[ _korso_ @ 12.04.2006. 22:07 ] @
Link sam sve govori.
http://www.ns-linux.org/vesti/casopis-mikro/
[ stinger @ 13.04.2006. 09:08 ] @
lol
[ markom @ 13.04.2006. 13:11 ] @
Da, da, ovo je beskrajno smešno! :-)))

Marko.
[ bojan_bozovic @ 13.04.2006. 16:26 ] @
Ja bih mogao reci da je beskrajno tuzno, ko da je Zeljko Radosavljevic pisao, nema sta. Neistina i nepotrebna simplifikacija uz mistificiranje (po srpski, zatucavanje).
[ _korso_ @ 13.04.2006. 23:15 ] @
Ja ne razumem da jedan takav casopis, ozbiljan, koji otkada znam za sebe vodeci sto se tice racunara (mada ga nisam citao 5 i vise godina --> mozda se od tada nesto i promenilo), moze da objavi takvu informaciju. Sta tu ima da se proverava i da se filozofira, pa svako ko je koliko toliko u IT svetu, ko se bavi racunarima, ili se bar interesuje, cuo je za Win, Linux.
Sto se tice *BSD - ova, culo je za njih mnogo manje ljudi ali naglasavam ko je toliko koliko u IT svetu, ili se bar interesuje (a podrazumeva se ili bar "pretpostavlja" da je mikro mnogo vise nego neko koje u IT svetu)...Nemam nista protiv njih, ali to je ja mislim malo uticalo na njihov ugled. A nije ni fer prema ljudima koji ga kupuju da daju takve informacije, ciji je cilj da dobiju informacije i saznanja koja su tacna i proverena, a ne da onda lutaju i proveravaju verodostojnost onoga sto su procitali.

[Ovu poruku je menjao _korso_ dana 14.04.2006. u 00:25 GMT+1]
[ BojanBG @ 06.05.2006. 22:17 ] @
Sada imamo i NetBSD linux :)

http://www.mikro.co.yu/arhiva/tekst.php?broj=6170

[ z@re @ 07.05.2006. 03:29 ] @
Ma ovo je po meni neprihvatljivo, da jedan "ozbiljan" informaticki casopis moze tek tako brkat pojmove. Kad recenziraju OpenBSD LINUX, onda cemo zvat Thea, pa ce covjek popizdit, opce je poznato da on bas i ne trpi pingvine ;)

[ Miroslav Strugarevic @ 07.05.2006. 09:29 ] @
Neverovatno dva puta za redom prave istu gresku.
[ _korso_ @ 07.05.2006. 10:53 ] @
Bas neverovatno. Jos tip iz mikra koji je valjda odgovoran za ovo, takozvani "urednik za server" je rekao
sto se tice FreeBSD Linuxa (na kritiku koja mu je stigla na meil, da nije tacna informacija da je FreeBSD, Linux distribucija):
Citat:
radio sam na FreeBSD-u pune 3 godine na implementaciji wireless
mreza, pa znam da ste u pravu. FreeBSD je koliko znam nastao tako sto
ga je napravila grupa koja je razvila BSD unix na univezitetu
Berkley. U poplavi linux sistema doslo je do cistog lapsusa u brzini
pisanja. Izvinjavamo se na gresci koja zaista nije bila iz neznanja.

A sada i NetBSD Linux...



[Ovu poruku je menjao _korso_ dana 07.05.2006. u 11:55 GMT+1]
[ anon28907 @ 07.05.2006. 12:09 ] @
znam da su jos pre stavljali BSD u Linux kategoriju :)
[ vladared @ 07.05.2006. 19:26 ] @
izgleda da su zaista pogrešili. naime na dvd-u stoji ispravljen text na kome piše da je u pitanju unix doduše u odeljku linux!!!! prosto neverovatno kako im se takve greške potkradaju!!!
[ z@re @ 07.05.2006. 23:59 ] @
UNIX u odjeljku Linux. Zanimljivo ;) Kao i one price da je C++ nastao na Linuxu, disk kvote da su nastale na Linuxu i -rwrwrw atributi nastali na Linuxu.

Ma taj Linux alfa i Omega svega. Linux zakompajlira Boga, a Bog stvori zemlju kroz sedam dana... :)
[ nkrgovic @ 08.05.2006. 10:22 ] @
Citat:
z@re: UNIX u odjeljku Linux. Zanimljivo ;) Kao i one price da je C++ nastao na Linuxu, disk kvote da su nastale na Linuxu i -rwrwrw atributi nastali na Linuxu.

Ma taj Linux alfa i Omega svega. Linux zakompajlira Boga, a Bog stvori zemlju kroz sedam dana... :)


Et tu, Zare?

Majke mi dokle vise... BSD je lep *nix-like OS, ali NIJE UNIX(TM) ! Dokle cu ja to svima objasnjavati?
[ neetzach @ 09.05.2006. 08:29 ] @
Mozda bi trebalo na sve forume zakaciti definiciju UNIX-a od OpenGroup organizacije, pa sve postove brisati kao FUD, laz i sl. ;)
[ Body Bag @ 18.05.2006. 23:05 ] @
[quote=_korso_]: Ja ne razumem da jedan takav casopis, ozbiljan, koji otkada znam za sebe vodeci sto se tice racunara (mada ga nisam citao 5 i vise godina --> mozda se od tada nesto i promenilo), moze da objavi takvu informaciju[/quote]

Eh istini za volju,nikad nije i bio neki casopis,bar meni licno,sta god ljudi pricali-jedina pozitivna stvar je sto na njihovom CD/DVD-u koji dolazi uz casopis ima zaista dobrih stvari
Sa druge strane casopis deluje k'o(cuj k'o!)da su ga pisale ruske birokrate-tekstovi nemaju ni trunku duha i opustenosti-totalno su ustogljeni,a i prevod je ocajan-jer je casopis,ustvari,preveden americki "Mikro",kao sto vecina zna
Takodje,nimalo mi se ne svidja sto je 99% Win orjentisan,a tekstovi su uglavnom tipa kako promeniti ovaj ili onaj wallpaper ili temu,ili se resiti spam-a-mada ruku na srce ima i finih tekstova,ali dosta manje...
Kada malo bolje razmislim,i nije toliko iznenadjujuce za njih...

[quote+nkrgovic]: Et tu, Zare?
Majke mi dokle vise... BSD je lep *nix-like OS, ali NIJE UNIX(TM) ! Dokle cu ja to svima objasnjavati?[/quote]

BSD je freeware unix i tacka
Smatram da je moje(objektivno ) misljenje najblize istini....

[Ovu poruku je menjao Body Bag dana 19.05.2006. u 00:06 GMT+1]
[ z@re @ 19.05.2006. 15:20 ] @
Mislim da im samo fale zelembaci da dodju do verifikacijskog procesa i dobivanja licence za nosenje imena.

No to nije ni bitno, ja sam samo referirao da su oni u odjeljak "Linux" stavili "Unix". Primjetite hierarhiju nasljedjivanja.