni direktno ni da dele kartice vec ce nas upucivati bas na EBB (naravno vazi samo za banke koje posluju sa njima).Trazio sam na net-u vise informacija ali nisam uspeo da nadjem sajt EBB-a u yu - vec samo u Bosni ( www.ebb.ba ) - koji mi uzgred i ne uliva bas nesto poverenja :)
Evo ja sam spreman da ovde post-ujem sve informacije do kojih dodjem - ako neko jos nesto zna konkretno - izvolite.
[ broker @ 28.12.2002. 21:59 ] @
Delta banka vec radi, Koercijalna takodje. Problem je sto rade samo sa plateznim klijenima. Ako nemas koji milion prometa dnevno, nece ti omoguciti elektronsko placanje... :(
[ Teodosije @ 29.12.2002. 18:49 ] @
Pa ne mogu jos da rade jer im je prvi radni dan 6.januar :) A inace i jedna i druga daju svima - provereno.
[ Aleksandar Marković @ 29.12.2002. 22:53 ] @
http://www.hvb.co.yu/sr/e-bankarstvof.htm
[ dacha @ 30.12.2002. 01:48 ] @
Citat:
broker:
Delta banka vec radi, Koercijalna takodje. Problem je sto rade samo sa plateznim klijenima. Ako nemas koji milion prometa dnevno, nece ti omoguciti elektronsko placanje... :(


Ne znam za Delta banku, ali Komercijalna jos ne radi - odlozili su vec zakazanu prezentaciju zainteresovanim klijentima sa obrazlozenjem da iz Slovenije nisu jos dobili softver, da ocekuju iduceg meseca i da su mislili da ce to sve dobiti pre Nove godine. Pomenuli su i da ce svi dobiti CD sa detaljnim uputstvima. Inace, bar u Komercijalnoj banci, svi zainteresovani klijenti mogu koristiti, i pozeljno je da koriste, elektronsku banku.

Pozdrav