[ Brasil @ 13.04.2006. 16:37 ] @
Posle instalacije XP-prof.,potrebnih drajvera i osnovnih programa uradio sam sinimanje sa ACRONISOM completnu C-particiju i to je iznosilo oko 4 GB.Nakon nekog vremena,posle instalacije još većeg broja programa,ponovo sam napravio Backup i sada je to,sa svim novim programima oko 2,5 GB.?,dakle za oko 1,5 GB manje nego kod prvog backupa.Kako je to moguće?Da li je to samo nadogradnja prvog backupa i ako je to tako,kako da ta oba backupa vratim ako bude potrebno?
Hvala!



===================================================================


[mod EDIT] Obavezna napomena vezana za Acronis software:



Pogledajte prvo komentare na donjim linkovima:

Odličan tutorial za Acronis (Zoran Dojkić)

Official Acronis Support Forum



Acronis rešenja, koja se po komentarima na ovom forumu "mažu na 'lebac za doručak", nisu besplatna (osim ako ne koristite ilegalnu krekovanu verziju)!



Postoje i neka sasvim dobra besplatna rešenja, kao npr. DriveImage XML 2.00
Citat:
Author: Runtime Software
Date: 2008-08-08
Size: 1.68 MB
License: Freeware
Requires: 2K/03/XP/Vista32

DriveImage XML is an easy to use and reliable program for imaging and backing up partitions and logical drives.

The program allows you to:

Backup logical drives and partitions to image files
Browse these images, view and extract files
Restore these images to the same or a different drive
Copy directly from drive to drive
Schedule automatic backups with your Task Scheduler
Image creation uses Microsoft's Volume Shadow Services (VSS), allowing you to create safe "hot images" even from drives currently in use.

Images are stored in XML files, allowing you to process them with 3rd party tools. Never again be stuck with a useless backup!

Restore images to drives without having to reboot.

DriveImage XML runs under Windows XP Home, XP Professional and Windows Server 2003 only. The program will backup, image and restore drives formatted with FAT 12, 16, 32 and NTFS.



Ili besplatni Paragon Drive Backup Express


===================================================================

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 09.08.2008. u 10:53 GMT+1]
[ plavigor @ 14.04.2006. 18:45 ] @
Pretpostavljam da je u pitanju jedna od sledecih dve stvari.

1. Mozda si prvi put uradio Backup bez kompresije (Compression Level - None). U tom slucaju dobijena slika je "teska" koliko i popunjenost particije/diska (bez Page fajla i fajla za hibernaciju). Sledeci put si mozda iskoristio neki nivo kompresije (Normal, High ili Maximum). U tom slucaju slika iznosi oko 60% popunjenosti diska (grubo receno).
2. Acronis True Image ima mogucnost tzv. inkrementalnog Backup-a. Zamisao je sledeca. Prvi put napravis Full Backup (npr. tvojih prvih 4GB). Zatim, sledeci put se opredelis za Incremental Backup. U tom slucaju se pravi Backup samo onih sektora koji su promenjeni u odnosu na postojeci Full ili Incremental Backup. Takav Backup uglavnom traje krace od Full-a, naravno u zavisnosti od "pretrpljenih" promena. To je npr. tvojih sledecih 2.5GB. Ovakav Backup se vraca tako sto ces prvo vratiti Full, a zatim redom prvi, drugi itd. Inkremental Backup.

Koja od ove dve pretpostavke (a mozda ima i neka treca) odgovara tvojoj situaciji moras sam da odgonetnes.
U svakom slucaju, za ubuduce, nemoj samo da klikces na "Next", "Next", "Next"... vec nesto i procitaj!

Pozdrav
[ Brasil @ 14.04.2006. 19:42 ] @

Sigurno sam radio isti postupak kao i prvi put(najveci stepen kompresije),jer sam to pokušavao opetovati.Moguce da se radi o ovom Tvom drugom objasnjenju i ako se to vraca kako si Objasnio onda je ok.Jednom sam vracao samo ona prva 4 Gb i sa tim nije bilo nikakvih problema.
Hvala Ti ,Pozdrav!
[ Milan Gligorijevic @ 14.04.2006. 20:51 ] @
Citat:
Posle instalacije XP-prof.,potrebnih drajvera i osnovnih programa uradio sam sinimanje sa ACRONISOM completnu C-particiju i to je iznosilo oko 4 GB.
Ne znam sta si radio ali meni je puno 4GB. Instalacija XP-a je oko 1.2 GB, a tesko da si nabacio jos 2.8GB od drajvera i programa, a jos kazes da si radio uz najveci stepen kompresije.
[ Brasil @ 15.04.2006. 17:42 ] @
I dalje mi nije ništa,jasno,što i nemora da čudi,jer i nisam neki znalac za kompjutere.Lekar sam postruci a ovo mi je čista zanimacija.Naime,sada sam ponovo napravio beckap i ddobo kopiju od 3 GB.Sa onih prvih 4Gb to je sve skupa oko 7Gb(ako je to nadogradnja backupa)a kompletan sadržaj C partiicije mi je 5,6 Gb?(Inače kompresija je i u prvom i u ovom slučaju high a ne maximum ,kako sam prvi put rekao).
Nije da mi ovaj problem nešto znači ,jer uvek mogu vratiti ona 4Gb ako zatreba,no čisto me intigrira.
Pzdrav!
[ plavigor @ 15.04.2006. 23:04 ] @
Da li lekar zna i engleski ili samo latinski? :))
U njihovom Help-u pise da Incremental Backup ponekad moze biti i veci od Full Backup-a. Zasto? Zato sto se u toj inkrementalnoj varijanti bekapuju samo promenjeni sektori, bez obzira da li je to novi fajl ili rupa od starog koji si premestio na novu lokaciju. Kazu i da fragmentiranost diska jako utice na velicinu inkrementalnog bekapa, pa preporucuju defregmentaciju particije/diska pre tog inkrementalnog bekapa.
Nego... Da li tebi uopste treba inkrementalni bekap? Pretpostavljam da spadas u one koji rade "sliku" operativnog sistema da ga u slucaju nezgode ne bi nanovo instalirali tri do pet sati sa svim pratecim softverom. Ako je tako, Full Backup ti je dovoljan, pa makar ga opet radio posle neke vece izmene na sistemu, a one svakako nisu svakodnevne.
Za koriscenje Full, Differential (ne postoji u True Image-u) ili Incremental Backup-a potrebna je i neka tzv. strategija. Ne mozes uraditi jedan Full, a posle samo Incremental Backup-ove u nedogled. U tom slucaju, ako moras da vratis sistem, doci ces u situaciju da prvo vratis Full Backup, a zatim redom sledecih 25 inkrementalnih bekapa koje si napravio od tog Full Backup-a. Naravno, to ce da traje pola dana, pa se tu gubi smisao tog inkrementalnog bekapa. Differential i Incremental Backup se koriste da bi se ustedelo na vremenu, tj. da bi se bekapovali samo promenjeni podaci od poslednjeg Full, odnosno poslednjeg Incremental Backup-a. Ali sve to pod pretpostavkom da se npr. jednom nedeljno radi Full Backup. Zbog toga mislim da ti Incremental nije potreban, sem za zanimaciju.
Inace, nema potrebe da kompresiju vrsis najvisim nivoom, jer razlike i nisu neke (obrati paznju na njihov propratni tekst o proceni velicine bekapa), sem ako ti to nesto znaci u pogledu slobodnog prostora na disku/CD-u. Za High kompresiju je potrebno osetno vise vremena nego za Normal.
Pozdrav
[ Brasil @ 16.04.2006. 09:03 ] @


Tvoja dijagnoza je tačna.Lekar zna srpski,latinski i ruski.Posle ovog ,obširnog,objašnjenja vidim da je u tome i bio
jedini problem.Imao si pravo i za ono next,next,next...u tvom prvom obraćanju,ma da moram priznat da me je to malo zastidilo.Hvala na trudu ,i ako ti to nešto znači,ja sam zadovoljan ,jer smo ipak isterali stvar na čistac.

Meni ne preostaje ništa drugo engleski za početnike u ruke i napred.

