[ achromatik @ 04.12.2002. 11:24 ] @
Pozdrav svima,

Evo u cemu je problem. U skoli trenutno ucimo assembler za mikrokontroler Intel 8051. Njegov rad simuliramo u programu AVSIM51 v1.31( radi pod DOS-om).

E sad... Meni je potrebno da bitove sa paralenlnog porta mikrokontrolera "exportujem" u neki txt fajl. Tacnije, ja sam napisao program u C-u koji mi iz txt fajla cita podatke i salje na paralelni port PC-ja, ali ne znam kako da bitove paralelnog porta mikrokontrolera prebacim na paralelni PC-ja.

Posto je program pod DOS-om, razmisljao sam da nekako uradim da se ceo sadrzaj ekrana kopira u fajl ( npr. Print Screen taster) i onda nije problem. Ali kako da softverski uradim Print Screen u DOS-u?

Izvinjavam se ako sam otisao sa teme Assemblera, pa ako mislite da treba na neki drugi forum da posaljem, milim Vas da me uputite.

Hvala unapred,

pozdrav achromatik
[ Rapaic Rajko @ 04.12.2002. 13:52 ] @
Davno, davno nekad sam radio sa AVSim51. Debug-ovao sam svoj kod pisan u Microsoft C51 kompajleru za 8031/8051 kontrolere. Eh, to su bila vremena...
Elem, cini mi se da AVSim51 ima u svojim opcijama (linijski editor, je l' tako bese, sa sve tokenima/shortcutima) negde mogucnost definisanja log fajla za sve i svasta. Secam se da je bila prava muka nastelovati ga, ali vredelo je. A secam se i da sam ta stelovanja mogao da snimam, kao neke batch fajlove...

Rajko