[ mladenpotic @ 11.04.2006. 13:06 ] @
Da li je moguce iskopirati ovaj mikrokontroler?
Dakle, preko njega se PC-ju zadaju komande za izvrsavanje odredjenog programa i ujedno sluzi kao zastita od kopiranja i koriscenja datog programa. Prikljucen je na seriski port.
Prvi put sam u kontaktu sa mikrokontrolerima, ali mi je elektronika hobi vec 10 godina.
Svaka pomoc je dobrodosla. Hvala.
[ 16f84 @ 12.04.2006. 06:00 ] @
I mikrokontroleru se može kot programiranja uključiti zastita od kopiranja. Ako je ona ukljucena kopiranje nije moguče.
[ mladenpotic @ 12.04.2006. 08:59 ] @
Znam ja za CP, i znam da je ukljucen, ali me interesuje da li na bilo koji nacin mogu da crackujem sistem. Naime, dali mogu da u samom programu nesto promenim i da ga prilagodim radu preko tastature od PC-ja, ili da na primer ocitam vrednosti na portu i nekeko simuliram kontroler, ili program "prepravim" za rad na drugom mikrokontroleru koji sam isprogramiram, ili.... Na kontroler je vezana tastatura od 8 tastera koji zadaju komande programu. Inace program nece da startuje bez mikrokontrolera. Shvatio sam da je mnoooogo tesko iskopirati 16F84A, ali mora da postoji neko drugo resenje????
[ Almedin @ 15.04.2006. 21:04 ] @
spijuniraj komunikaciju izmedju pc i mikrokontrlera
[ mladenpotic @ 17.04.2006. 11:52 ] @
Citat:
Almedin: spijuniraj komunikaciju izmedju pc i mikrokontrlera
Koji programi bi mogli da posluze u tu svrhu, treba mi preporuka, za DOS i Windows programe za monitoring serijskog porta. Nesto sto provereno radi.
[ cicos @ 17.04.2006. 13:41 ] @
> Koji programi bi mogli da posluze u tu svrhu, treba mi preporuka,
> za DOS i Windows programe za monitoring serijskog porta. Nesto sto provereno radi.
Za WINXP i WIN2000 ti je najbolji SerialMonitor sa http://www.hhdsoftware.com/index.html
Za DOS ti je dobar program PROTOCOL sa http://www.beyondlogic.org

Oba isproobana u praksi
[ mladenpotic @ 18.04.2006. 13:11 ] @
Da li bi neko mogao detaljnije da mi objasni ceo proces, sta, gde, kako??? Nalazio sam svasta na netu i trenutno sam totalno zbunjen! Unapred hvala.