Pozdrav!
[ panglos @ 18.06.2006. 11:21 ] @
da, pregledao sam sve teme iz searcha :) ...ali nisam nasao ono sto me zanima

ima tutorijal na jednoj od tema kako da se smanji velicina windowsa (uklanjanje hibernate fajla, kashe-a etc) ...da bi sve to stalo na jedan cede...

zanima me: bez te procedure, koliko zauzima image c particije, nakon sto sam instalirao samo sistem, drivere i par manjih programa...i mozel se podijeliti image na vise cedeova...

i moze li da prodje bez gubljenja podataka na c particiji? npr da nekako napravim image koji bi sadrzao program files, document and settings i windows, i pri pokretanju samo zamijenio te foldere, a ostavio ostale stvari sa particije.....

i kako, ako zatreba, pokrenuti image? nesto se spominjala bootabilna disketa...mozel se recimo kopirat image na D particiju sa cedeova (nemam dvd rezac), i nakon kopiranja samo pokrenuti?
[ Flash411 @ 18.06.2006. 14:06 ] @
Windows XP zauzima negdje oko 1.2 - 1.4 GB prostora na disku odmah poslije instalacije
tako da mora na 2 cd-a,a moze li se dijeliti to ovisi o programu,ne koristim ga pa ne znam.
Ja to jednostavno sve skupa kopiram na drugi hard disk(napravim kopiju cijelog diska),
i onda mogu mirno spavati.U tvom slucaju mozes probati (na necijem tudjem racunalu),ili
na svom pod uvijetom da imas dual boot,kopirati sve sa C:\ na recimo D:\ u neki folder,
i to je to jednostavan efikasan i jeftin backup.Jedino je lose sto onda nemas nista ako ti hard
rikne,zato je bolje kopirati na drugi hard ili na cd/dvd.
[ Igorn @ 19.06.2006. 11:10 ] @
Citat:
Windows XP zauzima negdje oko 1.2 - 1.4 GB prostora na disku odmah poslije instalacije
tako da mora na 2 cd-a

Meni sa GHOST-om stane na nepunih 700MB.I svima ga toplo preporucujem,a ceo C: sa svim programima tezak oko >8GB stane sa ghostom na <4GB.
[ Jokara @ 19.06.2006. 12:55 ] @
Acronis koristim dugo, apsolutno sam zadovoljan i svakom ga preporučujem. Image je veliki odprilike kao što je Flash napisao. Bootabilni rescue CD ti služi da podigneš image ako ti sitem krahira ili nešto pođe po zlu. Koristi se tako što u BIOS-u podesiš da prvo butovanje ide sa CD-a i restartuješ sistem posle čega se Acronis pokreće a time i postupak podizanja imagea.
Image ti se deli na više CD-a prilikom izrade samog imagea. Koliko će ti trebati CD-a to će ti program reći. Image možeš držati na nekoj drugoj particiji i odatle je podći kada ti zatreba.
Acronis može da podigne samo ceo image tako da ne možeš da sačuvaš nezavisno neke stvari ili foldere kako si rekao.
[ Milan Gligorijevic @ 19.06.2006. 12:57 ] @
@Igorn
Mozda sa najvecim stepenom kompresije. Ja to radim uvek bez kompresije i samo instalacija windowsa je teska oko 1.2GB kao sto je Flash411 vec rekao. Ne preporucujem nikom da radi sa kompresijom (pogotovo najveci stepen kompresije), a i uvek je dobro imati kopiju na hard disku (ako se reze na cd) za svaki slucaj.
[ panglos @ 19.06.2006. 13:05 ] @
hvala na korisnim odgovorima :) ..
to bi bilo to sto me interesovalo...
[ Max Payne @ 14.09.2006. 14:57 ] @
Instalirao sam akronis verziju 9 i kad sam pokusao da uradim bekap sistema, kaze da ne moze da reze na DVD, za to bi trebao da instaliram dodatni program kao sto je Roxio DirectCD ili Ahead InCD, pise tako u helpu. Ovo je stvarno bezveze. Ako bi hteo da bekapujem ceo sistem sa svim programima, sto mi zauzima nekih 5gb, koliko bi mi cd-ova trebalo za to. Ima li neko resenje ili brisem ovaj program da ga nikad vise ne instaliram?
[ zoran_dojkic @ 14.09.2006. 15:15 ] @
Acronis je bolji od Norton Ghost 2003, ali meni više odgovara Norton, mada se mnogi neće složiti sa tim.
[ Max Payne @ 14.09.2006. 16:05 ] @
Za sada se i meni Norton vise dopada. Lepo sam na DVD narezao celu particiju, sve onako kako mi treba. E sad samo ne mogu da provalim kako da butujem norton i da pokrenem kopiranje tog imidza na hard disk, moze li mi neko pomoci. Nemam flopi disk na racunaru, a imam verziju Norton Ghost 9.0. Kako da napravim butabilni cd?
[ proximus1212 @ 14.09.2006. 16:43 ] @
Da se i ja malo ukljucim u diskusiju i da pitam:
Prekopiram sve unutar c particije,na D particiju u neki folder,
posle formatiranja harda kada instaliram windows samo prekopiram sve sa particije D u C i trebao bi da imam sve programe koje sam imao i pre formatiranja i sve to da radi bez ikakvih probelma? (ukoliko ne koristim ni jedan program namenjen za te radnje) cist posao copy/paste?
hvala pozdravljam
[ Max Payne @ 14.09.2006. 16:51 ] @
Ma ne bre, stavis na jedan dvd sve: dakle instaliras sistem, drajvere, programe i onda kad zavrsis, sve to pomocu nortona ili acronisa stavis na cd-ove ili dvd, i ako jednom padne sistem ili nesto radis pa se vindovs zaglupira, samo pomocu toga vratis sve kako je bilo na pocetku.
Ako si to pitao?
[ proximus1212 @ 14.09.2006. 17:06 ] @
stavio bi na dvd ili sve jedno moze i na d particiju,a sta ce mi ti programi?
[ Milan Gligorijevic @ 14.09.2006. 17:31 ] @
@proximus1212
To kako ti hoćeš copy/paste je mnogo naporan posao. Da bi napravio sa Norton Ghost-om image i da bi ga vratio treba ti max 20 minuta. Koliko ti treba vremena da prekopiraš sadržaj jedne particije na drugu, instaliraš windows i kasnije opet vratiš sve na intu particiju? (Ne zaboraci da kopiranje moraš raditi pod dosom ili iz drugog windowsa).

@Max Payne
Najjednostavnije rešenje je da nabaviš (ako si u mogućnosti) neki butabilan CD koji u sebi ima Norton Ghost i rešio si problem. Drugo rešenje je da pozajmiš floppy.
[ zoran_dojkic @ 14.09.2006. 17:54 ] @
Citat:
Max Payne: Kako da napravim butabilni cd?


U Norton Ghost 2003 treba da se potvrdi:
Create a disaster recovery disk.
Verovatno i u Norton Ghost 9 postoji ta stavka.
[ plavigor @ 14.09.2006. 18:28 ] @
@ Max Payne

Pretragom potrazi jednu temu u kojoj sam pisao kako napraviti butabilan CD Ghost-a verzije 9.0. Mene zaista mrzi i da trazim i da pisem ponovo. Svakao je to neka tema o Ghost-u ili Acronis-u...

@ zoran_dojkic

Ne, nema. Od verzije 9.0 Symantec je napustio butabilne diskete i okrenuo se butabilnom CD-u. Ustvari, instalacioni CD je butabilan. Na zalost, takav CD kada ide iz ruke u ruku neminovno izgubi butabilnost.

Moje iskustvo.

I Ghost (2003 ili 9.0) i True Image su odlicni alati, i jedan i drugi imaju svoje mane i prednosti. I kod jednog i drugog "slika" sa normalin stepenom kompresije iznosi oko 60% zauzetosti particije. Mane su im zaista zanemarljive, jedino ih treba biti svestan da posle ne bi kukali zasto ovo moze ili ne moze...
Acronis rado koristim na serverima, dok Ghost 2003 ostavljan za radne stanice.

Pozdrav
[ plavigor @ 14.09.2006. 19:34 ] @
@ Max Payne

Evo, nasao sam tu temu. Procitaj dobro.
http://www.elitesecurity.org/t142390-0#941939

Pozdrav
[ Max Payne @ 14.09.2006. 20:24 ] @
Hvala na pomoci, procitao sam i ako sam dobro razumeo treba mi neka varijatna butabilnog cd-a da bi preko njega pokrenuo restore imidza. E sad, ja imam dve varijante norton ghost 9, to je samo instalacija, i norton ghost 2003, to je iso fajl. Nisam ni video do sada da su to razlicite stvari, jel tako? Ja sam bio instalirao ghost 9, i sa njim napravio na dvd-ju imidz.
E sad, ovaj iso fajl, norton ghost 2003, je butabilan, ali kad se pokrene i ucita, zavrsim sa komandnom linijom, kao u dosu: a>: ili tako nekako. Samo sto ovo nije ms-dos nego pc-dos. Da li je to dobra situacija? Mogu li sada odatle nekom komandom da pokrenem ghost? Probao sam da ukucam samo ghost i nece. Inace, ovaj iso fajl ima 110 mb.
Jos jedna stvar, na pocetku me pita da li hocu da ucitam neke drajvere, za usb i jos nesto, ima nekih pet opcija, ja sam izabrao prvu, bez drajvera, jer koristim samo dvd.
[ calexx @ 14.09.2006. 21:34 ] @
Citat:
proximus1212: Prekopiram sve unutar c particije,na D particiju u neki folder,
posle formatiranja harda kada instaliram windows samo prekopiram sve sa particije D u C i trebao bi da imam sve programe koje sam imao i pre formatiranja i sve to da radi bez ikakvih probelma? (ukoliko ne koristim ni jedan program namenjen za te radnje) cist posao copy/paste?
Citat:
mmwc: @proximus1212
To kako ti hoćeš copy/paste je mnogo naporan posao. Da bi napravio sa Norton Ghost-om image i da bi ga vratio treba ti max 20 minuta. Koliko ti treba vremena da prekopiraš sadržaj jedne particije na drugu, instaliraš windows i kasnije opet vratiš sve na intu particiju? (Ne zaboraci da kopiranje moraš raditi pod dosom ili iz drugog windowsa).
To ne može tako, moglo je na Win 9x i starijim, na NTolikim ne može. Jednostavno, postoji nešto što ne može da se kopira a važno je pa će rezultat da bude neupotrebljiv. Sa Win9x je bilo lako, uradi se jedan sys na hard i iskopira ostalo, ovde mora gostovanje ili koji program već izaberete. Inače ne bi bio naporan posao, samo se startuje TC, selektuje sve i kopira uz par potvrda ... u svakom slučaju bi bilo jednostavnije od ghosta.
[ plavigor @ 14.09.2006. 21:56 ] @
@ Max Payne

