[ Brolly @ 14.04.2006. 15:08 ] @
Ako se neko razume neka pomogne! Konverzija mi nije jaca strana... Pokusavam da iskonvertujem neki *.rm fajl u *.avi, ali na nekom frejmu mi se zakuca program. Prvo sam pokusao sa Boilsoft RM konverterom (neki shit od 2-3 MB), a kad s njime nisam uspeo, probao sam sa "RM to AVI MPEG WMV VCD SVCD DVD Converter" (nekih 10-ak MB), ali ista prica. Pri tome, oba programa su koristila DivX 6 kodek za video. A i kada sam prekinuo konverziju i probao da pustim ono sto je uspeo da iskonvertuje, video i audio nisu bili sinhronizovani. Da li prvo treba da skinem neki program koji vrsi popravku RM fajlova?

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 22.04.2006. u 18:43 GMT+1]
[ Shon3i @ 14.04.2006. 21:18 ] @
Kako bi bilo lepo da batalis te programe i lepo nabavis RealMedia Alternative paket a zatim ga instaliras, inace posle instalacije ces moci da normalno te .rm fajlove da gledas u Media Playeru ili tvom omiljenom player-u inace otvara ti se mogucnost da koristis neki bolji program za konverziju kakav je VirtualDub, AutoGK, Xmpeg i ostali dobri konvertori u .AVI
[ Brolly @ 14.04.2006. 21:35 ] @
Pa nije bas tako. Imam Real Alternative instaliran na kompu, ali to je player a ne konvertor. Avi ekstenzija mi treba da bih mogao taj video fajl da obradjujem, i iz jos nekih drugih razloga. Za obradu upravo koristim taj VirtualDub Mod, ali on ne moze da radi sa .rm, pa ga zato moram konvertovati. Auto GK takodje imam narezano negde na nekom DVDu, ali ne verujem da on moze da konvertuje .rm (mada nisam probao). Dakle...?
[ Shon3i @ 14.04.2006. 23:31 ] @
E pa dobro onda ako koristis VirtualDubMod, sve sto treba je uradis da bih otvorio .rm file u VIrtualDubModu jeste ides File->Open a zatim namestis kao na slici



Znaci stavis na DirectShowSource i trebalo bi da ti otvori. Ako ne otvori znaci da nemas instaliran AviSynth koji mozes skinuti odavde AviSynth 2.5.6a

Znaci kad otvoris mozes posle da kompresujes sliku i zvuk u sta oces

Inace Real Alternative je skup codeca koji je potreban za gledanje RM filmova, nije player.


[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 15.04.2006. u 00:32 GMT+1]