[ miloszemun @ 12.04.2006. 10:44 ] @
Potrebna pomoc,
Treba mi uredja koji na primer na sebi ima 15 prekidaca,pritiskom bilo kog tastera da se izvrsi memorisanje u taj uredjaj(tj. da se zabelezi da je pritisnut bas taj taster u toliko sati,minuta,sekundi,moze i datum).Da bi se prikljucenjem tog uredja na komp preko logera izvrsilo ocitavanje podataka(tj. lista kada je koji taster pritisnut)
Hvala unapred!
Nadam se da ne trazim mnogo.
[ guja011 @ 12.04.2006. 11:09 ] @
nema potrebe da otvaraš novu temu i ona druga je dovoljna.
imaš li ti šemu te cnc i kako su tasteri povezani? tačnije imaš li ti BILO ŠTA o toj mašini?
[ miloszemun @ 12.04.2006. 11:39 ] @
Nemam shemu tastera,a to pod BILO STA sta te tacno zanima?To sa tasterima mislim da znam kako cu da resim(stavio bi da kada se pritisne taster na CNC da pusti signal uredjaju), nego ne znam kako da memorisem te signale i kako posle da ih ocitam.Mozda sam malo nejasan?!
[ miloszemun @ 13.04.2006. 08:15 ] @
Ljudi jer zna neko ovo da napravi i koliko bi para trazio?
[ guja011 @ 13.04.2006. 08:32 ] @
naravno da može da se napravi.
ono što je prvo je da se pristupi panelu i vidi kako su tasteri vezani zarad pločice koja bi se ugradila kojom bi se signali tastera preveli u nešto korisno.
pa onda da odlučiš da li će sprava koja registruje "akciju" da bude stalno u mašini a samo podaci da se prenose u komp ili da se kao što si hteo sprava nalazi spolja priključena a time podložna "muvanju". kad se to izdefiniše, onda je na redu odluka na šta ćeš da kačiš spravu na kompu zarad iščitavanja. tek onda možeš imati cenu i rok, jer niko neće da se zaleće dok zahtevi nisu izdefinisani. naravno najbolja je fora "ključ u ruke" gde u paketu dobiješ sve. najgora stvar je kada se nešto pravi da se menja koncepcija svako malo kako ti dune.
[ miloszemun @ 13.04.2006. 09:58 ] @
Ovako, meni je potrebno da se samo naprvai stampana ploca na kojoj je smesteno to sve,ja bih nju ugradio u panel i izvukao konektror preko koga bi ga spajao sa lap-topom po potrebi za ocitavanje( i verovatno bi bilo potrebno njegovo formatiranje).Ne znam koja bi to bila veza sa racunarom to ti vidi,niti kako bi se to ocitavalo.Znam kako bih resio sa tasterima.Potrebno mi je znaci nesto ko interface od tastature samo sto bi mogao da memorise te informacije.Samo bi mi rekao kombinacija kojih izvoda sa kojim koji signal generise,a ja bih to sa tasterima povezao,ako se razumemo......
[ guja011 @ 13.04.2006. 15:14 ] @
Citat:
Ovako, meni je potrebno da se samo naprvai stampana ploca na kojoj je smesteno to sve,ja bih nju ugradio u panel i izvukao konektror preko koga bi ga spajao sa lap-topom po potrebi za ocitavanje( i verovatno bi bilo potrebno njegovo formatiranje).Ne znam koja bi to bila veza sa racunarom to ti vidi,niti kako bi se to ocitavalo.


ne treba nikakvo formatiranje, samo jedno programče za komunikaciju i podešavanje ploče u CNC (datum i vreme, brisanje)

Citat:
Znam kako bih resio sa tasterima.Potrebno mi je znaci nesto ko interface od tastature samo sto bi mogao da memorise te informacije.Samo bi mi rekao kombinacija kojih izvoda sa kojim koji signal generise,a ja bih to sa tasterima povezao,ako se razumemo......


heh.
rekoh ti da treba da se vidi kako su tasteri spojeni jer ako je naprimer matrično povezivanje onda nije baš toliko super-jednostavno. takođe, ne moraju svi tasteri biti na isti način spojeni, neki mogu da uključuju komande cnc na sasvim drugačiji način od ostalih