[ twb @ 04.12.2002. 09:00 ] @
Kada u Siemens-a SL45i stavim MMC karticu od 128 mega, dobijam poruku da "kartica nije prisutna", pa se pitam da li postoji ogranicenje po pitanju velicine kartice na telefonu?

Negde sam procitao da je potrebpno reprogramirati EPROM, pa se pitam da li je to zaista tako, i ako jeste, kako to da uradim?

Takodje karticu ne mogu da isformatiram preko PC-ja.



Inace, proverio sam, i kartica je ispravna.


Hvala unapred
[ indy @ 04.12.2002. 20:17 ] @
Proveri koja ti je verzija swa u telefonu (*#06#). Cini mi se da verzije pre 49 ne podrzavaju tako velike kartice, ali opet, mozda i gresim.
[ twb @ 04.12.2002. 21:05 ] @
Da, da resio sam problem tako sto sam upgradeovao software
:-)


Verzije 54 ne podrzavaju tako velike kartice, upgrade-om softwer-a na tu ili visu) verziju se resi problem.

[ Bad Habbit @ 05.12.2002. 13:11 ] @
Super da si resio problem. Posto ovo i mene bas zanima, jer mozes da mi kazes gde si kupio tu veliku karticu i koliko si je platio? Takodje zanima me da li ti je sada pristup kartici nesto sporiji nego pre ili ne?
[ twb @ 07.12.2002. 17:06 ] @
Iskreno da Ti kazem, nisam primetio da mi je pristupkartici sporiji nego pre.

Ali je telefon brzi od kako sam se resio onog originalnog softvera (mislim da je verzija bila 42 ili mozda malo visa). Takodje, sitni bagovi koje sam primecivao su nestali.


Karticu sam kupio od jednog tipa sa Novog Beograda, oglas sam nasao na news grupi, YU oglasi, ako se ne varam. 87 eura.