[ B o j a n @ 04.12.2002. 01:51 ] @
Okej,
vecina ljudi vrlo cesto ostavlja email u formatu: [email protected] ili [email protected], ili kako vec ....

Naravno, ti domeni ne postoje i spam vam ne dolazi ukoliko spammer ne provali da taj ne dovali da domen ne postoji ili ne ukloni sufiks/prefiks "nospam" u vasem email-u.

Ali sta kazete na nacin da *ipak* otvori domen nospam.isp.yu, npr, ja sam sebi licno otvorio nospam.default.co.yu, i u njega strpao najcesce koriscene privatne adrese koje spameri koriste za slanje. Znaci instaliras RH 158.0, i spamujes preko localhost.localdomain, iliti 127.0.0.1.
U svakom slucaju maloj napasti se moze zaskociti ako se ta IP adresa stavi u nospam.isp.yu mx rekord i na taj nacin spam koji je nama upucen nikad i ne napusti spamerov box L;)

Simply as that.


Interesuje me misljenje ostalih o ovakvoj metodi, da li je okej, ili ja samo paranoisem ?

[ broker @ 04.12.2002. 13:55 ] @
Hm.. bez ikakve posebne intevencije, stavis ime@localhost i dobiješ to isto.
Problem je što tako korisnik kome zaista treba tvoje email adresa takođe dolazi u zabunu, ili ne zna da se radi o netačnoj adresi ili uopšte ne može da vidi koja je tačna...

[ B o j a n @ 05.12.2002. 00:54 ] @
nene, ti normalno dajes svoju [email protected] adresu, koja je i dalje validna, tj. ima validan MX rekord i sa i bez nospam prefiksa.

Na ozbiljnom posiljaocu je da nospam rucno skine iz email-a, dok ce za automatskog spammera nospam biti beskonacan loop, jer on pointuje na njegov localhost, ili sta vec stavis.
[ Zlajo2 @ 05.12.2002. 08:20 ] @
Spamer nece ni poslati spam na email adresu [email protected] zato sto vecina spamera koristi neki program za "ciscenje" sakupljenih email adresa od adresa koje sadrze reci abuse, spam, security itd. ili zavrsavaju sa .mil .edu .gov itd. Pogledaj na
http://execlub.com/eXe/Welcome/Programi.htm
o njihovom List Manageru...
[ B o j a n @ 05.12.2002. 10:43 ] @
Hmm, interesantna stvar ...

Ali opet, koliko vidim taj "list manager" ima verify opcije sa proverom dns rekorda za prikupljene email adrese. moj [email protected] ce potpuno validno proci tu proveru ? Zar ne ?
[ Zlajo2 @ 05.12.2002. 13:21 ] @
Da, ali ima i opciju Remove filters koja izbacuje email adrese koje sadrze bilo koju od reci: abuse, spam, postmaster, junkmail itd.
[ broker @ 05.12.2002. 14:48 ] @
Citat:
B o j a n:
za prikupljene email adrese. moj [email protected] ce potpuno validno proci tu proveru ? Zar ne ?


Eh kad bi ynao koliko ljudi mi se yalilo da mi je adresa neispravna (a sadryavala je nospam)... ne znaju ljudi sta je to i da treba obrisati...