[ Dusan Aleksic @ 04.12.2002. 11:08 ] @
Kada u polju object inspector-a "DatabaseName" za objekat "Table" izaberem MS Access Database i pokusam da izaberem neko ime iz polja "Table name" delphi mi zatrazi sifru i User name. Koja su to sifra i ime? Pokusao sam da unesem ono koje sam postavio u MS Access -u (Tools -> Security -> User and groups Acounts), ali kao sto verovatno i naslucujete ono mi nije radilo. Bilo koji Alijas da izaberem uvek se desi isto osim sa DBdemos i sa onim alijasom koji ja napravim sam. Inace koristim Delphi 5.
[ Makojdis @ 04.12.2002. 17:06 ] @
Probaj
user: SYSDBA
pass: masterkey

Ovo je po default-u
[ Dusan Aleksic @ 04.12.2002. 17:23 ] @
Ne radi ni ovo, al u svakom slucaju jako me zanima otkud ti ovo. Poruka koju mi izbaci na ekran je sledeca:

Key Violation
[Micrisift][ODBC Microsoft Access Driver] General error Not enough information to connect to this DNS with
SQLConnect. Use
General SQL error
SQLDriverConnect
Allias: MS Access Database.
[ Dusan Aleksic @ 12.12.2002. 12:36 ] @
Dobro bre ljudi zar niko ne moze da mi pomogne oko ovoga, Trazio sam u Delphi 4 Bibliji i nisam nista nasao. Molim vas za neki link ili neki trugi vid pomoci.

Dujke.
[ CrOsSBoY @ 12.12.2002. 20:24 ] @
probaj sa

user:administrator
pass:

za password ne kucaj nista
[ Rapaic Rajko @ 13.12.2002. 16:01 ] @
Mislim da treba da u ObjectInspector-u za TDatabase postavis property Logon na false. Tada ce Delphi pokusati da pristupi bazi sa default setings-om, a to je user: Admin, password: '' (nista).
Pretpostavljam da tvoj TTable kacis na bazu preko TDatabase komponenta...?

Rajko

[ smjesko @ 26.06.2004. 19:59 ] @
pa jesili probo samo

username: sysdba
password: nestavljaj nista
[ neuromancer @ 26.06.2004. 20:34 ] @
Dve godine kasnije, coveku je stigo izvestaj da je mozda to sto si ti naveo, bez ljutnje ali sumnjam da mu sad nesto vredi... poz
[ smjesko @ 26.06.2004. 22:06 ] @
nema veze bitno da se odgovara :) pozdrav