[ Dark_Runger @ 12.04.2006. 23:35 ] @
Koristim mIrc i podesio sam DCC po uputstvu medjutim nikako ne mogu da primim file,samo napise Connection failed.
Isto je i sa opera chatom.
WTF?
[ LaMpiR @ 13.04.2006. 09:07 ] @
Kada ne mozes da primis fajlove to nije do tebe, barem ako pise
Connection failed. To je obicno do usera koji ti salje jer vecina ima
problema sa dcc-om jer imaju firewall ili tako nesto...
[ Dark_Runger @ 14.04.2006. 16:31 ] @
Pa salju drugim ljudima ali meni ne mogu.

Kroz koje portove ide taj IRC Download,kroz iste kao i text?
[ bloker @ 14.04.2006. 20:23 ] @
Problem moze biti i do tvog provajdera. Jer provajderi znaju iz nekog razloda da zabrane dcc slanje i primanje..
[ LaMpiR @ 14.04.2006. 20:26 ] @
Koji firewall koristis ? Pa ne znam to za provajder-a ali pa port se koristi od onog-a ko ti salje, barem bi trebalo biti tako. Posalji mi msn, yahoo ili sta vec koristis za instant messaging pa da se nadjemo na netu da to rijesimo...
[ Dark_Runger @ 15.04.2006. 18:42 ] @
Daj neki IRC server gde visis stalno pa da uletim da to namestimo.
[ djricky @ 15.04.2006. 19:09 ] @
imas li javnu IP adresu?
[ Dark_Runger @ 15.04.2006. 21:25 ] @
Na net idem kroz provajderov firewall.
Koliko sam video po ostalim korisnicima svi koriste istu javnu adresu tako da je to izgleda jedina koju provajder ima.

Inace provajder je zatvorio portove za p2p tako da su velike sanse i da je IRC download zabranio.

Dali moze ovo nekako da se resi?
[ ColdKeyboard @ 16.04.2006. 01:22 ] @
Probaj da uradish neki portscan te IP adrese, mozda dobijesh podatke koji su portovi otvoreni.
Ince ako se nalazish u privatnom opsegu, imash firewall ili ruter koji je nepravilno konfigurisan
za tvoje potrebe, onda je velika sansa da ti zbog toga ne radi.

Pozdrav,
Sasa
[ Man-Wolf @ 26.04.2006. 15:04 ] @
Cim nemozes da primis fajl preko dcc-a ( sto se mnogima desava ), znaci da onaj ko ti salje ne moze da nadje tvoju IP ( mnogi serveri markiraju prave Ip adrese klijenata, evo primera moje adrese na Krstarici - Man-Wolf`avej is [email protected] * Mixa), tako da to moze biti jedan od problema. Kucaj //mode -x $me da ti pokaze pravu Ip. Ili, u drugom slucaju moze biti u pitanju firewall koji ti blokira port preko koga se salje, a oko toga ti bas nemogu pomoci. Moguce je da i sam provajder to radi ......