Kao prvo, do sada jos nisam uradio "restore" verzijom 2003 nekog "imige-a" koji je uradjen verzijom 9.0, ali pretpostavljam da nece biti problema (pogledao bih u helpu verzije 9.0).
Kao drugo, cudi me da je iso fajl "tezak" 110MB jer moja instalacija verzije 2003 (koja nije iso) je svega 52MB.
Kako god, ako nakon butovanja dobijes odzivnu liniju A:\>, to znaci da sistem simulira butovanje sa flopija. Zasto se i sam Ghost nije pokrenuo, to ne znam, ali probaj kroz odzivnu liniju da dodjes do fajla GHOST.EXE (na butabilnom flopiju on se ne nalazi u rutu, vec na putanji A:\GHOST\GHOST.EXE).
Ako imas flopi (drajv), mozda je najjednostavnije da ti posaljem imidz moje diskete ili butuj svima nama dragog i poznatog H....sa! :)

Pozdrav
[ proximus1212 @ 15.09.2006. 17:04 ] @
Ja sam instalirao norton ghost 2003 i preko opcije backup/backup your computer to a ghost image file,napravio image na d particiju u neki folder.bez ikakvog smanjivanja windows-a i bez ikakvih disketa uspeo da odradim sve.i sada sam probao da restorujem komp iz ghosta i uspeo.obrisao sam neke ikonice sa desktopa da proverim hoce li ih vratiti i sve je proslo bez problema.
da li sam dobro odradio posao?Mislim nece biti nekih problema u radu windowsa zato sto sam isao ovom procedurom?tj da li je ova procedura ispravna?
Pozdrav
[ plavigor @ 15.09.2006. 17:41 ] @
Tako je. To je normalna procedura ako Windows moze da se podigne. Npr. nesto ti ne radi bas najbolje... ili si instalirao neke programe, a neces samo da ih deinstaliras vec hoces sve da vratis u prethodno stanje... ili imas neki virus, a ne mozes da se izboris sa njim... U tom slucaju pokrenes instalirani Ghost i uradis "restore".
Ali ako Windows ne moze da se podigne, tada na scenu stupa butabilna disketa. U tom slucaju racunar podignes sa flopija, ucita se Ghost i kroz graficko okruzenje uradis "restore" particije/diska (ne moras unapred formatirati tu particiju/disk, Ghost ce sve lepo sam da sredi). Zato disketu odmah napravi (Ghost Utilities -> Norton Ghost Boot Wizard -> Standard Ghost Boot Disk -> Next, Next, Next...) i proveri da li je funkcionalna. Sa ovom disketom mozes da napravis i "backup", a ne samo "restore", pa je zakljucak da kad jednom imas tu disketu, program ni ne moras instalirati na racunar/racunare.

Pozdrav
[ zoran_dojkic @ 15.09.2006. 18:14 ] @
Kada imaš snimljenu C particiju dodaj i te programe, pa ako su ti mnogo važni, kada isteknu lepo vrati Windows u početno stanje i ponovo ih instaliraj, radiće opet 15 dana. Prebaci dokumente i desktop na drugu particiju da ih ne bi obrisao prilikom vraćanja C particije. Jedan snimak na DVD, a drugi na drugu particiju, pa ako Windows neće nikako da krene i zato ne možeš da pokreneš Norton Ghost 2003 (meni je on najbolji) pokreni oporavak C particije sa te druge particije iz DOS-a pomoću diskete. Tako je brže (oko 5 minuta), a ukoliko iz nekih razloga nestanu svi podaci sa hard diska, tek onda koristi DVD snimak. Ja povremeno dodajem neke nove programe i uvek napravim novi snimak na DVD. Ne sećam se kada sam poslednji put radio čistu instalaciju.
Trenutno imam ovo istalirano:
http://i101.photobucket.com/albums/m51/zorand/Desktop.jpg


[Goran Mijailovic: Izmenjen deo suprotan Clanu 14 Pravilnika za korisnike]

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 17.09.2006. u 13:04 GMT+1]
[ Max Payne @ 16.09.2006. 13:30 ] @
Flopi disk nije resenje, jer mnogi noviji racunari danas nemaju flopi, posebno laptopovi, a i jasno je da je flopi vec stvar za muzej. Moze li neko da postavi neki link odakle se moze skinuti neka verzija nortona koja je butabilna sa cd-a?
Situacija je trenutno ovakva:
1. Acronis se lepo butuje sa cd-a, ali nema podrsku za dvd, tako da imidz mora da se napravi na x cd-ova (opcija da pravim imidz na hardu mi nije interesantna, treba mi dvd verzija)
2. Norton ima podrsku za dvd, ali je problem nabaviti butabilni cd. Ja imam norton ghost 2003, iso , on jeste nesto kao butabilan, ali kad se podigne ne moze nista dalje da se radi. Podize se neki pc dos, i to je to.
Dakle nisam resio problem, ima li neko neki predlog?
[ proximus1212 @ 16.09.2006. 13:30 ] @
@plavigor
@zoran_dojkic

Ljudi carevi ste,hvala lepo.Odradio sam sve i spasio se muka oko formatiranja (uvek izgubim bar 3-4 sata dok instaliram sve drivere i cuda)
Pozdravljam
[ zoran_dojkic @ 16.09.2006. 17:21 ] @
Norton je butabilan sa CD-a.

PC DOS na Nortonovom disku se koristi ovako:

Podesi u BIOS-u but sa DVD-a, pre hard diska. Ubaci DVD sa Norton Ghost 2003 snimkom tvoje C particije. Restartuj računar i kada se pojavi tekst u dnu ekrana:
Press eny key to boot from CD or DVD.
pritisni enter.
Ponovo enter da se pojavi nešto kao Windows-ov start meni.
Treba da je izabrana gornja stavka:
Local
strelicom na tastaturi na desno, pa na dole dođi do stavke:
Partition
ponovo strelicom na desno, pa na dole dođi do stavke:
From image
i tu pritisni enter.
Sada u dobijenom Open dijalogu, pritisni Tab na tastaturi osam puta, pa enter, tako da dobiješ padajuću listu sa uređajima u računaru, strelicom na dole dođi do DVD uređaja i pritisni enter.
Treba da se vidi u plavom polju:
Ghost CD/DVD Image
Pritisni enter tri puta dok se ne pojavi spisak particija na hard disku. Treba da je izabrana prva (C). Pritisni enter i na pitanje da li hoćeš da prepišeš postojeći Windows, idi strelicom na levo na yes i pritisni enter.


Disketa služi za opravak C particije sa snimka na drugoj particiji hard diska.
Znači može sa CD-a (DVD-a) i sa hard diska. Sa hard diska je nekoliko puta brže.
Da zaključimo, kome nije jasno ovo sa disketom, neka koristi samo CD (DVD), to je sasvim dovoljno.



Citat:
proximus1212: @plavigor
@zoran_dojkic

Ljudi carevi ste,hvala lepo.

Aferim i mašala i živ bio i oženio se. Kada sam otkrio Norton Ghost 2003 takođe sam bio oduševljen, to je za mene otkriće na nivou otkrića vatre, točka i trofazne struje.
[ plavigor @ 16.09.2006. 22:26 ] @
@ Max Payne

Da, diskete odlaze u istoriju. Pretpostavljam da tvoj iso-fajl verovatno nije skroz funkcionalan, jer Ghost mora! odmah da se podigne. Sa druge strane, uz pomoc osnovne verzije Nera mozemo na osnovu te butabilne diskete napraviti butabilni CD istovetnog sadrzaja kao i ta disketa (ipak Ghost 2003 je izasao davne 2002. godine, pa je razumljivo sto Symantec tada nije koristio butabilni CD). Pored toga, Ghost 2003 je redovan program na bilo kom kompilacijskom botabilnom CD-u namenjen za testiranje i oporavak hardvera i sistema.
Dalje, koristim Acronis True Image Server 8.0 i ima podrsku za DVD. Butabilni medij moze biti CD-R/RW ili set od pet disketa. Program se ceo ucitava u memoriju tako da se nakon ucitavanja programa CD moze izvaditi i zameniti DVD-om na kome se nalazi slika particije. Ali... Ako se slika pravi na DVD-u, to mora biti DVD-RW formatiran UDF sistemom. Kako je na ranijim verzijama True Imige-a? Ne znam. Sta se desava sa verzijama namenjenim za desktop operativne sisteme? Takodje ne znam.

