[ bokiss @ 11.04.2006. 21:40 ] @
Imam mrezu na poslu od 10 racunara i neki biznis paket ADSL od 512kb kod Sezama sa ADSL routerom. Jer je moguce podesiti Firewall na routeru da blokira windows update. Da ne bude glupo sto pitam: na racunarima imam XP sp2, i kad se iskljuci update windowsa non stop izbacuje onu crvenu ikonicu pored satica a priznacete svi PREVISE je dosadna!!!! A ni opcija "Notify me but don't automatically download or install them" nije rimamljivo resenje.



[Ovu poruku je menjao bokiss dana 11.04.2006. u 22:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bokiss dana 11.04.2006. u 22:41 GMT+1]
[ plavigor @ 11.04.2006. 22:15 ] @
Ako ti u svemu tome samo smeta crvena ikona, idi u "Control Panel", "Security Center", pa sa leve strane imas link "Change the way Security Center alerts me". Klikom na njega dobijas prozor "Alert Settings", pa destikliraj "Automatic Updates". To znaci da se WinXP vise nece buniti zato sto si iskljucio automatsko apdejtovanje. Ako ne koristis WinXP-ov zastitni zid, onda destikliraj i "Firewall", a ako nemas ni AV destikliraj i "Virus Protection". Sada "Security Center" vise nema sta da prati, pa nema ni crvene ikone. To kolektivno iskljucivanje moze se jos bolje postici iskljucivanjem servisa "Security Center".
Usput, sto ti smeta automatsko apdejtovanje? Zbog kolicine podataka ili ces to sam raditi?
Pozdrav
[ bokiss @ 12.04.2006. 22:22 ] @
Ma samo zbog kolicne podataka i sto optereti vezu sa internetum uzasno.
Hvala ti na objasnjenju...