[ kovach @ 12.04.2006. 00:45 ] @

Pozdrav,

imam jedno pitanjce koje me zivo interesuje... elem, jednom mom kolegi su pre nekih 5-6 dana obili automobil i iz njega pored dokumenata i 200-300 dinara koje je drzao na onom stitniku od sunca ukrali i laptop sa zadnjeg sedista jer se to odvijalo u sred bela dana (oko 14:00) i u periodu u kom je on izasao iz kola samo na 15-20 minuta... dakle ciglom su razbili staklo, samo pokupili stvari i zapalili... Pentium 4, kako mi je on rekao... tacnu konfiguraciju ne znam, ali znam da je bio mashina "i po" za nekog srednje-zahtevnog korisnika... u svakom slucaju on je to naravno sve uredno prijavio i MUP "radi na tome" sta god to znacilo, ali njega sada interesuje da li postoji bilo koji nacin da se ta mashina nekako locira... mislim nije on tu imao neke toliko vazne stvari, naprotiv, kazem da on bas i nije neki mag u celoj toj prici, tako da je to njemu sluzilo vise kao pomagalo nego kao osnovna stvar u poslu, ali opet je taj laptop kod njega bio tek neka 2-3 meseca i bas bi bilo bezveze da vec ostane bez njega i to na taj nacin... a da se osloni na policiju, o tome necu ni da pricam... tako da ako neko zna neki fazon, ili postoji neko normalno i vec ustaljeno resenje za koje ja ocigledno ne znam, neka napise cisto da se i to pokusa... jer ga sad nista ne kosta... u najgorem slucaju ga nece naci, a sa time se vec pomirio tako da... jbg...

Hvala unapred...

Pozdrav...
[ JOJO847 @ 12.04.2006. 09:17 ] @
nazalost nista od "lociranja". Jedno ga po po serijskom broju mogu traziti, ali to bas i nije uspjesno
svejedno drzim fige!
[ kovach @ 12.04.2006. 14:12 ] @
Citat:
JOJO847: nazalost nista od "lociranja". Jedno ga po po serijskom broju mogu traziti, ali to bas i nije uspjesno :(
svejedno drzim fige!


Hvala, mada ako nikako ne moze da se nadje, iskreno, verujem da su mu sanse izuzetno male... ali ko zna... nego ja sam pomislio da sada u vreme GPS-a, GPRS-a i ostalih slicnih stvari i pomagala postoji neki nacin da se to pronadje jer ipak je to nova mashina pa sam racunao na to da su mozda poceli da ugradjuju nesto novo u konfiguracije (bar kad su laptop-ovi u pitanju jer je ipak njih lakse ukrasti) sto bi pomoglo njihovom pronalazenju... medjutim ako je tako, onda nista... sto ti rece "drzimo fige" pa sta bude bude...


Hvala jos jednom...

Pozdrav...