Ako zelis, poslaci ti "image" butabilne diskete ili butabilnog CD-a za Ghost 2003 (~1MB).

Pozdrav
[ Max Payne @ 25.09.2006. 18:45 ] @
Pa, cekajte, sad mi nije jasno:

Citat:
zoran_dojkic: Norton je butabilan sa CD-a.

PC DOS na Nortonovom disku se koristi ovako:

Podesi u BIOS-u but sa DVD-a, pre hard diska. Ubaci DVD sa Norton Ghost 2003 snimkom tvoje C particije. Restartuj računar i kada s....


Citat:
plavigor: @ Max Payne

uz pomoc osnovne verzije Nera mozemo na osnovu te butabilne diskete napraviti butabilni CD istovetnog sadrzaja kao i ta disketa (ipak Ghost 2003 je izasao davne 2002. godine, pa je razumljivo sto Symantec tada nije koristio butabilni CD). Pored toga, Ghost 2003 je redovan program na bilo kom kompilacijskom botabilnom CD-u namenjen za testiranje i oporavak hardvera i sistema.



Mislim, ako je ghost-image na dvd-ju sa Norton 2003 butabilan, onda mi ne treba butabilan cd? Samo napravim image na dvd-ju pomocu nortona 2003 i taj image je butabilan?

Hvala svima na pomoci!
[ plavigor @ 26.09.2006. 11:04 ] @
Moras da procitas Help tog programa :)

U svakom slucaju sve je moguce uraditi ali na nacin koji su osmislili njihovi programeri, a to se u svakoj verziji ipak malo razlikuje.

Ja ti mogu pomoci oko ne-butabilne verzije Ghosta 2003, Ghosta 9.0 i True Imagea 8.0 i novije. But verziju 2003 nikada nisam imao (ona prethodna me sasvim zadovoljavala), pa ne smem nista da pricam, mozda se nesto razlikuje. Pored ovoga, postoji i verzija Ghosta koja dolazi sa Norton System Works, a one se razlikuju u verzijama NSW2004 i NSW2005...

Zato, Help u ruke :)

Pozdrav
[ zoran_dojkic @ 26.09.2006. 16:46 ] @
Citat:
Max Payne: Pa, cekajte, sad mi nije jasno:
Mislim, ako je ghost-image na dvd-ju sa Norton 2003 butabilan, onda mi ne treba butabilan cd? Samo napravim image na dvd-ju pomocu nortona 2003 i taj image je butabilan?


Jasno ti je.
Što se tiče verzije Ghost­­­­a na NSW 2005, to je ta ista, znači Norton Ghost 2003 i ne samo na NSW 2005, nego je uključena i u Norton Ghost 10, zato što Norton Ghost 10 ne valja, pa su uradili nešto što nikada niko nije; priznali su da je najnovoja verzija programa loša i da je stara neprevaziđena, ali besplatna, ali to nama nije ni važno.
Sada da nešto pitam: da li ja nisam uspeo da pronađem u Acronisu rezanje slike na DVD, ili Acronis (Acronis True Image 9.1 Workstation) može da snima samo na CD?
[ plavigor @ 26.09.2006. 18:07 ] @
@zoran_dojkic

Sad sam skinuo Manual za True Image Workstation 9.1 i jasno pise da je moguce rezati Image na DVD-R/W, DVD+R/W i DVD-RAM, opet uz neka ogranicenja. I ne samo to, vec za to vise nije potrebno koristiti neki od nezavisnih programa za UDF formatiranje DVD-RW-ova.

Pozdrav
[ Max Payne @ 28.09.2006. 19:00 ] @
USPEO SAM!
Napravio sam za pocetak imidz na hard disku, i iskoristio sam Hirens boot cd 8, na njemu ima verzija Norton Ghost 8. Ja sam imidz napravio u Nortonu 2003., sve je lepo proslo. Zaista ovo je mnogo dobra stvar, vredelo je pomuciti se da ovo naucim.

PUNO HVALA NA POMOCI.

Jos jedno pitanjce: sad ja napravim imidz na mom racunaru, celog sistema, sa sve programima itd., sta se desava kada taj imidz kopiram na nekom drugom kompjuteru, dakle sa drugom konfiguracijom, druga ploca, procesor, chipset itd, da li vindovs prilikom podizanja prijavi samo drajvere koji mu fale i to je to? Ili postoje neka ogranicenja u ovom pogledu?
[ Milan Gligorijevic @ 28.09.2006. 19:11 ] @
To nemoj da radiš jer možeš imati dosta problema u radu sistema.
Nije preporučljivo, više izgubiš nego što dobiješ.
[ lord Vader @ 10.10.2006. 13:03 ] @
Da li stvarno mogu bekap sistemske particije da prebacim na računar koji ima drugačiji hardver?
Citat:
Complete system restoration can be performed to an existing system, to a new system with different hardware or to a virtual machine.

Šta je sa drajverima i sa podešavanjima samog XP-a koji se u toku instalacije prilagođava hardveru? Ništa od toga neće odgovarati drugom sistemu.
[ plavigor @ 10.10.2006. 13:48 ] @
Cudi me da su to napisali...

Naravno, na drugacijem cipsetu nece raditi bez reinstalacije te "nalepljene" instalacije. Ono "pod drugcijim hardverom" su verovatno mislili na sve drugo sem cipseta na maticnoj ploci.

Pozdrav
[ zoran_dojkic @ 17.10.2006. 13:29 ] @
Acronis True Image može da napravi sliku C particije na drugu particiju hard diska i na butabilnu seriju CD-­ova. Butabilni DVD ne može da se napravi, ali nije ni potreban. Jednostavno se prethodno napravljena Acronis slika C particije, pomoću Nera nareža kao običan DVD data disk. Kada Windows neće da krene oporavak se pokrene sa Akronisovim Bootable Rescue Media CD­om. Ubaci se CD, restartuje računar, pokrene oporavak Windows­a i kada dođe do biranja slike particije, izvadi se Bootable Rescue Media CD i stavi DVD. Pronađe se slika na DVD-­u, nekst...

Nova verzija Acronis True Image 10.0 Home
http://www.vidilab.com/vijesti/vise.php?id=9631

[Ovu poruku je menjao zoran_dojkic dana 20.10.2006. u 10:15 GMT+1]
[ zoran_dojkic @ 05.12.2006. 08:05 ] @
Acronis TrueImage 7

Na disku uz jedan časopis se dobija besplatna verzija programa Acronis TrueImage 7 . Potrebno je da se registrujete na www.acronis.com/mag/vnu-ati7 uneste svoje podatke i naziv tog časopisa i serijski broj stiže poštom.

Evo originalnog teksta:

Pravljenje rezervnih kopija podataka svakako nije među najzabavnijim aktivnostima na računaru, ali zbog toga ipak nije manje značajno. Pravljenje rezervnih kopija pomoću ovog programa barem čini ceo proces manje zamornim. Acronis True Image pravi kopiju, tj. sliku čvrstog diska: ne morate da zadajete datoteke niti direktorijume čija će se rezervna kopija praviti, nema složenih filtara koje treba održavati, niti se može desiti da zaboravite nešto važno: program će napraviti kompletnu kopiju sistema, spremnu za spasavanje sistema u slučaju kraha. Naravno, imajući u vidu da pravljenje kopije čitavog čvrstog diska znači da kopiranje traje mnogo duže nego kada se pravi rezervna kopija pojedinačnih datoteka, True Image preduzima dodatne korake. Započinje tako što se kopiraju samo sektori čvrstog diska koji se stvarno koriste, da se ne bi gubilo vreme na kopiranje praznog prostora. Međutim, stvarna prednost jeste mogućnost programa da pravi inkrementalne rezervne kopije, što znači da se prilikom pravljenja rezervnih kopija snimaju samo nove ili izmenjene datoteke. Nakon što jednom napravite prvu, kompletnu rezervnu kopiju, sledeće izvršavanje će biti mnogo brže, a utrošeno vreme će biti približno isto kao u običnim programima za pravljenje rezervih kopija. Na kraju, ostaje vam da rešite gde će biti sačuvana rezervna kopija podataka. True Image nudi brojne mogućnosti: na drugom čvrstom disku, na mrežnom disku ili na različitim zamenjivim medijima. Pritom, zbog snažnog komprimovanja prostor koji zauzima kopija može biti mnogo manji nego što mislite. Ako na glavnom čvrstom disku ima dovoljno mesta, True Image može da napravi čak i skrivenu particiju koju ćete koristiti za smeštanje rezervne kopije. Naravno da to nije idealno rešenje, jer se može desiti da se čvrsti disk pokvari pa ćete izgubiti sve podatke, ali ako nemate drugi disk na kome biste sačuvali kopiju, i ovo rešenje je bolje nego da nemate nikakvu rezervnu kopiju.

Napomena: Kod za registrovanje možete dobiti na lokaciji www.acronis.com/mag/vnu-ati7

Windows
Tip programa : besplatan uz registraciju
[ markoart @ 17.01.2007. 21:09 ] @
jedno pitanje:
moze li se na DVD-u iskopirati Acronis imidz i Acronis program sa boot cd-a?

time bi dobili butabilni dvd Acronis sa inidzom ( sve na jednom mestu)

kako uraditi to?
[ Milan Gligorijevic @ 17.01.2007. 21:30 ] @
Može, a uradićeš tako što edituješ .iso fajl napravljen od butabilnog cd-a gde je Acronis.
[ markoart @ 18.01.2007. 12:42 ] @
mmwc

Mozes li malo blize da mi objasnij kako da uradim to?

Unapred Hvala
[ Goran Mijailovic @ 18.01.2007. 12:59 ] @
Pa programima koji sluze za to, na primer UltraIso.
[ Milan Gligorijevic @ 18.01.2007. 17:49 ] @
Sve to imaš ranije opisano na forumu pa probaj sa pretragom, a jedan od programa je i Goran naveo.
[ zoki_com @ 09.07.2007. 19:43 ] @
Gekaj cekaj jes da malo kasnim ali
Ovako hteo bih nesto da pitam i svaka cas ko je napisao ovo
Flopi disk nije resenje, jer mnogi noviji racunari danas nemaju flopi, posebno laptopovi

Ovako citao sam za ova dva programa no moj drug mi je predlozio jedan drugi program veli radi bolje i od nortona i od Acronis program se zove ROLLBACK Rx lep program ja sam ga testirao samo ne svidja mi se to sto se pojavljje u ADD/remove ne mogu da ga izbrisem a sto je najvaznije podize i mrtav sistem ne verujem da ova dva programa mogu to.Nisam objasnio zasto mi se ne svidja to sto se pojavljuje u add/remove radim u kompjutersku firmu i ako vide da ima nesto tamo odma brisu te ne treba im to ce da urade 100 posto .

Vidim izaso je i Norton 12 ma ja imam Norton Ghost 2003 jer radi na NTFS particija i jer bolji od Norton Ghost 9
[ Milan Gligorijevic @ 09.07.2007. 19:54 ] @
A tvoje pitanje je? Kako ukloniti program iz Add or Remove dela, a da on ostane instaliran?
[ Besna Glista @ 20.11.2007. 20:17 ] @
Problem je sledeci:
Narezao sam na jedan RW CD Acronis True Image 10 (butabilni) i on mi se pri restartovanju kompjutera podigne ali mi ne radi mish. Da li mi neko moze reci u cemu je problem i kako to da resim? Na starom racunaru koji sam imao do pre neki dan koristio sam neku stariju verziju Acronisa,mislim da je 8 i nije bio nikakav problem,radilo je besprekorno ali sam pre neki dan kupio novi naravno 64 bitna platforma i na njemu imam taj problem sa obe verzije Acronisa.
Imam bezicnu tastaturu i mish u paketu Logitech koju sam koristio i na starom kompjuteru pa je sve radilo ali sad nece.
Unapred se zahvaljujem.

P.S. Procitao sam samo povrsno na forumu da pojedinci instaliraju Acronis na kompjuter ali moram priznati da nisam tako koristio pomenuti program i ne znam kakav je postupak kod takve verzije,ova sa CD-om mi je bila skroz jednostavna.
Nisam neki strucnjak sto se tice kompjutera pa se izvinjavam ako sam napisao nesto debilno u postu.
[ Miroslav Jeftić @ 20.11.2007. 21:40 ] @
Mislim da je problem u bežičnom mišu. Ako možeš, pozajmi od nekog običnog miša pa probaj.
[ Besna Glista @ 20.11.2007. 21:56 ] @
Ok Miroslave ali zanimljivo je da je na pedhodnom kompu doduse 32 bitnom isti taj mis radio.
[ Flash411 @ 20.11.2007. 22:31 ] @
Kod nekih racunala misevi rade tako s butabilnim cd-ovima,kod nekih ne,ovisi o maticnoj i misu.
Ps2 misevi vecinom rade,dok recimo s usb misevima bude problema.Malo govorim napamet,ali
to je uglavnom tako.
[ Miroslav Jeftić @ 20.11.2007. 22:31 ] @
Moguće, ali imao sam do sada prilike da čujem da ti bežični uređaji (tastatura, miš) znaju često da prave najrazličitije probleme.
[ barambuka @ 21.11.2007. 01:13 ] @
Mislim da ce ti Hirens boot disc odraditi puno bolje i bezbolnije posao. Uz gomilu super alata ima i acronis.
[ edin555 @ 21.11.2007. 11:40 ] @
Pa dobro, neces u Acronisu radit seminarski :), umjesto onih nekoliko klikova koristi tastaturu, tab,strelice enter itd.
To je najjednostavnije.
[ Besna Glista @ 21.11.2007. 18:32 ] @
Ma nebi ja trazio pomoc da mi nije isti taj mis radio normalno na proslom racunaru u acronisu a na ovom nece.
Frka mi je bila sto se nisam mogao snaci preko tastature sa tim komandama,zapeo sam na jednom mestu i nisam mogao ni da mrdnem zato sam i zatrazio pomoc.
Resio sam problem sa kablovskim krsh mishom kojeg je uhvatilo ludilo pa kad klikam levi klik kao da klikam desni ali pomogao mi je.

Hvala vam na pomoci i na savetima!

Pozdrav!
[ Brolly @ 07.01.2008. 13:20 ] @
Imam 2 particije: C i D. Particija C ima 6GB. Sinoc sam formatirao komp, rezao back-up diskove (preko Nera), instalirao sve drajvere, sitne programcice, kodeke, to sve mnogo dugo traje, jedno 4-5 sati je sav taj proces trajao, pa sam zato lepo skinuo Acronis posto sam cuo da postoji brzi nacin, pomocu njega.

Napravio sam Backup cele C particije, napravio je od 4.5GB *.tib-fajl. Jos nisam pokusao da restore-ujem windows, sacekacu da se malo nakupi virusa.

Nego objasnite vi meni sledece: *.tib fajl je snimljen na D, a Acronis instaliran na C. Kako Acronis moze da formatira particiju na kojoj je on sam instaliran, nema logike?!?!
[ Burgos @ 07.01.2008. 13:29 ] @
Mislim da ces morati da napravish butabilan disk i, prilikom vracanja particije, podices Acronis TrueImage sa njega (znaci, bez dodira sa vec instaliranim).
[ Brolly @ 07.01.2008. 16:39 ] @
A kako se to pravi?
[ edin555 @ 08.01.2008. 09:09 ] @
Acronis iz windowsa kreira samo image aktivne (c:) particije niko nije rekao da iz windowsa brise windowse.
Sa Acronisom se mozes sluziti i bez butabilnog (rescue CD), jer kada pokrenes restore image-a, prva radnja je
restart windowsa i dizanje acronisovog dos grafickog sucelja koji daje izgled kao da si u windowsima.

Vise na ovu temu imas ovdje:
http://www.elitesecurity.org/t292848-0#1776349.

Ako ne nadjes sto te zanima koristi pretragu na E.S. puno se "pricalo" na ovu temu...
[ zoran_dojkic @ 08.01.2008. 17:36 ] @
I ovde http://www.elitesecurity.org/t182773
[ Brolly @ 08.01.2008. 23:17 ] @
E hvala za link. Nasao sam i na opciu u Acronisu kako da napravim butabilan disk. Odradio sam to, isprobao - radi! E sad samo da sacekam da mi se raspadne sistem, pa cu pokusati restore, bas da vidim da li ce uspeti :)

Inace, image je snimljen na D partiiju.... Nadam se da virusi ne mogu tamo da upadnu...
[ calexx @ 09.01.2008. 20:23 ] @
Ako si sve lepo sredio, žrtvuj jedan DVD za rezervu pa ako se i sa d particijom nešto desi, imaš odakle da se oporavljaš.
[ dimnicar @ 11.01.2008. 16:56 ] @
Mozes to u 99% slucajeva da uradis i preko Hirensa 9.3, bez instalacije acronisa na c particiju.
[ 4A6F76616E4B @ 11.01.2008. 22:57 ] @
Kad spomenu Hirens 9.3 šta je novo u odnosu na verziju 9.1 koju koristim. Skidam verziju 9.3 pa da se unaprijed informišem. Hvala
[ LakiKG @ 26.03.2008. 09:53 ] @
Malo da ozivimo temu
Uradio sam image na HDD sa Acronis i taj image ima exstenziju tib.
Pitanje 1. Ako ga narezem u Neru na DVD, rezem kao data disk, nista ne menjam?
Narezao sam i Recovery Menager na disk i on je butabilan i lak za koriscenje. Tu nema problema.
Pitanje 2. Mogu li na jedan DVD da nerezem i image i Recovery Menager? Da li bi i tada bio butabilan ili mora nesto da se menja? Sta?
A iz razloga, ipak je lakse ako sve to moze da stane na jedan DVD.
Ili sam nesto preskocio listajuci Help i sve to moze da se uradi direkno iz Acronicsa?
A da, Acronis True Image Home 10.0, XPSP2, ATA disk
[ zoran_dojkic @ 26.03.2008. 16:18 ] @
1. Da.
2. Instaliraj najnoviju verziju i pogledaj http://www.elitesecurity.org/p1863341
[ LakiKG @ 26.03.2008. 19:32 ] @
Hvala.
Jednostavno, kratko i jasno.
A ovaj post sto si postavio je bez premca, za obican narod.
Svaka cast na jednostavnosti i ulozenom trudu.
Pozz
[ gogi100 @ 29.03.2008. 12:33 ] @
imam racunar na kome hocu da izvrsim restore backupa koji je napravljen na drugoj masini pomocu acronis true image server 9.1 with universal restore. Desava se sledece. acronis odradi svoj deo posla i pokaze da je restore odradjen ok. u log fajlu stoji samo upozoravajuca poruka LocateSourceFile: unable locate disk description for ntkrnlmp.exe. kad se sistem podigne ne rade mis i tastatura. u cemu je problem. moze li mi ko pomoci.
Hvala
[ slavko music @ 05.04.2008. 00:14 ] @
zateknuo sam neki problem sa acronisa racunar je bio pun viruse i na D particije nece da otvora mislim da preko explorer samo mogu ali to e od viruse potvrdio sam ali ima predhono urageno becup sa acronis 9.1 restartujem mashinu javlja se F11 stegnem tu ali ide do ono mesto Acronis please wait i nece nikako da se otvori i se ne mucim reko sam da pustim novu instalaciju samo zbog acronisa posto ne mogu sad sve da instaliram doso sam do kraja instalacije instalirao display driver namestio sam nod 32 anti virus napravio sam update i mestim sad ono posto sam uradio instalaciju mestim acronis javlja se isti problem nece da ulazi nikako nisam probao da povrzim na drug racunal posto mislio sam da nova instalacija pomoci mi ali nece malo nije mi jasno sa ovim becup acronis ima neke njegove pravilnike jas napravio becup sa vistu od C od jedan master hard na drugi slave hdd povezani su oba dva i sad sve je ok i jednom sam pomislio da uradim becup ali na ovaj koi je bio slave napravim ga master i imam dovolno mesta na c o onaj od koj sam uradio becup nisam dirao formatiram ovaj hdd na c i radim becup zavrsio i nece da otvori OS sta je tu problem a od interes sam uradio na disk od gde sam napravio becup onda je sve ok sta je tu nejasno ja radim becup na istoj racunal ali ne uspe a tu su sve drajvere iste dali neko zna sta bi bilo problem
[ calexx @ 05.04.2008. 19:14 ] @
Meni je problem što je cela tvoja poruka jedna jedina rečenica pa nikako da povežem šta se tačno dešavalo. Možeš li još jednom ali malo razdvojeno?
[ Catch 22 @ 06.04.2008. 01:13 ] @
Služio sam vojsku nekada davno u Strumici i nije mi bio problem da razumem braću Makedonce, ali Slavkova poruka je baš poseban slučaj...




Odličan tutorial za Acronis (Zoran Dojkić): http://www.elitesecurity.org/p1863341

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 06.04.2008. u 14:37 GMT+1]
[ zoranbt @ 06.04.2008. 17:14 ] @
zdravo.uradio sam back up sa acronis try image 10 na dvd disk(nasao sam uputstvo na bugarskom jezikom)nisam neki majstor(radim sa comp oko 3 meseca)u ovome pa zbog toga bih molio da mi neko objasni kakav je postupak kad dodje da treba da preinstaliram moj comp uz pomoc prethodnog uradzenog backup na dvd. unapred hvala
[ mikoni @ 06.04.2008. 21:38 ] @
Ako nisi a trebalo je pre nego što si postavio problem da pročitaš ODLIČAN prikaz Zorana Đokića o upotrebi Acronis-a, onda treba uraditi sledeće:
1. Stat / Program / Acronis / Acronis True Image Home / Bootable Rescue Media Builder / Next /
2. Obeležiš kvačicom Acronis True Image Home i Next
3. Staviš prazan CD u Pisač i ponovo Next
4. Kad Ti se desi 'nedaj Bože' havarija ili upadnu KGB i CIA komadosi ( čitaj: virusi ), staviš bootable CD i on Te dalje vodi, do Restore do backup image particije
Uslov za sve ovo je da imege bude na drugoj particiji ili na DVD.
Nadam se da Ti je ovo dovoljno i bez bugarskog uputstva da uradiš restore na Tvom računaru, a ako je backup na DVD onda i na drugom.
Pozdrav, Mikoni
[ zoranbt @ 07.04.2008. 08:05 ] @
hvala potrudicu se da procitam to objasnjenje od tog gospodina mog imenjaka zorana! pozdrav svima !!!!!!!!!
[ NorthGate @ 17.06.2008. 03:21 ] @
Da ne otvaram drugi thread,pitaću ovde.
Problem je sledeći:
Kad hoću da uradim backup,a do sada mi se to nije dešavlo,a i nisam ubacio dvd,meni izbacuje error.Uvek sam do sad pravio backup na hdd-u,pa ga onda čuvam na D particiji,ali nešto je počelo da zeza.Ako neko može da pomogne da otklonim ovaj problem bio bih veoma zahvalan.
Tu je i atačment...
[ mazazeka @ 26.06.2008. 09:54 ] @
Hteo bih da napravim novu sliku particije C gde mi se nalazi windws kojom bih zamenio postojecu staru image koja se nalazi u Acronis Secure Zone na drugoj particiji.
Pitanje je da li moram prvo izbrisati komplet Secure Zone , pa onda da napravim novu secure zone i ubacim novu image, jer nisam nigde mogao naci opciju brisanja samo image koja koliko sam mogao primetiti se nalazi u TIb fajlu u toj sigurnosnoj zoni ?
Unapred hvala i pozdrav !
[ pegasus @ 07.09.2008. 10:09 ] @
Pregledao sam skoro sve teme o Acronisu i nigde nisam našao da se nekom dešava ovo:

Kada hoću da odem na backup ili restore sa acronis cd-om ispiše mi:
Error
E000101F4 - Acronis True Image Home has not found any hard disk drives

Ovo se dešava kad bootujem s cd-a ATI.
Inače napravio sam image sveže instaliranog windowsa xp - sp3 sa ATI ali u windows okruženju.

Imam ATI 11, wd6400aaks (s-ata) i pioneer 215d (s-ata)
Ne znam da li je do s-ata oprtike ili hdd, pa sam ih naveo.

Inace sličan problem mi se dešava kada hoću da pokrenem bilo koji program sa hiren's boot cd-a (ne može loaduje drivere).

Ima li neko ideju kako da rešim ovo?

[Ovu poruku je menjao pegasus dana 07.09.2008. u 23:11 GMT+1]
[ pegasus @ 19.10.2008. 19:16 ] @
Samo da kažem, izašao je novi Acronis True Image Home 2009 v12.0.0.9608!

Može li neko da mi kaže ko ga je probao, da li rešava moj problem?
[ BojmeNS @ 07.11.2008. 10:41 ] @
jedno pitanje.Ja sam napravio sliku od c particije i ona je velicine oko 8giga (instalirao sam sve sto mi je potrebno od programa koji mi u startu trebaju) , e sad , jedan dvd je od oko 4,5 giga.da li postoji neka opcija deljenja te slike na dva dela pa da mogu jedan deo da narezem na jedan dvd a drugi na drugi dvd.pa kad hocu opet da podizem sistem da ubacim prvo prvi dvd pa onda drugi dvd.
Hvala na odgovoru
[ zoran_dojkic @ 07.11.2008. 13:14 ] @
Acronis snima sliku na diskove. Kada napuni prvi, traži ti da ubaciš sledeći. Pročitaj celu ovu temu.
[ BojmeNS @ 07.11.2008. 15:03 ] @
ok skontao sam , posto sam instalirao sve potrebno sto mi treba i napravio sliku , tj acronis mi je napravio 2 slike :D
inace hvala ;)
[ ilijag @ 15.11.2008. 21:53 ] @
Evo da se i ja pridružim sa par riječi. Prije nekoliko dana sam instalirao Acronis True Image 2009 Home na svoje računalo. Računalo mi je podjeljeno na više particija, gdje se nalaze i Windows XP Profesional i Vista. Backup sam radio na eksterni hard disk WD 160 GB USB za oba operativna sustava, opcijom One - Click Proctecin, te je bez problema napravio back up hard diska koji je u računalu. Nisam pravio bootable rescue media, nego mi program traži restart računala, te se Acronsi True Image pojavljuje isto kao da dižete sa CD. Program je savršeno vratio podatke na hard disk, što znači da podržava dual boot što ovaj program savršeno radi za razliku od Norton Ghosta, koji mi je nedavno upropastio računalo, sa zadovoljstvom sam ga bacio (čitaj polomio) i bacio u kantu. Pošto sam vidio na ovom forumu tutorijal potražiti ću ga pa ću da isprobam i ostale opcije. Uglavnom po meni program je puno jednostavniji od Norton Ghosta, te je dosta brži u odnosu na prvog (moje subjektivno mišljenje), te zaista vrijedi svaki novac koliko košta ovaj program. Pozdrav.
[ pegasus @ 13.04.2009. 19:15 ] @
Samo da kazem da sam resio moj problem sa najnovijim Acronisom i sad perfektno restoruje image, kad se radi sa ATI rescue cd-a.
[ mikoni @ 15.04.2009. 18:24 ] @
Bilo bi od koristi i drugima Tvoje iskustvo, baš kao što je i Tebi naše.
Generalno!!!!!!!!!!!!
Naučite se da vraćate dobro za dobro.
Pozdrav, Mikoni
[ pegasus @ 15.04.2009. 20:52 ] @
Nema tu neke mudrosti, uradio sam jednostavan bekap image i to je to.
Moj problem je bio sto su prethodne verzije izbacile neku gresku kad pokusam da uradim bekap za sata hdd.

Sa ovom najnovijom verzijom sam bez problem napravio bekap.
[ NorthGate @ 15.04.2009. 23:57 ] @
Citat:
pegasus: Nema tu neke mudrosti, uradio sam jednostavan bekap image i to je to.
Moj problem je bio sto su prethodne verzije izbacile neku gresku kad pokusam da uradim bekap za sata hdd.

Sa ovom najnovijom verzijom sam bez problem napravio bekap.

Koja ti je sad verzija?
I,možeš li postaviti link odakle si skinuo?
[ pegasus @ 16.04.2009. 09:03 ] @
2009 v12 (build 9709), poslao sam odgovor sto se tice adrese.
[ NorthGate @ 16.04.2009. 15:48 ] @
Citat:
pegasus: 2009 v12 (build 9709), poslao sam odgovor sto se tice adrese.

Ok,hvala.
[ Djetvan @ 29.04.2009. 23:44 ] @
Skinuo sam istu takvu verziju Acronisa kao @pegasus, najnoviju ali trial.

Instalirao sam je, narezao butabilni disk i uradio backup i sve je bilo po protokolu sve dok nisam pokušao da obrišem Security Zone.
Tada mi je program izbacio informaciju da brisanje delova programa trial verzijom nije dozvoljeno i preporučio ono poznato "purchase".
Dakle pustili su ma na mostu i sačekali na ćupriji u maniru prevejanih razbojnika.

Sada je 10GB moga hard diska njihova zaštićena teritorija jer su je proglasili za deo programa a ja mogu od njih da ga otkupim za 50 dolara.
Zaista genijalna zamisao koju kreatori tog programa ipak neće unovčiti jer ću ja obrisati Windows i ponovo ga instalirati!

Zanima me ima li još takvih slučajeva ili sam ja jedini došao na ideju da trial verzijom Acronisa brišem Security Zone.


[ daniel38 @ 30.04.2009. 00:43 ] @
Pa nisu ti oni krivi sto ti ne citas ogranicenja trial verzije...

Mozes tu zonu uloniti i nekom starijom verzijom akronisa...
Reinstalacija sistema ti pomaze samo ukoliko ti je ta zona kreirana na sistemskoj particiji....meni stoji na ne-sistemskoj(D) particiji i nakon svake reinstalacije ona je tu i radi svoj posao...
[ Djetvan @ 03.05.2009. 18:46 ] @
@daniel38

Počeo sam da čitam uputstvo ali sam odustao pošto mi je o Acronisu sve bilo poznato iz ove dve teme na ES forumu u kojima ste bili ti i @edin555 glavni instruktori. Sada sam pročitao Help od početka do kraja ali nigde nisam našao da trial verzijom nije dozvoljeno brisati bilo šta u programu, pa ništa nema ni o zabrani brisanja Security Zone. Ako ti smatraš da tako nešto negde u Helpu ima postuj ga ovde da i ja mogu u to da se uverim. Napominjem da sam Acronis isprobavao u toku regularnog probnog perioda od 15 dana.

Security Zonu sam obrisao Partitiom Magic-om i pripojio je D particiji od koje sam je i bio napravio. Prilikom brisanja nije bilo nikakvih problema možda zbog toga što je bila prazna.

Izvršio sam reinstalaciju Windowsa jer posle eksperimentisanja sa Acronisom nisam mogao da ga podignem pošto imam multi boot, Windows i tri Linuxa.
Liniuxe sam povratio Super Grub Disk-om ali Windows nisam mogao.
Reinstalaciju Windowsa preživela su dva foldera sa konstitutivnim fajlovima Acronisa. Jedan se nalazio u Program Files a drugi u Comon Files. Prilikom brisanja nisu pružali otpor.
Proverio sam i Registar. Ni traga od Acronisa. Reinstalacija ga je odande potpuno obrisala. Nikakav folder, nikakav njegov fajl.



Očekujem tvoje komentare!
Pozdrav
[ moro @ 22.05.2009. 15:09 ] @
Koristim Acronis TI Home 10.
Intersuje me da li je neophodno da u Startup-u budu Acronis Scheduler2, Acronis Timeounter M i True Image Monitor, ili ih mogu deselektovati, da se ne dizu sa Windowsom.
[ edin555 @ 22.05.2009. 22:21 ] @
Citat:
moro: Koristim Acronis TI Home 10.
Intersuje me da li je neophodno da u Startup-u budu Acronis Scheduler2, Acronis Timeounter M i True Image Monitor, ili ih mogu deselektovati, da se ne dizu sa Windowsom.



Kreiraj secure zonu, ili napravi butabilni acronis cd. Nakon toga mozes i deinstalirati program da ti ne uzima sistemske
resurse, ukoliko cesto radis bakup i koristis podsjetnik (scheduler) onda ostavi program instaliran, u suprotnom koristi butabilni cd po potrebi....-
[ Milos88_vkbgd @ 03.12.2009. 11:01 ] @
Imam Acronis True Image 2009 Home Edition.Hteo sam da napravim Backup celog sistema na DVD-u,odredio sam lokaciju DVD i Acronis mi je izbacio da ce mi biti potrebno 3 DVD.Izbacio je poruku da ubacim prvi disk,koji je potom narezao,pa drugi,i njega je narezao,potom ubacivanja 3 DVD posle nekog vremena Acronis je izbacio poruku da je operacija neuspela.(na 3 DVD-u se ne nalazi nista).Da li neko zna u cemu je problem?
[ senija @ 08.02.2010. 12:45 ] @
Da se i ja nadovezem .. mozda je vec receno.. uopste nemorate instalirati te programe za Ghostovanje, djeljenje particija itd na vas OS.. Preuzmite sa neta HirensBoorCd .. Vrlo jednostavan cd ima vise programa kojeg pokrecuse kao boot. Ja recimo s njim Cloniram jedan HDD na drugi HDD primjer u Acronis-u .. il pravim Ghost Image u NortonGhost.. itd.. itd.. ko nije testirao ovo sve to je moja preporuka.. extra odradjeno a izlaze cesto i novije verzije HirensBoot Cd-a,.
[ calexx @ 08.02.2010. 13:13 ] @
A i pomalo je nelegalan.
[ operic @ 08.02.2010. 15:09 ] @
kad vec pomenusmo legalnost...
da li uz trial verziju acronisa dolazi rescue media creator (za pravljenje acronis boot diska)?
onda mogu da napravim butabilni cd i valjda skroz legalno da radim backup i restore, bez instaliranja na hard, kako i inace radim (samo sto ne koristim trial verziju )
[ Goran Marković @ 13.02.2011. 07:54 ] @
Pozdrav imam jedan problem a vidim da se ti u tu oblast razumes
Pre dve godine mi je preinstaliran računar i tada je početna naštelovana pozicija nasnimljena u acronics i postavljena na trecu particiju u 8 imag sveski.E sad ja bi da povratim na tu situaciju od pre dve godine.Udjem u acronis true image echo nadjem opciju recoveri i krenem sa next next i na kraju imam opciju da samo jednu od tih 8 sveski podataka ubacim on odradi ponudimi restar i nista sve je isto znam da treba svih 8 sveski da ubacim al ne znam kako sve sam probao.
Molim za pomoć
hvala
[ Bathory @ 16.05.2011. 22:59 ] @
Nikad vise Acronis.
Juce sam prvi put vracao image zbog neke sitnice (sve ispravno osim neke greskice) i nisam mogao da podignem sistem kasnije.
Acronis True Image Home 2011 v14.0.0 Build 6696
Pokusao sam dva puta da uradim restore, pise da je "uspesno" uradjeno, ali kasnije ne moze da se podigne sistem.
Treci put sam formatirao C particiju pa ponovo, treci put probao da uradim restore, opet kako pise "uspesno", ali nisam mogao opet da podignem sistem.

Na kraju sam morao ponovo da instaliram Windows 7 x64, cista instalacija ali Acronis mi vise ne treba ni u ludilu, gubljenje vremena...
Sledeci put cu probati Windows-ov backup da upotrebim.
[ dimnicar @ 30.05.2011. 17:38 ] @
Evo ja sam odradio posao sa Acronisom 2011,za nekih 10 minuta,povratio sam C particiju.
Jedini problem je sto mi brljavi MSN (live messenger)ne moze da radi,da se instalira,i par sajtova,nece da otvori sa mojim nikom i lozinkom...
Ostalo sve radi bez problema
[ beske @ 31.05.2011. 12:52 ] @
Citat:
Bathory: Nikad vise Acronis.
Juce sam prvi put vracao image zbog neke sitnice (sve ispravno osim neke greskice) i nisam mogao da podignem sistem kasnije.
Acronis True Image Home 2011 v14.0.0 Build 6696
Pokusao sam dva puta da uradim restore, pise da je "uspesno" uradjeno, ali kasnije ne moze da se podigne sistem.
Treci put sam formatirao C particiju pa ponovo, treci put probao da uradim restore, opet kako pise "uspesno", ali nisam mogao opet da podignem sistem.

Na kraju sam morao ponovo da instaliram Windows 7 x64, cista instalacija ali Acronis mi vise ne treba ni u ludilu, gubljenje vremena...
Sledeci put cu probati Windows-ov backup da upotrebim.

Mozes li ti samo da objasnis STA SI TI TO TACNO RADIO, tj kako si napravio taj sporni backup koji ti je posle i prouzrokovao tolike probleme?

Ja koristim Acronis (licencirani naravno) godinama, trenutno v.2011 i nikada nisam imao ni P od problema.

Kada sa Acronis boot diskom napravim backup sistemske particije i kada posle kojeg-god-oces perioda uradim restore, sistem se vrati "u crtu" kakav je i bio u trenutku kada sam pravio backup. Pri tome, to nije slucajnost, nego pravilo, jer sam do sada zbog prirode posla i cestih testiranja kod upgradea specijalizovanog softvera koji koristim na nekoliko masina, ove operacije (restore sistema Acronis backup-a) radio najmanje trocifreni broj puta.

Naravno, u zavisnosti od proteklog vremena, logicno je da za neke programe treba uraditi update (Win, AV, or else...) i to je to.

Pozz

p.s. ovo sa win backupom je posebno simpaticna ideja... no comment.

[ Djetvan @ 01.06.2011. 08:02 ] @
Ja spadam isto u one koji sa Acronis/om imaju vrlo loše iskustvo.
Testirao sam trial verziju i napravio zaštićenu zonu koju je Acronis odbio da obriše.
Obrazloženje je glasilo da se trial verzijom ne mogu brisati delovi programa.
Daleko od pameti ako se ima u vidu da se to dešavalo u okviru trial perioda.

Drugo negativno iskustvo u vezi Acronisa je njegova upotreba sa Hirens diska.
Ne može se uraditi ni backup, dok neki tvrde da ga uspešno koriste.
[ beske @ 01.06.2011. 08:53 ] @
Citat:
Djetvan: Ja spadam isto u one koji sa Acronis/om imaju vrlo loše iskustvo.
Testirao sam trial verziju i napravio zaštićenu zonu koju je Acronis odbio da obriše.
Obrazloženje je glasilo da se trial verzijom ne mogu brisati delovi programa.
Daleko od pameti ako se ima u vidu da se to dešavalo u okviru trial perioda.

Da li ti je, kojim slucajem, palo na pamet da se, pre instalacije i ovakvog eksperimentisanja, informises koja su ogranicenja i razlike izmedju trial i full verzije Acronisa?

Citat:
Djetvan: Drugo negativno iskustvo u vezi Acronisa je njegova upotreba sa Hirens diska.
Ne može se uraditi ni backup, dok neki tvrde da ga uspešno koriste.

Ne razumem cemu drndanje HIRENSOM kada po instalaciji samog Acronisa imas opciju da iz njega kreiras Acronis boot disk koji PERFEKTNO FUNKCIONISE i savrseno radi svoj posao u svakom pogledu.

Ako je na tom HIRENS disku boot koji je odradjen iz trial verzije programa nije ni cudo sto NECE da radi backup... Trial verzije rade SAMO recovery...

Ponekad je potrebno uloziti samo malo truda, procitati ono sto su pametni ljudi pisali, informisati se... niti bi doslo do ovakvih problema... niti bi bilo postova poput tvog.

Pozz







[ Djetvan @ 01.06.2011. 12:25 ] @
@beske

Pročitao sam tada ceo help i nigde nisam našao upozorenje da ono što se napravi probnom verzijom ne može posle da se obriše.
Tako nešto je za mene daleko od pameti.
U Helpu nisu bile prezentirane informacije koje si ti ovde okačio.
Ostajem pri stavu da je to čista prevara korisnika i hvatanje u klopku da bi korisnik kupio proizvod protiv svoje volje.

Napravio sam ja tada i taj Acronis boot disk da bih ga testirao i rezultat je bio isti: nešto može, nešto ne može, tako da je to sve skupa bilo beskorisno.
I tako pošto su me zavlačili tom trial verzijom ja sam tada čvrsto odlučio da ne kupim svemoćni Acronis.

Ponekad je potrebno da čovek uloži malo truda u komunikaciji i da ne bude arogantan i podcenjuje druge ljude.
Nije teško biti fin !!!



[ bakara @ 31.08.2011. 14:52 ] @
Citam temu, ali nisam video da je neko pomenuo...

Zelim da napravim image diska sa netbooka sa acronisom, da li on moze da kreira neki bootabilni usb posto netbook nema opticki uredjaj, a sam image bi sacuvao na externom HD?

Znaci kako da dignem acronis sa usb?
[ Goran Mijailovic @ 31.08.2011. 15:13 ] @
Sad sam probao, koliko vidim ima opciju da napravi bootabilni USB fles disk.
[ bakara @ 31.08.2011. 15:17 ] @
Znaci ako sam dobro razumeo:

image se moze vratiti direktno iz windowsa, a moze i sa tog bootabilnog usb-a ucitati acrnois pa mu dovesti putanju do image na drugom HD?
[ Goran Mijailovic @ 31.08.2011. 15:45 ] @
Nisam probao ali sam 90% siguran da je tako.
[ Goran Mijailovic @ 31.08.2011. 16:52 ] @
Probao, moze.
[ Bathory @ 23.09.2011. 12:44 ] @
@beske
Citat:
p.s. ovo sa win backupom je posebno simpaticna ideja... no comment.


Zato da ne isprobam.
Do sada sam isprobao Norton Ghost, Acronis pa nisu odradili posao.
Daemon tools pravio problem jer nije od 64 bita (pravi probleme u normalnom radu), pa mozda je on uticao da Acronis ne radi dobro...
[ bakara @ 23.09.2011. 14:33 ] @
Da li je normalno da acronis napravi image cele particije bez restarta i sve odradi iz samog windowsa?
[ Goran Mijailovic @ 23.09.2011. 17:54 ] @
Ne znam, ja sve radim sa bootabilnog cd-a. Brze je tako i mislim sigurnije, acronis mi treba samo da napravim taj CD
[ bobiska @ 23.09.2011. 18:32 ] @
Citat:
bakara: Da li je normalno da acronis napravi image cele particije bez restarta i sve odradi iz samog windowsa?

Naravno da jeste. Ono šta si hteo verovatno da pitaš je da li je to normalno za "vraćanje" image-a. Ili sam bar tako razumeo, hm...
Ako je u pitanju vraćanje, meni je tako nekada hteo, nekada ne, da li je bilo vezano za verziju ATIH, više se i ne sećam. Takođe sam odavno prešao na varijantu sa CD-om, sigurnije je i bezbolnije.
[ bachi @ 28.09.2011. 17:35 ] @
bakara napisa:
> Da li je normalno da acronis napravi image cele particije bez
> restarta i sve odradi iz samog windowsa?

Da http://en.wikipedia.org/wiki/Shadow_Copy
[ commando @ 29.09.2011. 23:34 ] @
Prvo ne znam sta ce modovima u ovoj temi norton ghost ako te naslov acronis? Kome treba ghost neka otvori novu temu. Acronis radi perfektno i sa svojeg kreiranog boot cd i sa hiren's licno 3 god koristim pro verziju i bar 30 x sam uradio backup cele c particije sliku na d. Vi kojima ne radi ili ne citate help ili pogresno radite tako da to nije do acronis nego vas.
[ commando @ 30.09.2011. 22:48 ] @
Svi odgovori i uputstvo na Srpskom imate ovde od toga kako napraviti bekap kako vratiti restore
i napraviti boot CD iz samog Acronis True Image

Code:
http://forum.krstarica.com/showthread.php/238554-Acronis-True-Image-Home-Tutorijali?s=63ac594120361617f154688593f588e2


Program nadjite na netu ili najjednostavnije skinite boot CD ima verzija 2012
drugo vam i ne treba.